Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 164 of 164

Thread: Judo

  1. #148
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Imi strici bucuria cu comentariile tale de om profund si mereu nemultumit...De multe ori ai dreptate sa fii suspicios si ironic insa cateodata trebuie sa ai puterea sa remarci si sa lauzi o performanta.Si eu sunt la fel de obiectiv ca tine,intradevar poate arbitrul a avantajat-o putin pe romanca,insa asta nu face(desi nu e corect si drept) decat sa mai contrabalanseze foarte multele nedreptati la care au fost supusi sportivii romani.

  2. #149
    Hatörizer Ratonu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    305
    Reputatie
    1
    Come on, unde au favorizat-o arbitrii? De japoneză nu zice nimeni nimic că îi dădea cu picioarele de parcă făcea MMA?

    Felicitări Alinei! Câteva momente emoționante și o medalie meritată pentru România, de-ar fi așa în fiecare zi până pe 24...

  3. #150
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ratonu View Post
    Come on, unde au favorizat-o arbitrii? De japoneză nu zice nimeni nimic că îi dădea cu picioarele de parcă făcea MMA?

    Felicitări Alinei! Câteva momente emoționante și o medalie meritată pentru România, de-ar fi așa în fiecare zi până pe 24...
    Sau macar din doua in doua zile.

  4. #151
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    vad ca pe aici unii au ceva de carcotit.
    eu nu ma pricep la judo, asa ca prefer sa ma bucur pt performanta fetei. eu m-am emotionat privindu-i bucuria.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Medalii de aur pentru China si Japonia azi

  6. #153
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    daca Vizer dorea sa o ajute pe Dumitru,o facea la tragerea la sorti,unde a cazut in jumatatea de foc a tabloului.finala a parut simpla pentru ca sportiva cubaneza a fost de departe cel mai usor adversar al zilei...unguroaica e medaliata cu bronz la ultimele europene,coreeanca este vicecampioana Asiei,deci a doua dupa Ryoko Tani,iar despre japoneza nu mai are rost sa ma explic...medalie de aur absolut meritata.

    edit:am uitat sa spun ca desi a fost cel mai usor adversar,Bermoy e campioana mondiala in 2005 la Cairo...
    Last edited by Sentient7; 10th August 2008 at 20:38.

  7. #154
    junior petschovschi's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    daca Vizer dorea sa o ajute pe Dumitru,o facea la tragerea la sorti,unde a cazut in jumatatea de foc a tabloului.finala a parut simpla pentru ca sportiva cubaneza a fost de departe cel mai usor adversar al zilei...unguroaica e medaliata cu bronz la ultimele europene,coreeanca este vicecampioana Asiei,deci a doua dupa Ryoko Tani,iar despre japoneza nu mai are rost sa ma explic...medalie de aur absolut meritata.

    edit:am uitat sa spun ca desi a fost cel mai usor adversar,Bermoy e campioana mondiala in 2005 la Cairo...
    ...si vicecampioana mondiala anul trecut la Rio de janeiro. Cubaneza a fost prea tinara si desi a luptat in doua finale mondiale s-a pierdut fu firea cind s-a vazut condusa. A atacat riscant si oarecum disperat si a fost surprinsa definitiv de Alina Dumitru.
    In singurul meci in care s-au intilnit anul asta (intr-o runda a Cupei Mondiale) cubaneza a batut-o pe Alina Dumitru.

    P.S : penalizarea singulara a japonezei din meciul cu Dumitru mi s-a parut si mie curioasa (de fapt s-a vazut si din reactia de mirare a japonezei care nu se gindea la asa ceva)

  8. #155
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    cubaneza nu a avut nicio sansa in finala,s-a vazut de la intrarea in sala ca romanca a venit sa o manance pe paine.
    un articol foarte tare,mosul asta e un adevarat:

    http://www.tolo.ro/2008/08/11/7-secr...ctoria-alinei/

  9. #156
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Cu intarziere tin sa o felicit si eu pe ALINA DUMITRU !
    BRAVO ALINA

  10. #157
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Fosta campioană la judo, Mirela Vasilian a decedat la doar 26 de ani

    Mirela Vasilan, care a fost și componentă a lotului antrenat de Florin Bercean la Cluj, a decedat la vârsta de doar 26 de ani.
    La nici 24 de ore după ce judoka Alina Dumitru câștiga medalia de aur la JO de la Beijing, fosta multiplă campioană națională, balcanică și vicecampioană europeană de tineret, la categoria 70 de kilograme, Mirela Vasilan, a decedat, acasă, la Drobeta Turnu Severin.

    Mirela Vasilan s-a retras din activitatea competițională din cauza unei tromboflebite, de care suferea de doi ani, dar în pofida tratamentelor și internărilor în spital, a fost răpusă de o embolie, duminică.

    Mirela Vasilan a fost înmormântată la Drobeta Turnu Severin.
    http://www.protv.ro/stiri/eveniment/...oar-26-de.html
    Dumnezeu s-o ierte!

  11. #158
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Dumnezeu Sa O Odihneasca In Pace !

  12. #159
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    La 100kg, Dan Brata a fost eliminat in sferturi de un azer.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #160
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Mai are sanse la bronz ?

  14. #161
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    A pierdut si in recalificari in primul tur in care a intrat.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #162
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Vai, ce mi-a mai placut finala de judo feminin la +78 kile. Pe langa faptul ca sportivele aratau foarte hazliu am vazut si o rasturnare de situatie. Japoneza a luat conducerea aproape de la inceput cu 10-0, insa chinezoaica a reusit Ippon cu vreo 15 secunde inainte de final

  16. #163
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Japonia castiga la +100kg masculin in fata Uzbekistanului in ultima proba a concursului de judo.

  17. #164
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    1 Japan 4 1 2 7
    2 China 3 0 1 4
    3 South Korea 1 2 1 4
    4 Azerbaijan 1 0 1 2
    5 Georgia 1 0 0 1
    6 Germany 1 0 0 1
    7 Italy 1 0 0 1
    8 Mongolie 1 0 0 1
    9 Romania 1 0 0 1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •