Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 235

Thread: Discutii despre Serie A 2006 - 2007

  1. #1
    junior sadakch's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ploiesti - Romania
    Posts
    53
    Reputatie
    1

    Lightbulb Discutii despre Serie A 2006 - 2007

    Cine ia "Scudetto" in sezonul 2006 - 2007 ?
    [FONT="Palatino Linotype"]Forza [COLOR="Red"]AC MILAN[/COLOR] ...[/FONT] .... O istorie scrisa cu [COLOR="Red"]rosu[/COLOR] si negru: 17 "Scudetto", 5 Cupe ale Italiei, 6 Ligi ale Campionilor, 4 Supercupe ale Europei, 3 Cupe Intercontinentale, 5 Supercupe ale Italiei, 2 Cupa Cupelor ... total ?

  2. #2
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Cu siguranta AC Milan....
    Roma si Inter nu ne pot pune probleme... pot sa aiba si 20 de puncte avantaj...

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ma , dar mai sunteti ma multi milanisti pe forumu asta ........ ?
    Ayrton ... ti-ai chemat toti oamenii din galerie ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    junior sadakch's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ploiesti - Romania
    Posts
    53
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by MLDS View Post
    Ma , dar mai sunteti ma multi milanisti pe forumu asta ........ ?
    Ayrton ... ti-ai chemat toti oamenii din galerie ?
    Asta e adevarul, AC Milan nu poate fi invinsa de Inter, iar de Roma nu mai vorbim.. chiar daca au 8 puncte in plus .. ce inseamna 8 puncte ?
    [FONT="Palatino Linotype"]Forza [COLOR="Red"]AC MILAN[/COLOR] ...[/FONT] .... O istorie scrisa cu [COLOR="Red"]rosu[/COLOR] si negru: 17 "Scudetto", 5 Cupe ale Italiei, 6 Ligi ale Campionilor, 4 Supercupe ale Europei, 3 Cupe Intercontinentale, 5 Supercupe ale Italiei, 2 Cupa Cupelor ... total ?

  5. #5
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Pustiule ce afirmatie e asta ca Milan nu poate pierde cu INter . MIlan-Inter e de 1,x,2 tot timpul. SI daca Berlusconi nu-l aduce pe "El Nino" o sa aiba probleme mari Milan sezonul asta.(mai ales cu cele 8 puncte minus). Cred ca ai vazut vreo 2,3 derbiuri Mialn _inter la viata ta. Stii cumva ca Inter s-a intarit serios vara asta?
    Hai sa nu mai vb asa doar din subiectivism ... devenim cel putin "hazlii". Anu viitor clar Inter e principala favorita la " Scudetto" . Nu spun ca nu poate sa cistiga Mialn , dar nu mai fi asa de optimist --c a esti tinar si risti sa devii deziluzionat...

    Apropo eu sunt fan Juve si imi e antipatica Inter -- deci nu tin deloc cu ei (mai degraba tin cu Lecce) , dar nu pot sa nu vad realitatea.

  6. #6
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by siiir louie View Post
    Pustiule ce afirmatie e asta ca Milan nu poate pierde cu INter . MIlan-Inter e de 1,x,2 tot timpul. SI daca Berlusconi nu-l aduce pe "El Nino" o sa aiba probleme mari Milan sezonul asta.(mai ales cu cele 8 puncte minus). Cred ca ai vazut vreo 2,3 derbiuri Mialn _inter la viata ta. Stii cumva ca Inter s-a intarit serios vara asta?
    Hai sa nu mai vb asa doar din subiectivism ... devenim cel putin "hazlii". Anu viitor clar Inter e principala favorita la " Scudetto" . Nu spun ca nu poate sa cistiga Mialn , dar nu mai fi asa de optimist --c a esti tinar si risti sa devii deziluzionat...

    Apropo eu sunt fan Juve si imi e antipatica Inter -- deci nu tin deloc cu ei (mai degraba tin cu Lecce) , dar nu pot sa nu vad realitatea.
    In primul rand "Nenea"... nu sunt un pusti care se uita la fotbal de 2 ani si tine si el cu cine e pe primul loc...
    In al doi-lea rand, e foarte adevarat ca Milan-Inter e un meci de 1 X 2.... ... Insa un bilant Milan-Inter in ultimii zece ani sa zic, au doar o singura victorie interistim, asa ca nu vad de ce sa nu zic ca o sa castige Milan
    In al tre-lea rand... asta e un forum despre cine "credem ca o sa ia titlu la anu", si cum Juve nu mai poate maslui si anu viitor titlu, il ia Milan, ce e greu asa de inteles...
    Si nu in ultimul rand e o simpla opinie in legatura cu cine ia titlul...
    Daca tu ai o alta opinie, e problema ta... oricum, s-au cam dus vremurile lui Juve din dinastia Moggi..

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mai galagiosilor ... am vazut in prosport ca astazi este turneul TIM ? Cica transmite TV Sport ...
    Cunoasteti situatia ...?...

    Prosport zice una, Tv sport zice alta ... cica de la 21.45 a televizat un amical al echipei Manchester ...
    Last edited by Mario Di Lazi; 31st July 2006 at 21:47.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Nu prea cunosc... sorry...

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    S-a amânat startul sezonului în Italia!

    Federaţia Italiană de Fotbal a confirmat, marţi seara, că noua ediţie a Serie A va începe pe 10 septembrie 2006.

    Iniţial campionatul italian trebuia să debuteze pe 27 august, dar această dată a fost considerată irealistă având în vedere ultimul scandal din fotbalul italian, care tinde să se prelungească. Datorită diverselor apeluri ale clubrilor cu privire la sentinţele iniţiale ale scandalului Calciopoli şi ameninţarea unor noi verdicte care vor sancţiona şi alte cluburi, noul sezon a fost amânat cu două săptămâni.

    Serie A va începe pe 10 septembrie şi se va încheia pe 27 mai 2007, iar Serie B va începe pe 9 septembrie şi se va încheia pe 10 iunie 2007. Vor fi programate patru etape la mijlocul săptămânii şi patru duminici libere în programul competiţional, pentru meciurile internaţionale şi Crăciun.

    Cupa Italiei va debuta pe 19 august, iar finala se va disputa în manşă dublă pe 18 aprilie şi 9 mai 2007. Supercupa Italiei, ce va opune noua campioană a Italiei Inter Milano şi finalista Cupei Italiei de anul trecut AS Roma, se va juca pe 26 august 2006.

  10. #10
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ce pacat ... pana atunci o sa ne intoxicam cu Divizia A ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  11. #11
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Lasa mei ca avem un campionat puternic in tara...
    Dovada ca se joaca numai pe la 17-18 pe 35de grade celsius si sunt toti jucatorii molesiti...

  12. #12
    junior sadakch's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ploiesti - Romania
    Posts
    53
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by siiir louie View Post
    Pustiule ce afirmatie e asta ca Milan nu poate pierde cu INter . MIlan-Inter e de 1,x,2 tot timpul. SI daca Berlusconi nu-l aduce pe "El Nino" o sa aiba probleme mari Milan sezonul asta.(mai ales cu cele 8 puncte minus). Cred ca ai vazut vreo 2,3 derbiuri Mialn _inter la viata ta. Stii cumva ca Inter s-a intarit serios vara asta?
    Hai sa nu mai vb asa doar din subiectivism ... devenim cel putin "hazlii". Anu viitor clar Inter e principala favorita la " Scudetto" . Nu spun ca nu poate sa cistiga Mialn , dar nu mai fi asa de optimist --c a esti tinar si risti sa devii deziluzionat...

    Apropo eu sunt fan Juve si imi e antipatica Inter -- deci nu tin deloc cu ei (mai degraba tin cu Lecce) , dar nu pot sa nu vad realitatea.
    Prietene, asta e parerea mea, daca te-a deranjat imi pare rau, nu am avut nici o intentie ... insa vorbim la sfarsitul sezonului ...
    [FONT="Palatino Linotype"]Forza [COLOR="Red"]AC MILAN[/COLOR] ...[/FONT] .... O istorie scrisa cu [COLOR="Red"]rosu[/COLOR] si negru: 17 "Scudetto", 5 Cupe ale Italiei, 6 Ligi ale Campionilor, 4 Supercupe ale Europei, 3 Cupe Intercontinentale, 5 Supercupe ale Italiei, 2 Cupa Cupelor ... total ?

  13. #13
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    In primul rand "Nenea"... nu sunt un pusti care se uita la fotbal de 2 ani si tine si el cu cine e pe primul loc...
    In al doi-lea rand, e foarte adevarat ca Milan-Inter e un meci de 1 X 2.... ... Insa un bilant Milan-Inter in ultimii zece ani sa zic, au doar o singura victorie interistim, asa ca nu vad de ce sa nu zic ca o sa castige Milan
    In al tre-lea rand... asta e un forum despre cine "credem ca o sa ia titlu la anu", si cum Juve nu mai poate maslui si anu viitor titlu, il ia Milan, ce e greu asa de inteles...
    Si nu in ultimul rand e o simpla opinie in legatura cu cine ia titlul...
    Daca tu ai o alta opinie, e problema ta... oricum, s-au cam dus vremurile lui Juve din dinastia Moggi..
    Sa "stiti nenica" ca nu tin cu cine e pe primul loc? Tin cu JUve care este in B si care-i problema ? --inseamna ca sunt suporter adev si sustin echipa la greu (da a u facut blaturi si meritau Serie C ) dar asta nu inseamna ca Milan nu a facut blaturi --nu poti spune ca dupa Juve , mIlan este acolo linga si sincer cred ca locul ii era alaturi de JUve (nu sustin proverbul cu proverbu "cu capra vecinului").
    Apropo de MilaN--Inter stiu ca Inter sunt inferiori in ultimii 10 ani , dar ideea mea era (daca citeai pe forum si posturile precedente) Inter s-a intarit pe posturile deficitare si cred ca anul asta vor fi peste "diavoli"

    PS: Ce virsta aveti "venerabile" daca nu e cu suparare ? Eu am 23 si nu mie rusine si cred ca "inteleg fotbalul" de pe la 12 ani si am impresia ca inteelg fenomenul (cel putin fotbalul iatalian) destul de bine . Daca nu ma crezi pune-ma la incercare.
    Salutari!!!!

  14. #14
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by siiir louie View Post
    Sa "stiti nenica" ca nu tin cu cine e pe primul loc? Tin cu JUve care este in B si care-i problema ? --inseamna ca sunt suporter adev si sustin echipa la greu (da a u facut blaturi si meritau Serie C ) dar asta nu inseamna ca Milan nu a facut blaturi --nu poti spune ca dupa Juve , mIlan este acolo linga si sincer cred ca locul ii era alaturi de JUve (nu sustin proverbul cu proverbu "cu capra vecinului").
    Apropo de MilaN--Inter stiu ca Inter sunt inferiori in ultimii 10 ani , dar ideea mea era (daca citeai pe forum si posturile precedente) Inter s-a intarit pe posturile deficitare si cred ca anul asta vor fi peste "diavoli"

    PS: Ce virsta aveti "venerabile" daca nu e cu suparare ? Eu am 23 si nu mie rusine si cred ca "inteleg fotbalul" de pe la 12 ani si am impresia ca inteelg fenomenul (cel putin fotbalul iatalian) destul de bine . Daca nu ma crezi pune-ma la incercare.
    Salutari!!!!
    "Mai draga" cum ar spune un individ celebru... Multi inainte si avand in vedere ca ma uit la fotbal de prin 90... iti vei da singur seama cati ani am eu... insa in alta ordine de idei tu avei impresia ca eu am vazut doar 2-3 meciuri de fotbal din Italia... cinste tie ca tii cu Juve...
    In schimb pentru mine e vorba: Daca nu ia Milan titlu, decat Juve mai bine il ia Interu sau oricare alta echipa...
    Cei drept Juve are cei mai multi fani, in schimb cei care tin cu Milan, Lazio, Roma, Inter... pe Juve ii urasc cei mai mult(exceptie poate fac cei dintre Roma si Lazio)... si nu te-a intrebat oare de ce?... Pentru ca modalitatile prin care Juve aduna puncte aduce ura si manie in randul suporterilor....
    Nu contrazic cunostintele tale despre Il Calcio dar drept sa iti spun faci unele afirmatii care nu isi au locul...

  15. #15
    senior The G.O.A.T.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Cei drept Juve are cei mai multi fani, in schimb cei care tin cu Milan, Lazio, Roma, Inter... pe Juve ii urasc cei mai mult(exceptie poate fac cei dintre Roma si Lazio)... si nu te-a intrebat oare de ce?... Pentru ca modalitatile prin care Juve aduna puncte aduce ura si manie in randul suporterilor....
    Am eu impresia ca tu te cam contrazici? Daca aduce ura si manie in randul suporterilor si daca toata lumea ii uraste, atunci cum se face ca totusi Juve are cei mai multi suporteri? Eu zic ca numarul de suporteri vine in primul rand din satisfactii, din trofee castigate! Vezi cate are Juve si dupa vezi cate are si Milan!

  16. #16
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cine a spus ca Serie B este mai tare decat Serie A, nu s-a inselat : Campioana Italiei Inter a pierdut ieri cele 2 jocuri cu echipe din Serie B
    Inter - Juventus 0-1 = Zalayeta
    Napoli - Inter 1-0 = Calaio (parca)
    Juventus - Napoli 0-0
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #17
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    hai lasa ca au fost amicale.
    nu se compara cu meciurile oficiale.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  18. #18
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Si Inter castiga trofeu Tim dar.....
    [B][COLOR="Black"]INTER Campione D' Italia[/COLOR][/B]

  19. #19
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Un nou sezon va incepe pe 10 septembrie ! Sper k AC Milan sa ia titlul bineinteles ! Si cred k acest lucru este foarte posibil ptr k Juve nu mai este in A k sa faca toate magariile alea !
    Cat despre Inter, in confruntarile directe mereu v-am batut, in campionat chiar si tur-retur, iar in U.C.L numai vrb...Odata am scos Interu in semi, odata in sferturi deci...
    Ultimii 2 ani podiumul a fost 1. Juve 2. Milan 3. Inter Acum k Juve nu mai e => 1. Milan 2. Inter 3. Roma (probabil)

    Forzza Milan !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    .. ce convins esti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Mama da ce calcule ai facut....Felicitarile mele.Insa vezi k nu vorbim aici de matematica ci de fotbal.Si e o vorba in lumea fotbalului:Mingea e rotunda
    [B][COLOR="Black"]INTER Campione D' Italia[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •