View Poll Results: Cine câștigă acest meci ?

Voters
136. You may not vote on this poll
  • Olanda

    30 22.06%
  • ROMÂNIA

    82 60.29%
  • meci egal

    24 17.65%
Page 4 of 50 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1048

Thread: Olanda - România (17.06.2008) CE

  1. #64
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Banel ar trebui inscris la probele de maraton ... de alergat , alearga ... dar nu e capabil de un dribling sau de o centrare ...
    Fugi tare!...intre banel si fl petre as alege rau cel mai mic si l-as baga pe tiganel titular.Tu chiar nu ai observat ca in prima repriza era bulevard pe partea noastra dreapta?Ii dadea Grosso 'craci' lui Petre cand dorea el ...
    If you get in trouble, just go back in time!

  2. #65
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    in acest meci se decide soarta grupei.

    ne va fi foarte greu fara radoi si goian, nu stiu pe cine va trimite piti in locul lor. sper sa nu plecam de la premiza ca un egal este bun ca nu facem nimic.

    eu sper ca olanda sa isi menajeze oamenii si sa nu forteze, cred ca este singura noastra sansa
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  3. #66
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    dica-ghionea vor juca probabil in locul celor 2....daca olanda va juca ca in precedentele 2 meciuri nu avem nici o sansea
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  4. #67
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Un egal sa facem, si sa faca si Italia cu Franta la fel
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  5. #68
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    E clar ca Olanda nu numai ca nu e interesata intr-o noua intalnire cu Italia su Franta, pentru ca toti stim ca ambele echipe au obiceiul sa inceapa prost turneele finale, sa se califice la bulan si dupa care sa joace finala si chiar sa o castige, dar si posibilitatea de a se accidenta un jucator sau sa ia vreun cartonas galben sau rosu (intr-un meci care nu le aduce nimic nou, avand in vedere ca au locul 1 asigurat) si in acest fel ca nu poata aborda la 100% din capacitate urmatorul meci din sferturi unde intr-adevar se joaca un loc in semifinale.

    Iar intre noi fie vorba trabuie sa fim chit ca doar si noi am batut Bulgaria desi eram deja calificati.
    prostiei

  6. #69
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Olanda nu are un complex in fata Romaniei doar ca l-eam luat 4 puncte in calificari. Olanda arata altceva la turneul asta si daca era sa se joaca pe bune nu cred ca aveam prea mari sanse la un egal macar. Asa olandazi sunt deja calificati si cred ca avem sanse chiar sa-i batem (trebuie totusi sa facem un meci bun)
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Greu, foarte greu cu olandezii ! Hai România !!!
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Suntem in in cea mai bune situatie posibile pentru calificare dat fiind grupa in care jucam. Olandezii sigur vor juca cu echipa a doua si nici nu au interes sa-i mentina in competitie pe italieni sau francezi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #72
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Bate Romania sigur ,olandezii o vor lasa mai moale sigur nu sunt prosti sa duca Franta sau Italia cu ei ,iar noi daca ne aparam la fel de bine si bagam un gol si cu putin ajutor de la olandezi sau noroc ne calificam
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    De cand ma uit e la fotbal in 90% din astfel de situatii echipa care are nevoie de cele 3 puncte castiga. N-om fi tocmai noi prostii

    Am mai patit-o si cu Bulgaria deja eliminata in calificarile pentru Euro 92

  11. #74
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Suntem in in cea mai bune situatie posibile pentru calificare dat fiind grupa in care jucam. Olandezii sigur vor juca cu echipa a doua si nici nu au interes sa-i mentina in competitie pe italieni sau francezi.
    Care echipa a doua? Huntelaar, Robben, Van Persie sau Affelay? Sa fim seriosi, daca ei nu ne lasa sa castigam nu prea avem sanse.

    In plus noi nu-i putem inlocui pe Radoi si Goian. Singura sansa ar fi ca ei sa joace ca si cu Belarusul, dar sincer sa fiu nu prea cred. De data asta este lumea cu ochii pe ei si nu vor vrea sa-si piarda din simpatiile obtinute.

    Si pana la urma de ce ar prefera Romania in semifinale? Franta si Italia sunt destul de greoaie si le lasa spatii de joc, pe cand cu Romania si-au cam spart dintii in apararea noastra in ultimul timp. Eu cred ca singura noastra sansa este sa jucam la egal (sperand ca Olanda nu va forta prea tare) si sa atacam pe final in functie de evolutia meciului Franta - Italia.

  12. #75
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cam asa gandesc si eu, CS. O paranteza, de fapt o atentionare, rezervele olandeze vor intra in teren nu sa faca figuratie ci sa arate ca merita sa fie titulari. Rezervele, adica Robben, Van Persie, Huntelaar...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #76
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    "Olanda e deja calificată, așa că nu au nici un interes să forțeze în fața României. Se pare că românii au prima șansă la calificare. În condițiile date, trebuie să fim foarte optimiști să credem că batavii vor învinge. Nu avem ce face! Trebuie să sperăm!" a spus Domenech, citat de AFP.

    acuma au inceput sa isi faca ei calcule..si acum 2 sapatamani , nimeni nu ne dadea nici o sansa!
    FORTZA ROMANIA
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Italienii pun deja o presiune enorma pe Olanda

  15. #78
    senior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    ... ca la Timisoara
    Posts
    239
    Reputatie
    1
    sper ca Olanda sa ne lase sa-i batem si apoi ne vor bate ei in semifinala daca ajungem acolo
    [B][COLOR="Blue"]Provincia bate Bucurestiul[/COLOR][/B]

  16. #79
    incepator adiran's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Imi pare rau de Mirel.Goe a luat prea usor galben pentru ca in campionatul intern asemenea gesturi sunt tolerate(atingerea mingii dupa fluierul arbitrului,chiar daca o trimitea inapoi catre locul infractiunii sub forma de lumanare).
    Cu Olanda va fi greu dar nu imposilbil.Atacantul Piturca care acum ca antrenor joaca ultradefensiv trebuia sa ii selectioneze si pe Trica,Bratu,Cernat oameni de gol,nu ca cei doi Niculae care nu se ridica la nivelul unui campionat european.
    Sper macar intr-un egal iar la Italia-Franta tot egal.
    Linkuri catre alte site-uri cu concursuri de predictii si premii in bani :
    http://www.online-betting-guide.co.uk/?tx77530
    http://www.supporter.com/prizes
    [FONT="Garamond"]Hai baietii !!![/FONT]

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    2-0 Olanda(robben si van piersica)

  18. #81
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    mda....mentalitate de ...

  19. #82
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Cine va executa 11m la noi(daca va fi cazul)?Tot acelasi jucator?

  20. #83
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation Hai Romania !!!!!

    i-am mai batut pe olandezi ... daca avem noroc putem sa-i frigem inca o data

    http://img369.imageshack.us/img369/8167/47778830km8.jpg
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Olanda are doua optiuni": sa-si apere corectitudinea si fairplayul sau sa-si apere propriile interese

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •