Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 95

Thread: Schimbare de antrenor - Aurel Sunda

  1. #1
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Schimbare de antrenor - Aurel Sunda

    din nou miscari de trupe....si in Gruia

    Am aflat ca Aurel Sunda este noul antrenor principal la CFR ECOMAX. Ii dorim viata lunga in Gruia si multe succese.
    Despre Adrian Coca nu stiu nimic, poate aflam miine mai multe despre el.

    Cred ca aceasta schimbare vrea sa sublinieze dorinta de promovare a CFR -ului in acest sezon.
    Ramin totusi niste intrebari...oare antrenorul Coca a fost lasat sa isi faca treaba?...acum la rindul lui Sunda va fi lasat sa isi faca treaba?
    Inca o data se demonstreaza ca nu e usoara meseria de antrenor. Sunda a zis foarte bine...depinde cu cine lucrezi.
    Daca reusesti sa creezi un nucleu de jucatori de valoare atit ca fotbalisti cit si ca oameni cu cap atunci faci treaba. Altfel tot cauti vinovati ba in stinga ba in dreapta cind de fapt nu ai cu cine.

    Sint convins ca stafful CFR-ului nu a vrut sa piarda ocazia de a "pune mina" pe un antrenor ca Sunda, probabil acum era momentul.
    Ramine de vazut daca schimarea va confirma asteptarile.

    Bine ai venit si succes Aurel Sunda !!!
    Adrian Coca ramii cu bine!! Sa iti de-a D-zeu numai bine!!!.

    HAI CFR ECOMAX!!!
    Last edited by TZEFERU; 6th April 2004 at 23:38.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    spain
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    salut Tzeferu!sunt bucuros sa vad ca cfr-isti cu vechi state sunt prezenti aici in acest forum rememorand momente de gratie din viata acestei grupari fotbalistice.Povestind despre gol memorabil de-a lui Gusti cu Steaua sau alte faze din anii 70 iti raspunzi partial la numirea lui Sunda ca antrenor la CFR.Aduti aminte de ratarea promovarii din 79 cu Baia.M.Mama care m-ai fatat ce echipa avea CFR-UL!!!NAGEL,SZOKE,POPA HORIA,CIOCAN,LIVIU MIHAI,BATACLIU,MANU,TEGEAN,VIOREL COMAN.....Noua jucatori in urmatorul sezon pleaca la U CLUJ echipa care si promoveaza.Vroiam sa ajung aici,la anii 80 cand se recladeste o noua echipa ,iar in scurt timp chiar daca nu avea forta de-a promova echipa facea spectacol in Gruia!Era trupa nebuna,chiar daca avea putere de a sta doar un tur pe pozitia de promovare(81,82)Probabil ca persoane cu putere de decizie in club s-au gandit ca este momentul oportun pentru schimbarea atitudinii din jocul echipei.Daca este sa promovezi atunci momentul potrivit este ACUM!!!Gandeste-te campionatul viitor candidate la promovare:UTA.U-CLUJ,JIUL,BIHORUL,GAZUL,...Este clar ca povestile obiectiv locurile 1-4 sunt pepsi...Asta este momentul de-a promova!Daca mergi la meciul cu U-CLUJ scrie o mica cronica sa-mi imaginez cel putin cate ceva din atmosfera jocului.Mai tinem legatura.Bafta pentru miercuri. FORTZA CFR!!!!!

  3. #3
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Bine ai venit pe forum horica!!!

    Da, tin minte in meciul cu Baia-Mare (inainte ca Baia-Mare sa promoveze la un punct diferenta) cind i-am batut in Gruia cu 5-2 toata tribuna (plina) era in picioare si aplauda scanding CFR...CFR. De fapt la acel meci erau vreo 17.000 de spectatori. Un meci in care Gusti (din nou) a marcat ca la mondiale. (un sut de la vreo 17 m lateral direct la vinclu)...eram la peluza.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    spain
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Merci de urari!

    Binenteles ca-ti aduci aminte de acel meci.Suporterii acestei echipe n-au fost in mod excesiv rasfatati cu rezultate sau performante deosebite!Asa ca un campionat sau o echipa ca aceea trebuie sa reprezinte un etalon in viata acestei grupari pe viitor.
    Retii ce scandau suporterii baimareni la 1-0?(faceti loc,faceti loc,mineru-i pe primul loc!)
    Asa este,baimarenii au castigat in final cu un punct avans(poate acel 0-0 cu UCLUJ pe Municipal sau 1-1 cu Avantul Reghin ,dupa ce inainte cu o saptamana aceeasi echipa pierdea 0-8 cu UCLUJ).Poate ca rezultatul de miercuri ne va surade lasandu-ne in lupta pt. promovare.

    FORTZA CFR!!!

  5. #5
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Tin minte cind am mers la acel meci cu Baia-Mare urcasem pe Cetatuie si am ajuns pe strada Baia-Mare care era plina de suporteri baimareni care strigau...
    "Suparatai' Cluju tare ca' pierdut la Baia-Mare"....iar mie imi era ciuda de golul acela a lui Rozsnay din minutul 78 ....acel 1-1 cu Avintul a fost dureros ca si acel 1-1 de la Lupeni din prima etapa, cind am fost egalati in min 90+.

    Mi-a placut mult acel gol a lui Tegean cu Steaua a ramas mult in mintea mea asa ceva nu mai vazusem pina atunci...si acel start furibund cind am batut Dinamo cu 3-1 iar apoi 2-2 la Timisoara in care Moga a marcat in min 87.
    Apoi am batut cu 1-0 parca pe UTA (dar nu mai sint sigur) si am luat 3-0 de la Neagu...3 boabe ne-a dat in Giulesti, iar apoi ne-a batut ASA cu 2-0 in Gruia...meci de trista amintire dupa care ASA a si trecut primul loc. Parca si acum il vad in fata ochilor pe Nagel care a aparat un 11 la 0-1...si apoi a inceput decaderea echipei. Ne-am mai revenit la final cu acel 5-1 cu Satu-Mare dar a fost deja tardiv.
    Last edited by TZEFERU; 13th April 2004 at 09:08.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Daca CFR-ul ( conducerea ) are ganduri serioase , sant convins ca Sunda este omul de care aveti nevoie si asta inseamna ca in curand ne vom intalni in Div. A . Ma bucur pentru voi , ...Bafta si sa auzim numai de bine ...si cand veniti ( apropos de melodie ) s-aduceti cu voi si " Ceterasii de la Cluj " No' servus !

  7. #7
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Voi ne-ati dat pe Stanciu, un jucator care se pliaza ferfect pe ce joaca Unirea acasa, noi (vorba vine) pe Sunda un antrenor extrem de iubit de suporteri si cu multa personalitate.
    De acum preferata mea la promovare va fi CFR-ul.
    Succes clujeni!
    OldFan Unirea Alba Iulia

  8. #8
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!

    Da sper sa promovam cu Sunda la timona!!!!

  9. #9
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HaoTic
    Voi ne-ati dat pe Stanciu, un jucator care se pliaza ferfect pe ce joaca Unirea acasa, noi (vorba vine) pe Sunda un antrenor extrem de iubit de suporteri si cu multa personalitate.
    De acum preferata mea la promovare va fi CFR-ul.
    Succes clujeni!
    de acord cu tine !!
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  10. #10
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!

    Asa sa fie. La fel si voua success ...muuult!

    HAI CFR!!!

  11. #11
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Smile

    salut tzefereu
    de mult n-am mai intrat pe la voi!! o fac pentru inca o intrebare incuietoare:
    la mijlocul anilor 70 tin minte ca s-a vorbit mult despre venirea lui horea popa la ceahlaul,transfer ce nu s-a mai realizat,el ajungand parca la asa tg mures.stii ceva despre asta,sau altcineva are idee de ce nu s-a mai facut acel transfer?
    ce juca popa?fundas dreapta?

  12. #12
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Da, juca fundas dreapta, nu mai stiu nimic de acel transfer din pacate si cred ca era vorba de mijlocul anilor 80 mai degraba, nu 70. Dar nu demult am aflat ca ar fi murit.

  13. #13
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Smile

    cred totusi c-au fost anii 70,mai exact prin 76,cand n-aveam deloc jucator pe postul asta.tocmai intre 1976-1986 am avut un jucator excelent care a urcat in 76 de la juniori...
    oricum multumesc de informatie.

  14. #14
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    Bine ai venit pe forum Kan !!!

    Incearca http://rhp.ro/cfrcluj
    http://www.cfr-ecomax.ro

    Si daca mai ai timp mai citeste pe forum pe topicul CFRCluj paginile 2-15.
    Last edited by TZEFERU; 23rd May 2004 at 23:20.

  15. #15
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    TZEFERU mersi mult de mult cautam adresa lor d net.

  16. 4th June 2004, 23:56

  17. #16
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    bravo ,tot ardealul vreau in A
    Aurel Sunda un antrenor de milioane
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  18. #17
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sunda este elementul cheie in promovarea noastra. Fara el nu cred ca urcam mai sus de locul 3. Un super meserias care sper sa faca si la CFR lucruri bune ca si la Apulum.

  19. #18
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Tocmai ma uitam la postul meu anterior si am realizat cat de mult mi-am schimbat parerea despre Sunda. Inca il consider antrenor bun, dar incep sa am indoieli in privinta lui. Sper ca prin rezultatele viitoare sa ma contrazica.

  20. #19
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Si speram ca urmatorul tau post va suna"Firai al draq sunda ca ne-ai adus pe 13!" Demisia!

  21. #20
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Mda. Axaphat amuzant ca de obicei. Sper sa nu fie asa.

  22. #21
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Axaphat nu stiu de ce tot ai tu treaba iara cu NOI vezi-ti de U sa nu RETROGRADEZE in C ca de acolo nici DREAQ nu va mai scoate!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •