Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 182

Thread: FC Schalke 04

  1. #22
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    daca s-ar intampla asta ..culorile anului in Germania ar fi alb albastre.....
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  2. #23
    senior calipeta's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bihor
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by waterboy View Post
    ... mai trebuie sa intre si Werder.
    Deja sunteti in criza...! Eu cred k titlul se va juca intre Shalke si Vfb.
    hala madrid!

  3. #24
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Asta am spus ºi eu pe threadul celãlalt. Oricum între Schalke ºi Stuttgart prefer pe ultima.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  4. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    schalke a pierdut azi cu 1-0 in fata lui leverkusen si a ratat sansa de a se distanta de stuttgart care a facut meci nul cu hertha

  5. #26
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Zile grele pentru Schalke

    Infrangerea de ieri neplacuta, s-a intamplat si la alte case:vezi Bremen sau Bayern, este mai dureroasa decat s-ar credea. La numerosii acidentati pe care ii are Schalke, se va adauga acum si Krstajic, care a suferit ieri o fractura de coasta, ca si mijlocasul Lincoln care prin eliminarea de pe teren pentru lovirea adversarului se va alege cu multe etape de suspendare el fiind recidivist in materie. Este indoielnic daca Schalke, cu o formatie carpita pe ici si colo ,va reusi sa evolueze si pe mai departe la nivelul cu care a inceput returul.

  6. #27
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Lincoln 5 etape suspendare

    Cum nu era greu de prevazut, Lincoln a primit 5(cinci) etape suspendare pentru gestul sau nesportiv fata de Schneider in partida cu Leverkusen. Jucatorul brazilian va putea juca din nou cel mai devreme la 14 aprilie in meciul cu Mainz.

  7. #28
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Risipitorul de sanse ?

    La un sondaj de opinie organizat de DSF - postul de televiziune german de sport, din 1 500 de persoane 60 la suta cred ca Schalke va castiga titlul, in timp ce 40 la suta sunt convinsi ca ea va risipi aceste sanse. Cifra acestora din urma este, de altfel, in usoara crestere. Foarte mult depinde de cele doua meciuri viitoare: la Hannover si acasa cu Stuttgart.

  8. #29
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Schalke e in scadere de forma...nu multe echipa iroreste o asemenea sansa cum a avut schalke..sa fie pe primul loc cu vreo 5 puncte avans..si sa mai aiba si 2 meciuri la rand acasa,(unul cu leverkusen si alta cu o echipa care se zbate la retrogradare,hamburg),si sa nu obtina nici un punct si MAI MULT sa nu marcheze nici un gol.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  9. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    cum naiba hamburg aia la inceputul sezonului nu bateau pe nimeni,si brusc bat meci de meci.
    chiar si pe Schalke

  10. #31
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cappone View Post
    cum naiba hamburg aia la inceputul sezonului nu bateau pe nimeni,si brusc bat meci de meci.
    chiar si pe Schalke
    Hamburg a avut mai multi accidentati, care intre timp au revenit, van der Vaart a fost si suspendat , iar noul antrenor, Stevens e un tip aspru care a introdus mai multa disciplina. Prestatia lui HSV in tur a fost , trebuie sa recunoastem, sub valoarea componentilor echipei.

  11. #32
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke il va pierde pe Hamit Altintop, care a semnat pentru Bayern, motiv sa caute un inlocuitor.
    Acesta ar putea fi capitanul echipei, Eintracht Frankfurt, Jermaine Jones, crescut in pepiniera acestui club, si care este nemultumit de noile conditii contractuale oferite de actuala sa formatie. Cum contractul sau exprira la 30 iunie ,el poate fi un jucator "ieftin" pentru echipa din Gelsenkirchen.

  12. #33
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke l-a achizitionat pe Heiko Westermann de la Arminia Bielefeld. Fundasul central in varsta de 23 de ani este un jucator capabil de afirmare, fiind deja si in vederile echipei nationale.

  13. #34
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Si la Schalke clarificare in ce priveste antrenorul. Clubul a prelungit contractul lui Mirko Slomka pana la 30 iunie 2009. Salariul lui este apreciat de comentatori bine informati ca fiind de 1,2 milioane euro anual.
    Last edited by georg40; 15th March 2007 at 19:04.

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    cred ca vor iesi campioni dupa 50 si ceva de ani! wow!

  15. #36
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    cred ca vor iesi campioni dupa 50 si ceva de ani! wow!
    Eu nu sunt chiar asa de sigur. Daca la 30 martie, Schalke pierde la München si Bremen castiga la Cottbus, avem o noua constelatie lupta redeschizandu-se in toate variantele posibile.

  16. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    si dak nu pierde?

  17. #38
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    si dak nu pierde?
    Atunci face meci egal sau castiga ! (Cunosti si alte...variante ?).

  18. #39
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    voiam sa subliniez ca dak bat vor iesi campioni. cred ca merita!

  19. #40
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Acesta este in continuare programul celor doua echipe. Subliniez aici doua lucruri: 1.in Bundesliga fiecare meci este greu, nu exista, poate te-ai convins, meci castigat dinainte si aici nu se fac nici "blaturi"...; 2. partidele dintre echipele din "revier", adica zona Ruhr (aici sunt de socotit Schalke, Bochum, Dortmund) sunt de o dificultate deosebita nu odata inregistrandu-se rezultatele dintre cele mai neasteptate.
    Cunoscand toate acestea poti tu calcula realist cine cate puncte face ? Eu de exemplu nu pot...


    Schalke: Bayern (d),Mönchengladbach (a),Mainz (d),Cottbus (a), Bochum (d), Nürnberg(a), Dortmund (d), Bielefeld (a).

    Werder: Cottbus(d), Nürnberg (a), Dortmund (d), Aachen(a), Bielefeld (d), Hertha (d), Frankfurt (a), Wolfsburg (d).

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Werder la prima vedere pare sa aiba un program mai usor....dar daca Schalke bate pe Bayern, ceea ce-i posibil...

  21. #42
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    Werder la prima vedere pare sa aiba un program mai usor....dar daca Schalke bate pe Bayern, ceea ce-i posibil...
    Eu ti-am servit toate aceste amanunte cu speranta ca iti iei putin timp si faci o socoteala realista a sanselor. Sunt curios la ce rezultat ajungi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •