Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 89 of 89

Thread: Gloria Buzău

  1. #85
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Am revenit pe stadion dupa ceva timp.Am cumparat biletele cu coduri de bare si holograma printate cu ora si adversarul ce aveam sa-l intalnim si ele mi-au dat speranta ca lucrurile poate nu s-au inrautatit odata cu trecerea in liga a doua. Am regasit scaunele ce nu si-au pierdut culoarea,gazon impecabil la cele 4 grade din 1 noiembrie, totul parea ingrijit pana si gardurile. Mergand spre tribune m-am gandit, "arata ca nou". Ei da au ramas cateva lucruri bune si in liga a doua. Am ragasit galeria ragusita cu "Hai Hai Hai Buzau" oameni la vasta a doua si a treia purtand steaguri splate de vreme unu dintre ele cred ca avea o emblema veche a clubului probabil cea din '73 . Ce meci ? cel de azi Gloria Buzau cu Concordia Chiajna a fost un meci frumos ocazii la ambele porti in care bine inteles "ne-au furat arbitri" si unul dintre ai nostri era prins in offside la fiecare pasa. In ciuda frigului si a rezultatului de egalitate m-am simtit bine ...echipa joaca, stadionul arata bine, atmosfera e placuta printre oamenii ce nu fac galerie Gloriei dar care tin cu ea.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Clau, de cand ma stiu la Buzau nu au existat suporteri, ci spectatori. Oameni cu o pseudo-cultura fotbalistica care vin la meciuri doar pentru a mai sparge o samanta si a bea o bere. Legat de stadion, probabil ca este cea mai frumoasa baza din liga a II-a.

    Ca sa folosesc un celebru cliseu, se pare ca Gloria "s-a reinventat" sub comanda lui Anton, un om cu caracter, cu care am avut onoarea sa lucrez pe vremea cand eram junior al echipei din Crang.

    PS: Jucatorul despre care vorbesti este Radu, un atacant masiv, incisiv, cu o viteza foarte buna, omul care, spun eu, o sa ne aduca multe puncte prin golurile sale. Cat despre arbitraj, a fost mediocru spre slab.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Gloria a obtinut ieri o remiza alba, 0-0, in meciul disputat impotriva echipei Petrolul din Ploiesti. Cu acest egal, buzoienii ajung la cota 15 in clasamentul seriei intai. Nicolae Anton si-a felicitat elevii pentru punctul obtinut in fata, spune el, celei mai bune formatii a seriei. Pe de alta parte, acesta a blamat arbitrajul, brigada condusa la centru de arbitrul-bricheta, Deaconu, comitand multe greseli. In etapa urmatoare Gloria se deplaseaza la Snagov pentru confruntarea cu formatia din localitate.

  4. #88
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Buzoienii sunt pe 14 cu 32p. si mai au meciuri cu Petrolul, FC Snagov, Sportul si Farul. Program infernal, nu cred ca vor prinde locul 13!

  5. #89
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Mda teoretic Gloria Buzau este in liga a 3-a. Sunt zvonuri ca s-ar retrage steaua 2 sau/si bacaul, astfel Gloria ar deveni prima deasupra liniei. Un moment trist pentru club sper ca va trece cu bine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •