View Poll Results: Cine câºtigã acest meci ?

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Italia

    39 30.95%
  • ROMÂNIA

    39 30.95%
  • meci egal

    48 38.10%
Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 531

Thread: Italia - România (13.06.2008) CE

  1. #43
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    pe contraatac avem o sansa......daca jucam deschis ne rup italienii.....e cazul sa mai le luam si noi punct sau puncte macaronarilor......ca prea ne-au batut in ultimul timp..........sper sa fie egal acest meci si olanda sa bata pe franta......asa la ultimul meci, portocalele vort fi mai relaxate.....avantaj Romania!
    "INTERZIS"!

  2. #44
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Italienilor nu le-a iesit mai nimic in meciul cu Olanda, si le poate iesi totul in urmatorul meci..pe de alta parte, vor trebui sa se refaca mai ales psihic dupa meciul cu Olanda, fiind criticati dur in presa lor. Presiunea cea mai mare va fi pe ei, evident. Oricum, Mutu cred ca se va simti ca pestele in apa in meciul contra Italiei.

    Daca obtinem un egal cu Italia, ar trebui sa ne pupam singuri! Insa este obligatoriu sa mai si atacam, altfel, ne mananca pe paine!!

  3. #45
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Nici Olanda nu i-a mai batut din '78, poate vom rasturna si noi situatia in 13.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  4. #46
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    x2
    Hai Romania!!! :d:d:d
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  5. #47
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    ROMANIA!!!
    Last edited by Razvan T.; 15th May 2011 at 13:05.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  6. #48
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    o sa fie un meci mult mai greu , iar italia a demonstrat ca intotdeauna a iesit din grupe cu puncte putine ..sunt de un pragmatism iesit din comun , iar acum ca sunt cu cutitul la os , o sa avem taaaare mult de furca cu ei , dar nu sunt de nebatut ... personal `l consider pe Piturca un tip mai istet si mai cu lectiile facute din punct de vedere tactic decat Donadoni .. si aici cred ca in inferioritatea antrenorului squdadrei fata de Pitzi ..aici cred ca sta cheia unui eventual succes al nostru ....ma uitam azi la tv si am vazut ipoteza unui gazetar care mi s-a parut absolut pertinenta si facila pt ca noi sa putem iesi din grupe ... un ega,l cu italia combinat cu o victorie a olandezilor asupra frantei ( perfect facil la cum joaca Olanda ) ... apoi , in contextul in care olandezii sunt deja calificati la meciul cu romanii van basten sa nu trimita primul 11 pe teren in fatza noastra ..de aici premizele unei victorii ... mi se pare posibil dar si scenariul cel mai frumos pe l-as putea vedea in grupa asta .... poate ca multi or sa-mi sara in cap sa-mi spuna ca e nebunie curata sa stam la cheremul altora , insa sa ne gandim cate trupe nu au facut asa si le-a iesit schema ...Italia barem is cei mai faimosi din acest punct de vedere .. insa la noi in grupa sigur nu or sa le faca francezii nici un fel de compromis

    Per total sunt optimist macar la un punct in meciul cu Italia , desi sunt convins ca se poate chiar incerca marea cu degetul .... HAI ROMANIA !!!!!!!!

    P.S cum a zis Aurel.D .... un mare avantaj o sa fie si faptul ca Mutu se va simti mai in apele lui in meciul contra italienilor .. este mult mai aproape fotbalul ce-l joaca el de obicei
    Last edited by gorefest; 10th June 2008 at 12:23.

  7. #49
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    Pentru noi 0-0 sau 1-0, mai mult nu se poate...sau ne dau aia de sarim in sus.
    [FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Red"][B][SIZE="4"]COME ON OTELUL GALATI !!![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Vand mai ieftin doua bilete la meciul Italia - Romania de vineri, 13 iunie, ora 18.00, Zurich, Elvetia.
    Biletele sunt cu vizibilitate buna (sau cel putin asa cred! ): categoria a doua (tribuna a doua), randul 29, locurile 33 si 34.
    Pret: 150 euro/bucata

    Contact: 0747239688

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    ne spulbera italienii,aseara a gresit tactic donadoni,a doua repriza au fost peste olanda...van der sar a fost exceptional,asta a fost diferenta.cu noi va fi altfel,ne vor urca pe garduri....

  10. #52
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    ne spulbera italienii,aseara a gresit tactic donadoni,a doua repriza au fost peste olanda...van der sar a fost exceptional,asta a fost diferenta.cu noi va fi altfel,ne vor urca pe garduri....
    Pai nu era normal sa atace la un fulminant 0-2? Ce au reusit? un 0-3.. Chiar si in a doua repriza olanda si-a practicat magistral minunatul joc de posesie, si au fost interesati sa conserve acel rezultat, fara sa se mai sacrifice. Uita-te la schimbari... si vei vedea clar ce s-a intamplat aseara. Scoala de fotbal olandeza, asta a fost. Italienii sa zica sarumana, ca van nistelroy nu a jucat teatru ... daca se dadea penalty acolo se acorda si ROSU lui bufon. Daca se marca din toate ocaziile probabil ca scorul la final era 5-3 in favoarea portocalei.

    On topic: Va fi testul nostru acest meci. Decisivul pentru Euro. Imi este teama totusi ca vom practica din nou acelasi stil si ne vom alege cu o infrangere. Potentialul ofensiv al italienilor este aproape infricosator. Vor specula sigur orice greseala. Pe de alta parte, deznodamantul acestui meci va depinde si de psihicul si concentrarea lor. Exista o mica sansa sa ii putem surprinde. Eu cred ca vor juca precaut timp de vreo 30 de minute, ne vor analiza, apoi, depinzand de scor vor trece la fapte. Parerea mea e ca vrand nevrand trebuie sa ne rugam, macar acum, sa ii mai iasa inca odata lui piturca. Doresc o calificare mai departe prin orice mijloace, sunt satul sa mai astept dupa atata amar de vreme. Nu prea conteaza ca presiunea este pe ei, au nevoie doar de un gol norocos.
    Last edited by eSteven; 10th June 2008 at 14:29.

  11. #53
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Hmmm, aici daca scoatem un X suntem semizei Ne-ar ajuta mult pentru ca Italia ar fi out definitiv, franta aproape out dupa ce o bate Olanda, iar in ultimul meci Olanda o lasa mai moale pentru a scoate din ecuatie o eventuala semi-finalista puternica: Italia sau Franta

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Romania nu prea are solutii in fata.
    Italia poate fi invinsa dar nu stiu daca Romania are forta ofensiva asa cum
    a avut Olanda.In 3 zille nu poti face mari minuni Italia ar fi obligata sa aiba 2 victorii sa treaca grupa.

    Mutu poate fi o piedica pentru atacul nostru daca nu este in forma.
    Am vazut jucand Romania descatusat fara Mutu ,cred ca solutia Romaniei este
    sa poata juca ofensiv cu un jucator sau mai multi surpriza.

    Cocis a fost dezastru ofensiv,foarte timorat,tremura ,el a fost solutia ofensiva lui Piturca ptr Franta.
    Oricum nu vad Romania abordand meciul ca Olanda.
    Piturca trebuie sa vina cu ceva in meciul cu Italia nu stiu cu ce.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Pai cand ai o echipa ca a Olandei formata din jucatori ofensivi in general mai multi decat fundasi te astepti la genul de 2-0 3-0 cu Italia
    Kuyt ,Ruud ,Hesselink,Huntelaar,Afellay chiar si mai sunt dar nu imi mai vin acum sunt jucatori car eoricand pot da goluri multe chiar si Italiei
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  14. #56
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    ne mananca italienii in meciul asta, au fost umiliti de Olanda si nu vor sa plece acasa devreme de la acest turneu. stiu ca sunt pesimist dar nu prea vad cum am putea reusi mare lucru.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  15. #57
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Italienii sunt obligati sa ne bata.Eu zic ma meciul de ieri cu Olanda a fost un accident si ar fi o minune daca am scoate un egal cu italienii.Hai Romania!
    Ca sa dau si un pronostic:1-0 pentru Italia

  16. #58
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Imi doresc din suflet sa invingem aceste mizerii cu aere de mare natiune civilizata! Toti romanii cred ca isi doresc o victorie de rasunet in care sa punem Broscalia la respect!

  17. #59
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_g View Post
    Imi doresc din suflet sa invingem aceste mizerii cu aere de mare natiune civilizata! Toti romanii cred ca isi doresc o victorie de rasunet in care sa punem Broscalia la respect!
    Intr-adevar...Din marele Imperiu Roman fix ei sunt oaia neagra a descendentei, noi suntem aia luminatii

  18. #60
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Vedeti in ziarele italiene si pe forumurile lor ce siguri sunt ca matura cu noi pe jos. Pe astia nu numai ca imi doresc sa-i batem chiar as vrea sa-i umilim.
    Chiar daca nu imi place de Piturca am incredere in el ca o sa stie sa profite de aroganta macaronarilor.
    Nu uitati ce a patit CFR cu Anorthosis, aroganta se plateste scump iar astia la cat de aroganti sunt ar merita un 14-0!

  19. #61
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Intr-adevar...Din marele Imperiu Roman fix ei sunt oaia neagra a descendentei, noi suntem aia luminatii
    Du-te pe forumurile lor sa vezi ce mizerii scriu despre noi si zi dupa aia daca iti mentii parerea!

  20. #62
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    1-1...mi-as dori din tot sufletul o victorie..dar nu stiu daca avem fortza si de un egal
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  21. #63
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexuuBZ View Post
    1-0 pt italia! TONTOgol nicolitza
    Potaie, mars la cotet, frustratule. Stiu ca iti pare rau ca Romania cu un stelist antrenor si cu 3 titulari de la Steaua a scos egal mare cu Franta. Frustrarea e mare la voi astia care n-ati reusit mai nimic in Europa. E mare si pt. ca nu hoaca niciun dinamovist titular. Asa-? Hai scoate-ti unghiuta din gat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •