Results 1 to 7 of 7

Thread: Ne parasesc prietenii

  1. #1
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1

    Ne parasesc prietenii

    Azi ne-a parasit unul dintre cei mai vechi arbitri de tenis inca in activitate. Vali Pena nu mai este. Dumnezeu sa-l odihneasca.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ... A arbitrat-o pe fata mea de 2 ori la TC 2000 ! Era un tip deschis si nu obtuz asa cum ne imaginam majoritatea un arbitru ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #3
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1

    Dumnezeu sa-l odihneasca

    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Imi pare rau ... A arbitrat-o pe fata mea de 2 ori la TC 2000 ! Era un tip deschis si nu obtuz asa cum ne imaginam majoritatea un arbitru ...
    Si pe Andreea a arbitrat-o de cateva ori. Era un om bun. In trecut lucrase la Banca Romaneasca (Alpha Bank) la I.T. si am avut ocazia sa discut mai mult cu el. Mi s-a parut un om deosebit. Dumnezeu sa-l odihneasca.

  5. #5
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Aseara am mai aflat o veste trista. Ion (Iancsi) Rakosi a murit. A fost un foarte bun jucator cu cativa ani inaintea lui Tiriac.
    Nu, nu... Din păcate Ady_Einstein are dreptate... Probabil a postat fiindcă știa c-ai să reacționezi ca un babuin agitat și ai să îi ștergi posturile. Deci ești o maimuță dresată.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Aseara am mai aflat o veste trista. Ion (Iancsi) Rakosi a murit. A fost un foarte bun jucator cu cativa ani inaintea lui Tiriac.
    Trist. Foarte trist. Rakosi a facut parte din acea generatie care a pus mult suflet in dezvoltarea tenisului. Mai intii jucator apoi antrenor si organizator de club. Oameni sufletisti, fara pretentii, fara sa se gindeasca la recompense materiale sau de orice alta natura adica oameni asa cum nu mai intilnesti azi. Dedicat tenisului lasa in urma lui un model, un exemplu de viata si imi pare rau ca nu exista o traditie la noi in a cinsti pe cei care au facut sa fim ceea ce suntem. trist. Foarte trist.

  7. #7
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Desi nu i-am cunoscut ,fiind din lumea atit de draga noua-a tenisului,sa le cinstim memoria ,regretind ca dintre oamenii de calitate atit de putini,ne parasesc prea devreme din ce in ce mai multi si mult...mult prea devreme.Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •