Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 392

Thread: Schi alpin 2008-2009

  1. #85
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Cursa castigata de Aksel Svindal, urmat de Marco Buechel si Eric Guay. Miki Walchoffer pe 5, Defago pe 6 iar Ambrossi Hoffman pe 8 urmat de Daniel Albrecht. Hermann Maier pe 12, in spatele lui Peter Fill. Din pacate Bode Miller, Ivuca Kostelic si Benjamin Raich nu termina cursa.
    Didier Cuche, de-abia pe 15, nu are un inceput bun de sezon.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    La fete a castigat, cum era de asteptat, Lindsay Vonn.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cazatura rea pentru Miklos, la ce-am vazut pare sezon terminat. Sa nu fie si cariera terminata, ea suferiind la genunchi o accidentare foarte grava si acum 4 ani, atunci stand pe margine mai bine de 1 an

  4. #88
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Sahrobska ia si ea 2 puncte, cum am anticipat, iar Anja Paerson doar 1 punct. Fanchini pe 2, Riesch pe 3. Renate Goetscl pe 11. Poate o vom vedea la Super-G de maine pe Meissnitzer, daca nu s-a retras. Cine credeti ca va castiga proba de maine?

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Maine este tot coborare, iar Zahrobska si Paerson nu vor lua nimic fiindca nu s-a incheiat cursa.

  6. #90
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Sper sa nu fie ceva grav la Miklos

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce, dar Miklos a intrat foarte emotionata in aceasta cursa. Era sa cada dupa primii pasi (mai bine cadea atunci). Nu inteleg de ce, nici macar nu era debutul in CM.

  8. #92
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu stiu de ce, dar Miklos a intrat foarte emotionata in aceasta cursa. Era sa cada dupa primii pasi (mai bine cadea atunci). Nu inteleg de ce, nici macar nu era debutul in CM.
    Nu era debutul, dar era totusi a doua cursa, a si zis comentatorul ca din 2005 n-a mai participat in Cupa Mondiala! In 3 ani de absenta se uita, si oricum, e o chestie sa concurezi pe una din cele mai mari partii din lume, si alta e in Poiana Brasov in Campionatul National.
    Asta e, oricum nu intra in puncte. N-a intrat Paerson, nici Zahobska, si intra Miklos?

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Nu era debutul, dar era totusi a doua cursa, a si zis comentatorul ca din 2005 n-a mai participat in Cupa Mondiala! In 3 ani de absenta se uita, si oricum, e o chestie sa concurezi pe una din cele mai mari partii din lume, si alta e in Poiana Brasov in Campionatul National.
    Asta e, oricum nu intra in puncte. N-a intrat Paerson, nici Zahobska, si intra Miklos?
    Pai asta e problema, ca nu intra in puncte. Problema e ca putem pierde cea mai buna schiare din istoria Romaniei fara a apuca sa concureze in CM. Ar fi o tragedie pentru acest sport

    Si, ducus, Miklos a concurat pe unele dintre cele mai cunoscute partii din Europa, nu in Poiana Brasov. Cred ca nu prea esti la curent cu cariera ei. Sau tu crezi ca locul 5 la Mondialele de Juniori la luat la Poiana Brasov. Ea nu se mai antrebneaza in Romania de ani buni, se antreneaza in Austria

  10. #94
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Edith Miklos a castigat multe etape de Cupa FIS si campionatele nationale a Austriei la juniori. Este cea mai talentata schioare care a fost vreodata in Romania. Nu conteaza ca nu a intrat in puncte. Conteaza sa nu fie accidentata rau. Am vazut-o ridicandu-se in picioare, poate nu e ceva grav

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Maine sper sa aflu ceva direct de la sursa, poate chiar mai devreme

  12. #96
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Pacat de aceasta cazatura. Am asteptat toata ziua evolutia sportivei noastre si totul s-a terminat foarte rau Sa speram ca est ok si ca va putea sa-si continue sezonul cu bine.

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Bine, normal ar trebui sa avem informatii de la ziarele de sport, daca chiar am avea asa ceva

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Se pare ca a fost mai mult o sperietura si maine va lua startul in a doua coborare.

  15. #99
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Yeee De unde ai citit? Da-mi si mie link-ul please
    Am gasit. Mersi oricum.

  16. 6th December 2008, 00:33

  17. #100
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu prefer s-o vad revenita in Europa sanatoasa, n-as risca si maine.

  18. #101
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu prefer s-o vad revenita in Europa sanatoasa, n-as risca si maine.
    Corect! Era foarte speriata si emotionata. Dar daca tin eu bine minte la intermediarul dinaintea caderii sale avea o intarziere de 1.08 ceea ce nu era foarte rau. Multe schioare au avut timp mai slab decat Edith la acel intermediar.

  19. #102
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Era destul de rau, a avut al 49-lea timp la primul intermediar din 60 de schioare

  20. #103
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Da. Acum am gasit si eu Dar este doar inceputul Cupei Mondiale si mai are timp sa obtina performante mai bune Bafta Edith

  21. #104
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Bine, ea s-a impiedicat chiar la start asa ca a pierdut de acolo cateva zecimi. Oricum asa cum am mai spus asteptam mai mult de la ea chiar de la antrenamente. E de spus totusi ca e prima oara cand schiaza in America de Nord, inteleg ca nu-s tocmai aceleasi conditii precum in Europa, iti ia ceva timp sa te obisnuiesti

  22. #105
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Sa vedem ce va face maine, daca va risca. Deocamdata gata pentru ziua de azi, am plecat la culcare Noapte buna!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •