Page 5 of 26 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 538

Thread: Patinaj artistic - Jocuri pe pc ( online ori nu)

  1. #85
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Am castigat nationalele !!!! Bravo Elena !!! Pentru Jocurile Olimpice si mondiale am pregatit ceva special.

  2. #86
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Nu-i corect Am facut asa de bine elementele la liber, ca puteai sa storci o lacrima de frumoase ce erau, dar notele au fost nejustificat de mici. La run-thru am luat si 5. Acum, pentru mondiale, am pregatit un program special. La run-thru am luat si 5.2. Sa vedem arbitrii astia rai ce note o sa-mi dea.

  3. #87
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Tu te plangi? Elena e mereu pe 1 sau pe 2...dar noi mai sus de 3(si asta o data) nu urcam Nu e corect!

    Macar Daisuke e pe podium
    Last edited by whisper; 21st April 2008 at 21:04.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #88
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ma plang, pentru ca la antrenamente facem asa bine si ne chinuim sa facem programul cat mai bine. Si la run-thru luam note mari. Si acum vin competitiile unde se puncteaza dublu. Oare jocul tine cont de tipul de sarituri care le facem ? Pentru ca eu pot pune dublu axel - dublu toe-loop, dar la note vin tot timpul cate una, pe rand.

  5. #89
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    La programul scurt de azi de la mondiale, a scris ca toate elementele au fost executate perfect sau aproape perfect, cu o singura cazatura. Cu toate astea am luat doar locul 3 ?!? Arbitrul american e un imbecil. Am facut numai duble la sarituri si combinatii grele. Plus artistic. Sa vedem maine la liber.

  6. #90
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Eu ce sa mai zic nici arbitrul din Japonia nu ne da note mari(din contra sunt aproape cele mai mici)
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #91
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat de arbitrar e acest sistem. Conteaza figurile care le faci pana la urma sau nu ? Pentru ca nu e totuna sa faci un dublu axel sau un single loop. Nu e numai cum faci, ci si ce faci. In plus, vad ca poti sa pui orice saritura in combinatie. Nu stiu daca in realitate poti face un dublu axel dupa un triplu salchow de ex.

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Conteaza mult cum structurezi programul...eu de exemplu am probleme la programul lung..nu reusesc sa pun cap la cap elementele astfel incat sa iasa un program care sa ajunga la 5. Si ii lipseste ceva programului lung: posibilitatea de a realiza o combinatie de 3 sarituri
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Pai eu am la run-thru destui de 5 si peste, dar la proba propriu zisa notele sint mai mici. Poate e ca in realitate si Elena nu rezista presiunii Si chiar ca ai dreptate cu cele 3 sarituri in combinatie. Imi aduc aminte de Plushenko. Cred ca la olimpiada a facut un 4-3-3 corect. Iar despre structura programului am mai spus. Tu faci combinatiile, dar conteaza ordinea ? Adica ar trebui sa conteze, dar ia jocul in considerare lucrul asta ? Pentru ca nu stiu cat de moale ti-e sa faci un dublu axel dupa un dublu toe-loop, trebuind sa mai faci jumatate de rotatie in plus in care pierzi elan. Elementele de la artistic sint punctate la a doua nota sau nota de la artistic e data de fluiditatea programului ?

  10. #94
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pe mine m-ati pierdut la discutiile astea
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #95
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de ce nu pot sa-mi update-uiesc avatarul. Numai uitati-va ce poza am aici pe site si cand dati click pe ea, uitati-va, e alta. Are dimensiunile si marimea corecta, dar nu apare pe site.

  12. #96
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Cum adica nu poti?Intra in user cp si da click unde scrie edit avatar. Si cand dai click pe avatar iti apare pagina de profil unde intr-adevar avatarul apare un pic mai mic.
    Numai uitati-va ce poza am aici pe site si cand dati click pe ea, uitati-va, e alta.
    Aceea e poza de profil ea nu apare in mod normal pe forum ci doar pe pagina ta personala.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  13. #97
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Kumiko a castigat LP-ul l-a mondiale...pacat ca la SP am iesit doar pe 4..asa ca suntem, pe 2 la overall
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #98
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Pardon, pe doi la overall sintem noi.

    Si whisper, uita-te ce mare e avatarul tau si ce mic al meu. De ce ? Avatarul meu de de 100 x 100 si l-au micsorat la 75 x 75. De ce la tine apare mare si la mine nu ?
    Last edited by whisper; 24th April 2008 at 00:06. Reason: CONSECUTIV

  15. #99
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Uita-te mai bine..ziceam de overall la mondiale stiu ca per sezon suntem pe 4
    Mozi au voie la avatar de 100x100.

    LE: Daisuke a terminat pe 2 la mondiale
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #100
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    ce porcarie. noi care nu sintem noderatori trebuie sa stam cu capul plecat sau cum ?

  17. #101
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu trebuie sa o interpretezi chiar asa...nu e chiar asa tragic faptul ca moderatorii au 100x100, iar useri 75x75
    www.fangymnastics.com

  18. #102
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Spuse un moderator.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  19. #103
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Am senzatia ca la 75x75 sint un copil sarac si necajit, ca fetita cu chibrituri, care se uita cu jind, de jos in sus, la copiii bogati care se joaca cu jucarii frumoase si ii dau cu tifla.

  20. #104
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Ei nici chiar asa. Sa zicem.... ca junior care se uita cu jind la un campion olimpic. Nu e mai bine asa?

    Don't mind me. M-au stresat rau niste clienti si cred ca am inceput s-o iau razna....
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  21. #105
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Nu-i mai bine. Don't feel like junior. M-am saturat sa tot fiu junior. Vreau sa fiu macar egal si eu odata, daca nu master. Si whisper nu e campioana olimpica, elevii ei au cam dat chix la OLS Trophy.
    P.S. Ce clienti ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •