View Poll Results: Pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • 1

    6 27.27%
  • X

    7 31.82%
  • 2

    9 40.91%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Etapa 19: FC Arges - Apulum

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa 19: FC Arges - Apulum

    vineri 2 aprilie 2004, FC ARGES - APULUM ora 16:00 - National TV
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Argesul e in cadere de forma,iar Alba joaca bine in deplasare plus ca vin cu o dorinta de revansa dupa cele trei meciuri pierdute in fata pitestenilor mizez pe o victorie a oaspetilor cu 2-1
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    apulum joaca bine in deplasare deci 2 solist
    anti Dinamo, anti oier

  4. #4
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    FCARGES are mare nevoie de puncte.Deci 1 fara probleme.

  5. #5
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si eu merg pe mina celor de la alba. cu putina concentrare pot face scor.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #6
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    argeul are mare nevoie de puncte......... nu cred ca o sa bata alba!!!!!!!!1

  7. #7
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Dc ar fi sa se respecte traditia pe care o are apulum anu' asta ar tb sa bata...dar nu cred ca-s in stare sa obtina 2 victorii consecutive; Un egal ar fi cel mai echitabil, chiar dc nu multumeste pe arges.

  8. #8
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    si eu merg pe mina celor de la alba. cu putina concentrare pot face scor.
    Poate nu am inteles eu bine . e concurs pe teme SF, sau pronosticuri?
    1 solist!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1

    Exclamation Multumesc pentru precizari !

    ...Ce s-a intamplat cu Sunda ?...Nu ma indoiesc de Pelici , este un baiat exceptional , care a dorit mereu performanta ( cu aceeiasi daruire si seriozitate ca si predecesorul sau Relu ) si cred ca va deveni un principal care va avea loc oricand printre cei consacrati , ...iar daca zicea cineva ca "Moldovan" ( desi mult mai experimentat ) are nevoie de timp si de rezultate , ca sa dovedeasca ce stie , ...atunci cred ca se poate acorda si in acest caz un credit asemanator . Vom vedea care dintre cei doi vor fi mai inspirati si nu in ultimul rand , norocul de care parte va fi ,.. sper ca de partea celor mai buni , ...pacat de traditia de la Pitesti , dar nu se poate trai doar din amintiri , chiar daca ii schimbati buletinul lui Dobrin , tot nu poate sa va aduca victoria , mai bine un lot nou , alcatuit din propria pepiniera ( am inteles ca sant vreo 4-5 cluburi-scoli de juniori la voi , nu ? ) ...santeti la un pas de-a "merge" pe Arges in jos...

  10. #10
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    DD-Viola, da-mi voie sa iti lamuresc citeva lucruri. nu incercam in nici un caz sa ii schimbam buletinul giscanului, a fost si va ramine unic. citeste un pic lista urmatoare: vintila, schumacher, mara, codrea, vali nastase, mutu, neaga, dica. iti spune ceva?
    sint jucatori lansati la pitesti care in ultimii 4-5 ani au parasit echipa. nu cred ca vreo alta echipa poate spune in ultimul ca a lansat atitia jucatori. nu vorbim de altii, un pic mai in virsta, care au parasit echipa (vezi barbu).
    lotul cel nou nu se poate face peste noapte, iar in actuala echipa sint destui pusti care promit, un exemplu ar fi prepelita.
    cit despre excursia noastra pe arges in jos, trebuie sa recunosc ca exista aceasta posibilitate, dar daca ne uitam pe clasament, de la locul 9 in jos, cam toata lumea e amenintata (ca sa iti explic mai bine, uita-te pe clasamentul adevarului).

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    .... Argesul nare nici o sansa !!! Ar putea sa ne bata ,eventual la SAH sau la CRICKET... dar nici intr-un caz la Fotbal , pana noi il avem pe MAGICUL MAYER !!!!

  12. #12
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calin UltraALBA
    .... Argesul nare nici o sansa !!! Ar putea sa ne bata ,eventual la SAH sau la CRICKET... dar nici intr-un caz la Fotbal , pana noi il avem pe MAGICUL MAYER !!!!
    da mai meseriasule, probabil ca ultimele 3 intilniri dintre noi si voi (apropo, mai stii scorurile?) au fost in ordinea urmatoare: sah, popice, cricket....

  13. #13
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Subestimati-ne si o sa patiti ce au patit Bistrita, Bihorul , Bacaul, Nationalul, Rapidul si Petrolul.
    Contextul ne convine.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  14. #14
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cine a zis de subestimare? Cunoastem echipa din Alba, una cu rezultate bune in deplasari. Mergem la victorie. 1 solist.

  15. #15
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    sezonul de deplasari glorioase ale apulumului s-a sfarsit; oricum sa ne amintim si scorul din tur de la intalnirea celor 2 echipe; pronostic:1x

  16. #16
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Bucureşteanul Alexandru Deaconu va conduce
    la centru partida dintre FC Argeş Piteşti şi Apulum Alba Iulia, programată
    vineri, de la ora 16,00, īn cadrul etapei a 19-a a Diviziei A de fotbal,
    după cum a anunţat Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA).
    > Deaconu va fi asistat Iulian Radu (tot Bucureşti) şi Irina Mārţ
    (Botoşani), īn timp ce rezervă a fost desemnat Mihai Ene (Bucureşti).
    Observatorii partidei vor fi Gheorghe Nedelescu (Craiova), cu organziarea,
    şi Gheorghe Constantin (Rm. Vālcea), pentru arbitri.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Pentru "ultravioletcanada" ! , ...Ceea ce vroiam sa spun este ca nu se poate juca din amintiri ....fara indoiala , jucatorii mentionati de tine anterior au valoare ( interna , iar internationala doar intr-un singur caz ), ...dar totusi sant departe de a-i compara cu Dobrin , care era in stare sa aduca o victorie de unul singur ( eu am "prins" destule meciuri din acea vreme si crede-ma ca stiu ce vorbesc ) , ...valorile nu rasar peste noapte este adevarat , iar timpul nu sta in loc pentru a incerca acum o "grefa" de tineret sperante , ....Ma gandeam doar la potentialul pe care il aveti ....cat priveste clasamentul este ceva relativ , ...am mai vazut si in alti ani echipe , pe ultimele locuri , care , ca printr-o minune ( dar nu cereasca ) erau salvate , in detrimentul altora care poate meritau si acum divizia A ( nu e vorba aici doar de Poli ! ) ...Ce sa spun ... , Bafta si voua !

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    am mai vazut si in alti ani echipe , pe ultimele locuri , care , ca printr-o minune ( dar nu cereasca ) erau salvate , in detrimentul altora care poate meritau si acum divizia A ( nu e vorba aici doar de Poli ! ) ...Ce sa spun ... , Bafta si voua !
    Am vazut si eu astfel de echipe care isi reveneau miraculos si bateau totul in final. Si inainte de Revolutie (Victoria, Flacara), si dupa (Sportul studentesc). Daca e vreo aluzie la FC Arges, te rog sa fii mai explicit. La Pitesti au mai fost vremuri grele, dar cand ne-am salvat am facut-o prin forte proprii (1969 - Targu Mures, 1990 - Moreni, 1996 - Sibiu, 2003 - meci dramatic in Trivale cu Farul).

  19. #19
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Arges - Apulum

    In meciul de maine, nu vor juca Coman si Nastasie, iar Tanasa si Jovanovic
    de abia si-au reluat antrenamentele.
    Dupa ce marti a jucat in Scotia pentru nationala de tineret a Romaniei, Prepelita va intra doar dupa ce Moldovan va avea o discutie cu jucatorul.
    Ca tot veni vorba de Comisar, maine cica batem 100&!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Pt Tudose , ...nu era nici o aluzie la FC Arges , ...sant altele care m-as mira sa cada din A , ...asa cum ai spus si tu Flacara , Victoria , Sportul , ...si daca vrei lista poate continua , ...din pacate ! ,

  21. #21
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Intrarea va fi libera.Hai FCARGES.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •