Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Cum se aplica regulamentul?

  1. #1
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Question Cum se aplica regulamentul?

    In cazul in care 3 echipe sunt la egalitate de puncte, "n" pct sa zicem, cine se califica de pe primul loc?

    Dinamo - Steaua 4-3
    UTA - Rapid 0-6

    Dinamo - UTA 3-0 (la masa verde)
    Steaua - Rapid 4-1

    Dinamo - Rapid 2-4
    Steaua - UTA 3-0 (la masa verde)

    1) Steaua +10 -5 = 5 goluri si 6 puncte
    2) Rapid +11 -6 = 5 goluri si 6 puncte
    3) Dinamo +9 -7 = 2 goluri si 6 puncte
    4) UTA +0 -12 = -12 goluri si 0 puncte

    Dupa ce criteriu se face clasamentul in acest caz si cine ar fi corect sa iasa pe primul loc?

    Dupa parerea mea Steaua, pentru ca are duelul direct castigat cu Rapid..

    Am nevoie de o parere, sa stiu cum se procedeaza..
    Last edited by kain; 24th April 2008 at 17:47.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  2. #2
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Pacat ca FC Vasile si FC Ion retrogradeaza!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  3. #3
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Pacat ca FC Vasile si FC Ion retrogradeaza!
    Spune pe bune ma, chiar trebuie sa stiu

    Uite, am modificat echipele, sa fie mai usor
    Last edited by kain; 24th April 2008 at 17:47.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #4
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Nu stie nimeni?
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  5. #5
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sunt o multime de criterii la finalul campionatulu pentru departajare in caz de egalitate .. cine are mai multe goluri in deplasare etc...
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #6
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    sunt o multime de criterii la finalul campionatulu pentru departajare in caz de egalitate .. cine are mai multe goluri in deplasare etc...
    Ma asta nu prea are legatura cu Liga 1, eu am dat numele echipelor mari ca sa va vina mai usor sa explicati, au fost 3 meciuri ptr fiecare echipa..

    Nu s-a jucat tur-retur.. E o grupa dintr-un mini campionat si am ajuns in situatia asta.. Unde puteam cere explicatii daca nu aici, unde sunt majoritatea cunoscatori ai fotbalului
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #7
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Cum se aplica regulamentul? Dupa cum bate vantul....
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu inteleg ce cauta UTA in situatia asta...

    Dar batalia se da intre Steaua si Rapid, tinand cont ca Dinamo are golaverajul mai mic.
    Insa acum pe primul loc e Rapid, cu golaverajul mai bun, dar daca asta ar fi finalul campionatului, Steaua ar trece pe primul loc, pt ca invins Rapidul. Rapidul ramane pe 2 pt ca a pierdut meciul cu Steaua, a invins Dinamo si are si golaveraj mai bun ca Dinamo.

  9. #9
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Dinamo - Steaua 4-3
    UTA - Rapid 0-6

    Dinamo - UTA 3-0 (la masa verde)
    Steaua - Rapid 4-1

    Dinamo - Rapid 2-4
    Steaua - UTA 3-0 (la masa verde)

    1) Steaua +10 -5 = 5 goluri si 6 puncte
    2) Rapid +11 -6 = 5 goluri si 6 puncte
    3) Dinamo +9 -7 = 2 goluri si 6 puncte
    4) UTA +0 -12 = -12 goluri si 0 puncte
    Mai intai se iau "punctele obtinute in jocurile directe disputate intre echipele aflate la egalitate de puncte" - Dinamo este avantajata in fata Stelei, Rapid este avantajata in fata lui Dinamo, Steaua este avantajata in fata lui Rapid, deci Rapid ar trebui sa termine in fata lui Dinamo, dar si Steaua ar trebui sa termine in fata Rapidului ceea ce ar insemna ca ar fi si in fata lui Dinamo, ceea ce nu este posibil pentru ca Dinamo trebuie sa termine in fata Stelei.

    Am inteles ce vrei sa spui. Daca primul criteriu de departajare nu "functioneaza" se trece la urmatorul. Criterii de departajare:

    -1 numarul mai mare de puncte obtinute in jocurile directe disputate intre echipele aflate la egalitate de puncte;
    -2 golaverajul mai bun in jocurile directe;
    -3 numarul mai mare de goluri marcate in jocurile directe;
    -4 golaverajul general mai bun (diferenta intre golurile marcate si primite in toate jocurile din campionat)
    -5 numarul mai mare de goluri marcate in toate jocurile de campionat.

    1 si 2 nu merg... nici 3... ... Steaua si Rapid au acelasi golaveraj (+5) deci nici 4 nu merge... inseamna ca se ajunge la 5 si Rapid castiga

    Sper ca ti-am fost de ajutor
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    in ierarhia finala prima data se iau meciurile directe si pe urma golaverajul, in ierarhia temporara se ia intai golaverajul, de asta e cfr pe primu loc acum, dar daca vor termina la nr egal de puncte Steaua va fi campioana

  11. #11
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    cand e vorba de blaturi ,toata lumea se pricepe , cand e vorba de ceva practic,cum e problema pusa de kain ...in 3 ore a primit doar un raspuns corect,cel al lui sevilla .
    rapid castiga ,are cele mai multe goluri marcate (11)

  12. #12
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si ierarhia finala care e?

  13. #13
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    rapid,steaua,dinamo , se tine cont de criteriul golaverajului general si apoi de criteriul golurilor marcate ( dinamo inferioara stelei din ambele puncte de vedere). sevilla a explicat destul de clar.

  14. #14
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai Steaua a castigat meciul direct cu Rapid

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    pai Steaua a castigat meciul direct cu Rapid
    Mama,mama ce miloaga !!! da-mi un nr de cont sa iti trimit ceva bani acum de Sarbatori,ca vad ca esti pomanagioaica rau !!!

  16. #16
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    pai Steaua a castigat meciul direct cu Rapid
    se considera intai meciurile directe in cazul echipelor cu aceleasi puncte.in acest caz,nu se poate face o diferenta,pentru ca fiecare din cele 3 au castigat un meci.daca se lua intai golaverajul si apoi meciurile directe,steaua avea castig de cauza.

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Jet sa ii dai tu cui vrei,spurcato !!!

  18. #18
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai da, dar in meciul direct, prima conditie a departajarii, Steaua a castigat cu Rapid...
    Eu am zis asa: clasamentul intermediar este cu Rapid pe primul loc, Steaua pe 2 si Dinamo pe 3. Apoi la finalul "campionatului", tinand cont ca toate 3 au acelasi nr de puncte departajarea se face intai intre locul 1 si locul 2, apoi intre locul 2 si locul 3. Asa iese Steaua, Rapid si Dinamo...

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    criteriul cu golaverajul se aplica doar daca meciurile directe s-au terminat la egalitate, in situatia de fata nu cred ca s-ar aplica golaverajul....sincer sa fiu nu stiu cum ar arata clasamentul final, trebuie sa fie o prevedere in regulament pt situatii speciale de genu asta, spre exemplu cum e in Ucraina unde se joaca meciuri directe pt stabilirea campioanei.....

  20. #20
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    departajarea nu se face intre locul 1 si 2,ci intre 1,2 si 3 la un loc,pentru ca toate au acelasi nr de puncte , numarul de puncte fiind primul criteriu de departajare.

  21. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    logic ca nr de puncte e primu criteriu de departajare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •