Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 38

Thread: Am scapat de Iordanescu!

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Am scapat de Iordanescu!

    Iordanescu si-a dat demisia!
    Anghel Iordanescu a anuntat joi ca renunta la pregatirea echipei nationale. "Am castigat in Scotia si lumea tot nu este multumita. Cand spun lume, ma refer la oamenii implicati in fotbal, dar si la parerile din presa. Nu este liniste la echipa nationala, iar eu in aceste conditii nu pot face performanta. Hotararea mea este definitiva", a spus Generalu', anuntand pentru vineri o conferinta de presa alaturi de Mircea Sandu. "I-am recomandat presedintelui FRF un nume pentru postul de selectioner. Va fi un antrenor tanar, la care nu se asteapta nimeni. Numele lui? Incepe cu L", a spus Iordanescu. Lucescu sau Lacatus?

    Onlinesport - 1/04/2004

  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cine da de baut? Eu am o mica rezerva de palinca, pe care tocmai o dau gata! La Multi Ani!

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Suedia
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Buna gluma de 1 april... pacat ca nu e adevarul

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    de ce nu il credeti pe vadim? e ciudat. e din cauza pozei de la fata de pe forum? hm...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    am fost fericit pentru o clipa..........pacat ca azi e 1 aprilie

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pentru onlinesport.ro, asemenea glume sunt de ultima speta stiut fiind faptul ca orice suporter ar fi asteptat o stire adevarata in acest sens...e cert ca onlinesport.ro nu va mai fi (cel putin pt mine) o referinta pt stirile calde din sport.
    Numai bine.

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e treaba ta daca nu ai simtul umorului.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Abramburel, cele mai mari ziare de sport din Spania, Marca si As, au dat niste gogomanii de ziua lor a pacalelilor (care a fost cam acum doua luni), de era sa le bag in ziar: ca beckham si-a luat nu stiu ce yaht, ca del bosque revine la Real Madrid. Sint glume pentru cei cu simptul umorului si nu stirbesc cu nimic din prestigiul sau increderea pe care o ai intr-un ziar. Se fac o data pe an si mai dezmortesc atmosfera. Razi si tu nitel si gata.

  9. #9
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Si ce daca e o gluma (chiar stiam ca e o gluma ) eu tot termin palinca!

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    sa-ti stea in git palinka cu iordanescu cu tot
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ultras, hai ca te-ai cam tzepuit nitzel. S-a mai pacalit si Iulian, pe PM.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Bine ma Vadime, puteai sa zici orice gogomanie posibila, dar nu asta cu Iordanescu. Imi doresc mult prea mult sa se intample asta, mai ales dupa varza de aseara. Dar ma rog...de lepra nu scapi orice-ai face.
    Cand am vazut aseara incalceala aia penibila, ceva urme de pase, nici o idee de joc, un Ganea criminal, Mutu transparent si doua goluri jenante ...iti dai seama ce sentimente aveam fata de generalul care cu o zi inainte spunea ca trebuie sa jucam tinereste fiindca avem o echipa tanara...

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si eu vreau sa plece Iordanescu. Astept ziua cand stirea aia va fi pe bune... Oare o veni?

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si tu acum cine nu-si doreste? taman de aia e misto ca ne mai trece amareala dupa timpenia de aseara.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Ma rugam in prima repriza sa dea scotienii un gol, poate poate ne miscam si noi putin...da' si aia saracii, vai de capul lor, mai handicapati decat noi...

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Penibil meci. Golul lor a fost mai frumos decit ale noastre adunate. L-au pacalit pe Chivu la marea arta. Avem o echipa slaba, nu avem fata de Cupa Mondiala 2006. Si un antrenor pe masura.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Nu echipa e problema, desi in meciu asta a fost fiindca niciunul nu a vrut sa fuga, au jucat asa...in dorul lelii, li s-a rupt, cred ca abia asteptau sa plece fiecare la clubul lui si sa aiba semnata in condica inca o convocare. De antrenor nu mai are rost sa vorbim , e absolut inutil.
    Chivu e aerian in ultima vreme, Mutu nu a mai dat gol de nu stiu cate sute de minute...daca ei nu merg atunci nici nationala nu merge, e pacat....am un gust amar dupa batjocura de aseara.

  18. #18
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Oare cine va fi misterosul antrenor care incepe cu L? Lucescu sau Lacatus? eu zic ca Lacatus are cele mai mari sanse!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    Oare cine va fi misterosul antrenor care incepe cu L? Lucescu sau Lacatus? eu zic ca Lacatus are cele mai mari sanse!
    Da, numai ca sunt ZERO

    (pe moment chiar eram gata sa le spun celor din birou MAREA veste ...)

  20. #20
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Duamne ce m-am bucurat cand am vazut titlul. Am si uitat de 1 aprilie. Terminati va rog cu faze de-astea ca am o inima cardiaca...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    sa-ti stea in git palinka cu iordanescu cu tot
    am tot incercat sa imi ramana palinca in gat, dar a naibii nu vrea sa se opreasca din alunecatu' pe esofag. Iar Iordanescu are telefonul inchis.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •