Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 31 of 31

Thread: NBA Draft 2004

  1. #22
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Parca acum 5h pick e la Dallas, dupa trade-ul cu Antwoine Jamison pentru Stakehouse si Latener.

    Se zice ca cica Dallas vrea sa-i ia pe Shaq neaparat si ca prin al 5lea pick ii pot atrage pe Lakers mai tare. Dallas vor sa-l dea pe Nash sau pe Nowitzki in schimb pentru Shaq.

    http://www.insidehoops.com/nba_rumors.shtml
    DJ jaxxx, asa se zice. Dar nu ii vad pe Dallas dindu-l pe Nowitzki pentru Shaq, un jucator care mai are doar un an de contract. Nu se face, iar neamtul, chiar intr-un an mai slab, este un monstru pentru ei. Si are doar 26 de ani.
    Eu nu inteleg totusi o chestie.
    Toti vorbesc de Nash si de un sign and trade, dar el este unrestricted free agent. Nu cumva are posibilitatea sa se duca si sa semneze singur cu Lakers sau cu cine ii convine ? Stiu ca Toronto sint foarte interesati sa il ia inapoi, de exemplu.
    Pe ce baza se fac socotelile astea ? Nici Nash nu e vreun timpit.
    Am I missing something ?
    Last edited by Jason Kidd; 24th June 2004 at 23:42.

  2. #23
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Faza e ca Nash vrea sa ramana in Dallas, nu vrea sa plece nicaieri. Nu stiu nici eu ce se intampla cu salary cap..etc
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  3. #24
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Rasheed are dreptate, ne departam de la subiect.
    Pai ce sa spunem despre subiect ?
    Loteria e loterie. Adica gambling, joc de noroc, hazard, cu hotariri de ultim minut, ca la poker. Chiar si Orlando, care are primul pick, se joaca. L-ar prefera pe Okafor, dar daca au cel mai mic dubiu ca Francis nu vine (si se pare ca nu vrea sa vina), l-ar lua in ultimul moment pe Howard, ca sa se acopere cit de cit pentru guard.Daca Howard va face echipa de la inceput.
    Iar celelalte echipe au 3-4-5 alegeri in cap, care pot foarte usor date peste cap daca echipa anterioara le fura alegerea. Si apoi iau pe cineva, doar ca sa-l trade pe altul de care au nevoie. Ce mai, e loterie.
    Nu stiu daca ati remarcat draft-ul facut special ptr Bobcats, unde l-au luat pe Pavlovich, de la Utah. Utah s-au prins tirziu si le-au promis si cerul si pamintul sa nu-l aleaga. Guess what, l-au luat pe sirb, care apoi a aterizat la Cleveland.
    Aia isi fac echipa tare. Si chiar daca sint mai tacuti, sint inca in cursa pentru Shaq, pe care eu tot in Est il vad.

  4. #25
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Faza e ca Nash vrea sa ramana in Dallas, nu vrea sa plece nicaieri. Nu stiu nici eu ce se intampla cu salary cap..etc
    Daca ramine si semneaza ptr un salariu si apoi este traded la Lakers, va avea un salariu mai mic, dupa cum declara Dallas news azi.
    Confusing ...
    Eu credeam ca Nash s-ar duce la Toronto, daca aia gasesc banii sa-l platesca.
    Ce se mai aude cu Iverson vs Carter ?

  5. #26
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Haideti sa ramanem la Draft...pentru transferuri avem rubrica Intersezon NBA!

    Quote Originally Posted by Jason Kidd
    Chiar si Orlando, care are primul pick, se joaca. L-ar prefera pe Okafor, dar daca au cel mai mic dubiu ca Francis nu vine (si se pare ca nu vrea sa vina), l-ar lua in ultimul moment pe Howard, ca sa se acopere cit de cit pentru guard.Daca Howard va face echipa de la inceput.
    Pana la urma Howard a ajuns la Orlando... eu vroiam sa vina Emeka Okafor! Doar alegeri proaste face GM-ul de la Magic!!! Oricum Howard e forward/center (6'11'')... poate spera sa-l transforme intr-un mini-Ben Wallace! Probabil alegerea asta il va determina pe T-Mac sa plece!

    Okafor a ajuns la Bobcats... o sa aiba sanse mari de afirmare! Nice!
    Last edited by rasheedkpenny; 25th June 2004 at 09:49.

  6. #27
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Pana la urma Howard a ajuns la Orlando... eu vroiam sa vina Emeka Okafor! Doar alegeri proaste face GM-ul de la Magic!!! Oricum Howard e forward/center (6'11'')... poate spera sa-l transforme intr-un mini-Ben Wallace! Probabil alegerea asta il va determina pe T-Mac sa plece!

    Okafor a ajuns la Bobcats... o sa aiba sanse mari de afirmare! Nice!
    Rasheed, asa e Howard este forward, dar cind l-am vazut eu jucind, juca point guard si cred ca poate juca decent PG in continuare.
    Problema e alta. Cred ca Orlando l-au luat pe el si nu pe Okafor din cauza dubiilor pe care le-au avut multi cu spatele lui Okafor. N-au vrut sa riste.
    Desi sint riscuri la orice draft. Nu stii niciodata ce iei.
    Personal, cred ca nivelul jucatorilor de top 3 anul asta a fost mult sub valoarea de anul trecut.
    Apropos,HitScum, rusul Pavel Podkolzine a fost luat deabia in pozitia 21 si traded la Dallas, care ar vrea sa-l foloseasca ca moneda de schimb (impreuna cu alti 2-3-4-5-6 jucatori) pentru Shaq.
    Not too many teams so crazy about him. Sint curios ce vor face cu doi jucatori de peste 2.25 m daca tirgul cu Shaq nu se face.
    Last edited by Jason Kidd; 25th June 2004 at 16:27.

  7. #28
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Mdeah........am vazut..........sper sa apuce sa joace shi el ceva!!!

    Oricum nu ma ashteptam sa fie un al 2 lea YAO MING~!!

  8. #29
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat de "rau" va fi Howard, (ca tot ai amintit de Ben Wallace, Rasheed).Mie mi se pare un pic prea moale, are nevoie de mai multa rautate ... (as much as I do )
    Numai Baschet, numai bine !

  9. #30
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    http://editorial.gettyimages.com/sou...||0|0&p=2&pk=4

    Mai vedem si noi fetze albe prin NBA?

  10. #31
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Nu stiu nici eu ce se intampla cu salary cap..etc
    Am gasit un link
    http://www.insidehoops.com/nbasalaries.shtml
    care explica in detaliu ce si cu cu salary cap, exception salary si minimum si maximum salary. M-am mai lamurit cumva, dar nu pe deplin.
    Cit despre fete albe, in afara europenilor, cred ca singura fata alba americana reprezentativa a fost Luke Jackson, drafted no 10 de Cleveland, care nici nu a fost in sala.
    Baschetul incepe sa devina din ce in ce un sport al negrilor. O fi bine, o fi rau ? Stiu doar ca nu doar ca sint dotati fizic, dar saracia le da si o motivatie serioasa. Nu va inchipuiti cit de tare sint impinsi si ajutati de familie si de comunitate in general cind unul talentat iese in evidenta. Este un soi de solidaritate a minoritatilor.
    Last edited by Jason Kidd; 29th June 2004 at 16:46.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •