Results 1 to 8 of 8

Thread: Complexul de inferioritate al stelistilor...

  1. #1
    incepator ratzushka's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Complexul de inferioritate al stelistilor...

    Pentru SOS si Gica Chioru', tusea si junghiul, forumurilor de pretutindeni :

    Cato cel Bătrîn (234 - 149 î.Hr.) "Cei ce voiesc să dea sfaturi trebuie desigur să şi primească."


    Da! Toti cei care sustin sau simpatizeaza clubul Steaua, sufera de un sever complex de inferioritate in fata celor de la Dinamo. Dinamo chiar daca nu reuseste intotdeauna sa fie echipa mai buna , in mod categoric ramine mereu echipa mai desteapta. Aici nu este vorba de " suferinta" celui aflat mereu pe locul doi, care se manifesta oriunde in lume. La stelisti acest complex de inferioritate este mult mai acut si nu se manifesta doar la suporteri ci si in structurile de conducere. De aceea MM Stoica "stelistul" mare iubitor de emisiuni gen "Copiii spun lucruri traznite", spune ca viseaza sa bata in Stefan Cel Mare si sa-l trimita inapoi pe Victor Becali la acumulatorii de Dacie. Dar de unde provine , cum spuneam, acest comlex ? Sa facem un scurt istoric: atat Dinamo cat si Steaua sunt consecinta fireasca a instaurarii regimului comunist in Romania, care oriunde a ajuns la putere a infiintat echipe ale armatei si ale internelor: securitate si militie. Nenorocirea nu a venit de aici, ci de la desfiintarea celorlalte cluburi, cu exceptia CFR-Rapid, considerata si de conducere si de microbistii vremii drept o echipa comunista. Pe masura ce si-au consolidat puterea comunistii au facut abuzuri din ce in ce mai mari. Peste tot, in toate sferele, in toata societatea. In sport. Si mai ales in fotbal. Lupta pentru putere intre interne si armata s-a terminat peste tot in tarile comuniste cu victoria structurilor ********o-militienesti. Numai Romania a facut exceptie, desi la noi securitatea si militia controlau aparent tot. Aparent ! In Romania comunista deasupra tuturor se afla Ceausescu ! Si in fotbal a fost la fel. Abuzurile s-au inmultit dupa 1986 si o data cu trecerea anilor CEAUSESCU-ARMATA-si - STEAUA si-au batut joc de soarta , cariera si dragoste fata de fotbal si de sport in general.
    DE AICI PROVINE COMPLEXUL GRAV DE INFERIORITATE AL STELISTILOR, DE LA FAPTUL CA AU AVUT TOATA PUTEREA, S-AU FOLOSIT DE TOATE MIJLOACELE MURDARE, SPECIFICE DICTATURII CEAUSISTE , DAR AU RAMAS MEREU PE LOCUL DOI , DESI APARENT ERAU MEREU IMPINSI SPRE PRIMUL LOC ! Steaua a pierdut astfel , competitia cu poprul roman ! Desi Gallup-ul GigiBecalian accepta marja de eroare de 40 %, poporul roman indisciplinat, nu a vrut sa devina stelist pe de-antregul , ci liber sa aleaga si alte variante! Ceausesu si clubul caraghios Steaua, n-au luat in calcul aceasta varianta. Si asta i-a costat ! Pe unul viata. Pe celalat , dezonoarea indusa de-un viol in grup. A fost folosit de-un ospatar. Dupa bunul sau plac. Dupa care a fost vindut unui cioban, spre folosinta rusinoasa. Crunta dezonoare!

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Huh? Vezi ca aici pe forum nisi dinamovistii si nici stelistii nu au complexe de astea. Dar daca zici tu... Stai ca vine maine Vasile314tzurka sa iti explice. Esti faimos, mi-a spus de tine, o sa iasa show. In acelasi timp, Gica Chioru nu e pe forum, o sa ii expire vineri un ban. Sper ca tu sa rezisti mai mult, desi lumea este cam circumspecta in ceea ce te priveste. Succes!

  3. #3
    incepator ratzushka's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Vadime , eu am parodiat timpenia si prostia ridicata la rang de virtute. Daca tu esti prea batrin pentru riduri suplimentare, nu ai decit sa-mi spui si plec. Nu am remuscari . Am crezut ca pot dialoga la un nivel superior. Altfel , sa stii , ca nu matem de nimeni ! Poate doar de D-zeu. El e prea puternic pentru mine. De restul nu am jena. Daca vreti sa ramineti o mina de stelisti nederanjati, e treaba voastra. Va doresc Vise placute si liniste sufleteasca deplina...

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1

    bun venit dragului si inestimabilului ratzushka:)

    o ratza fad-a tale riduri doar de la sapca mai rasar,
    de mult nu te-am vazut amice si-am pus un garcea-n galantar.
    i-am altoit si puf si varza si-un cioc oranj din cel sucar
    un motoras cu ardei iute si macanit lipsit de har.

    complex n-avem, stelisti cum suntem, si nici nu tinem in pahar
    ai nostri dinti ce-au sa te muste de pulpa-ti frageda-n gratar.
    ia-ti deci avint sa dai citate din filosoful legendar
    c-ai ostenit vreo patru dex-uri ca garcea cel din galantar

    ratzushka drag, te temi de Domnul si asta numai "poate doar"?
    o scum blasfemic slava tie parca te vad in galantar
    dar mult mai bine stai in tava pirlit usor, o rumen dar,
    al cui o vrea sa te-nteleaga de ce iti cauti iarasi par
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #5
    incepator ratzushka's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Hai noroc 3.14 !

    ...sare este caine, hei , hei...!

  6. #6
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    noroc ratzushka, imi lipsishi
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ratzuushka, esti binevenit aici pe forum atata timp cat nu folosesti limbajul lui Gica cu care te contrezi pe toate forumurile posibile. Acest thread va fi inchis din respect pentru suporterii stelisti la fel cum si cel al lui Gica a fost inchis. Daca vrei poti sa postezi in continuare pentru ca dupa cum spuneam esti binevenit atata timp cat nu schimbati online in prosport.

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ratzushka
    Vadime , eu am parodiat timpenia si prostia ridicata la rang de virtute. Daca tu esti prea batrin pentru riduri suplimentare, nu ai decit sa-mi spui si plec. Nu am remuscari . Am crezut ca pot dialoga la un nivel superior. Altfel , sa stii , ca nu matem de nimeni ! Poate doar de D-zeu. El e prea puternic pentru mine. De restul nu am jena. Daca vreti sa ramineti o mina de stelisti nederanjati, e treaba voastra. Va doresc Vise placute si liniste sufleteasca deplina...
    Nu m-am prins... Stiu ca parca mai postase cineva asa ceva, dar despre Dinamo. Esti bine-venit, pe forum, asa cum este toata lumea care pastreaza decenta. Mie imi pare bine ca ai venit aici, mai ales ca stiu ca Vasile314tzurka "plangea" dupa tine . Cit despre nivelul discutiilor, noi il facem mai ridicat, altii il coboara. Sau invers. Asta este forumul, tu iti alegi prietenii. Pe "dusmani" e bine sa ii ignori.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •