Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 287

Thread: Polemici cu si despre panduri

  1. #43
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    gigele, tzine minte ce-tzi spun eu :siman ala e muritor de foame, ala n-are bani , n-are nimic. Ala e un neica nimeni din toate punctele de vedere.
    Iar echipa aia a voastra , Sportul, desi e infiintzata inainte de 45, decedata intre timp si resuscitata de bolsevici, nu reprezinta mai nimic in fotbalul romanesc. Este unul dintre cele mai muradtre cluburi, practic dupa revolutzie, a fost tinuta zeci ani in A numai si numai datorita pileor iar acum atzi cazut pentru ca avetzi un cersetor si un prostovan fara pereche in lumea asta. Fac pariu ca ala termina prin puscarie cand si mai rau... cand n-o mai avea nevoie mafia ukraineeana nevoie de el. Stai linistit , nu-tzi face vise ca cipercarul ala a fost prea tare pentru voi desi in targu Jiu era un zero barat. A incercat sa fie cunoscut luand copii de suflet niste muribuzi. Efectiv , o echipa ca Sportul nu-si justifica in nici un fel existentza. Iar faptul ca atzi stat in A atatzia ani datorita lui Nicu Ceausescu, Mircea Sandu si nea Cazanel in nici un caz nu va justifaca existentza. Mai lasa-ma cu pseudoclubul ala.
    Te lauzi ca atzi batut si voi cu 3-1 in turul editziei trecute? Atzi luat-o cu 2-0 in retur. Dar inainte de a vorbi, e bine sa te uitzi si la palmaresul general intre cluburi sau la istoria voastra penibila de club al federatziei , club tzinut inainte in A efectiv de-a moaca. Pe noi nu ne-a scapat nimeni, n-am avut nevoie de asa ceva. Pe voi insa, v-au salvat de cel putzin 30 de ori, inclusiv prin marirea numarului echipelor din A De fapt, ce-i explic unuia ca tine toate aceste lucruri ?
    Pierd timpul cu totzi cersetorii si analfabetzii , echipa cu trei suporteri si aia din interes. La Sportul , nici macar toate rudele fotbalistilor din lot nu sunt suporteri ai Sportului. Nulitatzi absolute . Se supara un cocalar ca nu-si facu norma la buzunare pe azi si trece la atac. Ce cautzi pe sectziunea unui alt club? Adio

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gigele , depasesti masura ! Vezi-ti de treaba si nu vorbi tu de galerie ! Am vazut cand erati in A ce galerie aveati..nu strangeati acasa nici cati craioveni au fost astazi la Pitesti ! Ce te oftici asa ... O sa jucati in retur la Tg. Jiu si o sa puteti arata cat de buni sunteti... Fiti fericiti ca ati cazut in cea mai usoara serie de B si nu te bucura daca veti reveni in A ...Nu aveti forta necesara sa ramaneti acolo!

  3. #45
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Ce face?
    Urla foamea in noi?

    Esti bolnav copile , dute in mizeria ta din regie si lasa forumul PANDURILOR in pace.
    VALEAAAA
    divizionarilor BBBBBBBB
    "du-te", corect gramatical. Dar, ma rog, dintr-un fermier cu 2.5 ha nu vei putea scoate niciodata academician. Sau asta e gramatica olteneasca???

    Acest forum este unul OLTEAN
    Ma insel cumva?

    VALEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Daca tot esti atat de microbist, te intreb de cate ori ai luat trenul sau un mijloc auto ca sa iti vezi echipa in deplasare? Noi am facut-o, si nu numai la Ploiesti sau Targoviste, ci si la Craiova sau Constanta.
    crede-ma pe cuvant, am fost la foarte multe meciuri


    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Dar cred ca in toata Oltenia nu a existat vreodata un afacerist mai mare decat ciupercarul ala, iar Siman e mai bogat decat toti oamenii de afaceri din Oltenia la un loc.
    nu mai bea, omule.Ajunge : D: esti simpatic foc, sa mai intrii pe aici


    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Oricum, pentru un creier infierbantat, care vede Jiul mai mare ca Dunarea, nu are importanta. Asta nu e sectiunea altui club, e un mesaj public pe un site public.
    gestul tau de a ataca clubul Pandurii mi se pare ridicol si atat. Care-i problema? Du-te pe sectziunea Sportului daca ai cu cine vorbi acolo

    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Mai bine muta-te intr-o tara bananiera, condusa de un dictator care a abrogat dreptul la libera exprimare. Nu avem ce discuta pentru ca nu pricepi, vezi doar mafie si alte alea,
    poate am sa-tzi urmez sfatul : D niciodata nu se stie : D Si zici ca Sportul a fost , este si va fi curat , nu? Fericitzi cei saraci cu duhul , bucura-te : D



    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Devii intelectual: "pseudoclub". Daca esti asa tare, tradu-mi si mie celebrul "Pseudokynegetikos", ca in dictionar nu am gasit etimologia acestui titlu.
    Pseudokynegetikos = fals(pseudo) tratat despre vanatoare(kynegetikos) in cazul lui Odobescu. In cazul Sportului ,un joc de cuvinte,inseamna un fel de "club, de...n-ar mai fi "


    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Si rade cotoiul ala parlit cu fular in gura, ca e mai subnutrit ca o pisica maidaneza.
    da' esti chiar nervos rau de tot, ia un sifon ca-tzi trece
    sau mai bine...lasa

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    ia uite ce se lauda cainele...
    esti o caricatura mah
    lasa-te de sportul asta ...postatul de mesaje pe forum...
    nu vezi ca esti cam intr-o ureche?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #48
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Am vreo 2000 de "suporteri" prin camine, asa ca e ultimul loc in care sa imi fie frica. In zona aia, fizicul meu este mai bine asigurat decat in fata blocului.
    oi fi femeie tu de ai 2000 de "suporteri" prin Regie
    daca tu nu esti beat la ora asta, inseamna ca eu sint papa de la Roma.
    Copiez mesajele de azi ca poate le sterg astia si vreau sa le arat unor amici, deseara
    Hai sa traiesti gigeleeeeeee !

  7. #49
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Chiar demonstrezi ca ai si ceva cultura generala, ceea ce e bine. Sau ai luat caietele de literatura din liceu?
    Nah, ca uitai caietele din liceu acas'(daca or mai fi ) si vezi tu, sint un pic cam departe de casa parinteasca. Da' o nimerii si eu, la plezneala asa

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere nu reprezinti nimic ..Esti un complexat care se descarca si el unde poate...Nu are rost sa vorbim de galerii facand comparatie intre Craiova si Sportul ... Apropo ! A fost un meci in Bucuresti la care au participat 10.000 de olteni..toti veniti pe cheltuiala lor!
    Voi nu veti putea strange atati spectatori nici intr-un an de A !
    Asa ca nu vad de ce as mai vorbi cu tine , nici nu am sa o mai fac! Si recomand si celorlalti olteni sa te lase sa delirezi in continuare fara sa-ti mai raspunda!

  9. #51
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Yo am incheiat subiectul!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    gigel asta uita si ce nick avea zilele trecute
    Vezi Ady, ce urat ii sta. Cand vei vedea ca ai prieteni care fac ca el, sa fugi de ei cat oi putea. Gigel inca nu face belele mari, ca sta in fatza calculatorului (sper sa nu-l sparga la betzie sau droguri ) da, oricum , foarte rau ii sta Mai vine si gay-jay(alta pacoste mare si orietarile astea nefiresti). S-a stricat lumea de tot
    Uite, de la bautura li se trage

  11. #53
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Ca tot veni vorba de blaturi....

    La Valcea ieri lumea a cam huiduit Pandurii, iar cand au auzit la statie scorul de 3-0 pentru Sportul cu Inter Gaz, spectatorii au aplaudat cu satisfactie aratand cu degetul obrazul celor din Targu Jiu, care regizasera blatul jenant cu Rarora!!!

    Cooperativa Miniera Tg. Jiu sa traiasca.....

    Inter Gaz joaca mult mai frumos ca Pandurii, dar ca valoarea sunt aproape egali adica ce e 3-0 pe langa 4-0!!! 8)
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  12. #54
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    minti aurolacule, au fost unii care si-au fluierat favoritii ca au pierdut, nici nu s-a pus problema unui blat.Asta e in mintea ta, ametita de aurolac bolnav.
    Pana la meciul retur ramaneti cu 5 jucatori in lot ca pierde handicapatul ala de siman toti jucatorii degeaba, ala n-are bani sa se duca la wc in oras si vrea sa tina o echipa de fotbal si clubul ala al vostru are mai multi suporteri pe aici decat pe stadion, de fapt nu toti sinteti suporterii sportului aici. de 50 de ani ati stat in A cu FRF -ul si acum incercati prin tot felul de mascarici ca nea tomenscu si Kassai sa promovati. Ati invins acum ,stai ca vedem noi in retur. Pe pariu ca nu promovati?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #55
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Incredibil cine ajunse sa-l ia la intrebari de cultura pe Blue Pseudokynegetikos cand mai ai nelamuriri sa vii ca-ti facem educatie, poate treci clasa si te duc mamitica, mama-mare si tanti Mita la plimbare la meciul retur , vezi sa nu-ti cada "beletu' " ala pe care-l platesti tu de zeci de ani la stadionul din Regie acum aflu ca are si poarta de intrare , ca daca vezi stadionul si imprejmuirile de acolo zici ca esti in Afganistan dupa bombardamente
    Blue, i-auzi ce zice asta, cica n-ai fost la destule meciuri
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #56
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Este parerea lui, poate lovita de subiectivism sau poate foarte realista. Daca modul de exprimare este unul decent. Daca nu erai de acord, puteai sa folosesti acelasi ton si limbaj ca Pacala nu sa injuri si sa folosesti expresii de mahala. Asta este ideea. Putem toti de aci sa avem pareri complet diferite dar in acelasi timp sa purtam discutii decente. Cand vei intelege ce vreau sa spun , putem discuta. La revedere

  15. #57
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Daca imi arati o injuratura, recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase. Da' sa fie injuratura, nu vreun atac mai dur

  16. #58
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Daca eu am jignit ....

    Spuse Pacala: "minti aurolacule, au fost unii care si-au fluierat favoritii ca au pierdut, nici nu s-a pus problema unui blat.Asta e in mintea ta, ametita de aurolac bolnav.
    Pana la meciul retur ramaneti cu 5 jucatori in lot ca pierde handicapatul ala de siman toti jucatorii degeaba, ala n-are bani sa se duca la wc in oras si vrea sa tina o echipa de fotbal si clubul ala al vostru are mai multi suporteri pe aici decat pe stadion, de fapt nu toti sinteti suporterii sportului aici. de 50 de ani ati stat in A cu FRF -ul si acum incercati prin tot felul de mascarici ca nea tomenscu si Kassai sa promovati. Ati invins acum ,stai ca vedem noi in retur. Pe pariu ca nu promovati?"


    Atunci cei care m-au botezat putin mai sus drept aurolac cum pot fi caracterizati.... Universitatea Craiova primeste bani de la Primarie, Pandurii primesc bani de la Regia lignitului care este subventionata anual de la bugetul statului cu mii de miliarde de lei, Rapidul are stadion facut de ministerul transporturilor, Dinamo are in folosinta baza ministerului de interne..... in schimb Sportul joaca pe un stadion construit din materiale ramase de la constructia metroului in anii 1979-1981. Iar bani de la buget pentru echipa nu au mai primit de mult..... doar e profesionista, nu? La Craiova oare jucatorii sunt gardieni publici de sunt platiti de primarie!??
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  17. #59
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    ultras vei vedea ca PANDURII va vor umili in regie.
    SE VA DEMONSTRA INCA ODATA DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI


    Nu ma mai pot opri din ras!!! S-a vazut "DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI". Nici ca putea-i s-o spui mai bine ady_azzuro.

  18. #60
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    imi cer scuze ca nu m-am tinut de cuvant, le-am dat doar doua.
    promit sa ma revansez in retur.
    Iti fac o oferta...
    Ce zici vi din iarna la CRAIOVA?
    Decat sa te revansezi prin div B , mai bine ai fi colegul lui NJOCK in atacul STIINTEI
    Ady, vezi ca "vi" se scrie cu 2 de i sau la voi se scrie altfel? Asta asa, FYI.

  19. #61
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 97SiR
    Nu ma mai pot opri din ras!!! S-a vazut "DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI". Nici ca putea-i s-o spui mai bine ady_azzuro.
    Vezi ca tot razand , faci greseli de 10 ori mai mari ca Ady Ce ghidusha e si gramatica asta si cum se intoarce ea impotriva celor care fac pe grozavii GHINION DE NESANSA Glumesc , nu te supara sau poate la voi se scrie asa

  20. #62
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ultras
    recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase.
    acum daca recunosti ca erai sub influentza , noi te iertam
    Auzi mah, da' urat faci la betzie

  21. #63
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Quote Originally Posted by Ultras
    recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase.
    acum daca recunosti ca erai sub influentza , noi te iertam
    Auzi mah, da' urat faci la betzie
    Blue, scoaterea din context a unor cuvinte scrise de mine o iau ca pe o gluma. Recunoasterea s-ar produce doar daca imi aratati o injuratura de a mea pe acest Forum.

    Gerson, limbajul pamfletar este prin definitie unul intepator si de multe ori jignitor. Cand am fost jignit, am jignit. Si daca va fi cazul o voi face din nou. Si crede-ma nu e o amenintare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •