Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 89

Thread: Gloria Buzãu

  1. #64
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Hmm mai bine cu Stoica decat cu Cîrþu, ca el ar fi bun doar pt tranzitia liga I >> liga II

  2. #65
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Plecari
    Paleacu ºi ªuleap, liberi sã-ºi caute alte echipe

    Dupã Claudiu Ionescu, Gloria s-a mai despãrþit recent de doi jucãtori importanþi. Mijlocaºii Marius ªu­leap ºi Alin Paleacu au terminat dupã meciul cu Steaua contractele pe un an cu Gloria. Conducerea clubului buzoian n-a fost mulþumitã de prestaþiile lor ºi nu le-a propus prelungirea. Oficialii Gloriei nu l-au iertat pe ªuleap pentru faptul cã în retur nu ºi-a mai ajutat deloc echipa ºi a fost mai mult accidentat. Paleacu a jucat, însã evoluþiile sale n-au fost mulþumitoare.

    Nunes a plecat în Brazilia

    Sãptãmîna trecutã, dupã meciul cu Steaua, brazilianul An­dre Nunes a plecat împreunã cu so­þia înapoi în Brazilia. Nu înainte de a cere înregistrarea meciului cu Craiova, cînd Nunes a marcat singurul gol pentru Gloria. "Nu ºtiu dacã mai revin. Nu depinde numai de mine. Eu aº vrea, m-am simþit bine aici", ne-a spus atacantul. în acest timp oficialii Gloriei încearcã sã-l convingã. "El ar vrea înapoi, dar clubul din Brazilia cere în schimb 700.000 de euro. Noi i-am spus sã discute acolo, dar mai mult de 100.000 de euro nu putem oferi. Dacã rezolvã e bine primit, cãci e un jucãtor bun", a spus preºedintele Brebeanu. (gloriabuzau.ro)

    Hmm cu atatea plecari sper sa avem si jucatori care vin la echipa

  3. #66
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clausisme View Post
    Hmm mai bine cu Stoica decat cu Cîrþu, ca el ar fi bun doar pt tranzitia liga I >> liga II
    mai bun e Cartu decat sclavu ala de Dorinel!(vezi Vaslui)
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  4. #67
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    sagna(petrolul) si dino eze eu semnat cu Buzau! sper ca acum dupa ce a semnat dino eze sa revina cu picioarele pe pamant si sa nu se mai gandeasca la Steaua!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  5. #68
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    aºa este ... "transferul" la Steaua din iarnã l-a dat un pic peste cap ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #69
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    7 jucatori au fost pusi pe liber

    Antrenorul Stefan Stoica a anuntat ca jucatorii Gheorghita, Jozic, Barbu, Ochinca, Sotrocan, Nejneru si Jaber sunt liberi sa-si caute alte formatii.

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    bucuresti..
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Wink

    fortza buzau FORTZAAAAAAAAAAA STEAUAAAAAAAAAAAA

  8. #71
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Gradinescu la meciu cu Brasovul "cu vreo doi inaintasi de la Recolta Sahateni si vreo 5 baieti la care nu le este frica de mingie de la Plescoi , echipa ar juca mai bine" . Cred ca o sa ma duc cu portavocea la stadion si le spun : Va rog cine s-a gandit sa aduca 6 portughezi din liga a 3-a in echipa sa-si dea o palma

  9. #72
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    INTERVIU EXCLUSIV GSP // “Sîntem sãraci, dar demni”
    November 25th, 2008 | Fotbal

    Patronul Gloriei Buzãu, Constantin Bucur, e gata sã jure cã nu-ºi va retrage echipa

    - Chiar aºa, cine sînteþi dumneavoastrã, domnule Constantin Bucur? Buzãul urmeazã sã se retragã din Liga I, iar noi nu prea ºtim cine e patronul Gloriei.
    - Sã lãsãm politeþurile, zi-mi Costel!

    - Mã rog, Costele …
    - Am 55 de ani, m-am nãscut în Odobeºtii de Vrancea ºi locuiesc în Bucureºti. Mã ocup de afaceri.

    - Ce fel de afaceri?
    - De toate, agriculturã, imobiliare, pisciculturã etc. Afaceri.

    - Vã merge bine?
    - N-o sã dau cifre, am sã precizez doar cã am bãgat peste 7 milioane de euro în Gloria. Din pãcate, s-a cam ales praful de ei!

    - Gigi Becali v-a determinat s-o finanþaþi pe Gloria?
    - Am mai auzit povestea asta cu Gigi Becali, dar e falsã. Adevãrat, sîntem prieteni, dar nu Gigi m-a adus la fotbal. Am venit singur. Nu m-a tras nimeni de mînecã.

    - De ce?
    - Ca sã fac haz de necaz, aº zice cã de fraier. În rest, am auzit ºi eu basmul cã Gigi m-ar fi pus sã mã arunc într-un bazin, dar nu mi-a spus ºi dacã în bazin e apã. Repet, am venit în fotbal de unul singur.

    - De ce tocmai la Buzãu?
    - O explicaþie ar fi cã oraºul sã gãseºte la jumãtatea distanþei dintre Odobeºti ºi Bucureºti. Alta, cã mi-au plãcut oraºul ºi locuitorii lui. Pentru suporterii Gloriei, de dragul lor, am investit, investesc ºi voi investi.

    - Cum aºa, nu vã retrageþi?
    - Altã prostie. Avem doar 3 puncte ºi nici o victorie, sîntem sãraci, dar demni. ªi-apoi, de ce ne-am retrage, ca sã ne umplem de ruºine ºi sã bulversãm campionatul?!
    - Ca s-o ajutaþi pe Steaua!
    - Frate, frate, dar brînza e pe bani. Nici anul trecut, nici anul ãsta, n-am fãcut sluj în faþa Stelei ºi n-o sã facem nici în continuare. Anul trecut, dacã n-am fi încurcat-o noi în Crîng, cu golul lui Bunicã din prelungiri, Steaua ar fi luat titlul. Recent, am þinut-o în ºah chiar pe Ghencea, ca atare, nu þine ideea c-am fi satelitul ei. Cu tot respectul pentru Gigi, Steaua sã se ajute singurã!

    - În cazul în care Gloria s-ar retrage, Steaua ar ieºi în avantaj. Ei i s-ar scãdea un singur punct, în vreme ce contracandidatele ei, lui Dinamo, CFR-ului, Timiºoarei ºi Rapidului, li s-ar scãdea cîte 3.
    - ªi ce-i cu asta? Mor eu de grija Stelei?

    - Atunci de ce i se mai zice Buzãului ºi Steluþa?
    - Poate din considerentul cã am împrumutat cîþiva jucãtori de la ea. Altfel, încã o aiurealã, o metaforã gazetãreascã.



    - Întrucît pare imposibil sã vã îndepliniþi baremul de 25 de puncte, riscaþi sã începeþi sezonul 2009-2010 în B cu un handicap serios. Din acest motiv se ºi zvoneºte cã v-ar conveni sã vã retrageþi acum. Ca eventual sã fuzionaþi cu Rîmnicu Sãrat, din acelaºi judeþ ºi lider în Seria 1 a Ligii a 3-a, ca sã jucaþi toamna viitoare în B fãrã penalizare.
    - Fugi, dom’le, de-aici! N-am abandonat ideea de a îndeplini baremul. Totodatã, publicul buzoian meritã sã fie reprezentat în primul eºalon ºi n-o sã-i rãpesc eu aceastã bucurie. Va fi însã necesar sã mi se alãture ºi organele locale, Primãria, Consiliul Judeþean ori ambele. De unul singur rezist din ce în ce mai greu. Pierd din ce în ce mai mult.

    - Doar 3 puncte din 16 meciuri, nu puþine, foarte puþine!
    - Aºa e. Fiind la început de drum, am greºit ºi eu, aducînd antrenori ºi jucãtori care n-au confirmat. Dar ºi arbitrii ne-au ars pe unde ne-au prins. Inclusiv cu Steaua, cînd Lovin trebuia eliminat în minutul 2 deoarece l-a lovit pe Doicaru cu cotul. Cu Craiova ni s-a anulat un gol perfect valabil, arbitrii ne-au pîrlit la Piteºti, acasã cu Braºovul, în repetate rînduri. Ne-a urmãrit ºi ghinionul, cãci Argeºul ºi Iaºul ne-au egalat chiar în minutul 90.

    - Omului sãrac nici boii nu-i trag!
    - N-am cerut sã fluiere arbitrii cu noi, dar ne-a durut sã ne prosteascã.

    - Nãdãjduiþi sã realizaþi 22 de puncte în retur?
    - De ce nu? Recent, l-am angajat recent pe Paul Cazan, un tip foarte corect ºi cu multã experienþã. Cu sprijinul lui, voi face curãþenie la echipã ºi o vom lua toþi de la zero. Mai rãmîne de disputat ºi o etapã din tur, ce-ar fi sã batem la Bistriþa? Ca sã spargi gheaþa nu-i niciodatã prea tîrziu.

    - Aºadar, nu vã retrageþi?
    - Nu, nu ºi iar nu. Nu sînt dintre aceia care sã plece de pe cîmpul de luptã în plinã bãtãlie. Cît mai existã o ºansã, cît de micã, mã agãþ de ea.

    - Altceva, domnule Bucur, puteþi decide dumneavoastrã singur soarta Gloriei?
    - Te-am rugat sã-mi spui Costel, dar ai uitat. Rãspunsul e da. Posed 96 la sutã din proprietatea clubului, aºa cã eu hotãrãsc, eu ºi numai eu. Iar hotãrîrea mea e fermã, mergem mai departe. Cunoaºteþi vorba, murim, dar nu ne predãm.

    - Nu vã gîndiþi sã vindeþi?
    - Cui sã vînd, cine ar cumpãra o echipã nu cu un picior în groapã, ci cu amîndouã?!

    - Totuºi …
    - Nici un totuºi! M-am apucat de-o treabã ºi, în ciuda dificultãþilor, o voi duce pînã la capãt. Poate nu ºtii, dar noi, vrîncenii, sîntem oameni de cuvînt, de onoare.

    - Aflu acum, mulþumesc, Costele!
    http://blogsport.ro/ioanitoaia/2008/...aci-dar-demni/

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    SOC!!! Dupa lupte seculare care au durat 20 de etape, gloriosii au reusit sa obtina prima victorie din acest sezon pe terenul formatiei Otelul cu scorul de 2-1. Surse apropiate clubului ne-au dezvaluit ca vor urma si altele. Asa ca pariati pe Gloria! :ras-plans:

  11. #74
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Cred ca in urma neindeplinirii baremului de retrogradare ori se vor desfiinta ori vor fuziona cu Ramnicu Sarat.

  12. #75
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Ehh Gloria a mai castigat un meci ...inca putin si luam campionatu Existenta unor foarte slabe precum FC Arges care isi cumpara locul in liga1 e foarte trist ...sper sa aiba un loc in divizia a 2-a langa Gloria Buzau

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    CSM-ul este ca si promovata in B. Cel mai probabil o sa fuzionam cu ei in sezonul urmator al ligii a 2-a, iar astfel vom scapa de punctele de penalizare.

  14. #77
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Numai in Romania se poate asa ceva ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #78
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    oricum tot in b ramaneti si la anul...
    Ãsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  16. #79
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria Buzau, aproape de faliment
    Retrogradata in Liga a II-a, gruparea finantata de Costel Bucur se confrunta cu serioase probleme financiare si ar putea rata startul in esalonul secund.

    Bucur a declarat ca va renunta la echipa in cazul in care nu va ajunge la o intelegere cu primarul Constantin Boscodeala, privind un ajutor financiar din partea autoritatilor locale.

    "Am auzit de la cateva persoane ca multi vor sa scape de mine si viseaza sa puna mana pe echipa. Eu nu ma iau insa dupa vorbe, asa ca luni la pranz vin la Buzau pentru a discuta cu primarul. Mi s-a promis un sprijin din partea autoritatilor locale de 500.000 de euro pana in returul campionatului trecut, dar nu am vazut niciun ban.

    Aceeasi suma era prevazuta si pentru esalonul secund. Daca nu ajungem la un acord voi lua o decizie. Mai stau eu sa bag milioane de euro asa aiurea? Doar nu sunt nebun. Ori punem cu totii umarul la treaba, daca nu, atunci ma retrag", a declarat Bucur, informeaza Liga2.ro.

    Clubul din "Crang" a acumulat pana in prezent datorii in valoare de aproximativ 20 de miliarde de lei vechi.

    Gloria Buzau a terminat sezonul recent incheiat pe ultima pozitie a clasamentului, acumuland doar 17 puncte in 34 de partide.
    http://www.ziare.com/Gloria_Buzau_ap...nt-798412.html
    Pacat daca se va desfiinta Gloria, mai ales ca va fi penalizata cu 7-8 puncte pentru neindeplinirea baremului...sau credeti ca va fuziona cu Ramnicu Sarat, asa cum se zvonea la sfarsitul anului trecut?

  17. #80
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    SE DESFIINÞEAZÃ GLORIA
    “Buzãul a rãmas cu ºase jucãtori”


    Paul Cazan, directorul general al Gloriei Buzãu, deplânge situaþia în care a ajuns echipa din Crâng, retrogradatã în Liga secundã ºi cu doar ºase jucãtori pe care se poate conta pentru urmãtorul sezon. De asemenea, echipa ar trebui sã înceapã noul sezon cu un minus de opt puncte, întrucat jucãtorii nu au reuºit sã îndeplineascã baremul în Liga I.



    Situaþia de la Buzãu nu este clarã nici în ceea ce priveºte actionariatul, patronul Costel Bucur urmând sã anunþe luni dacã va continua sã sprijine financiar echipa: "Sã speram cã domnul Bucur va gãsi pe cineva cu care sã se asocieze ºi sã putem aduce jucãtorii de la Timiºoara înapoi. Ne-au rãmas acum 14 jucãtori, dar deocamdatã nu putem sã ne bazãm nici pe ei pentru cã ºi-au depus memorii ºi doresc sã devinã jucãtori liberi. Deocamdatã la Gloria Buzãu sunt 4 jucãtori plus cei de la echipa a doua, din Divizia D. De acolo urmãrim doi juniori care credem cã ar putea face faþã în Liga a II-a. Aceºtia sunt cei ºase jucãtori pe care Gloria Buzãu se bazeazã în acest moment. Noi nu avem nici antrenor ºi nici patronul nu ºtie ce va face. Luni este ziua decisivã în care va spune dacã va continua sau dacã a gãsit pe altcineva. De atunci vom începe sã formãm o echipã competitivã, ar mai fi timp. Am avea ºi numerosi antrenori pe listã, aºa cã asteptãm. Este greu sã începi cu -8 puncte ºi au existat discuþii referitoare la o fuziune cu Râmnicu Sãrat, dar de la 1 iunie s-a scos aceastã prevedere din regulament. Oricum starea financiarã în Liga secundã este grea, multe echipe au probleme ºi este posibil sã nu se alinieze la startul sezonului", a declarat Paul Cazan, în cadrul emisiunii "Fotbal la matineu", de la sptfm.



    Paul Cazan a afirmat cã situaþia de la Buzãu a fost mult mai grea decât la Sportul Studenþesc, acesta activând ºi în conducerea clubului din Regie, într-o perioadã destul de dificilã pentru "studenþi": "Pentru mine a fost mai greu la Buzãu decât la Sportul pentru cã acolo aveam toatã echipa legitimatã, n-aveam niciun jucãtor care sã-ºi doreascã sã plece, sã îºi depunã memoriu. Aici sunt alte probleme, alte condiþii. Jucãtorii sunt de trei luni neplãtiþi, dar mai corect din partea lor era sã continue cu noi pentru cã ei au dus echipa unde este. Asta este o problema, când vin jucãtori de afarã ar trebui sã ridice nivelul fotbalului românesc, nu sã-l tragã înapoi."
    http://www.liga2.ro/seria-1/buzaul-a...catori-4632709
    Pacat daca se va desfiinta Gloria Buzau, ma intreb cine-i va lua locul in liga II?

  18. #81
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria e pe locul 16 dupa 6 etape, cu 4p. In etapa urmatoare va juca acasa cu codasa seriei, CSM Ramnicu Sarat, apoi va face deplasarea la Tricolorul Breaza.

  19. #82
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    reporter fara experienta

    salut,
    pentru cine cunoaste limba engleza nivel mediu, este o persoana responsabila si poate merge la meciurile echipelor gloria buzau sau rm sarat, va rog sa-mi trimiteti un mail pe adresa allrampageblacks@yahoo.com
    trebuie sa comentati meciurile celor 2 echipe, remuneratia fiind destul de buna...140 ron
    chiar maine se cere meciul de la buzau dintre gloria si rm sarat...asa ca daca doriti, puteti sa ma si sunati la nr 0757661450
    succes

  20. #83
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria e pe locul 8 dupa 8 etape cu 10p. In etapa urmatoare va juca acasa cu Steaua II.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    In concluzie, exista si Glorie fara bani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •