Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: Scorilo Caransebeș

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Autonom Republik of Banat
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Sunt unul din baietii in negru care a fost la deva... daca sunt doritori, o sa postez informatii cu privire la meci...

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Autonom Republik of Banat
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Dar pana atunci... un articol din prosport http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-treia-2678573 )...

    Susținut din tribună de foștii săi colegi Torje și Cânu (foto jos), dar și de o facțiune a galeriei lui Poli, Alexa a trăit la intensitate maximă partida de baraj pentru Liga a III-a dintre FC Scorillo și Progresul Gătaia, scor 0-1.

    Pentru a putea sta pe banca tehnică a echipei la care e și acționar, FC Scorillo, „Chirurgul“ a fost trecut pe foaia de joc ca maseur, însă pe tot parcursul jocului s-a comportat ca un veritabil tehnician: a dat indicații tactice, a contestat decizile centralului Teodora Albon, iar la final și-a îmbărbătat jucătorii prăbușiți la pământ și a particpat la conferința de presă. Unicul gol al partidei a fost înscris de Udrea, în minutul 60, care a transformat cu siguranță un penalty scos de veteranul Emeric Vasko. Astfel, Alexa a fost învins, scor 0-1, în meciul de baraj disputat la Deva de către formația Progresul Gătaia.

    „Mi-am pus mari speranțe în acest joc și am avut încredere în jucători mei, însă miza meciului i-a copleșit. Au jucat prost“, a spus Alexa. El a exclus posibilitatea cumpărări unui loc în Liga a III-a pentru FC Scorillo Caransebeș. „Nu am luat în calcul achiziționarea unui loc în eșalonul al treilea. Nu mă caracterizează astfel de practici“, a mai spus jucătorul lui Poli. Ratând promovarea în Liga a III-a, FC Scorillo își vede viitorul periclitat, deoarece susținerea din partea primăriei era condiționată de prezența la un nivel mai înalt al fotbalului românesc. Nici mijlocașul lui Poli Timișoara nu este decis să mai continue să susțină Scorillo, fiind dezamăgit de ratarea promovării.

    "Dacă nu știi să pierzi, nu meriți să câștigi"
    Dan Alexa, mijlocaș Poli Timișoara

  3. #24
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Dupa 7 etape Scorilo Caransebes ocupa locul 7 cu 12 puncte in Liga IV "Complet Construct". In etapa a VIII-a va intalni acasa pe Nera Bozovici.
    http://www.ajfcs.ro/

  4. #25
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Scorilo pica pe locul 9 cu 12 puncte, la 13 puncte de liderul CSS Berzovis Berzovia.

  5. #26
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Dupa 15 etape echipa lui Dan Alexa e pe locul 7, cu 24p. si nu are nici o sansa la promovare.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    per scorilo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •