View Poll Results: Pronostic

Voters
13. You may not vote on this poll
  • 1

    2 15.38%
  • X

    2 15.38%
  • 2

    9 69.23%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 73

Thread: Cupa Romaniei: FC Arges - Dinamo

  1. #43
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Mariuse, de ce vrei sa ne certam pe acest forum? Prefer sa-tzi trimit mesajul pe private si sa evit...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  2. #44
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    da, dar a dat-o cu shaktar. Totusi, el a fost cel care a marcat primul pt. Dinamo si in tur si in retur. El e un baiat de treaba si un jucator foarte bun. Dar cum a stat foarte mult in preajma lui Domn' Netoiu si Borcica Maidanezul, nu are atatea meciuri oficiale in picioare, deorece se cunostea rezulatatul dinainte. ca dovada ca in meciurile mari se concentreaza ( se vede ca se joaca pe bune ) stau cele doa goluri cu shaktar, cu Real Madrid, acel gol cu Steaua de acum vreo 2 ani ( parca tot in semifinale ). Dar inca odata, pacat ca nu are meciuri oficiale in picioare. "amicalele" pe care le joaca dinamo in campionat nul ajuta deloc.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #45
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    ronaldinho, nul esti tu... Problema obiectiva in ceea ce-l priveste pe Niculescu e faptul ca acum nu prea are concurentza pe post si omul e relaxat ca-i titular. Cand era Marica la Dinamo uita-te si tu pe rezumate, ca nu am chef sa-tzi spun cate meciuri bune a avut la Dinamo, cate pase de gol si cate reusite a avut. Eu sper sa-si revina si sa joace la fel cum a facut-o in tur si evolutziile lui Dragan sa faca putzina concurentza benefica pentru echipa. Daca nici pana acum nu tzi-ai dat seama ca s-a terminat cu amicalele prin campionat...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  4. #46
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    esti tare ironica ratusc-o ...
    dar fa bine si musc-o ( digera prostiile favoritilor tai "catelusii de plush" )
    hahahahahahahaha
    Unde ti-este Claudiu Tuciurescu care ii veneau ametelile dupa un meci in care a dat de trei ori in minge , de fapt ca sa fiu mai exact : un "cap" cu ... ceafa , un sut cu tibia si - in sfirsit - un stop cu "bilutele" ( in meciul cu STEAUA ) - NU PUN LA SOCOTEALA CA AMARASTEANUL A VENIT CU COADA INTRE PICIOARE ( la fel ca javrele tale de la Pitesti ) , DUPA UN AN DE TUSA IN ITALIA - ci doar ca "valorosul" ( ) atacant n-a mai dat-o in ate de pe vremea celebrelor 7-0 cu Ceahlaul ... si Petrolul .
    Mariuse, eu te cred ca esti in culmea bucuriei si ca improsti cu noroi din tot sufletul tau pur, dar te-ai putea totusi abtzine... Niculescu a dat doua goluri in acest retur, iar daca mai continui mult cu treburi d-astea s-ar putea sa ma iau putzin de cunostintzele tale de gramatica a limbii romane, mai ales cand vorbesti despre Claudiu care ii veneau ametzelile, si nu numai... Stii, o plecare din tzare n-ar trebui sa insemne automat si uitarea limbii, asta daca ai stiut-o vreodata...
    Din pacate nu este optziunea de mesaje private (cel putzin eu n-o vad), si nu pot sari peste replica pe care o meritzi.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  5. #47
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    n-am inteles "ironiile" suporterilor: stelisti, rapidisti, craioveni, etc. Repetati va rog cu voce tare ce echipe au ramas in cursa pt. cupa Romaniei
    bine ca au ramas dinamovistii sa se faca de ras
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  6. #48
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    Sincer nu ma ashteptam ca Argeshul va scoate 3 punce cu Dinamo.

    FORTZA OTZELUL
    Se dau shi puncte in cupa Romaniei ?

  7. #49
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Cind faci declaratii care mai de care mai "destepte" e absolut normal ca toti cei care scriu prin zona asta sa se ia de voi pupavash...asa ca nu o mai dati la intors...dupa ce face Borcica sau Andonica cite o declaratie belicoasa in presa sau TV nu am vazut nici unu din voi sa posteze ceva de genul "sa hazardat in declaratii "sau vreo critica din partea voastra la adresa lor...va convin declaratiile alea...va fac"mindri" ..poate e normal ... dar daca esti deacord cu ele si nu iei pozitie...atunci acceptati si umilinta in urma unor rezultate "bune" facute de echipa voastra favorita.
    ex. Borcea - "lasati-ne sa ne antrenam pt. CL " urmare ...va descaltat National ...
    ex. Andone - "nu o sa mai jucam pt. spectacol ci pt. rezulatat" urmare ... cu Arges ati distrus si spectacolul si fotbalul..

    numai bine!!!
    Free Sevilla!!!!

  8. #50
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dragii mei, aici era vorba de meciul din Cupa dintre FC Arges si Dinamo. Daca doriti sa aveti o disputa pe seama rivalitatilor intre alte echipe, cred ca se poate deschide un subiect separat pe "Intern".

  9. #51
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ca de obicei bucuria sarmanului roman este de nedescris. Momentele lui de glorie sunt putine si rare si atunci cand apar ele trebuie gustate incet ca altfel li se apleaca. Observ o adunatura de suporteri ale altor echipe care nu mai au nimic de a face cu Cupa(unele de cativa ani, altele mai recent) care insa dau din coada, ca de obicei, cand capra(in cazul nostru cainele) da sa moara. Spun da sa moara pentru ca asta ar fi dorinta majoritatii de pe forum. Domnilor si doamnelor, va asigur eu ca aceasta capra inca traieste si o face inca bine. Nu veti avea din pacate bucuria sufleteasca sa vedeti cum moare pentru ca e o capra magica care nu moare cand vor cainii(astia ar trebuii sa fiti voi, insa nu sunteti pentru ca s-ar intelege gresit).

    Sunt convins ca dupa mesajul meu vor aparea primele rectii la cald cu aroganta si infumurarea, sau poate mai bune cu faptul ca ma atac sau mai stiu eu ce. Va scutesc in felul asta sper de ele.

    Iuliane, asta e o intrebare asa in treacat: care e interesul Stelei de se bucura toti stelistii inclusiv tu asa de mult de infrangerea lui Dinamo? Mai sunteti in Cupa sau se considera atunci cand pierde Dinamo ca tot Steaua a batut-o?

  10. #52
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pt. Ieppy: Eu ma bucur pentru ca a castigat FC Arges. Sper sa se califice si mai apoi sa castige cupa. De vreme ce Rapidul a fost eliminata, imi permit sa tin in cupa cu a doua mea echipa preferata (meleagurile natale...). Multumit?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #53
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    JJ, acum ce sa iti spun, ma bucur ca te bucuri pentru echipa ta a doua. Dar sa fim sinceriosi: are Arges atat de multi suporteri in randul suporterilor altor echipe? Plus ca pe tine nu te-am vazut in culmea bucurii aiaci asa ca nu ma refeream la tine. Daca suporterii Argesului nu sunt asa de entuziasmati cum sunt ceilalti ce ai vrea sa cred?

  12. #54
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ieppy, totusi, "sa fim sinceriosi " ???
    Inteleg jocul de cuvinte, dar e cam... fortat.

    Si nesincerios ce ar trebui sa insemne?
    Ca nu e sincer si nici serios? Ca nu e serios, dar e sincer? Ca nu e sincer, dar e serios?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #55
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Realitatea este ca suporterii dinamovisti au dreptate; cum poate cineva sa se bucure cind ca Dinamo a pierdut (inca) un meci. Poate un doliu national ar fi mai potrivit.
    Sincer, eu personal sunt mihnit ca "alpinistii" au luat doar un gol.

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    JJ iulian e cu flexat eu cu sincerios, ce vrei si tu acum fiecare isi cauta un trademark. Nu o lua prea in serios si nici prea sincer.

  15. #57
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Sabin, nu stiu cat fotbal ai jucat tu la viata ta, dar eu zic ca se vede diferenta dintre un meci amical si unul oficial. Daca ziceai ca din cauza asta sunt nul.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  16. #58
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca victoria Argesului starneste atata entuziasm, dar ma intreb ce parere isi vor face multi dintre cei care scriu acum de bine in momentul in care vom juca in compania echipelor lor preferate.

  17. #59
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    felicitari Arges ... super
    sa faceti cel putin egal in retur .. si e supeeeeerrrrr
    bv inca odata

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Chiar daca nu am vazut meciul, sa incerc sa adun cateva idei, atat personale, cat si aflate de la cei care au urmarit partida.
    Pe mana antrenorului am pierdut 4 puncte cu Petrolul si Apulum. Moldovan a spus ca i-a introdus in joc pe cei care il contesta. Sa vedem cum ii va mai scoate acum (Chita, Tanasa). A jucat bine Somcherechi inchizator, i-a eliberat pe Crivac si Tanase de "acoperire" si au fost mai preocupati pentru constructie. Baicu daca juca un an la nivelul asta era mai bun acum, e greu sa vii direct din Divizia B la 29 de ani. Se pare ca miercuri am jucat pe undeva de nota 7-7,5.
    Pentru mine e doar o victorie de moral care nu aduce nici un punct, nu ne scoate de la -9 si nici nu ne califica in Cupa, caci mai e si returul. Dar poate fi un stimulent excelent pentru viitorul imediat.

  19. #61
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho
    Dar inca odata, pacat ca nu are meciuri oficiale in picioare. "amicalele" pe care le joaca dinamo in campionat nul ajuta deloc.
    De asta ziceam eu ca esti nul... Dar se pare ca tu te prinzi putzin mai greu. Ca tot vorbeai de fotbal, sa stii ca am jucat destul la viatza mea...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  20. #62
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    ...ma intreb ce parere isi vor face multi dintre cei care scriu acum de bine in momentul in care vom juca in compania echipelor lor preferate.
    Pai Tudose, nu te mai intreba...caci in cazul in care veti reusi un rezultat bun...veti fi injurati, ca asa-i in tenis
    ...always look on the bright side of life...

  21. #63
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Adinc ... la o asa intrebare retorica, asa raspuns.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •