View Poll Results: LA CE VA GANDITZI PRIMA DATA CAND AUZITZI NUMELE DINAMO?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Nu

    0 0%
  • Doar daca iese UTA campioana anul asta

    0 0%
  • Nu

    3 10.34%
  • Nu

    6 20.69%
  • Celtic Glasgow

    5 17.24%
  • rusi..ne si retrogradare

    2 6.90%
  • desfiintzarea

    3 10.34%
  • toate variantele

    7 24.14%
  • Garcea ,Basescu si potaile

    3 10.34%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: dinamo de la rusi

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    dinamo de la rusi

    Eu zic ca trebuie desfiintzat acest club hahaha!
    voi ce zicetzi?
    :naughty:
    DINAMO, DESFIINTZAREA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    hahahaha!

  2. #2
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Esti cu capu :shit: '......Staicu a fost si este miltian nu?(in sufletul lui bolnav...)
    AFC Red member

  3. #3
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    :fuck_off: vai ce urat esti moldovene! :thinking:
    imi vine sa... :vomiton: cind te vad sau aud de dinamo


  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue, ordinea e asa:
    Dinamo, rusinea!
    Dinamo, retrogradarea!
    Dinamo, desfiintzarea!
    Si daca vrei si... "uitarea"!

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Inca din 1990 am fost de parere ca Dinamo si Steaua ar fi trebuit sa fie desfiintate,avind in vedere ceea ce reprezentau ele .Daca nu ma insel,m-am exprimat chiar si pe acest forum in legatura cu asta.Daca aceste echipe ar fi fost desfiintate atunci,fiind totodata"trecuti in rezerva" si alti indivizi gen Dragomir,Padureanu, Alexandru,Pascu,etc. nimic din ceea ce se intimpla acum la Dinamo sau in fotbalul romanesc nu ar mai fi fost posibil.

  6. #6
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Dinamo, rusinea!
    Dinamo, retrogradarea!
    Dinamo, desfiintzarea!
    Si daca vrei si... "uitarea"!

    Subscriu...
    Smile, its good for you!

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Trist ce incultura fotbalistica in comentariile de mai sus .Sigur ca Dinamo a cumparat jucatori si meciuri dar ce face tota lumea profesionista ?? Care sint stelele lui Real ,sau Barcelona sau Celtic sau Inter sau cine vreti . Si atiti altii au cumparat si meciuri si cumpara tot timpul(vezi Olimpique Marseille) . Dar fotbalul tot firbinte si frumos ramine . Chiar si cu putin Teatru...ca doar asta este pina la urma , spectacolul !Sau ce ziceti de atitea si atitea meciuri de box s iwrestling. Sau de formula 1 si raliuri unde se dau ordine cine sa cistige ...
    Dinamo asa cum a fost a dat pe Parcalab , pe Lucescu pe Dumitrache , pe Dinu , pe attia si atitia altii. Si au fost apoi lansati in lume si au facut mindria tarii!!!Asa ca mai relaxati-va . Si la filme cu James Bond ne ducem si stim cine va cistiga dar nu ne suparam si ne bucuram de SHOWUL oferit !!! Dorin

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Asa e Grig, trebuia sa pun si o obtiune "toate variantele"


    in ceea ce priveste faptul ca toate echipele au facut blaturi, de acord....NUMAI CA,ASA CUM NU PUTEM COMPARA CRIMELE ********ILOR CARE AU TRAS IN COPII NEVINOVATZI CU FAPTUL CA ACEI COPII ERAU UTECISTI SAU PIONIERI(IMEDIAT DUPA REVOLUTZIE ERAU NISTE SPURCACIUNI DE OAMENI CARE TOT LANSAU ACEASTA IDEE PE POSTURILE TV, TOTZI AU FOST VINOVATZI CA A DURAT ATAT COMUNISMUL :o );TOT ASA NU PUTEM COMPARA VINA ALTOR CLUBURI CU MIZERIILE FACUTE DE CLUBUL MILITZIEI SI SECURITATZII ,INFIINTZAT LA ORDINUL SI DUPA MODELUL RUSILOR. NICI CA PRACTIC PALMARESUL LOR, E UN DECOR DE MUCAVA,REZULTATELE LOR FIIND INFLUENTZATE DE ORDINE ALE GENERALILOR DE MILITZIE SI SECURITATE, CA AU FACUT BLATURI LA GREU SI AU AVUT PE DEASUPRA SI UN INTREG CORP DE BALERINI INTRE FLUIERASII MIORITICI. SA NU UITAM CA DIN LOTUL STIINTEI AU DISPARUT 21 DE JUCATORI DUPA PLECAREA CAINETZOIULUI.SA NU UITAM CA ATI LUAT TITLUL ANUL TRECUT DESI AVEATZI UNUL DINTRE CELE MAI SLABE LOTURI DIN DIVIZIA A LA STARTUL CAMPIONATULUI TRECUT.ITRE TIMP VI L-A FACUT CADOU NETZOIU PE CL.NICULESCU, PINALTI VI L-A DAT PE C.ILIE , MITZA BICICLISTA SI GINGARASU AU FACUT PRESIUNI GUVERNAMENTALE , NETOIU,PINALTI SI ALTZI V-AU FACUT O CARCA DE PUNCTE CADOU SI :worship: ASA CA EU CRED DIN TOT SUFLETUL CA ATATA TIMP CAT VA EXISTA ACEASTA CIUMA ROSIE , NU VOM AVEA CAMPIONAT CORECT. INDIFERENT DE CE MASURI S-AR LUAT.
    DINAMO E CONSTRUIT PRIN UCIDEREA ALTOR DOUA CLUBURI, A FURAT JUCATORII SAU I-A INROLAT OBLIGATORIU(SI STEAUA FACEA LA FEL) DAR CE A FACUT DINAMO, DE-A LUNGUL ANILOR NU A FACUT NICI O ECHIPA DIN FOSTUL LAGAR COMUNIST. ESTE CAMPIOANA MURDARIEI UMANE.

    Acum cand nu prea mai pot sa blatuiasca meciuri, se vad si rezultatele reale iar suporterii lor au ramas
    /jaw drop/
    ASA CA, /fu/ dinamo

    vezi Dorine, asta e tipic pentru suporterul dinamovist ; sa se bucure de acest circ dezgustator si tu ii zici show? :?
    DINAMO, DESFIINTZAREA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    hahahaha!

  9. #9
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    eu votez :rusi+militieni+rusine+retrogradare+desfiintare+ui tare
    /fu/ dinamoblat

    RETROGRADEAZA-I NETOIULE SI MUTA-I LA FOCSANI


    DINAMO N-ARE CE CAUTA IN FOTBALUL ROMANESC, NU /nope/


    FORZA STIINTA!!!

    dinamo iar dinamovistii :shit:

  10. #10
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dorin
    Trist ce incultura fotbalistica in comentariile de mai sus .Sigur ca Dinamo a cumparat jucatori si meciuri dar ce face tota lumea profesionista ?? Care sint stelele lui Real ,sau Barcelona sau Celtic sau Inter sau cine vreti . Si atiti altii au cumparat si meciuri si cumpara tot timpul(vezi Olimpique Marseille) . Dar fotbalul tot firbinte si frumos ramine . Chiar si cu putin Teatru...ca doar asta este pina la urma , spectacolul !Sau ce ziceti de atitea si atitea meciuri de box s iwrestling. Sau de formula 1 si raliuri unde se dau ordine cine sa cistige ...
    Dinamo asa cum a fost a dat pe Parcalab , pe Lucescu pe Dumitrache , pe Dinu , pe attia si atitia altii. Si au fost apoi lansati in lume si au facut mindria tarii!!!Asa ca mai relaxati-va . Si la filme cu James Bond ne ducem si stim cine va cistiga dar nu ne suparam si ne bucuram de SHOWUL oferit !!! Dorin
    -Dinamo (da si Steaua) nu au cumparat jucatori , ci i-a adus cu forta , i-a furat !
    -Si Olympic a cumparat meciuri. corect. da ce a patit pe urma ???
    -meciurile de wrestling nu prea se incadreaza la sectiunea sporturi
    -ordinele de echipa din automobilism se refera la ECHIPA. in echipa mea , io fac ordinele .
    -Lucescu si Parcalab erau deja jucatori consacrati , nu Dinamo i-a facut.......
    -la filme cu James Bond te duci tu...
    -daca vrei sa vezi filme , uita-te la cinematograf si nu pe teren.

    in concluzie , Dinamo sucks.
    Schumi? the only one!

  11. #11
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    dinu :? ....Ala cica va juca in filmul Fefeleaga , nu in James Bond /nope/
    joaca rolul lui Bator




    Forza Stiinta!

    dinamo ,
    netoiule,retrogradeaza-i sa joace cu electromagnetica,"prietenii lor de la Foresta ,prin vrancea si bineinteles sa-si caute blaturile la rezervele de la campina :ce_carnati: /fu/

  12. #12
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    ii uitasem pe borcea si kiritza
    astia doi cica joaca in filmul mihail caine de circ
    iar mister 8) in filmul omul cu luleaua sfaramata (productie CCCP 1985)

  13. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Tot nu pricep de ce atita ura .Chiar nu intelegti ca fotbalul e doar un joc ??De ce sa dramatizam un lucru in definitiv atit de trivial ???Fotbalistiii chiar daca joaca la Victoria Falticeni (scuze , doar un exemplu... )sint destul de des increzuti si plini de ei. Si nu sint fotbalistii care impusca copii pe strazi...?!?! Eu nu sint in definitiv suporter dinamoviet dar sint impresionat de modul agresiv si subiectiv de a vedea problemele.
    Stiti ce sporturi sint po****re in India si care sint vedetele ? Cricket de exemplu.Ati auzit de bandy care se joaca in nordul Europei ?Sau de fotbalul de club dinChina ,Ecuador ,Peru sau Australia ? Cui ii pasa ?Hochei in America , golf , etc ? Si ce vedete .Si ce ne doare pe noi cei mai multi ?Chiar daca cei de acolo ard pentru asta. Asa ca vedeti ca puneti atita ura si agresivitate in ceva la urma urmei atit de banal.Chiar nu v-ati bucurat cind dinamo a batut pe Milano in 82 in plina perioada comunista?
    Dorin

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    "Chiar nu intelegti ca fotbalul e doar un joc ?"
    Ba da, noi intelegem, ne mira faptul ca Dinamo nu intelege asta. De aici si topicul acesta cu numeroase raspunsuri.

  15. #15
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    :fuck_off: vai ce urat esti moldovene! :thinking:
    imi vine sa... :vomiton: cind te vad sau aud de dinamo

    Inteleg o ura pentru o echipa rivala,dar tu o faci un cult pt tine, tinde sa devina chiar mai importanta decat dragostea pentru echipa favorita....Dar te inteleg ,ineptii si defulare ,defulare,probabil iti merge prea rau in pat si nu gasesti un mod de exteriorizare mai bun...Dar te inteleg asa cum inteleg si nivelul tau intelectual(deja ma si vezi,sincer nu stiu cum reusesti performanta!)si stiu sigur ca nu vei ajuge decat un suporter plin de bere si nu te vei ridica pe o scara sociala mai inalta decat mahalaua...Ura fata de moldoveni..ceva patetica din partea voastra ...Ce-mi doresti tu mie iti doresc si eu tie si sa ti se intample tie! 8)
    Dorine observi spiritul de FairPlay de care-ti ziceam intr-un topic...
    AFC Red member

  16. #16
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Mai , mai ce furtuna s-a iscat in paharul cu apa de cind am avut indrazneala sa arunc un comentariu mai pasnic despre fotbal si mai ales Dinamo. Vorba englezilor " The king is dead , long live the king ""
    Hai Rapidu!(sau hai Coposu.....)Bine ca dragostea de fotbal este arzatoare dar pacat ca te si poti arde cu ea Dorin

  17. #17
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    BABAULEEEE !!!!!!!! era o gluma la adresa pozei asociate pe care ti-ai pus-o.Nu credeam sa fii atat de fazan incat sa nu intelegi aluzia. :o
    Nu credeam nici ca este o dovada de ura sa te numeasca cineva moldovean desi observ ca numai voi moldovenii aveti aceasta problema. Ai vazut tu vreun bucurestean, oltean, banatean, ardelean, dobrogean sa se simta jignit daca ii spui din ce regiune provine?
    Nu stiam ca e o jignire ca te-am facut moldovean
    Daca te-ai simtit jignit , scuza-ma.:oops:
    Daca nu vrei,atunci nu-ti mai zic ca esti moldovean,esti vecinul rusofonilor
    Este evident pentru toata lumea ca tu esti cel frustrat de cum arati, performantele tale in pat sau zona din care esti din faptul ca eu am facut doar o gluma , referindu-ma la altceva. Credeam ca e clar dar se pare ca nu ai inteligeta minima necesara pentru a purta un dialog; e adevarat si cu unule "intepaturi" strecurate.
    Mai bine taci ca faci de ras pe ceilalti moldoveni, asta ca tot iti place tie sa generalizezi.Numai prostii generalizeaza.Oltenii nu i-au urit niciodata pe moldoveni, noua ne place sa glumim iar voi o luati in serios
    In speranta ca pe viitor vei citi cu mai multa atentie mesajele mele, iti transmit urarea:
    /fu/ dinamo si retrogradarea
    daca retrogradeaza dinamo este bine pentru tine pentru ca va juca in seria I si vei putea sa-ti vezi idolii de mai multe ori
    vai de capul tau, moldovean si dinamovist in acelasi timp.....:shit:
    cam nasol :fuck_off:


    Forza Stiinta!

  18. #18
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    Mai , mai ce furtuna s-a iscat in paharul cu apa de cind am avut indrazneala sa arunc un comentariu mai pasnic despre fotbal si mai ales Dinamo. Vorba englezilor " The king is dead , long live the king ""
    Hai Rapidu!(sau hai Coposu.....)Bine ca dragostea de fotbal este arzatoare dar pacat ca te si poti arde cu ea Dorin
    Eu nu consider ca ne-am certat , Dorine. Am spus ce cred despre dinamo, fara ura.Am mai si glumit
    Sper ca nu esti si tu dinamovist si moldovean in acelasi timp

  19. #19
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Care cearta mai Sorine ?Coltul microbistilor traieste pe internet si putin entuziasm si conflict nu strica. Creste viteza singelui si oxigeneaza creierul. Nu sint moldovean si sint din tara lui Dobrin asa ca pricepi cine sta mai aproape de inima . Dorin

  20. #20
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    de ce nu zisesi Dorine de la inceput ca esti pitestean , Dobrin, Argesul ,chestii ,socoteli asa da
    in schimb dinamo.................. /nope/

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    DUPA CUM ATI OBSERVAT , M-AM CONFORMAT SUGESTIILOR VOASTRE SI AM SCHIMBAT OBTZIUNILE CHESTIONARULUI

    DINAMO, DESFIINTZAREA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    hahahaha!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •