View Poll Results: ce motive aveti sa priviti meciurile ligii 1, liga umflata cu blaturi

Voters
58. You may not vote on this poll
  • ce blaturi visezi tataie? e un campionat corect, tare si interesant!

    2 3.45%
  • ma uit numa' la meciurile echipei mele favorite

    22 37.93%
  • de plictiseala.....

    5 8.62%
  • ca sa pot comenta pe forum in cunostinta de cauza

    2 3.45%
  • imi place fotbalul, ma doare in pix cine joaca, eu ma uit oricum

    9 15.52%
  • imi plac fotbalistii

    0 0%
  • nu ma uit la liga 1

    5 8.62%
  • alta varianta, ca or mai fi ramas destule

    13 22.41%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: de ce ne uităm la liga 1?

  1. #1
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1

    de ce ne uităm la liga 1?

    chiar așa, ce e de văzut la un campionat rezolvat în culise? de unde atâtea puncte de rating în puișorii miei?


    în ce mă privește, nu am mai văzut un meci de liga 1 de astă vară (fc național/ progresul- rapid 4:0)

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Eu ma uit la Pandurii...si am vazut un fotbal frumos
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    degeaba...
    Both teams played hard.

  4. #4
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    De multe ori mi-am pus si eu intrebarea asta!
    Raspunsul sta undeva intre sado-masochism,somnifer,pasiune si plictiseala!
    Raspunsul asta e valabil doar pentru TV,pentru ca pe stadion merg doar din dragoste pentru sportul asta,pentru vocea si nebunia multimii,pentru mirosul de dinamita simtit la meciurile cu miza,pentru adrenalina victoriei si dezamagirea infrangerii!

    p.s.meciurile la TV omoara pasiunea,pe stadion e altceva,chiar daca meciul e slab!
    Last edited by Charon; 2nd April 2008 at 21:57.
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  5. #5
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    din obisnuinta si din pasiune. De exemplu, daca dinamo nu joaca nimik, inseamna ca nu mai tin cu ei. Daca steaua e varza, inseamna ca nu mai exista stelisti?

    Ne place fotbalul, suntem suporteri pasionati ai unor echipe si de asta le urmarim.

    Problema e ca in fotbal, banii cei multi nu se fac cu ultrasi si suporteri pasionati, ci cu TV, samantarii si suporteri de ocazie. Echipele englezesti, realul sau milanul si-au crescut veniturile dupa ce a inceput CL sa fie difuzata prin asia, la arabi, etc.

    Marketingul e inexistent la echipele noastre. Si fotbalul. daca o echipa joaca bine, atunci are tribunele pline si multi telespectatori.
    Daca joaca slab, atunci tribunele sunt goale si nici pe tv nu prea se omoara lumea.

    Iar marketingul ar trebui sa gaseasca metode de a-i aduce pe cei mai putini interesati de fotbal pe stadion sau in fata tvului.
    echipele nu mai pot prospera doar din "suporteri adevarati" - englezii au inteles de mult chestia asta si au ajuns unde au ajuns. La noi in continuare cluburile platesc pentru coregrafiile galeriilor.
    Last edited by danpuric78; 3rd April 2008 at 00:19.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  6. #6
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Intelegem mai bine rivalitatile,cunostem mai bine echipele si istoria lor.Un derby Real - Barca poate e mult mai spectaculos decat un Steaua - Dinamo dar as prefera oricand al doilea meci pentru ca e vba de orgolii,emotii, pe cand primul meci nu-mi spune prea multe din punctul asta de vedere.

  7. #7
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    eu ma uit doar la meciurile lui Poli, as prefera sa jucam in campionatul Serbiei sau Ungariei ...

  8. #8
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    al serbiei ca la unguri vor juca altii !
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  9. #9
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Nici nevesti-mi n-am stiut sa-i raspund la intrebarea asta

  10. #10
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Cred ca ma uit in principiu sa vad CFR-ul si de plictiseala si la alte meciuri din Liga 1....
    Stateam ieri cu sotia mea la televizor si ne uitam la Arsenal - Liverpool... Catre sfarsitul primei reprize imi zice: " Astia totusi nu obosesc? Ca daca fugeau in halul asta romanii nostri, cereau din 10 in 10 minute pauza de hidratare " .
    Ne multumim cu ce avem, in speranta ca vom vedea si meciuri mai reusite in Liga 1... Momentan, rivalitatile din teren tin locul spectacolului. Din pacate.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Ne uitam? Nu stiam. Eu stiu ca ma uit la campionatul german de truisme.

  12. #12
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ca nu rezist sa nu ma uit... din pacate.

  13. #13
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    pe stadion e altceva
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ce varianta in poll: "imi place fotbalul, ma doare in pix cine joaca, eu ma uit oricum"

  15. #15
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu ma uit ca sa adorm. Un somnifer bun. Cel mai mult imi place cand e frumos afara, iar eu stau tolanit in canapea si im bate si putin soarele in ochi, prin fereastra. Nu cred ca ajung nici la minutul 20. Cele mai misto sunt blaturile ca nu striga comentatorul.

  16. #16
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    ciudat dar am votat la "ma doare in pix"
    https://t.me/pump_upp

  17. #17
    junior fiscu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    tg mures
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    pai daca esti roman te uiti la liga1 daca erai italian te uitai la serie a
    [COLOR="Red"][/COLOR][FONT="Arial Black"][SIZE="4"]"Noi avem istorie
    Voi doar momente"[/SIZE][/FONT]

  18. #18
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Pentru ca e campionatul nostru cel de toate zilele...cu bune cu rele....
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Tot sper sa vad un meci cum sunt in alte campionate, dar ramane doar speranta. Pentru spectacol fotbalistic exista Anglia, Spania si chiar Italia.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  20. #20
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    au fost si la noi...destule meciuri ca in tarile in care zici.. si fel si in anglia italia etc..am vazut meciuri penibile comparabile cu cele din b
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  21. #21
    ВСП сосет
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati
    Posts
    160
    Reputatie
    1
    Am votat la alte motive. De exemplu, pariurile. Deși pierd într-una, nu m-am lecuit de microbu' ăsta nici măcar după 27 etape.
    Sunt și la noi meciuri interesante. Mai vedem un autogol, un ozn, o îmbulzeală... dar cel mai mult mă oftică meciurile care se termină înainte de final. Au cotă 1,00. Or mai fi oare?
    A, da!!! Am uitat să spun că la știrile sportive despre ligă mă doare în pix, adică nu mă uit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •