Results 1 to 12 of 12

Thread: Kahn il critica pe Klinsmann.Are dreptate ?

  1. #1
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Kahn il critica pe Klinsmann.Are dreptate ?

    Vizita oarecum neasteptata a viitorului antrenor al lui Bayer München, Jürgen Klinsmann l-a scos din sarite pe Oliver Kahn care a reactionat public declarand in publicatia müncheneza "Abendzeitung" ca :" Noi suntem pe calea a trei titluri, de aceea orice abatere a atentiei este daunatoare, asa si aceasta vizita. Asa-ceva nu am trait inca in toata cariera mea, ca viitorul antrenor sa sada in tribuna deja intr-un sezon inca neincheiat..."
    Pentru intregirea starii de fapt trebuie notat ca Oliver Kahn nu il simpatizeaza deloc pe Jürgen Klinsmann, de cand acesta, la CM din anul 2006, l-a numit portarul nr.2, dand prioritate lui Jens Lehmann.
    Cum vedeti voi aceasta poveste ?

  2. #2
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Cum vedeti voi aceasta poveste ?
    Batranetea i-a luat mintile lui Kahn

  3. #3
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    atat timp cat Klinsmann si-a cumparat bilet, nu vad care ar fi problema...Kahn ar trebui sa isi vada treburile lui, ca doar nu din vina lui Klinsmann a luat acel superb gol de la Contra
    Last edited by Celso; 5th April 2008 at 13:06.

  4. #4
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    atat timp cat Klinsmann si-a cumparat bilet, nu vad care ar fi problema...Kahn ar trebui sa isi vada treburile lui, ca doar nu din vina lui Klinsmann a luat acel superb gol de la Contra
    De acod, cu o singura obiectie: ma indoiesc ca Jürgen si-ar fi cumparat bilet, si prezenta lui langa Karl-Heinz Rummenigge, l-am vazut la televizor, arata ca a fost invitat de conducerea lui Bayern. Sau cel putin asa cred. Altfel ar fi luat loc undeva in tribuna...

  5. #5
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Nu vad nimic rau ca viitorul antrenor al unei echipe sa vina si sa isi studieze meci de meci evolutia viitorilor sai elevi.
    E pacat ca Oli Kahn nu priveste lucrurile mai rational !
    Zbor pana la stele.

  6. #6
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Admonestat din toate partile si criticat direct de spectatorii si telespectatorii emisiunii duminicale a DSF, "Doppelpass", Oliver Kahn a intors-o ca la Ploiesti, declarand azi ca "Reactia mea a fost negandita, poate mult prea negandita, imi pare rau..."
    Ce bine e daca gandesti inainte sa vorbesti !


    PS: Klinsmann a venit la München la invitatia prezidiului lui Bayern, inainte de meci a discutat cu Ottmar Hitzfeld si a luat cu acesta masa de pranz impreuna.

  7. #7
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    intr-o oarecare masura cred ca si Kahn are dreptate. aceste prezente ale lui Klinsmann aduc si o presiune in plus asupra jucatorilor. din cate am mai citit legat de acest aspect se spune si ca ar fi un oarecare cod etic al antrenorilor in sensul ca nu este indicat ca antrenorii ce urmeaza sa preia o echipa peste o anum per de timp sa intre in contact cu jucatorii pt a nu le distrage in vreun fel atentia sau pt a nu crea presiune. un lucru este cert insa, kahn mai bine tacea si daca era nevoie se sesizau altii, nu el.
    Immer FC Bayern

  8. #8
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pacat ca se cearta, au fost colegi multi ani la echipa nationala... Kahn ar fi trebuit sa aibe bunul simt si sa se retraga la timp din activitate! El inca mai vrea sa fie primul peste toto...uite ca nu se mai poate...sa vedem cum se va impaca cu Jurgen Klinsmann, am auzit acum cateva saptamani de la comentatorii Sport Klub ca dupa retragere Kahn va ramane la Bayern, antrenor cu portarii sau ceva director...sper sa nu iasa scandal!

  9. #9
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kst View Post
    intr-o oarecare masura cred ca si Kahn are dreptate. aceste prezente ale lui Klinsmann aduc si o presiune in plus asupra jucatorilor. din cate am mai citit legat de acest aspect se spune si ca ar fi un oarecare cod etic al antrenorilor in sensul ca nu este indicat ca antrenorii ce urmeaza sa preia o echipa peste o anum per de timp sa intre in contact cu jucatorii pt a nu le distrage in vreun fel atentia sau pt a nu crea presiune. un lucru este cert insa, kahn mai bine tacea si daca era nevoie se sesizau altii, nu el.
    Nu are in nicio masura. Si daca bunul Dumnezeu ia loc in tribuna acesti profesionisti milionari trebuie sa-si faca meseria pana la capat.
    Kahn se foloseste de fiecare prilej pentru a se socoti cu Klinsmann pentru rolul de rezervist de la CM si asta este totul.
    Este bine ca "Oli" isi incheie activitatea la finele sezonului si este foarte bine ca s-a decis sa ia un an pauza de la orice contact cu fotbalul.

  10. #10
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    aici nu pot fi de acord cu tine. sunt sau ar trebui sa fie profesionisti insa nu sunt roboti. exista enorm de multe lucruri care le poate influenta evolutia atat in sens pozitiv cat si in sens negativ. nu poti spune ca trebuie, prin simplul fapt ca sunt profesionisti, sa fie impasibili la orice... sunt si care considera ca aceste vizite ale viitorilor antrenori nu sunt indicate.
    oli intr-adevar nu este omul potrivit pt a face comentarii mai ales ca se stie disputa pe care a avuto cu Klinsmann in 2006.
    cat despre retragerea lui, pot spune ca o regret dat fiind faptul ca a fost unul dintre cei mai mari portari ai lumii si un adv simbol al lui bayern si nu te poti astepta insa sa aiba aceleasi evolutii ca la 30 de ani. a facut cateva gafe in ultimii anii dar a si avut numeroase interventii salvatoare
    Immer FC Bayern

  11. #11
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa fim de acord, discutia este libera.
    Dar sa judecam. Nu stiu cu ce te ocupi, dar sa zicem ca lucrezi intr-o filiala LIDL pentru 2000 de euro pe luna si trebuie sa suporti indiscretia camerelor de luat vederi, ochii atintiti si badaraniile sefilor tai. Trebuie sa-ti faci datoria insa pana la capat.
    Atunci un Oli Kahn, cu tot respectul pentru ceea ce a facut pentru fotbalul german, care pentru 9 milioane euro pe an sta in atentia opiniei publice trebuie sa suporte orice prezenta in tribunua chiar si a lui Klinsmann. Problema e, asa cum zice neamtul, ca acest Klinsmann este pentru Kahn "der Intimfeind" si cauta fiecare ocazie sa se socoteasca cu el.

  12. #12
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    stiu ca este o discutie libera si nu tb neaparat sa fim de acord, era doar o forma de exprimare
    ok, lucrezi la lidl pe 2000eur/luna si vine seful tau si te urmareste indeaproape in fiec zi. da, esti nevoit sa suporti insa nu ai prefera sa nu o faca? nu este chiar acelasi lucru aici insa destul de aproape. si da, am mai spus-o, kahn ar fi trebuit sa stea in banca lui nu sa mai caute noi divergente cu Klinsmann.
    Immer FC Bayern

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •