Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 463 to 471 of 471

Thread: Scrima

  1. #463
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Vad ca in privinta sudezului..armenian aveai o alta parere. Continui sa cred ca nu-ti place spiritul...latin. Eu personal as fi protestat in spiritul regulamentului dar nu facand spectacol aiurea, cum se pare ca au facut italienii. Latinii sunt perversi pe fata, anglosaxonii pe la spate, vezi, spre exemplu, cazul Mutu. Nicio diferenta cu alte cuvinte, cu...diferenta ca in primul caz marchezi care iti este pozitia, nu te prefaci, ca faci pe civilizatul desi esti, de fapt, perfid.
    Si ce am zis ca sunt de acord cu ce-a facut suedezul, am spus ca nu i-as fi luat medalia.

  2. #464
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Au luat bronzul italiencele

  3. #465
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Esti simpatic! Pai una tine de alta. Concluzia, trebuie sa protesteze in limitele decentei. Nici eu nu i-as fi luat medalia, chiar ar fi interesant sa aflam motivatia. Probabil ca vor invoca spiritul olimpic. Si su arbitrii, ce facem? CIO are fata de arbitrii aceeasi atitudine ca si fata de doping, arbitram...corect pe cei tari. Much money, bre!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #466
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    SUA s-a facut de ras in finala de la floreta, ma intreb cum o fi ajuns in finala

  5. #467
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ultimul aur luat de Franta

    Iata clasamentul pe medalii al acestei Olimpiade

    Medal Table
    Rank Nation Gold Silver Bronze Total
    1 France (FRA) 2 2 0 4
    2 Italy (ITA) 2 0 5 7
    3 Germany (GER) 2 0 0 2
    4 United States (USA) 1 3 2 6
    5 China (CHN) 1 1 0 2
    6 Ukraine (UKR) 1 0 0 1
    6 Russia (RUS) 1 0 0 1
    8 Romania (ROU) 0 1 1 2
    9 Japan (JPN) 0 1 0 1
    9 South Korea (KOR) 0 1 0 1
    9 Poland (POL) 0 1 0 1
    12 Spain (ESP) 0 0 1 1
    12 Hungary (HUN) 0 0 1 1

  6. #468
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sub asteptari ungurii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #469
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Peste tot sub asteptari, au ratat si finala de la ciocan. Chair e ciudat ce se intampla cu ungurii

  8. #470
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Cred ca si francezii sau italienii voiau mai mult .. nemtii si mai ales americanii revelatiile competitiei de scrima.

  9. #471
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    nu stiu ce sa zic, nu sunt chiar surprize. americancele care au luat 1,2 si 3 la sabie sunt in fruntea clasamentului mondial, iar germanii au avut mereu sportivi de mare valoare. heidemann era favorita la aur in proba de spada , iar kleibnik e numarul 5 in lume la floreta. pentru mine e o surpriza ca america nu a castigat la sabie fete echipe.( la alte probe, intr-adevar, au crescut mult si medaliile de la echipe sunt semi-surprize. )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •