View Poll Results: Cate medalii va lua Romania la JO 2008 ?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Sub 5

    9 9.47%
  • Peste 5

    32 33.68%
  • Peste 10

    47 49.47%
  • Peste 20

    7 7.37%
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 246 of 246

Thread: Cate medalii va lua Romania la JO 2008 ?

  1. #232
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sigur toti vreti performante. In afara de 2-3 nebuni nimeni n-a zic nici pas cand s-a demolat Stadionul National, singurul stadion decent de atletism din Romania pentru a face loc mafiei lui Videanu si Mircea Sandu.

  2. #233
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ala nu era stadion,era o groapa,iar pista de atletism disparuse de mult.Ne trebuie un complex cu piste si cu toate condiitiile,nu neaparat un stadion national cu pista,sau mai bine un complex olimpic pt pregatirea sportivilor in majoritatea disciplinelor.

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ala nu era stadion,era o groapa,iar pista de atletism disparuse de mult.Ne trebuie un complex cu piste si cu toate condiitiile,nu neaparat un stadion national cu pista,sau mai bine un complex olimpic pt pregatirea sportivilor in majoritatea disciplinelor.
    Era un stadion foarte bun, singurul decent pe care-l avea Romania. Iar pista de atletism fusese scoasa tocmai findca nimeni nu-i interesat decat de nenorocitul de fotbal in Romania

  4. #235
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Unii dintre voi se dau mai interesanti decat este cazul....Cum sa spui ca bronzul la 8+1 este o realizare atata timp cat Romania la aceasta proba a castigat regulat aur la Olimpiada si cand insasi sportivele se arata dezamagite si jenate de acest rezultat???

    In plus, sunt mai multi sportivi reprezentativi ai nostri care s-au aratat dezamagiti de ceea ce au realizat la aceasta Olimpiada, care s-a incheiat cu cele mai slabe rezultate din ultimele 5 decenii. Ce ar mai fi de spus?
    Last edited by Aurel.D; 23rd August 2008 at 20:36.

  5. #236
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    tragand linie suntem exact unde ne asteptam inainte de Olimpiada cu numarul total de medalii.la medaliile de aur ne-am depasit conditia insa.

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    pentru cei ce asteptau demisii, adica pentru mine

    Președintele Comitetului Olimpic Român, Octavian Morariu, s-a declarat multțumit de rezultatele obținute de sportivii români la Jocurile Olimpice de la Beijing., dar totuși se aștepta la mai multde medalii.

    "A fost o participare onorabilă. România pleacă acasă cu capul sus. Am reușit să depășim Polonia, care a avut o delegație de peste două sute de sportivi, pe când noi am fost numai 102. Nu ne-am făcut de râs. Nu mă așteptam să obținem atâtea medalii de aur. Mă așteptam la mai multe medalii, dar nu la atât de mult aur. Nu mă așteptam ca Diță Tomescu să ia aur, dar o medalie de la maraton tot așteptam. Marile mâhniri sunt echipa de handbal, gimnastul Marian Drăgulescu și atleta Nicoleta Grasu. Sunt foarte amărât și pentru Camelia Potec, care ar fi meritat o medalie după ce a participat la trei finale și a fost atât de aproape", a spus Morariu.

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Probabil in 2012 vom lua 1 aur si Morariu va declara ca e foarte bine fiindca am depasit la mare lupta Mozambicul si Insulele Vanuatu

  8. #239
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ala nu era stadion,era o groapa,iar pista de atletism disparuse de mult.Ne trebuie un complex cu piste si cu toate condiitiile,nu neaparat un stadion national cu pista,sau mai bine un complex olimpic pt pregatirea sportivilor in majoritatea disciplinelor.

    Da, ca in bancurile cu prosti, noi daramam si ultimile baze sportive decente ca "lasa, ca oricum vom construi unele cu mult mai moderne si mai sofisticate in viitor".

    Aurele, iar aduci traditia ca un argument aiuristic. Parca daca castigi titluri olimpice consecutive, automat trebuie sa vina altele si altele, ca intr-o morisca fara sfarsit .. inteleg daca eram si noi ca nemtii de la caiac-canoe de nu erau invinsi din 2001 ... dar intelege ca noi de la Atena n-am mai facut mai nimic in aceasta proba ... si nu, nu ne intereseaza strict JO cum e Korea la handbal de exemplu, sa fim seriosi, inainte o data cu titlurile la JO veneau si titluri la mondiale si cursele importante gramada...

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Chiar ma socheaza statistica aia cu Franta, nu stiam ca au trecut prin asa perioada grea ... deci sa inteleg ca cu toate ca nu cred ca vor considera aceste JO cine stie ce reusita pentru ca au luat putine titluri, e cea mai prolifica la total din 1920 incoace..

  10. #241
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Chiar ma socheaza statistica aia cu Franta, nu stiam ca au trecut prin asa perioada grea ... deci sa inteleg ca cu toate ca nu cred ca vor considera aceste JO cine stie ce reusita pentru ca au luat putine titluri, e cea mai prolifica la total din 1920 incoace..
    E si francezii iau partea plina si pomenesc de dimineata pana seara cate medalii au la total. Uita sa spuna ca n-au decat 6 de aur si alea in sporturi minore, cu exceptia lui Bernard

    Au fost un dezastru la atletism

  11. #242
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Deocamdata...17-18 scrie pe noi
    Am avut dreptateeram pe locul 12 atunci,cu noroc totusi am incheiat asa bine,si as zice nemeritat.

  12. #243
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Au fost un dezastru la atletism
    Poftim ? Cand au stralucit francezii la atletism ? Acum au luat un argint, la Atena 2 de bronz, la Syndey nema, la Atlanta au luat 3 titluri, da' 2 prin Marie-Jose Perec ... nu vad unde-i dezastrul.

    La scrima si mai ales ciclism pe pista au fost sub asteptari...

  13. #244
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Poftim ? Cand au stralucit francezii la atletism ? Acum au luat un argint, la Atena 2 de bronz, la Syndey nema, la Atlanta au luat 3 titluri, da' 2 prin Marie-Jose Perec ... nu vad unde-i dezastrul.

    La scrima si mai ales ciclism pe pista au fost sub asteptari...
    Pai bun si? Faptul ca au fost un dezastru si pana acum nu schimba situatia

  14. #245
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Pai cum adica ? Implica o traditie treaba asta, doar nu iei 0 medalii la o editie si te astepti sa iei 20 la urmatoarea ... plus ca n-au avut multi sportivi cu sanse, nici prea multi participanti .. e ca si cum ai zice ca noi am fost un dezastru la sarituri in apa si haltere.

  15. #246
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Pai cum adica ? Implica o traditie treaba asta, doar nu iei 0 medalii la o editie si te astepti sa iei 20 la urmatoarea ... plus ca n-au avut multi sportivi cu sanse, nici prea multi participanti .. e ca si cum ai zice ca noi am fost un dezastru la sarituri in apa si haltere.
    Pai la haltere n-am fost un dezastru luind un loc 4, iar la sarituri nu existam in acest sport. Francezii au avut campioni mondiali, campioni olimpici, asta fara sa mentionez banii pe care-i baga in acest sport

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •