View Poll Results: Cine a fost de vina pentru incidentele de la Supercupa?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Jucatorii Stelei (scandarile rasiste)

    8 5.76%
  • Jucatorii Rapidului (injuraturile lui Sapunaru si Badoi)

    36 25.90%
  • Mihai Stoica

    76 54.68%
  • Si jucatorii Stelei si cei ai Rapidului

    19 13.67%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 144 of 144

Thread: Cine a fost de vina pentru incidentele din Supercupa?

  1. #127
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Fara a neglija rolul jucatorilor in astfel de incidente e clar ca rolul conducatorilor ( manager , antrenori,investitori etc ) e cel primordial .
    Atitudinea in fotbal in ultimii ani e orientata spre fair play , buna cuviinta , eleganta .
    Noi am ramas la nivelul golanului , gunoiului de MM si altii ca el .
    A dat cu pumnul , a facut declaratii ce au incitat ...Culmea e ca nu inteleg cum poate scapa fotbalul de un putregai ca el .A fos suspendat ...si ?!?!?
    Un jucator , un antrenor daca e suspendat nu participa la etapa( e) .In ce a constat exact suspendarea lui MM ?? A venit in continuare pe stadioane , a facut aceleasi declaratii ( culmea e ca are o parere foarte buna despre inteligenta lui asa ca as vrea sa-i deschid si eu ochii ca atatia altii - ESTI PROST SI NEEDUCAT MM-ule ! ) ...Si atunci ? Ce-nseamna MM a fost suspendat ?

  2. #128
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raja_bell View Post
    hahahahaha! din nou scarboasa atitudinea milogilor de sub pod. tactica e simpla: facem scandal, urlam, dam vina pe altii, iar noi ne scoatem basma curata, victime!

    dar nemernicia nu poate dura la nesfarsit. adevarul iese in cele din urma la iveala! iata cum au decurs evenimentele:



    asadar, cine este huliganul? de fapt, cine sunt huliganii, necioplitii, scursurile? e o mare diferenta intre ironie si injuratura. sa fii ironic presupune sa ai ceva in cap. sa injuri e simplu. e primul lucru ce apreciaza nonistii, mai ales cand e vorba de steaua ...
    prea mare era bucuria langa sine dupa esecul stelei din cupa uefa. corsicanul (ex-seful rapiduletilor ) vorbea de cea mai fericita zi din viata lui, jucatorii, oficialii si suporterii legendei afumate dadeau declaratii belicoase, se laudau, se bateau in piept ce mari si tari sunt ei. nu realizasera ca intrecusera orice masura a bunului simt ...
    ei bine, uite ca timpul le-a rezolvat pe toate. campionatul e in ghencea, iar acum si supercupa (trofeu de o importanta relativa, dar victorie in fata rapizilor. asta conteaza! ). si nu oricum, ci in min 90. ca la middlesbrough! sa fie oare un semn? sa le bata cineva de sus obrazul? s-ar putea ...


    ps: sapunescu asta demonstreaza ca este un rapidist adevarat (desi numele nu il recomanda ... ). frustrarea si disperarea l-au facut sa-si piarda si ultima farama de ratiune, el adoptand deja stilul tragi-comic de langa sine:



    ps: sapun reloaded! sorry, dar bufonul asta e sursa de fun. noua perla:


    ce auz bun are smecherasu' asta! zici ca nici n-are plete peste urechi!
    ba desteptule...u vad k numai replici din astea ai...pai i-a provocat mah indiene..dc tacea din gura ..nu cred k il injura badoi sau sapunaru..plus k la aceasta provocare s-a adaugat si atitudinea lui fata de rapid...dar pt tine e mai greu...inteleg...nu mai fi atat de mandru mah de echipa ta de blatisti..care la fiecare meci e insotita de un noroc incredibil...nu mai trai atat din amintiri..

  3. #129
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Pai cine sa fie

    CARACTERUL rapidist in primul rand
    si MM in al doilea rand



    lasa ca va ingroapa pe voi mititelu, dupa ce s-au urinat si netoiu si staicu.

    unde ai auzit tu scandari rasiste, asa s-a auzit la Craiova ???
    ba voi sunteti inconstienti ..cum nu s-au auzit ma scandari rasiste?am fost la meci ...si au fost ..k de altfel la fiecare meci al stelei k rapidul..pe langa scandarea voastra nr. 1 cand vine vb. de rapid "am avut si vom avea..." la care presupun k banel era sef de galerie...am vazut un filmulet in care un stelist din asta destept asa k voi a strigat ..."sapunaru mori in mm m..tii de tigan"..destept omu' nu am c zice...si sapunaru e tigan...toata echipa e.... cat de prosti i-a lasat dumnezeu p unii...sunteti penibili ma...voi nu aveti nici o scandare rasista ..sunteti cei mai cuminti...hai k nu vreau iar sa mai vad niste "intelighenti" zicandu-mi k scandarea aia se refera la caracterul omului sau la comportamentul lui..le dau un alt exemplu...un banner de anul trecut.."zambiti ca sa va vedem"..?asta la c se refera filosofii mei?..k's curios..

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    sapunaru si badoi au fost de vina...s-au ofticat ca au pierdut...iar ...si iar

  5. #131
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu cred ca nu conteaza cine a fost devina aici , ei trebuie sa plateasca !!! Si eu deasemenea cred ca Steaua trebuie sa se debaraseze de MM cat mai repede , pentru ca acesta produce numai scandaluri , din care trebuie sa sufere toata echipa Steaua !!! Becali , ar trebui sa-l dea afara cat mai repede , pana nu-i ajunge cutzitul la os intr-o zi !!! Coruptia care exista astazi in Fotbal , si dealtfel in toata Romania , va produce numai si numai probleme !!! De ce trebuie sa suferim noi , fanii fotbalului , pentru magariile acestor nonprofesionisti ???

  6. #132
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chipy_1923 View Post
    ba voi sunteti inconstienti ..cum nu s-au auzit ma scandari rasiste?am fost la meci ...si au fost ..k de altfel la fiecare meci al stelei k rapidul..pe langa scandarea voastra nr. 1 cand vine vb. de rapid "am avut si vom avea..." la care presupun k banel era sef de galerie...am vazut un filmulet in care un stelist din asta destept asa k voi a strigat ..."sapunaru mori in mm m..tii de tigan"..destept omu' nu am c zice...si sapunaru e tigan...toata echipa e.... cat de prosti i-a lasat dumnezeu p unii...sunteti penibili ma...voi nu aveti nici o scandare rasista ..sunteti cei mai cuminti...hai k nu vreau iar sa mai vad niste "intelighenti" zicandu-mi k scandarea aia se refera la caracterul omului sau la comportamentul lui..le dau un alt exemplu...un banner de anul trecut.."zambiti ca sa va vedem"..?asta la c se refera filosofii mei?..k's curios..
    va duceti iar la UEFA cu jalba-n bat ?????

    la mintea lui zotta se duce la UEFA si spune ca Steaua este un club rasist, sa ni se retraga cele 50 de trofee si sa fie acordate rapidului, parca asa zicea si m lucescu ca vrea sa isi ia avocati sa ceara titlurile castigate de Steaua cu Hagi pe teren. Cat de penibil.

    Sunt scandari vechi, insa nu au tenta rasista pura, din moment ce jucatorii rapidului nu sunt tigani, nu sunt de acord cu ele, dar ce pot eu sa fac, nu pot sa le schimb, eu unul nu le strig, asta e fiindca nu avem sef de galerie care sa opreasca scandarile astea aiurite.
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  7. #133
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    va duceti iar la UEFA cu jalba-n bat ?????

    la mintea lui zotta se duce la UEFA si spune ca Steaua este un club rasist, sa ni se retraga cele 50 de trofee si sa fie acordate rapidului, parca asa zicea si m lucescu ca vrea sa isi ia avocati sa ceara titlurile castigate de Steaua cu Hagi pe teren. Cat de penibil.

    Sunt scandari vechi, insa nu au tenta rasista pura, din moment ce jucatorii rapidului nu sunt tigani, nu sunt de acord cu ele, dar ce pot eu sa fac, nu pot sa le schimb, eu unul nu le strig, asta e fiindca nu avem sef de galerie care sa opreasca scandarile astea aiurite.
    ma sa stii k nu mi-ar fi placut sa castigam in felul asta campionatul anul trecut...dar trebuie sa va dea o pedeapsa mai aspra k sa va linistiti...1. lasa-ma k texte d-astea k u nu strigi...2.nu cred k acea scandare se refera la jucatori..ci la suporteri..unde tot voi aveti cei mai multi tigani..asta am probat eu...sau poate k se refera la jucatori...cum a strigat un "luminat" de la voi din peluza la meciul de supercupa..."sapunaru mori in mm de tigan"...asta cred k era var k mm stoica..aaa...si stai calm..k si noi am jucat k rezervele..ati avut noroc k minca si greseala lui...eu consider k e un portar bun..dar aceste greseli se datoreaza psihicului sau care e f slab..la faza k "zambiti ca sa va vedem"..d c nu zici nimic?sau nici aia nu are tenta rasista pura?voi k sa va scoateti din orice aberatii p care le ziceti...o dati la intors..nu sunteti in stare sa recunoasteti nimic..

  8. #134
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    va duceti iar la UEFA cu jalba-n bat ?????

    la mintea lui zotta se duce la UEFA si spune ca Steaua este un club rasist, sa ni se retraga cele 50 de trofee si sa fie acordate rapidului, parca asa zicea si m lucescu ca vrea sa isi ia avocati sa ceara titlurile castigate de Steaua cu Hagi pe teren. Cat de penibil.

    Sunt scandari vechi, insa nu au tenta rasista pura, din moment ce jucatorii rapidului nu sunt tigani, nu sunt de acord cu ele, dar ce pot eu sa fac, nu pot sa le schimb, eu unul nu le strig, asta e fiindca nu avem sef de galerie care sa opreasca scandarile astea aiurite.
    nu vreau ma titlurile stelei..k eu nu tin k rapid pt.titluri..dc era sa tin pt. titluri k o echipa...tineam k steaua ..cum faceti voi..nu asta ma int. p mine..ma int. sa incetati k scandarea aia care nu are nici o acoperire..dc. ar fi avut..nu m-ar fi deranjat..si mai mult ma enerveaza faptul k nu recunoasteti k sunteti rasisti...e culmea...ar trebui sa jucati fara spectatori vreo 10 etape..si sa platiti o amenda de vreo 300000 de euro..sa vedeti c va face "robin hood"...marele finantator care prosteste p toata lumea k el baga bani in fotbal..dar cati bani o sa isi scoata acum din C.L. unde probabil o sa intrati..el transfera numai jucatori p maxim 500000 euro sau jjucatori liberi de contract..si vb de copos k e zgarcit...da bani p la televizor k sa vada lumea cat de milostiv e el..si toate astea numai k sa in*******easca lumea..sa vada c bun si c cinstit e becali..d-asta alerga k banii dupa aia de la gloria k e cinstit...de blaturi numai vb. ..k de alea s-a ocupat indianul de mm..vai de capul lui ...si-a gasit un lingau p masura...mm stoica..

  9. #135
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sa va spun ceva.
    Eu de cand eram copil, imi aduc aminte ca, pe cat de mult am indragit culorile alb si rosu, cu atat mai tare detestam combinatia rosu-albastru.
    Nu mi-a placut niciodata aceasta combinatie de culori si uram tot ceea ce tinea de Steaua. Dar de cand la conducerea Stelei se afla Becali si Stoica, cu atitudinea lor aroganto-dispretuitoare-jignitoare-mitocaneasca-de carciuma de cartier, imi este din ce in ce mai greata!
    De cand cu incidentul de la Bistrita nu mai suport sa ii vad sau sa ii aud pe acesti infecti si de cate ori ii vad la TV, schimb repede postul, pana nu imi vine sa vomit!
    Ce este si mai alarmant, este ca nici chiar fostele glorii ale Stelei sau fosti sustinatori importanti, ca Valentin Ceausescu reneaga acum clubul Steaua si spun de cate ori au ocazia, ca nu se mai identifica cu el.
    Cred ca este destul de grav si in ciuda rezultatelor, Steaua risca sa devina antipatica pt. multi romani, datorita atitudinii de prost gust a acestor doi mascarici, care in final vor aduce mari deservicii Stelei.

  10. #136
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acuma, cu iertare sa imi fie, Quittaro, dar nu vad de ce te superi tu ca fac astia deservicii Stelei? Nu asta vrei? In plus Behali a zis ca Mm isi face lui rau, nu Stelei. Asta dovedeste ca lumea disociaza clubul de manager. De ce... ? Eu sper sa dispara de pe firma Mm, dar nu ca ma doare de Steaua ci pentru ca m-am saturat de mutra lui. Eu vreau sa fi informat, dar oriunde ma uit dau de el - ziare, teve, radio, etc. Si Behali sa dispara.

  11. #137
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu ma supar, Bancare, nu am de ce!

    Ceea ce vroiam sa spun sunt urmatoarele:
    1. Imi este scarba sa mai urmaresc emisiunile de fotbal televizate cand apar mereu si mereu, oameni ca MM si Gigi.
    Imi este sila sa urmaresc un campionat in care nu auzi decat acuzatii nefondate de arbitraj, blat si tot felul de balacareli intre conducatori (aici apogeul l-a atins conflictul MM-Padureanu). Ce sa le mai ceri suporterilor?
    2. Sila fata de Steaua s-a amplificat de cand au iesit in evidenta Becali (pt. procente in alegeri) si MM (pt. a se baga pe sub pielea fanilor stelisti dupa gafa de anul trecut).

    Cred ca singurii care pot sa il potoleasca pe MM sunt suporterii stelisti, daca nu vor ca Steaua sa fie hulita de din ce in ce mai multa lume, datorita lui si patronului.

    In rest numai de bine!

  12. #138
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Nu ma supar, Bancare, nu am de ce!

    Ceea ce vroiam sa spun sunt urmatoarele:
    1. Imi este scarba sa mai urmaresc emisiunile de fotbal televizate cand apar mereu si mereu, oameni ca MM si Gigi.
    Imi este sila sa urmaresc un campionat in care nu auzi decat acuzatii nefondate de arbitraj, blat si tot felul de balacareli intre conducatori (aici apogeul l-a atins conflictul MM-Padureanu). Ce sa le mai ceri suporterilor?
    2. Sila fata de Steaua s-a amplificat de cand au iesit in evidenta Becali (pt. procente in alegeri) si MM (pt. a se baga pe sub pielea fanilor stelisti dupa gafa de anul trecut).

    Cred ca singurii care pot sa il potoleasca pe MM sunt suporterii stelisti, daca nu vor ca Steaua sa fie hulita de din ce in ce mai multa lume, datorita lui si patronului.

    In rest numai de bine!
    ai tupeu sa vb pe tema asta, cand galeria voastra e cea mai necivilizata din tara (e si un thread pe tema asta).

    in locul tau mai bine "ma pregateam" de Uefa in loc sa vb de suporterii Stelisti,
    de cate ori a fost evacuata galeria Stelei ???
    de cate ori stelisti au atacat alte galerii cu cutite, lanturi si bate ???
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  13. #139
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ce am scris eu nu are nici o legatura cu nici o galerie de pe lumea asta. Nu ai inteles.
    Ce mesaj ai citit?

  14. #140
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    unde ai auzit tu scandari rasiste, asa s-a auzit la Craiova ???

    O intrebare: tu doar iti aperi echipa (si nevoile, si neamul...) sau chiar nu auzi scandarile rasiste? Plec de la premisa ca nu ai probleme cu auzul...


    Quote Originally Posted by bob View Post
    memelu e de-a dreptul haios.
    Mie nu mi se pare deloc haios...e un pericol public...cand instigi mii (sau zeci de mii) de oameni pe un stadion la violenta, injuraturi si scandari rasiste chiar esti un pericol public!

    P.S. Chiar nu inteleg de ce ne batem capul cu individul asta! Singurii care ar trebui sa se ocupe de el sunt Politia si eventual un psihiatru (desi nu cred ca mai e tratabil...)

  15. #141
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by deep purple View Post
    Nu ma refeream exact la nume, e vorba de perceptie. Americanii ii considera pe Miami Heat ca find "world champions", desi n-au jucat nici un meci impotriva unei echipe din afara Americii. Dar hai sa nu deviem de la subiect.
    Pai Miami este cea mai buna echipa din lume, iar Dwyane Wade cel mai bun jucator.. Cu ce echipa ar trebui sa joace ca s-o dovedeasca?.. Sa fim seriosi..
    (sorry pt offtopic)

  16. #142
    incepator
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    P.S. Chiar nu inteleg de ce ne batem capul cu individul asta! Singurii care ar trebui sa se ocupe de el sunt Politia si eventual un psihiatru (desi nu cred ca mai e tratabil...)
    In sfarsit un diagnostic

  17. #143
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    De vinä au fost amändöüuä echipele

  18. #144
    junior 777's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    prizonier in BucUreshti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Pai cine sa fie

    CARACTERUL rapidist in primul rand
    si MM in al doilea rand



    lasa ca va ingroapa pe voi mititelu, dupa ce s-au urinat si netoiu si staicu.

    unde ai auzit tu scandari rasiste, asa s-a auzit la Craiova ???
    bah tu erai treaz cand ai scris asta?
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B][CENTER]Cand suntem toti, va umilim ! Cand sunteti toti, sunteti prea putini...[/CENTER][/B][/COLOR][/SIZE]
    [CENTER] [/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •