View Poll Results: va fi un cel mai bun campionat din ultimi 10 ani?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • da

    20 86.96%
  • nu

    3 13.04%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Campionatul 2004/2005 cel mai bun din ultimi 10 ani?

  1. #1
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1

    Campionatul 2004/2005 cel mai bun din ultimi 10 ani?

    io zic ca da, alte pareri ? !!!
    Last edited by hamsterutz; 22nd July 2004 at 14:43.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Eu cred ca nu. Dar e posibil sa ma insel. De ce cred ca nu? Pentru ca valoarea jucatorilor scade de la an la an si de aici si valoarea campioantului. Compara si tu la ce echipe se transfera acum cei mai buni jucatori din tara, si unde plecau acum 4-5 sau 10 ani.
    In divizia A singurele progrese s-au facut la infrastructura... si asta de nevoie, ca a obligat UEFA....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    de ce nu?
    poate sa fie un campionat f bun dar asta tine numai de prestatia jucatorilor si a conducatorilor lor!
    vara asta s-au facut transferuri bunicele la toate cluburile din tara!iar cei ce au promovat din div B sunt echipe destul de respectabile!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  4. #4
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hai craiova!!!!
    de ce nu?
    poate sa fie un campionat f bun dar asta tine numai de prestatia jucatorilor si a conducatorilor lor!
    vara asta s-au facut transferuri bunicele la toate cluburile din tara!iar cei ce au promovat din div B sunt echipe destul de respectabile!
    sa explic si io de ce am zis ca da. pai anu asta nu s-au exportat jucatori cu galeata in alte tari, si asta e fff bine, dinamo nu a vandut decat pe barcauan si alexa, care nu sunt de neinlocuit, steaua nu a vandut decat pe falemi(din cate stiu io) care nici el nu e de neilocuit, Rapid nush daca a vandut pe cineva imp in schimba au venit juc ca jerry gane care face toata treaba la craiova, a venit adrin ilie care se pare ca va semna cu brasovul, a venit bogdan stelea care joaca la sportul, si multzi altzi, echipele noi promovate au venit cu juc destul de buni cu exp in div A si pe langa acesia au mai cumparat si altzi, acum sa vedem ce o sa iasa. sper ca ceva bun. Acum sa speram
    Last edited by hamsterutz; 22nd July 2004 at 15:20.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  5. #5
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz
    sa explic si io de ce am zis ca da. pai anu asta nu s-au exportat jucatori cu galeata in alte tari
    Pai nu s-au exportat pentru ca nu au valoare... Avem un campioant de kko? Chiar nu se vede?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca va fi un campionat echilibrat si disputat. Daca vreo echipa romaneasca va face ceva ispravi prin cupele europene (de dorit toate…) va fi si mai bun. Se va sparge un zid care ne izoleaza de fotbalul din Europa, se va dovedi ca se poate, ca merita sa investesti in fotbal si sa castigi din performanta. Cred ca e un an decisiv din punctul asta de vedere, am atins apogeul asteptarilor zadarnice. Sper ca si Nationala sa plece cu dreptul in campania pentru CM, si aici e seceta mare de ceva timp. Poate fi anul revenirii fotbalului romanesc.


    Fia esti putin cam aspru, suferim la organizare, jucatori de valoare ar mai fi, problema este ca devin prea repede blazati datorita faptului ca acei ce conduc nu se zbat pentru performanta. Anul asta par sa fie ambitii mai mari din partea lor si eu unul le tin pumnii, avem nevoie sa vedem “luminita de la capatul tunelului”. Si chiar cred ca se poate.
    Last edited by Utilizator; 22nd July 2004 at 15:43.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    groningánesti
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Nustiu poate ma uit eu cu alti ochii, dar fotbalu in Romania a crescut mult fata de acum 5 ani, asta cand ma uitam la meciuri si ziceam dupa... ma pish pe el de fotbal, nu ma mai uit niciodata! Sincer sa fiu nu puteam sa vad multe meciuri, da' vedeam meciurile importante(Din-Ste; Din-Rap;Din-AEK;Rap-Ste).Pur si simplu era dezastru ce vedeam. Acum e mult mai ridicat nivelul, degeaba sustin unii oameni ca avem campionat de rahat(fia ), tot timpul e bine sa ai si critici. Personal mi-a placut de multe echipe din campionatul trecut, anul asta predic fara frica un campionat mai dispus.

    Bine zis de Utilizator, avem nevoie sa vedem “luminita de la capatul tunelului”.
    [SIZE=1]Cainele moare de drum lung, iar prostu', de grija altuia.[/SIZE]

  8. #8
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Poate cumpara ninel si fosta echipa a lui ceasca, nu numai izmenele lui; mai reinfiinteaza mitica victoria bucuresti si gata, se reface cel mai tare campionat!
    Si vom fredona toti hitul celor de la timpuri noi: Ooooo, Victoria! Victoria "oamenilor de fotbal" asupra fotbalului din Romania, bineinteles.
    Last edited by dlgicu; 23rd July 2004 at 05:24.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  9. #9
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz
    io zic ca da, alte pareri ? !!!
    Si eu zic ca tine !

    Sa vedem cum se termina duelul pentru drepturile de televizare, pentru ca s-ar putea sa influenteze desfasurarea ulterioara a Campionatului.

  10. #10
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    Si eu zic ca tine !

    Sa vedem cum se termina duelul pentru drepturile de televizare, pentru ca s-ar putea sa influenteze desfasurarea ulterioara a Campionatului.
    de asta mi-e frica si mie
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  11. #11
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz
    sa explic si io de ce am zis ca da. pai anu asta nu s-au exportat jucatori cu galeata in alte tari, si asta e fff bine, dinamo nu a vandut decat pe barcauan si alexa, care nu sunt de neinlocuit, steaua nu a vandut decat pe falemi(din cate stiu io) care nici el nu e de neilocuit, Rapid nush daca a vandut pe cineva imp in schimba au venit juc ca jerry gane care face toata treaba la craiova, a venit adrin ilie care se pare ca va semna cu brasovul, a venit bogdan stelea care joaca la sportul, si multzi altzi, echipele noi promovate au venit cu juc destul de buni cu exp in div A si pe langa acesia au mai cumparat si altzi, acum sa vedem ce o sa iasa. sper ca ceva bun. Acum sa speram
    In primul rand, Steaua NU A VANDUT pe nimeni. Falemi este la final de contract, si inca nu si-a prelungit contractul cu Steaua pentru ca inca isi mai cauta echipa (exista o stire zilele astea despre o echipa din Rusia - of, iarasi Rusia ). Daca nu-si va gasi o echipa convenabila, Falemi va reveni la Steaua, asa a declarat de altfel si Piturca.

    In al doilea rand, ultima stire despre Adrian Ilie este ca negocieaza cu FC Zurich. Doar ca se antreneaza cu FC Brasov nu inseamna ca va si semna cu stegarii, el a facut-o doar din comoditate cred, fiind aproape de hotelul si vila lui din Poiana Brasov. Asemenea speculatii cu ramasul in Romania la diverse echipe au fost si anul trecut, inainte de a veni la Besiktas, cand tot asa se antrena prin Poiana si partial cu FC Brasov, dar dupa cum s-a vazut nu a ramas totusi in Romania.

    Iar un raspuns la intrebarea din titlul acestui thread nu pot sa dau deocamdata, mi se pare prematur. Vom vedea la sfarsitul campionatului. Ca presupun ca daca se punea intrebarea asta la inceputul campionatului trecut, poate raspundeau multi ca va fi bun, dar s-a vazut la sfarsit ca nu prea a fost asa de bun, campioana stabilindu-se cu largul concurs al celor care trebuiau sa fie impartiali, si care totusi au tras serios cu echipa care a iesit pana la urma campioana, adica arbitrii.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #12
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Din punct de vedere al transferurilor cele trei mari din Bucuresti, plus Craiova au facut campanii echivalente, cu un plus pentru Steaua, zic eu, prin aducerea lui Cristea. Cum nici Dinamo nu a avut o campanie de vinzare prea puternica (macelarul si incultul) deocamdata, omogenitatea mai mare a Stelei nu cred ca reprezinta un avantaj prea puternic. Rapid compenseaza prin aducerea talentatului tinar tehnician Lucescu jr. iar Craiova are un nou cuplu in atac, plus ca Plesan inca evolueaza la prazari. Cum Plesan face cit trei inseamna ca Craiova va juca in 13 aproape la fel de multi ca si Dinamo (14 daca si centralul si liniorii pun umarul).
    Deci una peste alta nu stiu daca va fi cel mai bun campionat, dar in mod sigur unul foarte disputat.
    Stelist deci ... invingator.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOL. Nici nu a inceput shi zicetzi ca e cel mai bun!
    Nici nu conteaza cum o sa fie, prost, bun, pentru ca oricum cashtiga STEAUA!
    ex-alpopa

  14. #14
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    LOL. Nici nu a inceput shi zicetzi ca e cel mai bun!
    Nici nu conteaza cum o sa fie, prost, bun, pentru ca oricum cashtiga STEAUA!
    ar mai vrea steaua sa ia campionatu
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  15. #15
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Om trai sh`om vedea!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  16. #16
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    Om trai sh`om vedea!
    si tu esti cu rapidu? las ca vedetzi voi ce bataie va luatzi azi :p
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  17. #17
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mama-mia da' ne-am luat... urat de tot....
    Alo iesenii trezirea!!!!! e dimineata!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #18
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    cu siguranta v-a fi cel mai incins campionat din istoria diviziei A

  19. #19
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Asa pare mereu la inceput... Si eu sper sa fie cat mai bun!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #20
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    eu zic ca da deoarece Steaua va lupta foarte tare sa castige si vor fi lupte aprige
    )

  21. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    am votat : DA - cu multa speranta !

    fair play please !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •