View Poll Results: Cine a fost de vina pentru incidentele de la Supercupa?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Jucatorii Stelei (scandarile rasiste)

    8 5.76%
  • Jucatorii Rapidului (injuraturile lui Sapunaru si Badoi)

    36 25.90%
  • Mihai Stoica

    76 54.68%
  • Si jucatorii Stelei si cei ai Rapidului

    19 13.67%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 144

Thread: Cine a fost de vina pentru incidentele din Supercupa?

  1. #64
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Oameni nu stiu ce va certati atata. Eu zic ca MM e la fel ca toti conducatorii nostrii de club din Romania, doar ca el e putin mai coleric (Ex. Mititelu, Gigi) iar altii sunt mai serpi (Ex. Copos ai trupa de la dinamo). Astia sunt conducatorii pe care ii avem, cu astia defilam, de vina aici e si media ca ii tot baga in seama. Ar trebuii sa intre mass-media in silenzio stampa sau noi suporterii si sa nu mai mergem la stadion. Cei drept e ca mm a cam sarit calul in ultimul an, dar isi revine el cand nu o sa mai fie la Steaua, imi aduc aminte ca nu era atat de badaran cand era la Galati.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  2. #65
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    vadim:
    Indiferent ce ar fi spus jucatorii Rapidului, MM ca oficial al Stelei pe un scaun inalt nu avea voie sa se coboare. Este mult mai grav gestul lui decat cel al jucatorilor.
    gresit! mm nu "s-a coborat"! altfel arunca si el cu ceva in directia taranului din teleorman, sau ii zicea de mama lui sapunaru! cum spuneam mai sus, este o diferenta intre ironie si injuratura.

    toate injuraturile adresate lui mm, toata ura indreptata impotriva lui si toata invidia care i se poarta arata de fapt cat de puternic este mihai stoica. da, are cojones! isi permite sa fie cu gura mare!

    ps: vad ca milogii iar bat apa-n piua cu rasismul. ei bine, poate o pun de un autodenunt. nu de alta, dar "mm si becali, homosexualii" nu cred ca ar fi pe placul cncd (era sa ma incurc in litere si sa scriu cvucs
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  3. #66
    manager rain_man1973's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    275
    Reputatie
    1
    no comment......MM in traducere ....M_____ M___ un linge blide ......si lingau .....care il pupa in ....... pe Becali

    MM Stoica caracter= 0

  4. #67
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    rapidul poate opri steaua doar cu cereri la lpf sau cncd..............
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  5. #68
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Mm Stoica,un taran cu aere de oras(i se potriveste locatia unde este acum,stiind faptul ca majoritatea stelistilor sunt din comunele limitrofe Capitalei,sau din orase ca Buzau,Braila si Faurei,pline de arieni care au boala pe neamurile lor) despre care Boanchis a spus ca "se trezeste sa se bage in seama taranusu' asta,care acum 10 ani sarea gardul Sidex-ului cu tabla la spate"...

  6. #69
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m4st3r View Post
    o sa`l injur pe toata durata meciului si asa CVUCS nu are nimik pregatit...sa am ce canta si eu
    Si asta e motiv de mandrie?

  7. #70
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Mihai Stoica.. asta.. nici in mormant nu cred ca o sa se astampere..

  8. #71
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    eu zic ca rapidisti au fost de vina! mm este conducatorul STELEI si trebuie respectat!
    Last edited by miril; 24th July 2006 at 18:46. Reason: Atentie la limbaj!
    Libera La LAZIO !

  9. 24th July 2006, 18:04
    Reason
    Atentie la limbaj!

  10. #72
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    ceva vesti dinspre sine? s-au autodenuntat la cncd pentru "homosexualii"?
    nu mai afceti aluzii la iubitorii inelului maro ca il suparati pe valvis!

    mm a fost din nou exceptional! acest "ba, iar ne-ati batut" i-a scos din sarite pe cei care umbla cu miloaga. daca le zicea de mama, tata sau sfinti nu cred ca ii lovea asa de tare. dar astfel le-a mai adancit un pic frustrarile! pentru asta, tot respectul meu, domnule stoica!

    ps: ce harnic a devenit mirilinho!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  11. 24th July 2006, 20:01
    Reason
    Avertisment pentru limbaj jignitor la adresa echipei adverse

  12. 24th July 2006, 20:09
    Reason
    Off topic

  13. #73
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    E clar ca jucatorii Rapidului sunt vinovati. Daca ei castigau, mm statea plangand pe umarul sotiei la oficiala si nu avea timp si loc de ironii ieftine. Astfel, pt ca au pierdut, memeeee are voie sa-i ia la suturi si sa faca bascalie de ei cat vor muschii lui ca el e mare presedinte de club. Cred ca tot ce nu poate sa vomite de lene Becali o face "pupet stoica". Daca o sa-l suprindeti pe Jiji avand mana pana la cot in fundul lui meme sa nu va ganditi la perversiuni. Este modul prin care "marele presedinte" primeste ordine.

  14. 24th July 2006, 20:18
    Reason
    Off topic

  15. 24th July 2006, 20:40
    Reason
    Off topic

  16. #74
    incepator nush's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    acest mm nu ar trebui s injure jucatorii altor ekipe pt k se presupune k este presedinte de club.... Sapunaru si Badoi dk au injurat au facut o la nervi pt k meciu a fost tensionat....si pt k acest mm i a injurat...ma intreb totusi dk ati fost akolo sa vedeti ce s a intamplat.....asa de la televizor....dja m a obosit razboiu asta....
    [COLOR="DarkRed"]Trup si suflet pentru RAPID [/COLOR]

  17. #75
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Fara discutie, in toata povestea asta, vina cea mai mare o are "MM" Stoica. El este presedintele celui mai titrat si mai faimos club romanesc. Aceasta pozitie cere un anumit fel de comportament : ferm - dar fara a jigni, hotarat - dar nu repezit, demn - insa nu exagerat de arogant, politicos - fara "ironii" inutile. Asa ar trebui sa se comporte un om ce vrea sa conduca un club precum Steaua. Indiferent de cat frumosi/urati, enervanti/simpatici, amabili/batausi sunt jucatorii adversi, MM nu are in nici un caz calitatea de a-i lua in bascalie. Acest "privilegiu" ar trebui sa ramana suporterilor .....

    De altfel, la sus-numitul MM, tendinta e veche, si din pacate nu se vede nici un semn de schimbare a directie. Din pacate multi au interpretat atitudinea sa drept o "dovada" ca "se bate pentru Steaua". Discutabil. In paranteza fie zis, a da declaratii belicoase si inutile ala TV poate ca umfla pe moment orgoliul pueril al unora, dar cu siguranta transferul lui Cocis sau Mazilu ar fi ajutat Steaua mai mult decat toate declaratiile la un loc ... Sau accelerarea lucrarilor la stadion ... sau 101 de alte lucruri care imi scapa acum dar sigur se gasea ceva mai important de facut decat "gargara la TV".

    PS : Ramane o parte din vina si a sus-numitilor Badoi si Sapunaru, desi, ei fiind jucatori, nu e cazul sa le cerem prea mult. Pentru ca, daca ne limitam strict la evenimente, ei sunt cei care s-au comportat ca niste baieti proaspat coborati din copac. Dar ... asta e jucatorul roman din pacate. Ma rog, mai ales nulitatea asta de Sapunaru, acest "Plesan reloaded", ajuns mare jucator fara ca nimeni sa stie de ce..

  18. 24th July 2006, 21:59
    Reason
    scrie si tu ceva .....

  19. #76
    incepator Imperator's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Arad
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    meemee este aidoma unui catelus care prinde curaj doar cand este stapanul prin preajma, dupa care se intoarce si apoi latra ceva de genul "asa-i ca-s tare, asa-i ca-s bun" si-apoi linge la pantofi pana ce zice ala "ho ba, opreste-tee ca ma murdaresti".. bine sefu, scuze sefu..

  20. 24th July 2006, 23:52

    Reason
    Atentie la trolling

  21. 24th July 2006, 23:56
    Reason
    Off topic. Atentie la limbaj!

  22. 25th July 2006, 01:07
    Reason
    Avertisment primit deja pentru limbaj jignitor la adresa unei echipe adverse

  23. #77
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    rapidul poate opri steaua doar cu cereri la lpf sau cncd..............
    Radeti voi, radeti, dar nu e rasul vostru...
    Cu mafiotii de la LPF nu se poate rezolva nimic dar...exista totusi un regulament si daca noi nu suntem in stare sa ne rezolvam problemele in curand o sa vina altii sa ni le rezolve...
    Magaria nu poate continua la infinit!

  24. #78
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Fara discutie, in toata povestea asta, vina cea mai mare o are "MM" Stoica. El este presedintele celui mai titrat si mai faimos club romanesc. Aceasta pozitie cere un anumit fel de comportament : ferm - dar fara a jigni, hotarat - dar nu repezit, demn - insa nu exagerat de arogant, politicos - fara "ironii" inutile. Asa ar trebui sa se comporte un om ce vrea sa conduca un club precum Steaua.
    Corect... si sa fie invatatura de minte pt cei ce vor sa devina presedinti de club. Daca simtiti ca sunteti tembeli, prost-crecuti, aroganti, spurcati la gura etc puneti-va cv doar la celelalte 17 cluburi din Liga diviziei A1. La Steaua nu va fi loc de voi oricum ca "e" si-asa prea multi... multe... multi berbeci.

    Vladek, eu vad ca esti mare fan al Stelei, dar in acelasi aliniat in care ii ceri lui BeBe Stoica sa nu fie arogant, chiar tu uiti sa aplici aceasta regula. Probabil ca nu esti presedinte (inca).

  25. #79
    sport legend il cappo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    nu intelegce vezi arogant in postarea lui Vladek ... ... adica STEAUA nu e "cel mai titrat si mai faimos club romanesc" ? ... atunci care e, dupa parerea ta ?
    apropo, ce-ai vrut sa spui prin "pupet stoica" ?...
    hip si vladek ... imi pare bine sa constat ca nu sunt singurul care are parerea asta despre stoica ...
    [B]cappo di tutti cappi[/B]

  26. #80
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by il cappo View Post
    hip si vladek ... imi pare bine sa constat ca nu sunt singurul care are parerea asta despre stoica ...
    Mie personal mi se pare o greseala imensa faptul ca majoritatea suporterilor iubesc neconditionat anumti jucatori / conducatori / sefi de sala / soferi doar pt. ca lucreaza pt. clubul cu care tin.
    Pentru mine Steaua reprezinta imens, insa asta nu inseamna ca trebuie sa iubesc si toti nenorocitii care ajung pt. un timp sa conduca acest club.
    Suporterii striga pe stadion "Pentru Steaua / Ne dam viata..."... si nu "pentru MM/Gigi ....".
    ps: Ma uit atent la declaratiile lui Argaseala de ceva timp si imi dau seama ca este un personaj inteligent si la locul lui. Inaintea Supercupei a zis clar ca Steaua isi doreste trofeul, iar dupa a dat declaratii mai mult decat linistite. Exact aceeasi atitudine a avut-o si dupa eliminarea rapidului din uefa, si dupa ce am luat titlul. Deci, putem spune ca avem macar un conducator serios.
    Ce lume mica. putin mese

  27. 25th July 2006, 10:21
    Reason
    S-a rezolvat!

  28. #81
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Meme e vinovat. 100%. Ba nu, 99% iar 1% televiziunile. Il arata in toata "splendoarea" lui cum face misto de cei care au pierdut, indiferent cine sunt acestia. Pana nu pleaca astfel de personaje o sa ramanem la acelasi nivel de subcivilizatie. Bine ca ni-l arata proteveul pe Becali stand ca Sfinxul in parcul palatului sau dandu-ne lectii de morala si de viata ascetica. Sunt o adunatura de imbecili la Steaua, ca sa zic asa, cei 3 care au speriat estul: Gigi, Meme si Vali. Acum, ca a aparut si tanarul Oli, vor deveni cei 3 (4) muschetari si cine le va mai sta in cale? Care mai de care mai mitocan. Imi pare rau ca trebuie sa recunosc asta, dar nici macar Borcea nu se mai poate ridica la nivelul lor. Se zice despre unii ca nu stiu sa piarda, dar conducatorii de la Steaua nu stiu sa castige.
    Scandarile rasiste au fost justificate cu spiritul de glumet pe care (r)romanul il are in sange. La scandari au participat si gitanii si jidanii. Dar daca era sa il bata pe unul? Si la macel participa si Banel? Haide do'mle, ca e tigan, de-al nost'.
    In concluzie meme e un mitocan care s-a vazut pus sa gestioneze o situatie cu multi bani, care nu sunt nici ai lui nici ala de ii detine nu i-a facut cinstit.

  29. #82
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si totusi, Bancaru, ca si Hipgnosis, si eu am remarcat ca Argaseala isi vede de treaba lui, iar Oli sta in...banca lui, in majoritatea timpului. Deh, asta-i si meseria!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  30. #83
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu este adevarat. Argaseala a aruncat primul chestia aia cu "ce banca de rezerve avem", de parca erau toti rezervisti iar Rapidul a jucat cu prima echipa. Iar Olaroiu poate inca nu intretine acest scandal cu vorbe, dar prin atitudine o face. Iar relatia lui cu presa a ajuns una gen stapan - clacas. Am vazut ieri la teve cum l-a intrebat un reporter o chestie in gluma, nu mai stiu exact ce, si i-a raspuns: Du-te baaaaa..... ! Magar! Asta este.

  31. #84
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Nu este adevarat. Argaseala a aruncat primul chestia aia cu "ce banca de rezerve avem", de parca erau toti rezervisti iar Rapidul a jucat cu prima echipa. Iar Olaroiu poate inca nu intretine acest scandal cu vorbe, dar prin atitudine o face. Iar relatia lui cu presa a ajuns una gen stapan - clacas. Am vazut ieri la teve cum l-a intrebat un reporter o chestie in gluma, nu mai stiu exact ce, si i-a raspuns: Du-te baaaaa..... ! Magar! Asta este.
    ce nu e adevarat in afirmatia asta???...in afara de Ghionea si Carlos totzi ceilalti sunt rezerve , pe cand Rapidul s-a prezentat cu echipa cea mai buna pe care o avea la dispozitie.
    Steaua a jucat cu rezervele iar Rapidul a jucat cu jucatori care ii avea la dispozitie, nu e vina Stelei ca Rapidul a avut 4-5 suspendati.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •