Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 140

Thread: Carolina Kostner

  1. #43
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Vero, Ade!
    Cum bine zicea cineva de pe BJDG cred ca mai bine si-ar schimba psihologul(sau daca nu are, sa viziteze unul) si nu antrenorul.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #44
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Tomas a patit acelasi lucru anul trecut.
    Cam mare coincidenta, s-ar putea ca Michael Huth sa fie prea dur si sa nu stie sa-i incurajeze.

  3. #45
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    La gazzetta dello sport a anuntat ca se antreneaza cu Frank Carol, fostul antrenor al lui Michelle Kwan.
    succes Caro!

  4. #46
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    interesant. si cine e oare coregraful?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #47
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    cred ca Lori Nichol.

  6. #48

  7. #49
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    eu nu ma omor dupa frank carol dar daca ei ii place, ii doresc numai de bine.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #50
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    putin despre "noua" Carolina

    http://www.youtube.com/watch?v=iCNQKCpYYSk

    Ciudat, mie Carolina nu-mi place si-mi place in acelasi timp e cam pisicoasa ea pentru gustul meu, da pare o fata buna cu mult potential. Oricum mi-a fost mila rau de ea la mondiale, chiar trebuie sa invete sa-si controleze emotiile.
    Si cred ca ar trebui sa o ia mai usor cu baletul ala sau ce face ea ca se vede influenta pe gheata si nu-i frumos sau sa schimbe coregraful si muzica mai ales. Coregrafia si muzica din programele competitive chiar nu i se potrivesc, in schimb unele programe de gala chiar imi plac, exemplu Solamente per Carolina sau Ave Maria.
    Si ea ca si fostul iubit , Stephane, au niste alegeri ciudate cand vine vorba de costume, numai ca in cazul lui Stephane sunt ciudate si reusite Alegerile Carolinei in materie de costume chiar nu o avantajeaza (ea e cam inalta pentru sportul asta, iar cand patineaza i se vad picioarele si bratele asa lungi parca e o barza, ar trebui sa caute sa ascunda lucrul asta )

    Ma rog, ma scuzati pt off, dar chiar simteam nevoia sa-mi exprim parerea
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  9. 13th October 2009, 13:29
    Reason
    dublu post

  10. #51
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Nu e cazul sa te scuzi, e foarte bine ca ne spunem parerile, penru asta s-a inventat forumul...

    Mie dimpotriva imi place muzica Carolinei, e deosebita fata de muzica clasica sau tango, e altceva. Si i se potriveste, o prinde. Nu multi patinatori ar reusi sa scoata ceva din muzica lui Dvorak (LP 2008), sau din Canonul lui Pachebel. (sp-ul de la CM Tokio e superb). Cel mai mult imi place muzica The Doors sp 2008, cel mai putin Memoriile unei gheise, LP 2007.
    Despre costume nu ma pronunt, dar nu-mi amintesc sa ma fi deranjat ceva.

    Dar abia astept sa vad cum va fi noua Carolina.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #52
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    da, e adevarat, are stilul ei care e chiar diferit de al celorlalte patinatoare. Si cum am mai zis imi place si nu-mi place in acelasi timp. Poate am eu o anumita retinere fata de muzica pe care o alege, e cam cripy uneori, si costumele...cel mai mult mi-a placut cand a purtat pantaloni si rochia de la Worlds 2009.
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  12. #53
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nici mie nu mi`au placut niciodata costumele ei, ea e prea inalta...pe langa plopii fara sot

    simona, nu esti deloc off, doar vorbim despre carolina. eu inainte o uram, acum imi e indiferenta. bine, unul dintre motive era ca era cu steph, si nah el era prea bun pt ea, nu se potriveau deloc. e bine ca a deschis ochii. acum e ok
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #54
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    ade-chan, erau si ei copii
    Oricum, meritele de patinatoare trebuie sa i le recunoastem. Dar, daca m-as ocupa eu de vestimentatia Carolinei as imbraca-o cu rochii cu maneci lungi sau niste detalii aplicate pe brate, partea de jos a rochiei ar fi mai bufanta sau closh, in nici un caz dreapta sau in colturi ....ce-am uitat??...decoteul sau ce mai avea ea cu siguranta nu l-as face in V (rochia de la LPul de anul asta a fost o alegere foarte buna ) . Fara toate astea mi se pare ca arata ca o scandura imbracata la cat e de inalta si slaba. nu zic ca in viata de zi cu zi nu ii sta bine dar pe gheata chiar nu-mi place cum se vede, si gata termin ca mai am putin si-o sa vreau sa-i iau locul lui Bote.

    aaa...SI inca o chestie pe care nu o suport este faptul ca toate patinatoarele poarta patine albe. Pur si simplu nu imi place. de exemplu Aliona sau Sinead Kerr poarta patine bej (sper ca zic bine , oricum culoarea piciorului)si se vede mult mai frumos, parerea mea

    Iar acum chiar inchei
    Last edited by dissim; 13th October 2009 at 21:12.
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  14. #55
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ade-chan, indiferenta e chiar mai rea decat ura

    @Simona: Ba poti continua. threadul e dedicat discutiilor despre Caro! De orice fel. Pro si contra, off or on ice!
    Si la mine e cam la fel - uneori imi place, alteori nu. in ultimul timp chiar a avut programe bune si la europene chiar as fi vrut sa castige! n-a fost sa fie.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #56
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #57
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    din nou este imbracata oribil ii sta super naspa...ea nu s`o vedea inainte ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #58
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    si SP-ul

    http://www.youtube.com/watch?v=pUGHoTox6mU

    ade-chan, si eu sunt de aceeasi parere. Ea ca ea, e stresata, ocupata, dar cine ii face costumele chiar nu stiu ce are in cap. Poate cea de la LP e mai ok. Oricum, imi pare bine pt ea ca pare ca si-a mai revenit, macar avea zambetul pe buze
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  18. #59
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    eu nu as accepta sa port asa ceva, mai bine dezbracata
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #60
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=Al6mn...eature=related

    nu e chiar foarte nou, dar mie mi-au cam dat lacrimile sincer la el...nu stiu daca din cauza muzicii sau din cauza ca am revazut dezastrul pe l-a facut si fata ei dezamagita ....sau poate amandoua :d
    Last edited by dissim; 19th October 2009 at 00:29. Reason: o cratima, grea limba romana :P
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  20. #61
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    intr`adevar, foarte foarte bine realizat

    vezi ca am dat de tine pe youtube, ti`am trimis un add adica te`am vazut la comentarii
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #62
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Caro SP la nationale


    LP:
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  22. #63
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Kostner wants to let her skating do the talking
    European champ declining interviews before Vancouver
    http://web.icenetwork.com/news/artic...&vkey=ice_news
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •