Results 1 to 8 of 8

Thread: FC UNIREA - Fc Oradea

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1

    FC UNIREA - Fc Oradea

    Vineri, ora 16:00 pe stadionul "Cetate" si in direct pe NationalTV meciul FC UNIREA Alba Iulia - Fc Oradea.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    sper ca stadionul sa fie plin, sa fim cu totii alaturi de echipa noastra
    bafta...

  3. #3
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Trei puncte şi... Paşte fericit!

    La conferinţa de presă de miercuri dimineaţă au participat jucătorii Ovidiu Maier şi Adrian Nedelea, însoţiţi de antrenorul principal Alex Pelici, cu toţii declarând că meciul cu FC Oradea trebuie câştigat şi pentru că toată lumea care gravitează în jurul fotbalului albaiulian să aibă... un Paşte fericit!
    * Alex Pelici (antrenor principal FC Unirea): "Sunt convins că nu în meciul cu Timişoara adversarii noştri de vineri şi-au demonstrat valoarea reală. Au prins o zi nefastă şi au pierdut, dar la Alba Iulia vor veni montaţi să câştige, vor juca la sacrificiu şi în consecinţă vor avea parte de un meci extrem de greu. Cel mai periculos jucător al lor este atacantul Bogdan Vrăjitoarea, dar sper să reuşim să-l neutralizăm şi să învingem pentru a avea un Paşte liniştit şi fericit. Poveştile cu naşii din fotbal nu prea mai sunt de actualitate, condiţii în care nu trebuie să ne bazăm doar pe ascendentul moral pe care îl avem în jocurile directe, ci să ne concentrăm pentru a obţine toate punctele puse în joc.
    * Ovidiu Maier (mijlocaş FC Unirea): "Vom aborda întâlnirea doar la victorie, dar dacă, Doamne fereşte, nu va fi să fie, va fi bun şi un rezultat de egalitate, deoarece ne avantajează meciurile directe din moment ce noi am câştigat, în tur, la Oradea. De altfel, orădenilor le urez să învingă în toate partidele pe care le mai au de disputat după întâlnirea de la Alba Iulia şi să se salveze de la retrogradare... Fostului meu antrenor (n.a. Ţiţi Dumitriu) de pe vremea când evoluam la Rapid, îi doresc un Paşte fericit şi sănătate, dar numai după ce-i vom bate pe actualii săi elevi!".
    * Adrian Nedelea (mijlocaş FC Unirea): "Va fi foarte greu cu Oradea, dar trebuie să-i batem orice ar fi, caz în care cred că în proporţie de 75 la sută suntem salvaţi de la retrogradare. În teren nici Lupaşcu şi nici Vrăjitoarea, cel de-al doilea un oltean de-al meu, nu vor mai fi prietenii mei, pentru că toată lumea trebuie să înţeleagă că jucăm pentru puncte şi bani".
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    mda la vorbe toti sunt tari
    sa ii vedem azi la fapte
    FOrza Unireaaaaaaa

  5. #5
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Infirmerie plină la FC Unirea

    Miercuri, în jurul prânzului, conducerea tehnică a "alb-negrilor" era extrem de agitată din cauza problemelor medicale existente la nivelul lotului de jucători. Astfel, dacă Ov. Maier, C. Ciobanu şi M. Stanciu au scăpat de răceală, iar Vascko şi-a reluat antrenamentele, nu acelaşi lucru se poate spune despre Jercălău, Iurişniţi, Găldean, N. Grigore şi T. Moldovan, cu excepţia ultimului, incerţi pentru jocul de vineri cu FC Oradea. "Cele mai mari bătăi de cap ne dau Jercălău şi Iurişniţi, primul cu o contuzie la piciorul drept, cel de-al doilea cu umărul drept în... «piuneze». Cred că în prezent există 60-70 la sută şanse ca ei să fie apţi de joc pentru meciul cu bihorenii!", a declarat Alex Pelici, antrenorul principal al grupării din Cetatea Marii Uniri. La rândul său, "Iuri" spune că are doar 30 la sută şanse să evolueze în duelul albaiuliano-orădean, deoarece "mă doare umărul foarte tare şi dacă intru şi, Doamne fereşte, mă lovesc din nou, aş putea ajunge la operaţie!" . În cazul, nefericit de altfel, în care cei doi nu vor putea fi recuperaţi până la ora jocului, se pare că soluţiile de rezervă se numesc Nedelea şi Al. Kovacs.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Exclamation Asta este!


    Ma, voi v-ati drogat? Ca eventual asa o sa ne bateti! Altfel nu prea vad cum!
    Uite, am o solutie pentru voi: nu va prezentati si pierdeti numai cu 3-0! Nu-i bun targul? Ca e pacat sa va dam peste cap tot golaverajul ala dragut!
    Daca n-ascultati, sa nu ziceti pe urma ca nu v-am avertizat!
    LUPTA ORADEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vrajitoarea 2, Siljanovski 1, Lupascu 3
    Va spunem la revedere de pe-acuma!
    P.S.: poate ca ati cam scapat de retrogradare anul asta, dar mai exista oricand si sezonul viitor! Si pe deasupra, e fain sa joci de la 11, ca dupa aceea esti liber tot week-endul! Sa ne mai gandim si la familiile jucatorilor vostri!

  7. #7
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    FC UNIREA - Fc Oradea : 1-0 gol marcat din penalti in minutul 5 de catre capitanul echipei din Alba Iulia, Alin Paleacu.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #8
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fanoradea

    Ma, voi v-ati drogat? Ca eventual asa o sa ne bateti! Altfel nu prea vad cum!
    Uite, am o solutie pentru voi: nu va prezentati si pierdeti numai cu 3-0! Nu-i bun targul? Ca e pacat sa va dam peste cap tot golaverajul ala dragut!
    Daca n-ascultati, sa nu ziceti pe urma ca nu v-am avertizat!
    LUPTA ORADEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vrajitoarea 2, Siljanovski 1, Lupascu 3
    Va spunem la revedere de pe-acuma!
    P.S.: poate ca ati cam scapat de retrogradare anul asta, dar mai exista oricand si sezonul viitor! Si pe deasupra, e fain sa joci de la 11, ca dupa aceea esti liber tot week-endul! Sa ne mai gandim si la familiile jucatorilor vostri!
    ce glumetz esti
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •