View Poll Results: pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    12 30.00%
  • x

    1 2.50%
  • 2

    27 67.50%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 89

Thread: Etapa 31: Gloria Buzau - Otelul Galati

  1. #22
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    bate otelul lejer..pana cand credeti ca mai merge bulanul buzoienilor?
    daca nu erai constantean iti zic eu ca nu ziceai asa ceva
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  2. #23
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    iti garantez eu ca asa gandesc multi, nu numai constanteni...cu vasluiul n-ati jucat nimic dar ati dat un gol cu bulan, cu bistrita n-ati jucat nimic, aia au dat 2 bare , dar ati avut iar bulan, cu u cluj puteau sa va dea aia 4-5 bucati dar iar ati avut bulan...e evident pt o tara intreaga, nu jucati nimic si totusi adunati puncte printr-un noroc imens...cum insa in viata exista un echilibru in toate, ma astept s-o luati in barba in urmatoarele meciuri

  3. #24
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    norocul tine cu cei puternici..

  4. #25
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    asta-i tare de tot...se vede ca aveti legaturi cu ciobanul, recunosc stilul

  5. #26
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    @ciorbicafaristu iti zic eu dc au jucat praf cu vasluiul ! pt ca aveam un om eliminat din min 20! si pt ca am luat un gol din cauza lui tudose! daca nu se intamplau astea..castigam lejer! aaa si appo! pe noi nu ne intereseaza actionarii etc..! pe noi ne intereseaza ORASUL NOSTRU! ne doare undeva de ciobanul ala de JJ!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  6. #27
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    serios? de asta era excitat tot stadionul la meciul cu farul cand a coborat maria sa sa dea indicatii pretioase antrenorilor?
    cat priveste meciul cu vaslui, si cartonasele fac parte din fotbal...si daca esti tare bati si-n 10 oameni (bine, smecherii bat si-n 9)...oricum, nu tin minte sa fi avut vreo ocazie in meciul ala

  7. #28
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    cu Vaslui am avut 2 ocazii mari la 0-0.. dar dupa eliminare normal ca nu prea ne-am mai putut apropia de poarta adversa.. si totusi am egalat in inferioritate..
    noi nu facem meciuri d-astea de toata jena in care sa fim condusi cu 1-0 la pauza si in repriza secunda sa intoarcem rezultatul cu 2 oameni mai putin..

  8. #29
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by best_lazialul View Post
    noi nu facem meciuri d-astea de toata jena in care sa fim condusi cu 1-0 la pauza si in repriza secunda sa intoarcem rezultatul cu 2 oameni mai putin..
    cine a reusit treaba asta?

  9. #30
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    pai una dintre echipele participante a fost chiar Otelul.. cealalta e fosta adversara a Buzaului..

  10. #31
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    da, ai dreptate...insa n-a fost deloc unmeci de toata jena, clujul chiar joaca fotbal...daca aveau bulanul pe care-l aveti voi terminau lejer in primele 9

  11. #32
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    mda.. ma rog.. acum daca am avut noroc in 2-3 meciuri asta nu inseamna ca de fiecare data se intampla asa.. am avut si ghinion in unele meciuri din sezonul asta..

    despre meciul respectiv nu prea vreau sa vorbesc.. eu mi-am facut o parere despre acea intalnire.. dar n-am de gand sa deschid alte discutii pe aici.. mai ales ca ar fi si offtopic..
    cat despre u cluj.. e o formatie care isi creeaza multe ocazii de gol.. dar daca ei nu reusesc sa le fructifice atunci au o problema.. ai ghinion o data, de 2 ori.. dar daca aproape in fiecare etapa ai 5-6 ocazii de gol si nu reusesti sa o bagi in poarta inseamna ca pe undeva este o lipsa de valoare.. si asta a dus la retrogradarea lor: lipsa de valoare a unor jucatori, nicidecum ghinionul lor sau norocul altora..

  12. #33
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    o echipa care bate steaua si rapid nu e o echipa lipsita de valoare...cand insa iti dai 4 autogoluri (bine ca mi-am adus aminte , meciul tur dintre voi si u cluj, si in ala ati avut bulan cu carul) venite si pe finaluri de meci poti da vina pe ghinion
    ps..inca un meci in care ati avut norc, victoria cu rapid de acasa...se cam aduna, nu-i asa...nu-s doar 2-3 meciuri , sunt mult mai multe

  13. #34
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    bun.. sa inteleg ca U Cluj are valoare si numai ghinionul a facut ca in 30 de etape sa aiba numai 4 victorii (si sa se afle la 11p de salvare).. fie cum spui tu..

    si ca sa mai vorbim putin si despre subiectul acestui topic.. m-as bucura nespus sa avem noroc si cu Otelul, sa obtinem 3p si sa scapam definitiv de emotii..
    norocul face parte din joc.. e adevarat ca nu prea ne putem plange de lipsa de noroc.. au fost si cateva meciuri in care acesta ne-a ocolit (mai putine, ce-i drept).. dar pana la urma toate echipele au avut noroc in unele meciuri.. sa luam si exemplul Farului din ultima etapa.. cand putea fi egalata pe final de Mioveni si ar fi tremurat serios in acest final de campionat..

  14. #35
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,104
    Reputatie
    1
    ha ha ha...pai in meciul asta norocul n-a fost numai de partea noastra prietene...la 2-1 pt noi ei au avut noroc cu carul.(..si ca sa fiu sincer nu stiu de ce zici tu ca am avut noroc, fiindca ei doar au presat in ultimile minute, fara sa aiba ocazie clara de gol...a , daca dadeau vreo bara sau se oprea mingea pe linia portii, da , ala era ghinion)..inmeciurile voastre norocul este doar de partea voastra...si sa revenim la cluj...ia scade tu vreo 9 puncte (cel putin ) obtinute cu noroc de voi si pune vreo 5-6 pierdute de cluj total aiurea...cum era clasamentul acum?

  15. #36
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    @mihai alex Eu iti sugerez nici sa nu te mai uiti la meci....si sa-ti pui si apartamentul la bataie la pariuri !!!Suporter de canapea...sau fan depinde in ce zona rurala a judetului esti!!
    Asa am inchis paranteza ....meci de 2 clar Otelul va bate categoric echipa din buzau,0-2 iar predictia mea pentru echipa din Buzau este ca va retrograda!!! Drum bun in B!!!

    P.s.: Bai alexx avem pretentii de la tine!!!
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  16. #37
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Urciorul nu merge ... la infinit! A venit vremea sa va lase norocul asta, aproape proverbial. Otelul va castiga. Daca va iese de un X, aprindeti lumanari. Ori e mai bine sa le aprindeti inainte !?

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by acmilan_nutu View Post
    @mihai alex Eu iti sugerez nici sa nu te mai uiti la meci....si sa-ti pui si apartamentul la bataie la pariuri !!!Suporter de canapea...sau fan depinde in ce zona rurala a judetului esti!!
    Asa am inchis paranteza ....meci de 2 clar Otelul va bate categoric echipa din buzau,0-2 iar predictia mea pentru echipa din Buzau este ca va retrograda!!! Drum bun in B!!!

    P.s.: Bai alexx avem pretentii de la tine!!!
    Bai suporterul lu` peste,ce facem ne atacam intre noi?tu crezi ca locatia aia este reala?mai bine taci ca nu prea stii ce spui.

  18. #39
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Hai Otelul, inca putin si poate prindeti intertoto.

  19. #40
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by acmilan_nutu View Post
    @mihai alex Eu iti sugerez nici sa nu te mai uiti la meci....si sa-ti pui si apartamentul la bataie la pariuri !!!Suporter de canapea...sau fan depinde in ce zona rurala a judetului esti!!
    Asa am inchis paranteza ....meci de 2 clar Otelul va bate categoric echipa din buzau,0-2 iar predictia mea pentru echipa din Buzau este ca va retrograda!!! Drum bun in B!!!

    P.s.: Bai alexx avem pretentii de la tine!!!
    asta speri sau asta crezi..? s-ar putea sa fii tare dezamagit la finalul meciului..
    sper sa jucati la fel de bine (sau la fel de corect) cum ati facut-o la U Cluj..
    de abia astept momentul in care vom scapa matematic de retrogradare si toti vor plange p-aici..

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Hai Otelul, inca putin si poate prindeti intertoto.
    Putin mai mult .. e greu pt ca au 5 pct in spatele lu` Vaslui, asta inseamna sa castige tot Otelul si Vaslui sa piarda vreo 2..

  21. #42
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristian Rapid View Post
    Putin mai mult .. e greu pt ca au 5 pct in spatele lu` Vaslui, asta inseamna sa castige tot Otelul si Vaslui sa piarda vreo 2..
    Pai foarte probabil Vasluiul pierde la noi acasa si mai poate pierde si in alt loc!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •