Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 293 of 293

Thread: Întrebãri, rãspunsuri ºi discuþii despre handbal

  1. #274
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    de cate topicuri e nevoie ca sa se vorbeasca de aceeasi competitie?

  2. #275
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Hai cu Handbalul! Eu sunt aici si il sustin. \m/

  3. #276
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Barfe din handbal ( mno, tre' sa si radem! )

    Fiti atenti aici!

    Karl Erik Bohn, antrenorul campioanei Norvegiei, Larvik HK, a fost demis dupã ce jucãtoarea cu care acesta trãia, pivotul Heidi Loke, a semnat cu Gyor.


    Campioana Norvegiei, Larvik HK, a renunþat dupã nouã ani la serviciile antrenorului Karl Erik Bohn, cel de numele cãruia se leagã toate succesele echipei nordice.

    Conducerea Larvikului nu a fãcut cunoscute cauzele care au dus la luarea acestei decizii, dar spiritele s-au inflamat în cadrul clubului dupã ce Heidi Loke, cel mai bun pivot din lume la ora actualã, a decis sã plece de la Larvik, semnînd un contract cu campioana Ungariei, ETO Gyor. Loke este nimeni alta decît iubita antrenorului Erik Bohn, cel care a divorþat de curînd pentru a fi împreunã cu handbalista.

    Din dragoste pt handbal! Bravo domnule draga!
    * “Campionii gandesc in viata dupa urmatorii termeni: POT, IMI DORESC, SUNT” – Dennis Waitley *

  4. #277
    incepator daves's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rm Valcea
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alice1323 View Post
    Fiti atenti aici!

    Karl Erik Bohn, antrenorul campioanei Norvegiei, Larvik HK, a fost demis dupã ....
    Dupa ce a fost "trup si suflet pentru culori"
    Daca si-a pierdut muza or fi crezut ca si-a pierdut si motivatia ...
    Mare e gradina domnului ...
    STOP THE WAR!

  5. #278
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Mare gradina, da' si omului asta i-a placut sa sara gardu' !
    * “Campionii gandesc in viata dupa urmatorii termeni: POT, IMI DORESC, SUNT” – Dennis Waitley *

  6. #279
    incepator daves's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rm Valcea
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alice1323 View Post
    Mare gradina, da' si omului asta i-a placut sa sara gardu' !
    El a sarit gardul spre interior?
    Ori ea l-a sarit catre afara?
    STOP THE WAR!

  7. #280
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Brasov
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    depinde cum privesti situatia oricum.. mare om mare caracter!
    * “Campionii gandesc in viata dupa urmatorii termeni: POT, IMI DORESC, SUNT” – Dennis Waitley *

  8. #281
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu cred ca-i vorba de sporturi marginalizate.Mi se pare normal sa promovezi sporturile ce atrag oamenii,ce fac audienta,ce pun in miscare mase mari de oameni.Daca oamenilor nu le-ar place fotbalul atat de mult,daca nu ar fi asa atrasi si prinsi de el,daca preferintele lor ar migra catre alte sporturi cu siguranta si mediatizarea fotbalului ar scadea.M-am intrebat intotdeauna de ce,de exemplu,atunci cand nationala Romaniei de handbal(feminina) ajungea in finala Campionatului Mondial lumea nu a iesit in strada sa sarbatoreasca???Pe cand la fotbal,o calificare din faza grupelor unui Mondial sau European e sarbatorita de zeci de mii de oameni pe toate strazile tarii.Ce sa mai vorbim de optimi sau sferturi!E clar ca fotbalul este singurul(din pacate) sport de masa din Romania...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  9. #282
    incepator
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    in ce an esti nascut?

  10. #283
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Salut Andrei, intre timp s-a creeat o echipa de amatori in Bucuresti, pentru mai multe detalii iti recomand sa intrii pe urm pagina de facebook: http://www.facebook.com/pages/Handba...73006859378423

  11. #284
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Exclamation Handbalul românesc, pe marginea prapastiei!

    Handbalul,singurul sport de echipa romanesc care a fost prezent la Jocurile Olimpice de la Beijing,traverseaza momente critice.
    Situatia este in contrast cu performantele superbe din ultima perioada: nationala feminina - bronz la CE,Oltchim Ramnicu Valcea - vicecampioana a Europei.
    Care sunt cauzele situatiei in care ne aflam,ce se poate face?
    Daca doriti sa comentati?

    http://sport.hotnews.ro/stiri-teamba...ei-banilor.htm
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #285
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Banii sunt singura problema..performantele sunt foarte bune...inca.

  13. #286
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Eu cred ca suntem de foarte mult timp in groapa. Ma refer la handbalul masculin in principal, pentru ca cel feminin mai tine steagul sus doar prin Oltchim Rm. Valcea.
    Sa vedem ce o sa fie la Oltchim de la anu dupa privatizarea Combinatului.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  14. #287
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Nu stiu unde dracu am citit azi.Cica handbalul ca si fotbalul,fara Steaua si dinamo,traverseaza momentele critice pe care le vedem azi.
    Asa sa fie oare?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #288
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    http://i54.tinypic.com/28khdlk.jpg

    La Rin Grand Hotel din Bucuresti este programata peste putin timp (ora 11:00) Adunarea Generala a FRH.Sunt asteptati 185 de reprezentanti ai structurilor sportive cu drept de vot.

    Ordinea de zi este urmatoarea:

    1.Constatarea intrunirii cvorumului si aprobarea ordinii de zi.

    2.Desemnarea a 3,5 persoane pentru intocmirea procesului verbal.

    3.Discursul Presedintelui FRH.

    4.Raportul de activitate al FRH pe anul 2010.

    5.Raportul privind executia bugetara pe anul 2010.

    6.Raportul Comisiei de cenzori.

    7.Plan de activitate al FRH pe anul 2011.

    8.Calendarul intern si international al FRH pe anul 2011.

    9.Aprobarea bugetului pe anul 2011.

    10.Discutii libere.

    11.Aprobarea materialelor prezentate in Adunarea Generala.

    12.Alegeri pentru completarea Consiliului de Administratie cu doi membri.

    13.Modificari aduse Statutului FRH.
    Last edited by Dario; 14th June 2011 at 09:58.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #289
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Adunarea Generala a fost amanata pentru miercuri din cauza lipsei de cvorum,au fost prezenti doar 70 de reprezentanti ai cluburilor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #290
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Tipic romanesc.

    Probabil ca sunt plecati toti la Vama Veche.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #291
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Deºi Adunarea Generalã s-a amânat pentru ziua de miercuri, acest lucru nu a adus un numãr mult mai mare de participanþi, doar 73 de reprezentanþi ai cluburilor, faþã de 70 fiind prezenþi la ora la care au început lucrãrile. Dar cum nu a mai contat numãrul celor prezenþi, conform regulamentului cvorumul nemaifiind o chestiune de îndeplinit s-a trecut la votul propriu-zis al rapoartelor de activitate al FRH pe sezonul recent încheiat precum ºi schimbãrile aduse statutului federaþiei,una dintre aceste reglementãri fiind ºi faptul cã ,, Secretarul general, secretarii federali pentru activitati interne si internationale, directorul tehnic, directorii loturilor nationale de seniori si senioare, antrenorii federali de tineret, juniori si cadeti (masculin si feminin) sunt numiti prin decizia presedintelui pe perioada mandatului conform Art.50 alin1 lit.d).”
    Toate rezoluþiile au fost adoptate în unanimitate de voturi, nefiind pusã nicio întrebare din partea celor prezenþi.


    Berbecaru ºi Arnãutu, noi membri în Consiliul de Administraþie

    Datoritã faptului cã structura Consiliului de Administraþie avea doi oameni lipsã, prin decesul regretatului Dorel Sanie dar ºi a pierderii dreptului de membru prin neprezentare a domnului profesor Bernicu de la LPS Suceava, s-a dat posibilitatea celor doritori sã completeze cele douã locuri rãmase libere. ªi-au exprimat dorinþa de a candida 3 persoane, fostul preºedinte al Oltchimului, Ioan Gavrilescu, actualul preºedinte, Petre Berbecaru dar ºi preºedintele LPS Târgu Neamþ, Decebal Arnãutu.
    În urma voturilor exprimate cei doi oameni care au fãcut pasul spre Consiliul de Administraþie au fost Arnãutu (61 de voturi) ºi Berbecaru (42 de voturi). Gavrilescu a fost opþiunea numãrul trei cu 29 de voturi, experienþa de 33 de ani de la cârma Oltchimului nefiindu-i se pare de prea mare ajutor.


    S-a schimbat sistemul de desfãºurare al Cupei României

    La tragerea la sorþi de ieri, s-a supus la vot de cãtre domnul Bocan, sistemul de desfãºurare al Cupei României. Dacã la fete aproape în mare mãsurã s-a stabilit ca la cupã ordinea meciurilor sã se stabileascã în urma unei trageri la sorþi, la bãieþi nu prea s-au vãzut mîni ridicate, sistemul de desfãºurare rãmânând acelaºi ca ºi pânã acum (de ex: locul 1 cu locul 8, locul 2 cu locul 7 s.a.m.d).


    Retrogradeazã 4 ºi nu prea

    Deºi s-a stabilit cã 4 formaþii vor retrograda din Liga Naþionalã în sezonul urmãtor, în C.A. s-a decis ca locurile 13 ºi 14 sã retrogradeze direct, în timp ce locurile 11 respectiv 12, vor susþine un baraj cu câºtigãtoarele seriilor din Divizia A. Acest aspect nemulþumeºte vãdit cluburile de divizie, optica în privinþa promovãrii fiind schimbatã. La masculin situaþia este încã incertã, Ploieºtiul ºi Steaua dînd semnale cã le va fi destul de greu sã se înscrie în acest campionat, pânã în acest moment nicio decizie nefiind încã luatã, fiind chiar posibilã o ligã cu 12 echipe, lucru încã departe de a se realiza. Totuºi se aºteaptã o rezoluþie fericitã în aceste cazuri, iar dacã nu, Minaur aºteaptã în ,,pole-position”



    sursa: handbalvolei.ro







    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Tipic romanesc.

    Probabil ca sunt plecati toti la Vama Veche.
    Acum se vede cat de mult ii intereseaza soarta hanbalului romanesc.Niste lingai,atat si nimic mai mult.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. 20th June 2011, 16:30


  20. #292
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Arrow Alexandru Dedu, noul presedinte FRF !

    Alexandru Dedu a castigat alegerile pentru postul de presedinte al Federatiei Romane de Handbal. Fostul pivot al nationalei Romaniei a obtinut 104 dintre cele 200 de voturi ale delegatilor cluburilor. Pe locul secund s-a clasat Remus Draganescu, cu 56 de voturi, in timp ce Cristian Gatu a primit doar 32 de voturi.

    Alexandru Dedu (42 de ani):
    -fost component al nationalei Romaniei
    -a castigat cu FC Barcelona de trei ori Cupa Campionilor Europeni si doua Supercupe ale Europei
    -232 de selectii la reprezentativa de seniori
    -a marcat 399 de goluri la CE, CM sau JO
    -a jucat in Franta, Spania, Germania si Portugalia
    -are in palmares noua titluri de campion, din care trei in Romania, cu Poli Timisoara si Steaua Bucuresti.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #293
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Astazi au avut loc alegeri la Federatia Romana de Handbal.
    Alexandru Dedu a castigat la un vot diferenta.
    In turul 2, Dedu a primit 100 de voturi, in timp ce Narcisa Lecusanu a strans 99.

    "Primul gand merge la familia mea, in al doilea rand vreau sa va multumesc tuturor, ati dat dovada ca va intereseaza handbalul, au lipsit doar trei structuri. Felicitari, bravo! Am urmarit cu interes programele contracandidatilor mei. Vreau ca doamna Lecusanu sa puna in practica ce a dorit alaturi de mine", a spus Alexandru Dedu.

    "Eu v-am vrut, voi nu m-ati vrut, asa a fost sa fie. Va multumesc, domnule presedinte! As dori sa v-aplecati mai mult asupra handbalului juvenil", a declarat Narcisa Lecusanu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •