Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 225

Thread: Manchester City

  1. #22
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Nu scrie doar pe Marca ci si pe AS sau El Mundo Deportivo. Cadena Ser, cel mai important post de radio din Spania, a fost cea care a anuntat acest transfer in urma cu cateva minute.

    Stiu ca ti-l doresti la Chelsea dar uite ca pana la urma va juca la City.

    Oricum cred ca asta e transferul bomba al verii. Se pare ca noii investitori ai lui Manchester City sunt dispusi sa dea si 30 de milioane de € pe Berbatov.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #23
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Daca chiar e adevarat, City are o formatie excelenta: l-au adus pe Kompany, Wright-Phillips, Jo, Zabaleta si acum Robinho. (mai e si Ben Haim, dar nu-i mare jucator)

  3. #24
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    e oficial Robinho e un fraier ...a scuze Robinho e la City

  4. #25
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Oficial: Robinho a semnat cu Manchester City

    Curtat insistent de Chelsea la cererea expresa a tehnicianului Luis Felipe Scolari, atacantul brazilian Robinho, pe numele sau complet Robson de Souza, a ajuns in cele din urma surprinzator la Manchester City, echipa care s-a interesat si de serviciile lui Ronaldinho. Pentru semnatura lui Robinho oficialii lui City au platit Realului suma de 32.5 milioane de lire, intelegerea fiind parafata pentru urmatoarele patru sezoane.

    “Sunt incantat sa pot lucra cu un asemenea jucator talentat precum Robinho. Mereu am afirmat ca pentru a concura cu marile cluburi din Premiership trebuie sa contam pe piata transferurilor cu jucatori de calibru, si Robinho este fara indoiala unul dintre cei mai buni jucatori ai lumii”, a declarat Mark Hughes, tehnicianul lui City, pentru site-ul clubului.

    Robinho poate debuta la noua sa echipa pe 13 septembrie cand Manchester City intalneste chiar pe Chelsea, echipa care a insistat cel mai mult pentru brazilian in pauza competitionala. In varsta de 24 de ani, Robinho s-a remarcat in fotbalul brazilian la Santos, club alaturi de care a cucerit titlul de campion in 2002. A urmat trecerea la Real Madrid in 2005, in decursul celor trei sezoane petrecute pe Santiago Bernabeu marcand 25 de goluri in 101 meciuri. Robinho a debutat in nationala Braziliei in 2003, de atunci si pana in prezent adunand 42 de selectii.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  5. #26
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Arsenal View Post
    e oficial Robinho e un fraier ...a scuze Robinho e la City
    Il vreai la Chelsea...foarte bine ca s-a dus la o echipa mai slaba din PL...mie imi convine!...oricum CIty va pune probbleme serioase anul asta...antrenor+jucatori f f f buni eu zic ca pot sparge top 4...si tottenham e acolo

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    njumai ca Tottenham deocamdata are 1p dupa 3 meciuri si ocupa locul 19
    Last edited by Iaco; 2nd September 2008 at 19:29.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post 245 de milioane de euro pentru transferuri la Manchester City!

    Noii patroni ai lui Manchester City, arabii de la grupul Abu Dhabi, au anunțat bugetul de care va dispune antrenorul Mark Hughes pentru viitoarea campanie de achiziții a grupării din nordul Angliei. Astfel, după ce i-a plătit fostului prim ministru tailandez, Thaksin Shinawatra, aproape 184 milioane de euro pentru pachetul majoritar de acțiuni al clubului, noul patron, anunță că e gata să investească 245 de milioane de euro, în următoarea perioadă de transferuri, pentru a face din City o echipă de temut a Europei. Având în vedere că în puținele ore pe care le-a prins din perioada de transferări de vară, a pus la dispoziție 42 de milioane de euro pentru a-l aduce pe Robinho, este de crezut că se va ține de cuvânt.

    "Nu vrem ca Manchester City să atace doar trofeele interne, ci și Champions League. Vrem să ne batem pentru fiecare trofeu posibil" a declarat Dr. Sulaiman Al-Fahim, noul patron de la echipa lui Mark Hughes.

    Acesta are încredere nemăsurată în propriile forțe:
    "Mereu mă simt ca un buldozer, un buldozer asigurat. Chiar dacă cuiva nu-i place, se pune în mișcare și chiar dacă sunt alte mașini în fața sa, trebuie să le calce în picioare și să avanseze. De obicei, obțin ceea ce vreau!" a clamat noul patron al lui Manchester City.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #29
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi_Scula View Post
    njumai ca Tottenham deocamdata are 1p dupa 3 meciuri si ocupa locul 19
    Las ca Tottenham isi revine...manchester anu trecut avea 2 puncte dupa trei etape si a castigat campionatul deci nu e nici o tragedie...bineinteles ca tottenham nu e manchester dar ti-am dat doar un exemplu

  9. #30
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Am citit ca ofera 148 de milioane de euro pentru Cristiano Ronaldo
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  10. #31
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    City se pune pe treaba dupa ce l-au luat si pe JO acum pe Robinho atac de atac totusi pacat de brazilian parca merita o echipa de top
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  11. #32
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    transfer bomba as putea zice, chiar nimeni nu ma asteptam
    oricum in opinia mea robinho trebuia sa aleaga chelsea, dar probabil a vrut sa fie sigur ca va fi titular, k de bani nici la chelsea nu ar fi dus-o rau...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #33
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    transfer bomba as putea zice, chiar nimeni nu ma asteptam
    oricum in opinia mea robinho trebuia sa aleaga chelsea, dar probabil a vrut sa fie sigur ca va fi titular, k de bani nici la chelsea nu ar fi dus-o rau...
    Eu sunt sigur ca nu Robinho a facut alegerea, City a venit in ultima clipa cu o oferta mai mare decat Chelsea, si Realul n-a facut altceva decat sa accepte oferta mai avantajoasa.

  13. #34
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Robinho in 6 luni se va plange de vremea din Anglia si se va cara inapoi in Spania

  14. #35
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Ce ziceti de intentiile arabului...credeti ca va fi un nou sinawathra sau chiar va fi city un al doilea chelsea???

  15. #36
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Probabil vor avea de spalat niste bani.

    Or sa arunce cu bani foarte multi. Acum e ocazia pentru unii sa scape pe bani frumosi de unii jucatori


    PS: Cei mai buni, ma refer la Cr. Ronaldo, Messi, Kaka, Ibrahimovic... nu cred ca vor pleca de la cluburile lor.

  16. #37
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Deci Ronaldo doar la Real se duce...vai de capu lui daca se transfera la City pentru bani, nu va avea viata usoara in oras...cred ca isi va lua casa prin america de sud sau antarctica si va zbura in fiecare zi la meci ca sa scape de fani

  17. #38
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Au mai fost cazuri de genu...


    Seedorf, Pirlo(de la Inter la Milan). Iar cele 2 echipe chiar joaca pe acelasi stadion. Singura diferenta e ca Pirlo si Seedorf s-au dus la Milan pentru ca se saturasera sa stea la un club care nu era in stare sa castige nimic


    E bine stiut si cazul lui Figo si trecerea lui de la Barcelona la Real Madrid.


    Insa personal nu cred ca se va intampla asta.

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    este exclus ca ronaldo sa plece la city...va avea viata infernala cu suporterii lui united
    daca pleaca, eu zic ca merge la real...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Au mai fost cazuri de genu...


    Seedorf, Pirlo(de la Inter la Milan). Iar cele 2 echipe chiar joaca pe acelasi stadion. Singura diferenta e ca Pirlo si Seedorf s-au dus la Milan pentru ca se saturasera sa stea la un club care nu era in stare sa castige nimic


    E bine stiut si cazul lui Figo si trecerea lui de la Barcelona la Real Madrid.


    Insa personal nu cred ca se va intampla asta.
    si acum saracii au aceeasi soarta

    Referitor la City. Chiar sunt curios sa vad ce fac arabii astia. Sincer sa fiu, n-as prea mai vrea inca o Chelsea. Destul ca Abramovic acapareaza mai toti jucatorii cu salariile lui fenomenale si cu sumele de transfer.

  20. #41
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Eu cand am auzit ce avere are am ramas prost...peste 1200 de miliarde de euro...nici nu imi inchipuiam ca exista atatia bani in lume...pai Abramovici e negrul de sub unghie pe langa asta.

  21. #42
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    LOL, aia nu e averea mah, e valoarea aproximativa a companiei, sunt altele care valoreaza mai mult.
    Both teams played hard.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •