Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 74 of 74

Thread: Cine va fi succesorul lui Ilie Nastase la conducerea FRT ?

  1. #64
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    O sa se gaseasca sponsori care vor dori sa-si promoveze imaginea prin Cupa Davis. Sponsori puternici.

    Pe Nastase, Haradau and comp. nu i-a interesat sa promoveze tenisul romanesc, in schimb au cautat doar modalitatile prin care pot castiga ceva de pe urma tenisului.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #65
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu sper ca Penescu sa isi tina promisiunea pe care i-a facut-o Ruxandrei!Oricum meciurile de Cupa Davis nu stau in domnul Munteanu.

  3. #66
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Apropo de parererile mele despre dosta conducere a tenisului romanesc. Daca ele par dure si in necunostinta de cauza, de Hanescu ce mai ziceti, nici el nu cunoaste problema?


    Hanescu: "Pe cei de la FRT nu i-a interesat tenisul"
    07 December 2008


    Victor Hănescu, cel mai bine plasat tenisman român în clasamentul ATP, crede că fosta conducere a FRT nu a vrut să ajute tenisul.

    "Sincer, mă aștept la o schimbare majoră și sper să se întîmple pentru că ar fi și cazul. Pe cei care au fost pînă acum nu i-a interesat de tenisul românesc și nu au vrut ca acesta să evolueze. Ne uităm la ce jucători am produs și vedem că în primii 50 de jucători am ajuns doar eu, fără să fiu ajutat de nimeni.

    Francezii au 15 jucători în prima sută pentru că Federația face ceva. La noi nu s-a vrut. Resurse au fost, dar nu i-a interesat. Eu am avut bani să mă compar cu jucătorii de top? M-am chinuit și am reușit. Nu s-a vrut, acesta e principalul motiv.

    Aș vrea ca noua conducere să fie alături de jucători, să îi susțină, să creeze condiții. Sîntem în urmă rău și nu e posibil în 2008", a spus Hănescu la sportro


    Sursa: www.gsp.ro
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #67
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Criss88 View Post
    Eu sper ca Penescu sa isi tina promisiunea pe care i-a facut-o Ruxandrei!Oricum meciurile de Cupa Davis nu stau in domnul Munteanu.
    Cand o sa vina rusii si o vada in ce conditii se vor disputa meciurile cu Romania(daca vor avea totusi loc) isi vor fac cruce.Asa ne trebuie...suntem o tara de prosti,magari si imputiti incepand de la cei care ne conduc pana la ultimul aurolac.Ce dracu' cautam noi in primele 16 daca nu avem o sala in care sa ne jucam meciurile?Tari precum Marea Britanie,Belgia sau Australia nu sunt unde suntem noi iar acolo gasesti n terenuri

  5. #68
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Fondul uman ne-a dus in primele 16, dar nu poti sa rezisti acolo doar din punct de vedere sportiv, daca NIMENI nu doreste sa investeasca un leu in tenis si ma refer aici la Tiriac si Nastase. Degeaba au fost mari ca sportivi, acum sunt mici ca chibiti. Pentru ca la nivelul asta au ajuns, de chibiti. Ma gandesc doar la reclama pe care si-o fac firmele lui Tiriac, daca ar fi in tenis, n-ar mai avea nevoie tenisul romanesc de niciun alt sponsor. Ca sa nu mai vorbesc de alte firme, cu care se afla in relatii de afaceri, ce ar putea fi directionate catre tenis.

    Imi aduc aminte acum de vorbele mari ale lui Tiriac. Citez din memorie: Cu 200.000 de euro nu pot sa fac nici un closet la turneul de la Madrid. Omul care declara asa ceva, vreti voi sa investeasca un euro in Romania? Cred ca nu mai este nimic de spus.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #69
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Si a cui e vina pt faptul ca noi nu avem o sala unde sa organizam meciurile de Cupa Davis?Nu cumva a tuturor celor care s-au perindat pana acum la FRT?Ruxandra e abia la inceput de drum si are nevoie de timp pt a pune lucrurile in ordine.Nu stiu de ce am incredere in ea.E singura care imi da senzatia ca ar vrea sa schimbe ceva in bine.

  7. #70
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Pentru sala, vina este a statului roman. Inca nu avem investitori, primarii sau cluburi atat de puternice pentru a investi intr-un stadion (cu exceptia CFR Cluj) sau intr-o sala de sport, dar eu ma refer la faptul ca avem buget ZERO si abia a inceput anul bugetar.

    Haradau si restul conducerii interimare au fugit ca sobolanii, direct din sala alegerilor de la Brasov. Organizarea meciului de Cupa Davis nu-i mai priveste, de parca nu ar fi trebuit sa fi rezolvat deja problemele organizatorice, cu doua saptamani inainte de meci. Asta spune totul despre caracterul fostilor. ZERO BARAT.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #71
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Daca aveati nelamuriri cu privire la caracterul unora:


    „Cooperativa“ din tenis o boicotează pe Ruxandra! http://www.presa.tv/go.php?id=10
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Organizarea meciului de Cupa Davis nu-i mai priveste, de parca nu ar fi trebuit sa fi rezolvat deja problemele organizatorice, cu doua saptamani inainte de meci.
    Sincer, aceste randuri definesc perfect modul in care FRT si-a programat activitatile in timpul conducerii lui HARA. Cateva alte exemple:
    1. Campionatul national pe echipe la 10-11 ani a fost pregatit in acelas mod. Nimeni nu a stiut mai nimic despre ce se va intampla peste o saptamana;
    2. Publicarea INFOCOMP-urilor turneelor pe site. Desi obligatorie (conform regulamentelor FRT) ea a fost mai mult decat optionala si a depins in mare masura de buna dispozitie a D-lui Ganescu;
    3. Publicarea listelor de acceptare si a tablourilor: o gluma foarte buna pentru marea majoritate a turneelor la juniori;
    4. Comunicarea la nivel de FRT: doar spontana daca apucai sa te intalnesti din greseala cu unul dintre ei;
    Si exemplele ar putea continua. Singurul lucru care, cred eu, era programat din timp era legat de sterpelirea banilor si a altor resurse. Doar ati vazut cu cat timp inainte si-a pregatit HARA decontul pentru cupa Davis de anul trecut. Sau Nastase academia de tenis.

  10. #73
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Hanescu: "Pe cei de la FRT nu i-a interesat tenisul"
    07 December 2008


    Victor Hănescu, cel mai bine plasat tenisman român în clasamentul ATP, crede că fosta conducere a FRT nu a vrut să ajute tenisul.

    "Sincer, mă aștept la o schimbare majoră și sper să se întîmple pentru că ar fi și cazul. Pe cei care au fost pînă acum nu i-a interesat de tenisul românesc și nu au vrut ca acesta să evolueze. Ne uităm la ce jucători am produs și vedem că în primii 50 de jucători am ajuns doar eu, fără să fiu ajutat de nimeni.

    Francezii au 15 jucători în prima sută pentru că Federația face ceva. La noi nu s-a vrut. Resurse au fost, dar nu i-a interesat. Eu am avut bani să mă compar cu jucătorii de top? M-am chinuit și am reușit. Nu s-a vrut, acesta e principalul motiv.

    Aș vrea ca noua conducere să fie alături de jucători, să îi susțină, să creeze condiții. Sîntem în urmă rău și nu e posibil în 2008", a spus Hănescu la sportro
    QFT
    Legend isi recapata statutul... ^ : ) ^
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #74
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    QFT
    Legend isi recapata statutul... ^ : ) ^

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •