Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 182

Thread: FC Schalke 04

  1. #43
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    Werder la prima vedere pare sa aiba un program mai usor....dar daca Schalke bate pe Bayern, ceea ce-i posibil...
    Nu cred ca Schalke bate la Bayern.Bavarezii,chiar daca nu mai au sanse mari la titlu,trag si ei pentru un loc in Champions League!

  2. #44
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    bayern cam fasaie...cand bate, cand pierde...
    de asta am zis ca e posibil schalke sa bata si sa faca un mare pas spre un titlu, dupa 50 si ceva de ani

  3. #45
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Nu cred ca Schalke bate la Bayern.Bavarezii,chiar daca nu mai au sanse mari la titlu,trag si ei pentru un loc in Champions League!
    Si eu cred ca va castiga Bayern. Dupa insuccesul de la Frankfurt orice alt rezultat ar insemna o mare nereusita atat pentru echipa cat mai ales pentru Ottmar Hitzfeld.

  4. #46
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke se afla in contact cu fostul ei portar, Schober in prezent titular la Hansa Rostock in liga a doua. Intentia este de a-l readuce pe acesta la Gelsenkirchen ca si nr.2 langa Neuner, pentru un salariu, dupa informatiile lui "Bild", de 750 000 de euro. La randul ei Hansa Rostock doreste sa-l retina pe Schober neaparat. O decizie urmeaza sa fie luata (de Schober) pana la 10 aprilie.

  5. #47
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke pierde din nou un inaintas, pe Löwenkraands , accidentat destul de grav la glezna dreapta.El va fi indispionibil cateva saptamani.

  6. #48
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Schalke va pierde titlul...cu un nou accidentat, si asa, echipa nu are un moral mare, dar numai o micä minune ar face sä cästige titlul anul acesta, diferenta este din ce in ce mai micä.

  7. #49
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke beneficiaza in acest finis de campionat de serviciile brazilianului Lincoln, care si-a ispasit lunga suspendare de cinci etape.

  8. #50
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Schalke beneficiaza in acest finis de campionat de serviciile brazilianului Lincoln, care si-a ispasit lunga suspendare de cinci etape.
    da ce a facut de a fost suspendat 5 etape ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #51
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    A fäcut un gest iresponsabil la un meci de bundesliga, scuipänd, cred un adversar si rästindu-se la arbitru....

  10. #52
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    corecta decizie atunci !; o iubire in alb si albastru imnul lui schalke
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #53
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nici poveste cu scuipatul, aici e aici, dupa fluierul final, in fata arbitrului Lincoln l-a lovit cu pumnul in fata pe Schneider de la Leverkusen. Eu mi-am zis ca nu lovitura a fost pedepsita ci prostia ! Mai bine mergeau sa bea o bere impreuna si sa discute pe indelete ce aveau de impartit !

  12. #54
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Scuze, asta era, dupä meci, cu Leverkusen...in care au pierdut , dacä nu mä insel cu 1-0 pe teren propriu, l-a lovit pe Bernd..dar tot prostie rämäne.

  13. #55
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Gerald Asamoah, jucatorul lui Schalke a declarat ieri, ca daca dupa meciul de la 12 mai la Dortmund echipa sa si-a asigurat titlul de campioana va face drumul de la Dortmund la Gelsenkirchen pe jos.
    Oricum si pe...scurtatura sunt cativa zeci de kilometri, dar Gerald nu va fi singur, zeci de suporteri vor sa-l insoteasca.

  14. #56
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    "Albastri" l-au legitimat pe Jermaine Jones, mijlocasul (accidentat) de la Eintracht Frankfurt , oferindu-i acestuia un contract pe patru ani.

  15. #57
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Culmea, loviturä de teatru..dupä intense negocieri mä asteptam ca Jones sä rämänä la Eintracht, dar, fiind probabil nemultumit, a ales sä plece. Päcat, Eintracht are nevoie neapärat de un inlocuitor bun ...dar la valoarea lui nu va fi ieftin..

  16. #58
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Sper sa castige si shalke dupa 40 si ceva de ani titlul in Bundesliga .

    M-am saturat de dominatia Bayern , iar pe werder nu-i inghit deloc
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  17. #59
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Ai uitat de VFB

  18. #60
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Sper ca Schalke sa castige sezonul asta titlul.Il merita.De cand asteptam titlul asta

  19. #61
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Maine poate fi ziua adevarului, cine rezista tensiunii nervoase si castiga va fi campioana pe merit cine nu...

  20. #62
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Kurányi priveste inapoi cu manie !

    Deziluzia redevine proaspata.
    Kevin Kurányi nu poate uita ca anul trecut inaintea mondialelor antrenorul Jürgen Klinsmann l-a scos din lot declarand intr-un interviu publicat in revista mondena "MAX" ca : "Eu am avut in viata mea cativa antrenori care m-au scos din echipa si m-au asezat pe banca de rezerve, dar ei au tinut totusi cu mine.Pentru ei am respect si azi. Nu si pentru un antrenor care m-a adus intr-o cadere libera..."

    In alta ordine de idei, Kurányi pare sa ilustreze atmosfera de dezamagire care domina la Schalke declarand :" Intr-un viitor nu pea indepartat imi vad viitorul in strainatate, echipe din Anglia, Spania sau Italia fiind de mare atractie."

  21. #63
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke este pe cale sa-l piarda pe principalul sau actor de la mijlocul terenului, brazilianul Lincoln.
    Galatasaray Istanbul, antrenata in viitor de germanul Karl Heinz Feldkamp a pus ochii pe acesta, asa cum confirma managerul lui S04, Andreas Müller, avand loc intradevar tratative. Echipa din Gelsenkirchen pretinde suma de 8 milioane euro. Contractul lui Lincoln exprira la 30 iunie 2008.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •