Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 80

Thread: Fair-play sub semnul intrebarii

  1. #43
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Steaua n-o sa piara, don't worry. Din pacate in momentul curent Steaua e mina de aur pentru cretin - aduce bani, publicitate gratuita, etc. N-o lasa el din mana cu una cu doua.



    Mestere, mai usurel cu piatra ca-i pericol sa ricoseze. Adevarul e (ca mai intotdeauna) undeva pe la mijloc. "Furturi" a comis si Steaua, si Dinamo, si Rapid, si CFR Cluj, si cine mai vrei tu. Aplicand aceeasi idee, cum nu ti-e rusine sa sustii un club care a trisat ca sa castige Gheata de Aur, sau care a ramas cunoscut pentru infiintarea cooperativei pe la sfarsitul anilor 80 sub conducerea "marelui" Lucescu ? Rusinica ! Fanii stelisti sunt la fel ca aia ai lui Dinamo, Real, FC Nu-stiu-cine. Adica nici mai buni nici mai rai, nici mai frumosi nici mai urati, samd.



    Aici chiar ca sari calul. Eu stiu ca la noi e o mareata traditie a tapului ispasitor si in momentul de fata multi se bucura de ocazia de a scoate Steaua drept "marea vinovata", dar aia sunt la fel de ipocriti cum acuzi mataluta pe stelisti. Steaua n-a creat nici o mocirla si nici n-a tras pe nimeni, mocirla aia a existat dintotdeauna la noi (cred ca-i aia de la Podul Inalt) si toata lumea s-a balacit cu pofta in ea. Cand a incercat careva sa mai iasa, l-au tras restul inapoi.



    La fel cum aia care lipesc etichete pe alti suporteri doar pentru ca sustin echipa X sunt niste maimutoi retardati care nu reusesc sa-si dea seama ca omul mai inseamna si altceva decat fotbal. Dupa mintea lor daca esti stelist automat esti fan becali (eventual esti si cumparat), daca esti rapidist obligatoriu esti tigan si/sau infractor, daca esti dinamovist esti militian./********.


    Asta e de Hall of Fame pe acest forum...mai cunosti tu vreo echipa sa se infiinteze direct in prima liga,pana in 1947?baga bine la cap,mocirla chiar voi ati creat-o...

  2. #44
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Steaua n-o sa piara, don't worry.
    Din partea mea puteti sa va si desfiintati ca mi se "falfaie".

    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    "Furturi" a comis si Steaua, si Dinamo, si Rapid, si CFR Cluj, si cine mai vrei tu.
    Aici nu te contrazic, dar SF-urile de anul asta le-a reusit doar Becali si ele vor intra in istoria fotbalului impreuna cu el. Si ghici ai cui suporteri jubileaza de pe urma lor?
    Fara Becali si Steaua de azi n-am fi vazut Dinamo sau Rapidul sa dea meciul unei echipe cu care se bate pentru un loc de cupa europeana.

    Din fericire, eu n-am apucat vremurile alea memorabile de care mentionezi si ma bucur pentru asta, insa voi sunteti contemporani cu regiile ciobanului si majoritatea le sustineti. Pentru mine ele sunt ca basmele cu Harap Alb, Fat frumos sau Praslea cel voinic.



    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    La fel cum aia care lipesc etichete pe alti suporteri doar pentru ca sustin echipa X sunt niste maimutoi retardati care nu reusesc sa-si dea seama ca omul mai inseamna si altceva decat fotbal. Dupa mintea lor daca esti stelist automat esti fan becali (eventual esti si cumparat), daca esti rapidist obligatoriu esti tigan si/sau infractor, daca esti dinamovist esti militian./********.
    Mai citeste odata ce am scris acolo ca nu ai inteles bine.
    Am sa ma repet, poate intelegi de data asta: daca te crezi superior ca esti fan Steaua, Dinamo, Rapid, etc...atunci chiar esti un "maimutoi retardat" fara pic de personalitate care incearca sa-si ascunda esecurile din viata. Partea proasta e ca la categoria asta am vazut doar suporteri stelisti pana acum.

    Am si amici stelisti care nu-s fani Becali, nici macar nu mai sunt fani Steaua de azi sau jucatorii Stelei. Sunt mai scarbiti chiar decat mine de ce ati ajuns.
    La fel cum am amici rapidisti care nu sunt nici tigani si nici infractori, sau dinamovisti care nu sunt militieni/********i.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  3. #45
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Fanii lui Dinamo si Rapid ii vor pe clujeni campioni insa vor avea neplacuta ocazie de A URMARI INCA UN SEZON LA TV MECIURILE STELEI DIN UCL

  4. #46
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    apreciez gestul rapidistilor de a se deplasa sute de kilometri pentru a-si vedea echipa cum mananca bataie

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    476
    Reputatie
    0
    mizerii si numai mizerii peste tot.

  6. #48
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    apreciez gestul rapidistilor de a se deplasa sute de kilometri pentru a-si vedea echipa cum mananca bataie
    esti docil, nu doar o simpla bataie, a fost pur si simplu o prostitutie fotbalistica
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  7. #49
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    apreciez gestul rapidistilor de a se deplasa sute de kilometri pentru a-si vedea echipa cum mananca bataie .
    crezi ca i-a deranjat? rapidistii inaintea meciului chiar au scandat pentru victoria cfr-ului
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  8. #50
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = campioana blaturilor

    Quote Originally Posted by SAMM
    Fair-play sub semnul intrebarii
    dupa ce ati facut in acest mini retur aveti tupeul sa vorbiti de fair-play ?

    steaua-CFR = HOTIE (2 penaltyuri neacordate clujenilor la 1-1)
    Rapid-steaua = HOTIE (1-0 min 73 ... 3 pct furate de ghencisti la masa verde)
    steaua-Unirea = HOTIE (2 penaltyuri neacordate urziceniului + golul stelei dupa fault la portar)
    steaua-UTA = HOTIE (uta oprita pt offside imaginar , la o faza de sg cu portarul ... la sc de 1-0 pt uta)

    Vaslui-steaua = BLAT (Porumboiu recunoaste ca o parte dintre jucatori au stat capra)
    Bistrita-steaua = BLAT (non-combat evident din partea bistritenilor)
    steaua-Mioveni = BLAT (intalniri si genti cu bani pe la restaurante ... 7 titulari menajati la mioveni)
    Last edited by Rossi; 14th April 2008 at 16:26.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  9. #51
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    si te rog completeaza aici Rossi.... Dinamo - CFR si CFR - Rapid, blaturi din ura pentru Steaua, din asa zisa "invidie" pe cea mai imaculata echipa romaneasca
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  10. #52
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    rossi nu s-a tocit placa asta deloc pe care o tot pui
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #53
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Dinamo - CFR
    Dinamo daca ar fi castigat acel meci , ajungea la 7 pct de steaua si 7 de CFR ... Dinamo nu avea motive sa vanda acel meci ... Dinamo atat a putut ... nu uita ca veneam dupa o victorie in min 90 cu U Cluj ... mai nou ne-au fript si Pandurii pe teren propriu ...
    crezi ca Borcea dadea cu piciorul milioanelor din UCL ?! ... Te inseli ...

    strategia voastra e una ieftina ... de stelisti ... " las' domne' ca au facut si altii magarii , asa ca sa taca din gura " ...
    Last edited by Rossi; 14th April 2008 at 16:30.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  12. #54
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    prietene.. ma confunzi.... eu sunt dinamovist... dar avand in vedere cat de mult ma incanta steaua prin ce face chiar daca dinamo ar fi dat meciul lui cfr m-as fi bucurat
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Pai au jucat 2 echipe complexate de Steaua! adn-ul fanilor sinelor romanesti = ura fata de Steaua

  14. #56
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    n-a fost niciodata ura pana acum.... cand a luat steaua ceva pe merit am zis da nene, jos palaria... sunteti buni... dar anul asta nu ati dovedit decat ca sunteti hoti, nu buni
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Aha...sa zic si eu de arbitrajele pro-cfr? Sau alea nu se pun...doar cand e ajutata STEAUA,atunci va puteti alimenta ura fata de Steaua... Corectilor...numai unu si unu...

  16. #58
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    crezi ca i-a deranjat? rapidistii inaintea meciului chiar au scandat pentru victoria cfr-ului
    Eu as fi stat acasa la caldurica

  17. #59
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Rossi, complexul de inferioritate actioneaza extrem de puternic asupra fiintei tale. Performantele de neegalat ale celei mai iubite si galonate echipe de la noi, STEAUA, te fac sa turbezi de furie. Acesta este motivul pentru care umpli pagini intregi cu minciuni si dezinformari despre Steaua. Hai sa traiesti si sa ne distrezi in continuare cu ineptiile pe care le postezi non-stop.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    duba ce,pui la suflet ce scrie rossi?! inseamna ca esti nou pe aici...
    cfr cluj-noii hoti din romania..na,ca dinamo are rivali... ...sau "ciocoii vechi si noi...."

  19. #61
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    a fost pur si simplu o prostitutie fotbalistica
    ca de altfel intreaga istorie abjecta si jegoasa a stelei.

    Trebuie sa-i credem pe stelist atunci cand miros un blat. Ei doar de astea au vazut la clubul mult iubit printre minoritari.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  20. #62
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    eu nu-mi aduc aminte ca Steaua sa fi facut non-combat vreodata in vreun meci, noi n-am stat niciodata capra, mai degraba i-am "caprit" pe altii
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  21. #63
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @Pentru stelisti:
    Steaua fara Becali va ramane, insa Becali fara Steaua sigur va pieri. Ar trebui sa aveti mare grija ca Steaua sa nu piara cu Becali iar asta doar timpul o poate demonstra.
    .
    Hai,recunoaste...pana si betoniera ta tine cu STEAUA!
    Ai vrea tu sa moara...
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @In locul vostru m-as intreba cum a ajuns cea mai urata echipa din Romania, iar voi fanii ei cei mai detestabili si ipocriti suporteri.
    Nu va e rusine sa sustineti public furturile de pe urma carora nu aveti absolut nimic de castigat intr-un sport de care "cica" v-ati indragostit?.
    Hai,bre,ca la toate mec STELEI,vine lumea ca la urs...daca nu suporti un lucru,nu-l accepti,nu-l faci...cand dinamo o sa aiba parte de sesiuni de autografe prin tara..cum are Steaua,atunci sa mai vorbesti.

    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    Am mai spus-o si o repet. Am tinut cu Steaua in meciul ala cu Boro' si inainte, chiar daca sunt dinamovist(in meciurile europene) insa acum mi-e scarba atat de voi ca suporteri dar mai ales de echipa voastra care a reusit sa traga si celelalte echipe in mocirla ei.
    Mocirla?Care mocirla?Aia care dinamo are marca inregistrata?

    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    Cei care cred ca au anumite merite sau se simt superiori ca sustin o echipa de fotbal evident incearca sa compenseze astfel esecurile personale si profesionale.
    Tin sa va reamintesc ca este doar un joc, care ar trebui sa fie fair-play macar intre suporteri daca intre jucatori nu este. Inainte de toate nu uitati ca sunteti(sau ar trebui sa fiti) microbisti!

    Multi veti spune ca noi ca suporteri nu avem ce face insa nu sunt de acord. Echipe de fotbal sunt o gramada in Spania, Anglia, Italia, etc... Altii veti spune ca nu puteti sa le urmariti pe stadion, insa nu ne-am nascut pe stadion. Merg pe stadion sa vad fotbal, iar cand fotbalul nu exista n-am de ce sa merg.

    @Acum pentru toti, desi tot stelistii ar trebui sa fie primii vizati:
    Pe stelisti i-am inteles in urma ultimelor evenimente(conducatori si jucatori), pe rapidisti la fel, chiar si pe dinamovisti si pe clujeni(toti si-au urmarit interesele personale).
    Insa nu pot sa-i inteleg pe suporterii acestor echipe si mi-e rusine ca m-am numarat printre ei. Noi suporterii nu avem nimic de castigat, simpatizam in primul rand fotbalul, iar asta in liga lui Mitica nu mai exista de ceva vreme si se poate vedea cine l-a distrus.

    In caz ca nu v-ati dat seama, pentru mine fotbalul din Romania a murit, mai ramane echipa nationala unde sper sa nu mai ajunga "fotbalistii" care se vand pe doi galbeni si o punga de seminte.
    Sa aveti bafta si sa ma anuntati si pe mine cine castiga cel mai mizerabil campionat de cand ma uit eu la fotbal.
    Putem sa iti dam pm?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •