View Poll Results: Cine l-ar putea inlocui pe Iordanescu?

Voters
53. You may not vote on this poll
  • NU

    3 5.66%
  • NU, totul s-a sfarsit ;-(

    7 13.21%
  • Yao Ming (Houston Rockets) 13.5 ppg | 8.4 rpg | 1.6 apg

    2 3.77%
  • Amare Stoudemire (Phoenix Suns) 13.4 ppg | 9.0 rpg | sub 1.0 apg

    4 7.55%
  • Dajuan Wagner (Cleveland Cavaliers) 13.4 ppg | sub 2.3 rpg | 2.8 apg

    0 0%
  • Drew Gooden (Orlando Magic) 12.6 ppg | 6.6 rpg | 1.2 apg

    0 0%
  • Gordan Giricek (Orlando Magic) 12.4 ppg | 2.9 rpg | 1.7 apg

    0 0%
  • Nene Hilario (Denver Nuggets) 10.4 ppg | 6.2 rpg | 1.8 apg

    0 0%
  • Mircea Sandu

    6 11.32%
  • Gica Popescu

    1 1.89%
  • Iulian Filipescu

    0 0%
  • Mitica Dragomir

    15 28.30%
  • Giovanni Becali

    1 1.89%
  • Boloni

    4 7.55%
  • Dinu

    1 1.89%
  • Jenei

    1 1.89%
  • Lucescu

    8 15.09%
Results 1 to 14 of 14

Thread: Cine l-ar putea inlocui pe Iordanescu?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    Cine l-ar putea inlocui pe Iordanescu?

    Cine credeti ca l-ar putea inlocui pe Iordanescu la carma Nationalei?

  2. #2
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Hahah
    nu stiu de ce la-ti pus pe dinu in lista, pentru ca daca ar veni el, nimeni nu ar mai merge la meci. Eu cred ca ar fi bine sa vina Boloni sau Jenei


    dinu
    /nope/

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    L-am pus pe Dinu ca e pe liber... ...iar cat de inteligentzi sunt conducatorii FRF, nu ar fi de mirare daca l-ar lua si pe el in calcul...
    Boloni nu cred ca mai vine, chiar daca Sporting la pus deja pe faras
    Cat despre Jenei, a fost ce-a fost, dar cred ca este depasit /nope/

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    cred ca cele mai mari sanse le-ar avea lucescu, ramane de vazut daca si el ar accepta, pentru ca are perspectiva sa evolueze cu besiktas in liga campionilor si oricum probabil castiga mult mai bine acolo. jenei nu cred ca va mai fi chemat, iar boloni cu atat mai putin, dupa scandalul pe care l-a avut cu sandu cand a plecat ultima oara. poate hagi...

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Daca Puiu nu se razgindeste, va fi Hagi noul selectioner....

    Din pacate asta nu e chiar cea mai potrivita alegere, tinind ont de prietenia Hagi-Becali...

    Totusi as vrea sa-l vad pe Hagi presedinte FRF, sau macar presedinte al ligii decit antrenor.... E prea tinar ptr. antrenor, si in plus a urcat pe un soclu prea inalt ca jucator, astfel incit orice ar obtine ca antrenor nu ar fi niciodata suficient...

    Asadar, se aude de vreo demisie pe la FRF? Nea Mircea? Fie-ti mila, lasa-ne ca ne-ai mincat....
    Smile, its good for you!

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    dupa cum e adresata intrebarea oricare din cei enumerati ar putea fi antrenori la nationala...
    jenei.... nu prea corespunde zicalei cu vinul ( care cu cat e mai vechi... ) desi meritele sale ca antrenor sunt incontestabile
    dinu... extrem de arogant si de acid ... cand are jucatori face treaba buna dar....
    boloni... probabil dupa ce bate bosnia acasa va primi o oferta de la arabi si se va duce acolo...
    hagi... probabil ar putea fi un antrenor bun (vezi experienta rijkaard la olandezi la euro 2000) din pacate nu este destul de copt ca antrenor... poate ar fi bine sa preia o echipa de club prima data
    lucescu (care a fost si votul meu)... cred ca este singurul antrenor care si-l doreste toata lumea la nationala(sau nu chiar toata lumea pentru ca ar fi ajuns deja acolo) ... sa speram ca isi vor da seama si capii federatiei de asta si sa scoata banii din buzunar ( cum au scos coreenii vezi hiddink) iar suporterii sa aiba rabdare pentru ca oricum vom avea si esecuri dar si performante...
    alte alternative.... ma gandesc la alex ferguson

  7. #7
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    noul selectioner

    cel bun ca ar fi Lucescu dar nu cred ca ar lasa el castigarea unui titlu si prezanta in Champions League pt nationala tinand cont de cele declarate de el. Deci cea mai puna alegere eu cred ca ar fi Hagi care nu i-ar lua prea mult timp sa se acomodeze cu jucatorii dat fiind faptul ca a jucat cu majoritatea dintre ei si in plus ii cunoaste ff bine.

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cine va lua acum echipa va fi un inconstient. La propriu. Echipa nu se va califica la Euro2004 si, chiar daca toata lumea stie ca Iordanescu este de vina, noul antrenor va avea un punct negru pe c.v.

    Daca Hagi vrea sa se lege de el si numele ratarii EURO2004, alaturi de CM2002, atunci acum e momentul. O sa se duca de rapa si nu va mai antrena nici in B. Oricum e penibil sa fie Hagi antrenor la nationala, fara sa fi tinut tibisirul pe tabla la o echipa de club.

    Lucescu stie ca echipa o sa pice si cred ca nu o sa o ia acum. E baiat destept. Altfel, ar fi flatat sa fie antrenor la nationala. Nu are legatatura cu echipa de club din Turcia. Oricum, el are alta mentalitate si ii place sa fie asa cum e afara: liber, fara probleme, dezinhibat. Adica exact cum nu e Romania. Am cumparat azi Prosport, a doua oara in doi ani, si am citit un interviu al lui Tolontan luat lui Lucescu. Acolo se vede diferenta: Tolontan e Romania, iar Lucescu este strainatatea. La mentalitate. Nu conteaza ca au profesii diferite.

    Cel mai logic si mai "romanesc" ar fi ca Iordanescu sa ramana in continuare.

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Singurul care ar putea califica echipa la EURO 2004 este Lucescu. Si asta pentru ca se poate, daca avem numai victorii in restul de 4 meciuri, sau 3 victorii si o infrangere in fata echipei ce va castiga si meciul Danemarca-Norvegia (probabil danezii). Deci daca batem Bosnia acasa, Luxemburg acasa si Norvegia la Oslo putem merge la baraj, si acolo orice se poate intampla.
    Dar conditia esentiala e sa fie Mircea Lucescu antrenor!!!
    Dar asta nu se va intampla, Mircea Sandu si clica lui nedorind asta.
    Deci vom privi inca un turneu final la tv...

    PS: Ce **** mea cauta Jenei in sondaj?!? Pai de ce nu l-ai pus si pe Angelo Niculescu sau Florin Halagian? Hai, sa-l lasam sa se bucure de pensie si sa nu-l mai bagam in seama pe bosorogul asta!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    cred ca intr-adevar mentalitatea e un lucru care ar trebui schimbat akuma si la nivelul echipei nationale ... poate ca sunt mai multi in masura sa faca asta ... lucescu e unul dintre ei (vezi rapid) ... desi la alta solutie din tara momentan nu ma pot gandi (totusi lucescu am vazut ca momentan nu se gandeste sa vina la nationala ... desi sunt sigur ca ar veni daca s-ar insista)
    ca raspuns pentru ayrton (ce cauta jenei in sondaje ?) ... jenei a fost tot timpul o solutie din partea federatiei pentru echipa nationala... asa ca nu m-ar mira ca sa ajunga tot el...

  11. #11
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Jenei - la pensie, rusine ca l-ati bagat in sondaj, e doar aplicarea politicii federatiei: "la vremuri noi, tot noi" + "noi si ai nostri"...

    Hagi - NU sau nu inca (vezi topica dedicata subiectului) /nope/

    Dinu - poate ar fi o idee buna mai ales acum ca tocmai i s-a mai taiat din nas... cred ca nu a uitat Kosice si va evita sa mai ajunga acolo... e cea mai riscanta solutie, poate sa vindece sau sa ucida. Poate sa ne califice de pe primul loc sau sa ajungem pe locul 4 Mai e si problema conflictelor la care poate ajunge cu jucatorii...

    Lucescu - DA, dar nu ca sa califice echipa acum, ci ca sa o reconstruiasca. Prost ar fi sa accepte, ar reconstrui-o si i s-ar lua din nou

    Boloni - DA, DA, DA. Boloni este un Lucescu tanar, mai putin prudent si mult mai imprevizibil. El ar reconstrui echipa si ar putea sa o duca chiar la Euro 2004

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    Voi nu va uitați în jur???

    Oameni buni nu vedeți că Lucescu nu vrea și Boloni este mai degrabă tentat de PSG??? Doar ei ar putea face ceva, cu mențiunea că Loți are prea multe fumuri pentru a se întoarce, mai ales că familia lui locuiește în Franța și nici dorește să audă de România. Soluția pe care văd că sondajul o ocolește este UN SELECȚIONER STRĂIN!! Eu sper că în ceasul al 25-lea Mircea Sandu să-și dea seamă că "s-au furat cam multe" (la propriu de data asta) și să aleagă soluția logică. O variată ar fi Walter Zenga, care are mentalitatea necesară, dar nu are experiență. Din păcate celelalte sunt un pic cam fanteziste, având în vedere sumele exorbitante pe care le cer un Van Gaal, un Scala sau un Bora Milutinovici. Așa că o să rămânem tot cu Nea Puiu și o să jucăm tot pe Copacabana... :x

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    , v-am zis eu ca Iordanescu ramane. Nu este inca oficial acum, dar cu un picior ramane.

  14. #14
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Din momentul in care am auzit ca "e o decizie luata la cald" am stiut ca Iordanescu isi lasa loc de intors. Vrea doar sa ne rugam de el, sa intelegem ca tot el e cea mai buna solutie etc. Oricum cred ca isi da seama ca e ultima lui sansa de a antrena nationala.
    Intrebarea e... ramane, dar ce se face? Mai au jucatorii incredere in el? Mai are autoritate? Va rezista presiunii care va fi pe capul lui? Are puterea sa schimbe ceva?...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •