Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 87

Thread: Box

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Si mie mi-a placut Popescu, nu s-a facut de ras si pe final, e drept si cu ajutorul penalizarii de 2 puncte date cubanezului a revenit.

    Cubanezii au deja 6 semifinalisti si mai au maine 2 sportivi in sferturi din cele 11 categorii. Vor lua macar 4-5 titluri in ultimele 2 zile.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    5 nu cred....Mai sunt rusii,chinezii vor si ei ceva din ciolan.Americanii trebuie sa ia si ei ceva....Eu am o simpatie pentru cubanezi,la multe competitii sunt furati fara nerusinare,basca marginalizarea pe care o suporta ca tara de la jandarmul mondial.Daca e sa respect fara menajamente niste sportivi,atunci cubanezii sunt aia.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Alt furt la JO: la categoria 64kg in semifinale la socurul 10-10 intre francezul Vastine si diminicanul Diaz cu 5 secunde inainte de final arbitrul de ring l-a penalizat cu 2 puncte pe francez pentru un motiv neinteles de nimeni

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu numai in ring ne facem de ras.

    CIO, la propunerea AIBA, l-a suspendat pe Rudel Obreja, motivul fiind incercarea acestuia de a mani**** rezultatele unor meciuri

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ma lasi,e exact invers!!!I-au stins lumina la conferinta de presa si tot el e de vina?Bine ca a vorbit omul,imi place de el...

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ma lasi,e exact invers!!!I-au stins lumina la conferinta de presa si tot el e de vina?Bine ca a vorbit omul,imi place de el...
    Obreja e unul din cei mai corupti oameni din sport, asta sa vorbeasca? Sa-si vada de dezastrul pe care-l are in ograda lui. Niciodata n-am fost mai penibili in acest sport

    Toata lumea stie ca umbla la arbitrii si le comanda rezultatele meciurilor, ca or face si altii nu ma intereseaza. Ne-a facut de ras, toata presa scrie ca un roman a fost dat afara de CIO pentru ca incercat sa blatuiasca rezultatul meciurilor. O rusine de proportii.
    Si mai se gasesc unii care-l mai si apara


    Nu te mai lua dupa ce scrie in articole platite chiar de el prin presa de la noi. Citeste aici

    http://www.lequipe.fr/Jo/breves2008/...pendu_Dev.html
    http://au.sports.yahoo.com/news/arti...d-mani****tion


    N-aveam destule pe cap, ne mai face si individul asta de rusine

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ma lasi,pe unul din siteurile pe care le-ai postat am gasit un adevarat corupt,marculescu ce a acoperit marsavia ce i s-a facut lui Cavic.De ala poti zice intradevar ca e un om care ne-a facut de ras,un corupt cumparat cu bani multi...

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Cu justitiarul Obreja inainte ... cu adevarat suntem o tara cu curu in sus ce sfideaza o minima logica.

  9. #72
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Pentru obreja am doar respect.Mi nu mi se pare corupt ci un om serios.Macar el spre deosebire de altii a avut tupeul sa vorbeasca

  10. #73
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    nu e deloc corupt Obreja,ca de-aia e milionar in dolari din afaceri in Romania...
    oricum,macar a avut curajul sa dea pe fata,dintr-un motiv sau altul,nu conteaza,a avut curaj...

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cubanezii fara aur dupa prima zi de finale

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Scandal mare la categoria 75kg unde cubanezul a fost invins la 2 puncte de un britanic

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Si mai vii tu sa ne spui noua ce curati si ce corecti sunt conducatorii AIBA....

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Si mai vii tu sa ne spui noua ce curati si ce corecti sunt conducatorii AIBA....
    Si ce legatura are una cu alta? Cred ca esti obsedat de Obreja

    Toata lumea stie ca la box se fura, iar Obreja e unul din hoti. Daca venea Papa sa spuna asta il aplaudam, dar cine se trezeste, unul din hotii principali?


    Eu oricum as scoate boxul de la JO

  15. #78
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    nici nu ma mai uit la acest sport tocmai din cauza furturilor.

    cine are influenta castiga, chiar daca nu are nici o sansa el castiga, asta a ajuns boxul
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Rusia castiga la categoria grea in fata italianului Russo prin Chakhviev, se impart frateste medaliile de aur (Thailanda, Rusia, Ucraina, Republica Dominicana). Cuba a ramas cu buza umflata

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut cam dubioasa victoria rusului...A castigat cu 4-2 insa cred intradevar ca aici Rusia trebuia sa-si ia si ea bucata din ciolan...Nu am vazut meciurile cubanezilor,nu stiu daca au fost dezavantajati,insa e clar ca influenta tarilor isi pune amprenta pe competitie.Nu am nici o treaba cu Obreja,poate e coruptsi el insa nu cred ca-i cel mai mare corupt din boxul mondial.Sunt alti pesti mult mai mari ca el...

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Mi s-a parut cam dubioasa victoria rusului...A castigat cu 4-2 insa cred intradevar ca aici Rusia trebuia sa-si ia si ea bucata din ciolan...Nu am vazut meciurile cubanezilor,nu stiu daca au fost dezavantajati,insa e clar ca influenta tarilor isi pune amprenta pe competitie.Nu am nici o treaba cu Obreja,poate e coruptsi el insa nu cred ca-i cel mai mare corupt din boxul mondial.Sunt alti pesti mult mai mari ca el...
    Crede-ma daca nu era unul din "blatistii de meserie" nu ajungea prim-vicepresedinte AIBA. Nu-i mai lua apararea fiindca iti garantez ca nu de dragul fairplyului s-a certat, cine stie ce combinatii nu i-au reusit pe acolo

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cuba fara titlu olimpic la box: cred ca e surpriza Jocurilor Olimpice

  20. #83
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Vad ca multi incearca sa il apere pe Obreja , cititi aici parerea lui Vastag despre esecul boxului romanesc la olimpiada si pe cine crede el ca e vinovat de acest esec : http://www.evz.ro/articole/detalii-a...reja-e-vinovat
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ceea ce face Obreja e o diversiune pentru a masca dezastrul pe care l-a provocat in boxul romanesc

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •