Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 293

Thread: Întrebãri, rãspunsuri ºi discuþii despre handbal

  1. #64
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Interese ca interese dar nu avem o conducere profesionista , se face inca treaba ca in anii 70-80 si ....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #65
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1

    Handbal Total

    Pt fanii acestui sport, m-am gandit ca este bine sa deschid acest thread in care sa contina intrebari ale voastre in legatura cu sportul cu mingea mica, regulamente, informatii despre anumiti jucatori, despre anumite echipe si nu numai.
    Astept intrebarile voastre si in limita posibilitatilor ma voi informa in legatura cu nelamuririle voastre
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Born, ne-ai putea prezenta noile reglementari aparute? Dar asa, punct cu punct, sa le avem pe toate aici, si sa vada si cei nou veniti ce s-a schimbat in handbal.
    Cred ca ar fi util pentru toata lumea

  4. #67
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Sincer, nu stiu tot regulamentul punct cu punct pt ca nu prea ma intereseaza.............ajungi sa stii din experienta, dar e greu sa legi toate chestiile.Dar, pt cei care vor sa se informeze, exista frh.ro care are regulamentul.Nu stiu daca e actualizat, dar e in romana.Daca va intereseaza in engleza va ajut si akolo
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Nu ziceam sa scrii aici tot regulamentul.. ci doar modificarile aparute din sezonul acesta...

  6. #69
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    http://w4-web157.nordnet.fr/decorum/equipes/toacsen.jpg


    Unul dintre ultimii monhicani!

    "„Francezul“ Sorin Toacsen n-a uitat de unde a plecat
    „M-ar tenta o noua aventura la Craiova“

    Olteanul Toacsen apara in Franta la 36 de ani


    Nume: Sorin Gabriel Toacsen

    Nascut: 27 februarie 1969, Drobeta Turnu Severin

    A jucat la: Universitatea Craiova, USAM Nimes, HB Montpellier si USDK Dunkerque.

    Palmares:

    - De doua ori campion national al României cu Universitatea Craiova

    - Cistigator al Cupei României cu Universitatea Craiova

    - De patru ori campion national cu Montpellier

    - Cistigator a doua Cupe ale Frantei cu HB Montpellier

    - Cistigator al Supercupei Frantei cu HB Montpellier

    - Cel mai bun portar din campionatul Frantei in sezonul 2003 - 2004 (procentaj de 46,2 la suta)

    - Cel mai bun jucator al echipei Montpellier in sezonul 2003 - 2004

    - 250 de prezente in echipa nationala a României (ultima sa evolutie la echipa nationala s-a consemnat in 1998, cind tricolorii au ratat calificarea la CE din Italia, fiind invinsi de Franta)

    Sorin Toacsen, Gore Albici, Titel Raduta, Gica Dumitru, Robert Licu, Marius Timofte, Costica Neagu, Marius Barcan, Costin Dumitrescu, Lubomir Pertzi, Daniel Coman, Dumitru Mincu. Pe scurt, o mare echipa. Universitatea Craiova, cu antrenori precum regretatul Nicolae Dumitrescu, Paul Stuparu si Sevastian Dobeanu, reusea imediat dupa evenimentele din decembrie '89 sa scrie istorie pentru handbalul craiovean. In comparatie cu echipa de atunci, actuala echipa este de anonimi care abia au invatat sa-si lege sireturile. Sub pretextul ca fac sport de performanta, profita de moment si se multumesc atunci cind primesc o masa calda la prinz, uitind numaratoarea golurilor incasate meci de meci in partidele oficiale. Situatia este tragica, iar distanta dintre ceea ce a fost Universitatea Craiova in handbalul masculin românesc si ceea ce a ajuns nu mai poate fi masurata in ani sau kilometri. Ea se masoara, din pacate, in umilinte. Zilele trecute l-am contactat in Franta pe Sorin Toacsen, fostul portar al echipei de handbal Universitatea Craiova, care evolueaza in prezent la echipa de pe locul intii, USDK Dunkerque. „Tox“ a acceptat sa vorbeasca despre cariera si familia sa, dar si despre handbalul românesc aflat intr-un prelungit con de umbra.

    - Sorine, cum se vede handbalul românesc din Franta?

    - Pai, ce sa zic? Nu prea se vede. Din pacate, România nu mai este de mult o forta in handbalul mondial. Cu exceptia citorva echipe de club care mai incearca sa tina steagul sus, restul e la pamint.

    - Care crezi ca sint motivele decaderii?

    - Am mai spus-o si o spun. Momentul schimbului de generatii a fost prost gestionat. Vina o poarta atit Federatia Româna de Handbal, cit si cluburile. Este vorba de o vina colectiva, dar nu vreau sa intru in polemica pentru ca nu e momentul.

    - De fostii tai colegi de echipa care au plecat sa joace in strainatate ce mai stii?

    - Din cite am inteles, Robert Licu s-a intors in România, dar n-am mai vorbit cu el din vara. Costica (Neagu - n.r.) s-a stabilit in Germania cu familia si nu mai joaca handbal, iar Timofte este antrenor-jucator la o echipa de liga a treia, tot in Germania.

    „Unii au fost doar pentru propriile buzunare“

    - De handbalul craiovean ce spui?

    - Ce sa mai spun? Ma doare cind ma gindesc ce a fost si ce a ajuns handbalul in Craiova.

    - De ce crezi ca s-a ajuns aici?

    - Nu stiu daca a gresit cineva anume si nici nu vreau sa ma pronunt acum pentru ca am lipsit foarte mult din tara si nu as vrea sa gresesc fata de anumite persoane. Dar, dincolo de toate acestea, cred ca a contat foarte mult distrugerea Salii Polivalente din Craiova in acel incendiu.

    - Corect. Dar aceasta a fost o problema pentru toate sporturile de echipa din Craiova…

    - Din pacate nu s-a facut nimic pentru a se reconstrui aceasta sala. Toti s-au laudat ca fac, ca dreg si pina la urma s-a dovedit ca unii au fost doar pentru propriile buzunare. Se stiu ei foarte bine cei la care ma refer. Nici acum nu-mi vine sa cred ca dupa atitia ani Sala Polivalenta din Craiova este inca o ruina.

    - Toata lumea tipa ca nu sint bani si de aceea nu se poate face performanta. Pe vremea cind jucai tu Craiova erau bani multi? De unde veneau acestia?

    - Nu cred ca banii sint adevarata cauza a lipsei performantelor. Mai degraba lipsa de interes este cauza principala. Nici pe vremea mea nu erau bani multi, dar era o vointa si o stare de spirit extraordinare in sinul acelei echipe. Banii nu sint totul, iar povestea asta este mai degraba un moft, o scuza pentru a acoperi lipsa performantelor.

    „Mai pot juca macar doi ani“

    - Revenind la Franta, cum te simti dupa 11 ani petrecuti in Hexagon?

    - Ma simt foarte bine. Lumea ma apreciaza, dar nu vreau sa vorbesc prea mult pentru ca ar zice ca ma laud singur.

    - Ai 36 de ani. Mai poti face fata rigorilor handbalului profesionist?

    - Eu cred ca da. In comparatie cu România, unde valoarea incepe cu virsta, in Franta valoarea incepe cu anii petrecuti pe terenul de joc. Ma simt bine din punct de vedere fizic. Atita timp cit sint titular la echipa mea, care este pe primul loc in prima liga franceza (USDK Dunkerque - n.r.), nu vad de ce ar fi probleme. Cred ca mai pot juca macar doi ani. Chiar daca nu stiu exact unde se va intimpla acest lucru.

    - Aveti sanse la titlu?

    - Sanse sint pentru ca atita timp cit sintem acolo, sus, nu putem sa ne dam la o parte. De fapt, singurul adversar care ne poate pune probleme majore este HB Montpellier.

    - In România, de cite ori se pierde un meci la limita de vina sint arbitrii. In Franta exista asemenea discutii? Exista arbitraje partinitoare?

    - Nu se poate vorbi de arbitraje partinitoare. Se mai ivesc discutii pe tema arbitrajului, dar asta pentru ca maniera de arbitraj difera in functie de cuplu, fara a se ajunge insa la scandal. Am auzit si eu ca in România, la toate sporturile, arbitrajul este vehement criticat, insa din pacate de multe ori se adopta a astfel de pozitie pentru a acoperi o nereusita. Si totul pleaca de la antrenori. Pentru ca jucatorii fac si spun ceea ce vad si aud de la antrenori.

    „Vreau sa ma stabilesc in Banie“

    - Sint zvonuri ca ai vrea sa revii in România. Este adevarat?

    - Nu sint zvonuri. Citesc in fiecare zi ziarele din România si sint la curent cu ce se intimpla. Este adevarat, dar revenirea mea in tara depinde de mai multe lucruri. Depinde in primul rind de echipa care va avea nevoie de serviciile mele, dar si de ceea ce mi se cere. Am mai multe variante, ca jucator, impresar sau antrenor. Am facut scoala de antrenori in Franta si pot antrena oricind in România.

    - Este posibil ca de la anul sa-l vedem pe Sorin Toacsen din nou la Universitatea Craiova?

    - Nu se stie. Eu sint oltean get-beget si pot spune ca m-ar tenta o noua aventura la Craiova. Mai ales ca vreau sa ma stabilesc in Banie.

    - Ce ai cere daca astazi ti s-ar propune sa preiei echipa de handbal a Universitatii Craiova?

    - Seriozitate, buget cit de cit acceptabil si sa am mina libera.

    - Familia este de acord cu revenirea in tara?

    - Jumatate da, jumatate nu. Dar ma consult permanent cu sotia si cu fetitele si vom lua o decizie de comun acord. Daca va fi vorba de o treaba serioasa, cred ca toata familia Toacsen va vrea sa se intoarca in România.

    - Ai doua fetite, Monica si Georgiana, ele fac sport?

    - Doar Georgiana. De doi ani face handbal si este innebunita dupa sport. Chiar daca nu se pune problema specializarii pe un post anume, de multe ori alege poarta. In schimb, Monica seamana cu maica-sa (Delia - n.r.), este preocupata doar cu scoala.

    - Ce zici de echipa de fotbal din Craiova?

    - Imi pare rau ca a retrogradat, dar, dupa cum s-a comportat pina acum are toate sansele sa revina in Divizia A. Oricum, ma bucur pentru Ovidiu Stinga si este de apreciat ca avut curajul sa ia echipa intr-un moment delicat."


    Sper sa fie un motiv de mandrie pt toti oltenii
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    http://img138.imageshack.us/img138/9586/licu6iv.jpg

    Licu schimbă sistemul

    După 11 ani petrecuţi în Germania, Robert Licu a revenit acasă. El ar dori să se implice în handbalul românesc fie ca antrenor, fie în cadrul unui proiect de marketing care să atragă bani pe semicerc

    După Alexandru Dedu, un alt fost component al naţionalei masculine, din ultima perioadă de glorie a acesteia, a revenit acasă. Robert Licu (36 de ani) se află la Bucureşti şi ar putea pune umărul, prin cunoştinţele acumulate în Germania, la relansarea handbalului masculin românesc. “Sunt de un an în ţară, dar nu am vrut să ies în faţă. M-am ocupat mai mult de construirea casei mele din zona Pipera şi am preferat să fiu un observator de la distanţă al handbalului german, unde am jucat în ultimii 11 ani, dar şi al celui românesc”, spune cel care a făcut parte din naţionala care cucerea, în 1990, bronzul la CM, ultima medalie din palmaresul handbalului masculin românesc.
    Ca mai toţi jucătorii tineri reveniţi acasă, şi el are tolba plină cu proiecte şi speranţe. “Aş putea să şi antrenez, pentru că am făcut acelaşi lucru şi în Germania, la echipe de juniori, însă aş prefera să intru într-un proiect de marketing care să aducă bani în handbal. Aici este marea problemă în România”, spune fiul unuia dintre cei mai mari antrenori din ţară, Ghiţă Licu, cei doi fiind ani buni la aceeaşi echipă în Germania, SC Magdeburg.
    Robert a radiografiat şi handbalul masculin românesc. “Poate că, privind lucrurile dinăuntru, situaţia nu este tragică, mai ales că au fost câteva reuşite izolate, precum victoria constănţenilor asupra celor de la Barcelona. Adevărul este însă că suntem departe şi cred că nu ar trebui să ne fie ruşine să învăţăm de la alţii. Am rămas în urmă. Trebuie ca oamenii, chiar şi cei din federaţie, să-şi reconsidere conceptele. Am spus acest lucru şi în urmă cu şase ani, dar nu am fost băgat în seamă. Acum a început să se mai mişte câte ceva, dar e încă prea puţin. Potenţial uman este, mai trebuie să creăm un sistem care să producă valori”, a încheiat Robert Licu.
    Ultima prezenţă a lui Licu la echipa naţională s-a produs în 1999, la un meci contra Macedoniei.

    Se antrenează cu Dinamo Baumit
    În ultimul timp, Robert Licu se antrenează alături de jucătorii de la Dinamo Baumit. “La început am făcut alergări, dar mi s-a făcut dor de minge. Am crescut în curtea clubului Dinamo şi nu puteam să vin decât aici”, spune Robert. Antrenorul “câinilor”, Ştefan Constantin (foto, în dreapta), e încântat de noul său “elev”. “Poate aud cei de la Constanţa şi se sperie”, declară tehnicianul.

    Ar putea intra în lumea afacerilor
    Ca şi Alexandru Dedu, care are o firmă de îmbrăcăminte casual (de zi cu zi), şi Robert Licu s-ar putea lansa în lumea afacerilor. “Am două propuneri. Pot fi reprezentantul în România al unei firme germane care construieşte case din lemn, la jumătate de preţ faţă de ceea ce este aici, sau să fiu emisarul firmei de echipament sportiv Kempa”, spune fostul inter.
    (prosport)

  8. #71
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Bosorogu'
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  9. #72
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    De aia am facut la un moment dat o provocare..si anume..descoperirea handbalului din strainatate........e cu totul altceva............din orice punct de vedere
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  10. #73
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    pai la noi nu se prea promoveaza handbalul ...anul trecut am vazut parca finalele CL atat la feminin cat si masculin la TV Sport.
    In rest subtire.As vre sa vad handbal de calitate ,de abia astept Campionatul mondial de Handbal din Rusia .
    Pacat ca Dinamo nu tinut pasul si s-a umilit la spanioli ca niste amatori
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Da, din pacate, nu se promoveaza handbalul. Doar acum, de 1-2 ani, au inceput tvsportu cu transmisiile din campionatul intern + cate o partida din CL. Si cam atat. Iar handbal extern... doar campionatele majore... de multe ori si acolo, doar finalele... Ce sa mai vorbim de presa scrisa din Romania, care e praf in handbal. Daca apare in psp sau gsp cate un articol pe saptamana, e bine...

  12. #75
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Cand eram copil (Ehehe, e mult de-atunci), handbalul baschetul si voleiul erau religie in scolile generale. Existau campionate scolare la nivelul oraselor mari.
    Cand eram student (Acu' vreo douazeci si ceva de ani), in Bucuresti exista campionat studentesc. Se juca in fiecare duminica la sala Agronomia, de dimineata pana seara. Erau 12 echipe in campionat, se juca tur-retur. Divizia B de acum este minciuna. Jucatorii erau legitimati, competitia era in calendarul sportiv. Arbitrii erau si ei adevarati.
    In editia 1982-83 Academia Tehnica a castigat campionatul universitar, cu o infrangere la Politehnica 1. Politehnica avea doua echipe, iar dupa ce in retur au pierdut jocul cu noi si au facut un egal cu nu stiu cine, la meciul nostru cu Politehnica 2 au jucat tot cei de la Poli 1 si au tras cu dintii, dar tot nu au putut castiga.
    Era baza de selectie pentru sport, iar sportul facea parte din cultura nationala.
    Imi amintesc ca in liceu faceam eforturi sa prind echipa clasei la volei, iar in anul 2000 a trebuit sa joc in echipa pe care o antrenam, cu jucatori de doua ori mai tineri decat mine, pentru ca nu aveam ridicator. Nu ca eu as fi cine stie ce valoare, dar...
    De acolo am plecat, aici am ajuns. Din pacate, nu stiu daca se vede fundul prapastiei. Este prea intuneric.

  13. #76
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leo
    Cand eram copil (Ehehe, e mult de-atunci), handbalul baschetul si voleiul erau religie in scolile generale. Existau campionate scolare la nivelul oraselor mari.
    Tocmai asta e problema, evidentiata si de Vasile Stanga zilele trecute...........inainte erau intreceri serioase la toate sporturile..........scolile faceau tot posibilul sa fie primele.Era ceva f frumos...............acum sunt numai bagabonti in curtea scolilor...dc?.........n-au preocupare..........profesorii de educatie fizica le da o minge si gata ora de sport.
    Simt nevoia sa fac o marturisire!!
    Cunosc o persoana (nu are rost sa dau numele) ............care, intreaga sa cariera sportiva de performanta§..............i-o datoreaza unui profesor de sport din scoala generala!
    Acel profesor, era asa de pasionat, incat venea dimineata la ora 7 la el acasa ca sa-l duca la antrenament.
    Sunt sigur ca acel profesor e mandru acum
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BornWild
    acum sunt numai bagabonti in curtea scolilor...dc?.........n-au preocupare..........profesorii de educatie fizica le da o minge si gata ora de sport.
    Born, sa stii ca in unele locuri, la unele scoli, profesorii vor sa faca orele de sport, dar nu au cu cine. Exemplu concret. Chiar daca nu de la o scoala, ci la... facultate. Desi sunt la Politehnica, se face sport ca lumea. Adica profesorii vor sa faca, dar studentii ce au facut... jumate din ei cred ca au dus motivari, scutiri, cum ca nu pot face sport.
    Acelasi lucru se intampla si in muuuuulte scoli si licee din Romania. Multi copii nu vor sport! Si-atunci de unde sa ii selecteze cluburile...

  15. #78
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    se poate ramane corigent la sport fara nici o problema
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Nu si daca ai scutire

    PS Nu e cazul meu!!! Eu vreau sport!

  17. #80
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Daca vrei sa il faci pe careva....il faci!!
    Soliciti un fel de expertiza medicala..........si cade si doctorul care i-a dat scutirea la puscarie......si incep ceilalti doctori sa aiba teama..uite doi iepuri dintr-o lovitura!!!!

    Insa nu e vb de asta................mentalitatea tinerilor din ziua de azi ( 15 - 19 ani) este periculoasa..........probabil isi vor da seama cand va fi prea tarziu ca fac niste erori mari...........generatiile anterioare, nu au avut atat de multe posibilitati si gasesc un lucru bun in asta.Lumea era deschisa mai mult spre sport.........sper aer liber etc...............acum cand spui ca mergem la aer liber..........te gandesti la 5 kg de mici si 3 navete de bere!
    Nu sunt si nu am fost niciodata contestatarul distractiei....insa trebuie sa iti impui anumite norme....de genul "ma, daca imi reuseste un examen(de exemplu) ......voi merge 7 zile la mare..........sau cezva de genul asta
    Azi nu mai e asa......chiar mi s-a intamplat in vara..........un var...........vroia sa dea la academie..........dar in acelasi timp isi dorea cu ardoare un tel mobil.......tot o batea pe ma'sa la cap .........m-am ofticat si i-am zis.........pune mana si ia la academie ca iti promit eu ca il vei avea........la care el imi da replica.........pai nu ma mai pot concentra gandindu'ma la el.....
    L-am facut ca pe draq.............el in loc sa isi creeze factori stimulativi .........era invers..bineinteles ca nu a luat........ptr ca mentalitatea asta e slaba
    Asa si in sport.........in sport nu tre sa stii si sa intelegi f bine sportul respectiv........tre sa vezi un jucator cum alearga .si iti dai seama de valoare.
    De regula......oamenii de sport.........iti spun dupa 5-10 min cum stau lucrurile.
    Din pacate.sunt multe chestii in care ne indeparteaza pe noi de lumea civilizata.......dar ma opresc aici ......iar daca am fost plictisitor si ati citit pana la capat..imi cer scuze
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Stai linistit Born, nu esti plictisitor deloc
    Intr-adevar acum copiii au alte posibilitati, alte indeletniciri. Daca il pui pe un copil de 15 ani sa aleaga intre un fotbal in spatele blocului si un Fifa 2006 in retea, sigur va alege calculatorul.
    De aceea baza de selectie la orice sport din Romania se reduce, devine din ce in ce mai mica. Cu atat mai mult in handbal, care nici nu este promovat in Romania, asa cum ar trebui, nici nu il poti juca asa usor ca fotbalul.

  19. #82
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0

    Cupe Europene 2005-2006 (feminin&masculin)

    Desi cam tarziu inceput...

    1/8 Challenge Cup
    ISL KA Akureyri-ROM Steaua B 24-23/21-30

    1/8 Cupa Cupelor
    UCR ZTR Zaporojie-ROM HCM Constanta 32-28/19-31

    Asadar echipele Steaua B in Challenge Cup si HCM Constanta in Cupa Cupelor sau calificat in sferturi de finala.Succes!
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #83
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Tarziu zici? Rulemntul in Challenge Cup incepe prin ianuarie .

  21. #84
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mda la fete suntem mai buni si sarim mai multe tururi ,e si CM si s-aastfel fetele mereu joaca in Ianuarie tururile astea.

    Cupa EHF tur 3 (1/16)
    C.S. Silcotub Zalau : Ankara Havelsan(Tur) 08.01.2006
    C.S. Silcotub Zalau : Ankara Havelsan(Tur) 14.01.2006

    Cem. la Union-Ribarroja(Spa) : C.S. Oltchim RM Valcea 07.01.2006
    Cem. la Union-Ribarroja(Spa) : C.S. Oltchim RM Valcea 14.01.2006

    Challenge Cup tur 3 (1/8)
    C.S. Rulmentul Brasov : Panellinios Lefkosias(Gre) 07.01.2006
    C.S. Rulmentul Brasov : Panellinios Lefkosias(Gre) 14.-15.01.06

    Cupa Cupelor tur 3 (1/8)
    ZMC Amicitia Zürich(Elv) : CS Rapid CFR Bucuresti 14.01.2006
    ZMC Amicitia Zürich(Elv) : CS Rapid CFR Bucuresti 15.01.2006
    Last edited by SORENSEN; 12th December 2005 at 11:53.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •