Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 118 of 118

Thread: Coechipier sau .....adversar ??

  1. #106
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    in 94 sau 95 sainz a fost oprit (incetinit) de echipa pt a lasa pe colin mcrae sa treaca (era pe final de sezon, in lupta pt titlu - va suna cunoscut?) si au fost penalizati de fia. se pare ca in unele sporturi nu sunt tolerate ordinele de echipa. sunt chiar penalizate.

    aaa, si toate astea se intamplau la subaru!!

    totusi cred ca e vorba de '94 pt ca in '95 a castigat sainz. o sa mai caut pe net.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  2. #107
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    De la inceput va spun ca sunt fan Ferrari si Michael Schumacher.
    Cat priveste Formula 1, ultimii anii( 5-6) au fost cu adevarat de vis pt mine. Astept cu interes noul sezon si...sunt foarte curios de cum vor lucra impreuna Montoya si Raikkonen la Mclaren Mercedes, acestia fiind, dupa mine principali rivali la titlu pt M.S.
    Sunt f curios cum se vor intelege cei doi stiindu-se faptul ca sunt doua "pietre tari", de eventuale conflicte intre ei va castiga cine? a-ti ghicit Ferrari.
    [B]... Just precious ...[/B]

  3. #108
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    conflicte intre ei pentru locurile 7-8 eventual. cele din fata sunt rezervate la anu pt ferrari, bar si renault. poate chiar toyota. parerea mea ca williams si mclaren vor continua panta descendenta pe care se afla.

    o sa vedem ce va fi. forzza ferrari !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  4. #109
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    Sper sa ai dreptate Grig_jr
    Dar ..pt frumusetea sportului si a competitiei m-as bucura ca Ferrari sa aiba acest an un team pe masura.
    [B]... Just precious ...[/B]

  5. #110
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    va avea. asa-i ce cool e sa castige tot ei, da' in urma unei lupte,.... nu solo in fata !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  6. #111
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Eu spun ca din pacate Williamsul nu va avea sanse anul asta nici macar la locul 2 ... va fi undeva departe in clasament, mai ales ca nu are piloti (cu Button poate mai avea vreo sansa). Ma rog ... totusi pe McLarren ii vad mai bine, doi piloti de clasa, sper sa se descurce si cu masina .... se vor bate pt locul 2 cu BAR. Raikonnen si Montoya sunt un cuplu interesant. Si cu siguranta nu va exista ordine de echipa, cel putin nu pana la jumatatea sezonului, astfel incat fiecare va incerca sa impresioneze cat mai mult.

    Asa ca nimeni n-are motiv de bucurie ... se duce dracu Formula 1, defapt s-a dus deja .... Ferrari nu va avea adversar nici la anul
    Sa moara oaia vecinului.

  7. #112
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    degeaba au mclaren (cica) piloti ( eu as fi zis pilot, ca stie toata lumea ce cred eu de monty - de fapt eu ma bucur ca a mers la ei - se merita unu pe altu) pt ca chiar nu cred ca se vor descurca cu masina. handicapul acumulat anul trecut se pare ca are repercursiuni mult mai mari dacat ar fi anticipat cineva.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  8. #113
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    dintre williams şi mclaren, aş miza pe mclaren. cred că montoya+raikkonen o să facă treabă mai bună decāt webber+pizzonia sau mai ştiu eu cine o să fie coechipierul lui. dacă reuşesc să seteze/controleze maşinile, s-ar putea să "prindă" o poziţie chiar mai sus de 7-8, cum văd că a estimat grig. rămāne de văzut.
    mi-ar place şi mie foarte mult ca măcar cei doi (montoya şi kimi) şi măcar pentru cāteva curse, la īnceput, să fie cel puţin īn egală măsură adversari şi coechipieri.

    p.s. după cum se vede, n-am aflat dacă s-a decis cine o să fie coechipierul lui webber. spuneţi-mi şi mie, că se pare că nu găsesc nimic
    Be cruel instantly!

  9. #114
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    nu se stie inca cine va fi al 2lea pilot de la williams. deocamdata e in trialuri pt williams: davidson si heitfeld. insa sunt discutii cu bourdais care ar vrea sa vina si el (dupa ce a castigat cart-ul anu asta). ca de obicei frank se joaca cu pilotii si mai ales cu nervii lor. a chemat o gramada de ei in teste toamna asta si se pare ca treaba va continua toata iarna. eu zic ca nu o sa stim pana in februarie cine o sa fie al 2lea pilot la ei si mi se pare ca ii pare tare rau dupa button. miza pe el.

    cat de spre mclaren: trebuie sa ai ce sa setezi/controlezi, .... ca degeaba gasesti tu setarea ideala la o motoreta,.. tot nu o sa te poti pune cu o haiabusa !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  10. #115
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Nu se cunoaste coechipierul lui Webber. Williams are la alegere: Nick Heidfeld, Pizzonia si Anthony Davidson (pilot de teste la BAR) ... deci "mari talente"
    Sa moara oaia vecinului.

  11. #116
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    In lupta pt titlu in F1 pe 2005, alaturi de Ferrari care este din nou favorita, cred ca se vor inscrie cu sanse reale BAR Honda si Renault, si dupa aceste teamuri s-ar inscrie Mclaren Mercedes si W. BMW.
    Urmaresc in primul rand clasamentul anului 2004, dar si echipele, pilotii si motorizarea este importanta in acest ...sa zicem clasament.
    [B]... Just precious ...[/B]

  12. #117
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Hai ca am venit doar sa va salut am si eu ceva de spus da nu pot acuma ca am treaba . Revin sa diswcutam problema ca e FOARTE FOARTE interesanta, desteapta idee a avut ala de a facut pagina
    Ciao!!!
    bfg.cold fever. Ne vedem la o bila sa va dau
    Ne vedem si la un Couter-Strike, da in orice caz daca e treaba ne vedem pe Y!Messenger , ID-u meu tha_cold_fever2000, ?

  13. #118
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    "We consider that our current test driver Antonio Pizzonia is the most likely occupant of the second seat," Williams told Eurosport.
    Nu cred să-şi schimbe decizia. Pizzonia va fi probabil coechipierul (şi adversarul, sper ) lui Webber, deşi Webber nu prea e īncāntat de prestaţia lui Pizzonia, fostul său coechipier de la Jaguar.
    (http://f1.racing-live.com/en/index.h...18091504.shtml)
    Be cruel instantly!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •