Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 82

Thread: Fotbal

  1. #43
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,387
    Reputatie
    0
    eu nu inteleg cum de brazilia si nigeria se intalnesc in sferturi desi au castigat grupele amandoua din care au facut parte?
    la feminin

  2. #44
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,387
    Reputatie
    0
    si norvegia, scuze

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    In semifinale la feminin s-au calificat Brazilia, SUA, Germania si Japonoa care a eliminat China

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raul2008 View Post
    eu nu inteleg cum de brazilia si nigeria se intalnesc in sferturi desi au castigat grupele amandoua din care au facut parte?
    la feminin
    Pentru ca la feminin au fost doar 3 grupe si s-au calificat si cele mai bune doua locuri 3 ... insa oricum Norvegia nu si-a castigat grupa.

  5. #47
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Ăștia de la tvr s-au țăcănit de transmit fotbal pe ambele posturi ? Sper că e căldura de vină și să-și revină repede la jocurile unde se acordă medalii așa cum face eurosport, nu un turneu formal de fotbal.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Ăștia de la tvr s-au țăcănit de transmit fotbal pe ambele posturi ? Sper că e căldura de vină și să-și revină repede la jocurile unde se acordă medalii așa cum face eurosport, nu un turneu formal de fotbal.
    N-au ce sa transmita la ora asta, si nu stiu ce ti se pare asa formal. Bravo lor, fiindca transmit si sporturi de echipa

  7. #49
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Si Belgia bate Italia cu 3-2, facand prima mare surpriza a turneului. Brazilia intra in prelungiri...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,884
    Reputatie
    0
    iata ca desi italia a evoluat aproape tot meciul cu un om in plus, si a avut si 2 penalty-uri, este eliminata de echipa surpriza a belgiei
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Brazilia face spectacol in prelungiri - are 2-0 deja.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #52
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Ce bine ca au iesit macaronarii, nu mai suport aceasta natiune. Bravo Belgia!
    De Camerun imi pare rau.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  11. #53
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    camerun joaca cu un om mai putin de la inceputul reprizei a 2-a ... n-au mai rezistat fizic

    mare surpriza produsa de Belgia, nu ma asteptam
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Comentatorii suedezi spun ca italienii au fost furati ca in codru. N-am vazut meciul. Oricum, mare surpriza.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Comentatorii suedezi spun ca italienii au fost furati ca in codru. N-am vazut meciul. Oricum, mare surpriza.
    Au avut un al treilea penalty, dar cand ti se dau doua si joci 70 de minute cu om in plus e ridicol sa te plangi

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Eu zic ca italienii au gresit cand nu au luat jucatori peste 23 de ani.Ce nevoie ar fi avut de experienta lor.Si aveau si culoar favorabil pana in finala.Recunosc ca sunt fan Argentina si vreau sa-si pastreze titlul cucerit la Atena.Prazilienii nu m-au impresionat,de fapt nu stiu daca au impresionat pe cineva...

  15. #57
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    N-au ce sa transmita la ora asta, si nu stiu ce ti se pare asa formal. Bravo lor, fiindca transmit si sporturi de echipa
    Puteau, ca de exemplu, să transmită finala de dublu băieți în care juca Federer, unde se acorda un titlu olimpic, dacă nu pe tvr 1 măcar pe programul 2, nu un Trinidad Tobago cu Zambia, în optimile, șaisprezecimile sau mai știu eu ce milimile.
    Am zis formal... mda nu cred că era cel mai fericit termen, mai degrabă mercantil se potrivea aici. Turneul de fotbalul masculin este dacă nu singurul, printre foarte puținele sporturi, care nu și-a trimis cei mai buni sportivi ai săi în Beijing, am zis Beijing, îmi cer scuze, iarăși fotbalul face notă discordantă fiind singurul sport care se desfățoară sau s-a desfășurat în 4 orașe distincte. Practic fotbalul nu a avut nicio treabă cu olimpiada, e din alt film.
    Revolta mea față de tvr e că ei au transmis până și meciuri din grupă la fotbal în timp ce alte sporturi cum ar fi tenis de masă sau câmp, sărituri în apă, badminton, scrimă (în afară de prezențele românești n-au mai arătat nimic), ciclism pe șosea sau pistă, lupte, haltere etc, n-au văzut lumina zilei la ei.
    Last edited by useroarecare; 16th August 2008 at 23:36.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu ai dreptate omule,fotbalul ramane sportul cu cea mai mare audienta.Cum naibii sa vreau sa ma uit la nu stiu ce anonimi(pentru mine) campioni chinezi la badminton sau tenis de masa in locul unui Messi senzational in Argentina-Olanda.

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Nu ai dreptate omule,fotbalul ramane sportul cu cea mai mare audienta.Cum naibii sa vreau sa ma uit la nu stiu ce anonimi(pentru mine) campioni chinezi la badminton sau tenis de masa in locul unui Messi senzational in Argentina-Olanda.
    Ia mai lasa-ma si tu cu fotbalul tau, astea sunt JO, aurul de la badminton valoreaza cat aurul de la fotbal

    Ce-a facut ieri TVR a fost o rusine, puteau da pe TVR2 plictisitorul meci ARG-NED pentru a transmite adevaratul sport rege atletismul integral pe TVR1 , nu doar secvente

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Plictisitor pentru un nepriceput ca tine.Daca tu preferi badmintonul in locul fotbalului,treaba ta,insa lasa TVR-ul sa transmita ce prefera majoritatea.

  19. #61
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Belgia e o nuca foarte tare!
    Nu ca sa ma dau mare ....dar iata ca am prevazut bine! Jucatori foarte bine disciplinati tactic, valorosi , tenace precum Fellaini, De Mul , Vertonghen, Kevin Mirallas, Van Den Boore & co au reusit sa invinga o echipa italiana care facand blatul cu echipa Camerunului a crezut ca a scapat de ( adica echipa Braziliei! ) si a dat chiar de tacsu` ( echipa Belgiei, supranumita chiar si echipa "Dracilor rosii" ) CIAO ITALIA!
    Muzzwrinka

  20. #62
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut meciul Argentina-Olanda. Messi a facut ambele goluri.
    Semifinalele promit spectacol.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Plictisitor pentru un nepriceput ca tine.Daca tu preferi badmintonul in locul fotbalului,treaba ta,insa lasa TVR-ul sa transmita ce prefera majoritatea.

    Corect spus, din pacate. Si cum majoritatatea e pe taraf teve bai nene

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •