Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 133

Thread: Evan Lysacek

  1. #64
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Johnny exagereaza uneori, e adevarat, e un personaj excentric. Dar mi se pare peste poate felul in care a fost terfelit de presa din America si Canada doar pentru ca este rusofil si il place pe Plushenko (cred ca in America asta face parte deja din pacatele capitale). Cu toate astea a aratat ca si asa gay e mai barbat decat toti cei care il ataca si le-a zis-o de la obraz. A avut curajul sa spuna ca interesele politice si materiale au inceput sa domine in patinaj si pentru asta eu il respect oricum ar fi el.

  2. #65
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Ia uitati aici sondaj:
    http://web.icenetwork.com/news/artic...e_pressrelease

    Jocul e putin tampit fiindca echipele nu sunt formate din patinatori de la aceeasi proba, chiar nu inteleg cum vine asta, le puteti consulta aici:
    http://www.bracketmaker.com/tmenu.cfm?tid=361758

    Deci bagati voturi si dati mai departe ca eu una nu am chef sa iasa Lysacek cel mai mare patinator al tuturor timpurilor!!!!!!! Se poate vota din 3 mai.

  3. #66
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Andi, imi pare rau sa aud ca Johnny te scarbeste, m-a intristat sa aud lucru asta dar e parerea ta si ti-o respect.
    Mai mult decat Johnny Weir patinatorul eu il respect si il admir pe Johnny Weir omul, care a avut curajul sa recunoasca ca e gay, nu s-a ascuns in spatele unei masti sau a unei false imagini dar a asa cum a zis si Simona il respect si pt faptul ca a avut curajul sa spuna ca in ultimul timp patinajul a devenit dominat de interese materiale si de alta natura. Iar faptul ca a invatat limba rusa si o mai si vorbeste nu a facut decat sa-mi creasca admiratia pt Johnny, care sper din tot sufletul sa nu se retraga din patinaj si sa participe si in anii urmatori la competitii.
    Simona eu sigur voi vota in sondajul pe care l-ai postat.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #67
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa fiu off-topic dar nu ma pot abtine. Cred ca anumite cuvinte nu isi au rostul. Pe mine nu ma scarbeste niciun patinator, ma scarbesc alte lucruri dar mai rar persoane. Nici nu urasc pe nimeni si niciunul nu mi se pare handicapat si asa mai departe. Am doar preferati, iar ceilalti poate ca ma enerveaza uneori fiindca traiesc intens competitia dar nimic mai mult.Le apreciez munca si imi dau seama ca e nevoie de mult efort si foarte multe sacrificii pentru a putea reusi. Johnny are acel ceva care ma atrage, si ma refer doar la modul lui de a patina.Are sarituri frumoase, inalte dar si abilitati artistice.Nu ma intereseaza nici ce face sub patura si nici cu cine face. Mi-a placut ce a spus, si adevarul este ca Evan incepe sa devina enervant. Din cauza imaginii lui, Johnny nu a fost atat de ajutat de arbitrii pentru ca daca ar fi sa calculam la rece, el are programe mai bune decat Lysacek si Chan.Si macar le-a zis verde in fata ce are de zis nu a dat declaratii prin intermediul agentilor.
    Intr-adevar are un stil vestimentar mai ciudat,si bentita aia era chiar groaznica, dar sa sti Alex ca giboni care sa zica ca patinajul e un sport gay se gasesc mereu, nu e nevoie sa apara Johnny ca sa se trezeasca ei vorbind.

  5. #68
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioana11 View Post
    Nu vreau sa fiu off-topic dar nu ma pot abtine. Cred ca anumite cuvinte nu isi au rostul. Pe mine nu ma scarbeste niciun patinator, ma scarbesc alte lucruri dar mai rar persoane. Nici nu urasc pe nimeni si niciunul nu mi se pare handicapat si asa mai departe. Am doar preferati, iar ceilalti poate ca ma enerveaza uneori fiindca traiesc intens competitia dar nimic mai mult.Le apreciez munca si imi dau seama ca e nevoie de mult efort si foarte multe sacrificii pentru a putea reusi. Johnny are acel ceva care ma atrage, si ma refer doar la modul lui de a patina.Are sarituri frumoase, inalte dar si abilitati artistice.Nu ma intereseaza nici ce face sub patura si nici cu cine face. Mi-a placut ce a spus, si adevarul este ca Evan incepe sa devina enervant. Din cauza imaginii lui, Johnny nu a fost atat de ajutat de arbitrii pentru ca daca ar fi sa calculam la rece, el are programe mai bune decat Lysacek si Chan.Si macar le-a zis verde in fata ce are de zis nu a dat declaratii prin intermediul agentilor.
    Intr-adevar are un stil vestimentar mai ciudat,si bentita aia era chiar groaznica, dar sa sti Alex ca giboni care sa zica ca patinajul e un sport gay se gasesc mereu, nu e nevoie sa apara Johnny ca sa se trezeasca ei vorbind.
    Ioana, 100% agree cu tot ce ai spus, e mare pacat ca de multe ori Johnny a fost judecat pt ceea ce este in loc sa fie apreciat ca patinator, este treaba lui ce face off-ice atata timp cat are programe bune care merita apreciate si punctate ca atare.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #69
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Cu scuzele de rigoare, cred ca moderatorii ar trebui sa mute discutia pe topicul lui Johnny.

    @Adelina, ce zici?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #70
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Sorry,acum mi-am dat seama ca e threadul lui Evan si am discutat mai mult despre Johnny. Scuze dar nu se va mai repeta!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #71
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Sorry, cred ca eu am atatat discutia, dar l-am pomenit totusi si pe Evan asa ca nu am fost chiar off topic..

  9. #72

  10. #73
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Ioana ne-ai salvat pe toate trei ( including yourself).
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  11. #74
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by innuendo View Post
    Nu, serios Oana, cu riscul sa te superi iti zic, dar din cauza unora ca Johnny Weir apar prejudecati gresite legate de patinaj, cum ca patinatorii sunt gay s.a.m.d. .
    Prea se da in spectacol, exagereaza. Nu stiu, pe mine ma scarbeste. Nici nu pot sa ma uit la el, ma lasa rece tipul/a.
    ma scuzati ca o sa fiu tot off - topic dar nu ma pot abtine.

    andi, nu e nici o prejudecata. unii patinatori chiar sunt gay, unii ingineri sunt gay, unii cantareti sunt gay , unii chimisti sunt gay si asa mai departe. sper sincer ca modul tau de a vedea lucrurile sa se schimbe pe masura ce mai cresti. nu johnny weir e de vina ca oamenii au prejudecati, ci cei care simt nevoia sa judece au o problema.

    iar coronita lui johnny e ingrozitoare. imi aminteste de cher. cher e una din cataretele mele preferate to this day si una din persoanle cele mai excentrice cand vine vorba de haine. si dupa ce te uiti o vreme si te ingrozesti de stilul vestimentar la un moment dat incepe sa-ti placa. cel putin mie. adica eu una daca as avea abdomenul lui cher chiar mi-as trage toala asta http://latimesblogs.latimes.com/allt...er_350x435.jpg

    si ca sa nu fiu chiar off topic. " best of the best ", seriously evan, seriously???? see, i did mention evan. a cookie for me !!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  12. #75
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    ma scuzati ca o sa fiu tot off - topic dar nu ma pot abtine.

    si ca sa nu fiu chiar off topic. " best of the best ", seriously evan, seriously???? see, i did mention evan. a cookie for me !!!!
    Irina, so you !

    Si ca sa nu fiu si eu off de tot, eu n-am inteles o iota din jocul ala cu cel mai bun din toate timpurile, chiar nu inteleg cum sunt formate echipele si cum votezi. Dar din ce spuneati exista sanse sa iasa Evan ?
    18 feb 2010 in Vancouver is: "The night they killed figure skating" - Elvis Stojko

  13. #76
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Super pozele! Si foarte potrivite cu topicul.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #77
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    foarte frumoase pozele.
    multumesc de poze.
    Last edited by andreeas; 1st May 2010 at 11:56.

  15. #78

  16. #79
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Frumoase poze.
    Pana la urma datorita lui Johnny o sa deveniti fani Evan.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #80
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    in unele poze ii sta foarte bine...dar in cele mai multe e oribil

    freza e de vina, nu stie sa se puna-n valoare. el e un baiat dragut, pacat de el
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  18. #81
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Ce dragut era in prima poza! De ce naiba se parleste asa de tare si isi face freza aia ciudata????? Maica-mea cand l-a vazut a zis "uite, saracul, altul caruia i-a decedat frizerul"!!!!

  19. #82
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Po****ritatea lui Evan in America e din ce in ce maia mare, cu concursul Dancing With The Stars:

    Jive (?):
    http://www.youtube.com/watch?v=3fe4j...eature=related
    Viennese Waltz:
    http://www.youtube.com/watch?v=FcoNi...eature=related
    Quick-step:
    http://www.youtube.com/watch?v=KY9HF...eature=related
    Last edited by Tracoromana; 22nd May 2010 at 03:10.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #83
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #84
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Succes!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •