Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 89

Thread: Gloria Buzău

  1. #64
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Hmm mai bine cu Stoica decat cu Cîrțu, ca el ar fi bun doar pt tranzitia liga I >> liga II

  2. #65
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Plecari
    Paleacu și Șuleap, liberi să-și caute alte echipe

    După Claudiu Ionescu, Gloria s-a mai despărțit recent de doi jucători importanți. Mijlocașii Marius Șu­leap și Alin Paleacu au terminat după meciul cu Steaua contractele pe un an cu Gloria. Conducerea clubului buzoian n-a fost mulțumită de prestațiile lor și nu le-a propus prelungirea. Oficialii Gloriei nu l-au iertat pe Șuleap pentru faptul că în retur nu și-a mai ajutat deloc echipa și a fost mai mult accidentat. Paleacu a jucat, însă evoluțiile sale n-au fost mulțumitoare.

    Nunes a plecat în Brazilia

    Săptămîna trecută, după meciul cu Steaua, brazilianul An­dre Nunes a plecat împreună cu so­ția înapoi în Brazilia. Nu înainte de a cere înregistrarea meciului cu Craiova, cînd Nunes a marcat singurul gol pentru Gloria. "Nu știu dacă mai revin. Nu depinde numai de mine. Eu aș vrea, m-am simțit bine aici", ne-a spus atacantul. în acest timp oficialii Gloriei încearcă să-l convingă. "El ar vrea înapoi, dar clubul din Brazilia cere în schimb 700.000 de euro. Noi i-am spus să discute acolo, dar mai mult de 100.000 de euro nu putem oferi. Dacă rezolvă e bine primit, căci e un jucător bun", a spus președintele Brebeanu. (gloriabuzau.ro)

    Hmm cu atatea plecari sper sa avem si jucatori care vin la echipa

  3. #66
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clausisme View Post
    Hmm mai bine cu Stoica decat cu Cîrțu, ca el ar fi bun doar pt tranzitia liga I >> liga II
    mai bun e Cartu decat sclavu ala de Dorinel!(vezi Vaslui)
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  4. #67
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    sagna(petrolul) si dino eze eu semnat cu Buzau! sper ca acum dupa ce a semnat dino eze sa revina cu picioarele pe pamant si sa nu se mai gandeasca la Steaua!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  5. #68
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    așa este ... "transferul" la Steaua din iarnă l-a dat un pic peste cap ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #69
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    7 jucatori au fost pusi pe liber

    Antrenorul Stefan Stoica a anuntat ca jucatorii Gheorghita, Jozic, Barbu, Ochinca, Sotrocan, Nejneru si Jaber sunt liberi sa-si caute alte formatii.

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    bucuresti..
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Wink

    fortza buzau FORTZAAAAAAAAAAA STEAUAAAAAAAAAAAA

  8. #71
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Gradinescu la meciu cu Brasovul "cu vreo doi inaintasi de la Recolta Sahateni si vreo 5 baieti la care nu le este frica de mingie de la Plescoi , echipa ar juca mai bine" . Cred ca o sa ma duc cu portavocea la stadion si le spun : Va rog cine s-a gandit sa aduca 6 portughezi din liga a 3-a in echipa sa-si dea o palma

  9. #72
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    INTERVIU EXCLUSIV GSP // “Sîntem săraci, dar demni”
    November 25th, 2008 | Fotbal

    Patronul Gloriei Buzău, Constantin Bucur, e gata să jure că nu-și va retrage echipa

    - Chiar așa, cine sînteți dumneavoastră, domnule Constantin Bucur? Buzăul urmează să se retragă din Liga I, iar noi nu prea știm cine e patronul Gloriei.
    - Să lăsăm politețurile, zi-mi Costel!

    - Mă rog, Costele …
    - Am 55 de ani, m-am născut în Odobeștii de Vrancea și locuiesc în București. Mă ocup de afaceri.

    - Ce fel de afaceri?
    - De toate, agricultură, imobiliare, piscicultură etc. Afaceri.

    - Vă merge bine?
    - N-o să dau cifre, am să precizez doar că am băgat peste 7 milioane de euro în Gloria. Din păcate, s-a cam ales praful de ei!

    - Gigi Becali v-a determinat s-o finanțați pe Gloria?
    - Am mai auzit povestea asta cu Gigi Becali, dar e falsă. Adevărat, sîntem prieteni, dar nu Gigi m-a adus la fotbal. Am venit singur. Nu m-a tras nimeni de mînecă.

    - De ce?
    - Ca să fac haz de necaz, aș zice că de fraier. În rest, am auzit și eu basmul că Gigi m-ar fi pus să mă arunc într-un bazin, dar nu mi-a spus și dacă în bazin e apă. Repet, am venit în fotbal de unul singur.

    - De ce tocmai la Buzău?
    - O explicație ar fi că orașul să găsește la jumătatea distanței dintre Odobești și București. Alta, că mi-au plăcut orașul și locuitorii lui. Pentru suporterii Gloriei, de dragul lor, am investit, investesc și voi investi.

    - Cum așa, nu vă retrageți?
    - Altă prostie. Avem doar 3 puncte și nici o victorie, sîntem săraci, dar demni. Și-apoi, de ce ne-am retrage, ca să ne umplem de rușine și să bulversăm campionatul?!
    - Ca s-o ajutați pe Steaua!
    - Frate, frate, dar brînza e pe bani. Nici anul trecut, nici anul ăsta, n-am făcut sluj în fața Stelei și n-o să facem nici în continuare. Anul trecut, dacă n-am fi încurcat-o noi în Crîng, cu golul lui Bunică din prelungiri, Steaua ar fi luat titlul. Recent, am ținut-o în șah chiar pe Ghencea, ca atare, nu ține ideea c-am fi satelitul ei. Cu tot respectul pentru Gigi, Steaua să se ajute singură!

    - În cazul în care Gloria s-ar retrage, Steaua ar ieși în avantaj. Ei i s-ar scădea un singur punct, în vreme ce contracandidatele ei, lui Dinamo, CFR-ului, Timișoarei și Rapidului, li s-ar scădea cîte 3.
    - Și ce-i cu asta? Mor eu de grija Stelei?

    - Atunci de ce i se mai zice Buzăului și Steluța?
    - Poate din considerentul că am împrumutat cîțiva jucători de la ea. Altfel, încă o aiureală, o metaforă gazetărească.



    - Întrucît pare imposibil să vă îndepliniți baremul de 25 de puncte, riscați să începeți sezonul 2009-2010 în B cu un handicap serios. Din acest motiv se și zvonește că v-ar conveni să vă retrageți acum. Ca eventual să fuzionați cu Rîmnicu Sărat, din același județ și lider în Seria 1 a Ligii a 3-a, ca să jucați toamna viitoare în B fără penalizare.
    - Fugi, dom’le, de-aici! N-am abandonat ideea de a îndeplini baremul. Totodată, publicul buzoian merită să fie reprezentat în primul eșalon și n-o să-i răpesc eu această bucurie. Va fi însă necesar să mi se alăture și organele locale, Primăria, Consiliul Județean ori ambele. De unul singur rezist din ce în ce mai greu. Pierd din ce în ce mai mult.

    - Doar 3 puncte din 16 meciuri, nu puține, foarte puține!
    - Așa e. Fiind la început de drum, am greșit și eu, aducînd antrenori și jucători care n-au confirmat. Dar și arbitrii ne-au ars pe unde ne-au prins. Inclusiv cu Steaua, cînd Lovin trebuia eliminat în minutul 2 deoarece l-a lovit pe Doicaru cu cotul. Cu Craiova ni s-a anulat un gol perfect valabil, arbitrii ne-au pîrlit la Pitești, acasă cu Brașovul, în repetate rînduri. Ne-a urmărit și ghinionul, căci Argeșul și Iașul ne-au egalat chiar în minutul 90.

    - Omului sărac nici boii nu-i trag!
    - N-am cerut să fluiere arbitrii cu noi, dar ne-a durut să ne prostească.

    - Nădăjduiți să realizați 22 de puncte în retur?
    - De ce nu? Recent, l-am angajat recent pe Paul Cazan, un tip foarte corect și cu multă experiență. Cu sprijinul lui, voi face curățenie la echipă și o vom lua toți de la zero. Mai rămîne de disputat și o etapă din tur, ce-ar fi să batem la Bistrița? Ca să spargi gheața nu-i niciodată prea tîrziu.

    - Așadar, nu vă retrageți?
    - Nu, nu și iar nu. Nu sînt dintre aceia care să plece de pe cîmpul de luptă în plină bătălie. Cît mai există o șansă, cît de mică, mă agăț de ea.

    - Altceva, domnule Bucur, puteți decide dumneavoastră singur soarta Gloriei?
    - Te-am rugat să-mi spui Costel, dar ai uitat. Răspunsul e da. Posed 96 la sută din proprietatea clubului, așa că eu hotărăsc, eu și numai eu. Iar hotărîrea mea e fermă, mergem mai departe. Cunoașteți vorba, murim, dar nu ne predăm.

    - Nu vă gîndiți să vindeți?
    - Cui să vînd, cine ar cumpăra o echipă nu cu un picior în groapă, ci cu amîndouă?!

    - Totuși …
    - Nici un totuși! M-am apucat de-o treabă și, în ciuda dificultăților, o voi duce pînă la capăt. Poate nu știi, dar noi, vrîncenii, sîntem oameni de cuvînt, de onoare.

    - Aflu acum, mulțumesc, Costele!
    http://blogsport.ro/ioanitoaia/2008/...aci-dar-demni/

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    SOC!!! Dupa lupte seculare care au durat 20 de etape, gloriosii au reusit sa obtina prima victorie din acest sezon pe terenul formatiei Otelul cu scorul de 2-1. Surse apropiate clubului ne-au dezvaluit ca vor urma si altele. Asa ca pariati pe Gloria! :ras-plans:

  11. #74
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Cred ca in urma neindeplinirii baremului de retrogradare ori se vor desfiinta ori vor fuziona cu Ramnicu Sarat.

  12. #75
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Ehh Gloria a mai castigat un meci ...inca putin si luam campionatu Existenta unor foarte slabe precum FC Arges care isi cumpara locul in liga1 e foarte trist ...sper sa aiba un loc in divizia a 2-a langa Gloria Buzau

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    CSM-ul este ca si promovata in B. Cel mai probabil o sa fuzionam cu ei in sezonul urmator al ligii a 2-a, iar astfel vom scapa de punctele de penalizare.

  14. #77
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Numai in Romania se poate asa ceva ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #78
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    oricum tot in b ramaneti si la anul...
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  16. #79
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria Buzau, aproape de faliment
    Retrogradata in Liga a II-a, gruparea finantata de Costel Bucur se confrunta cu serioase probleme financiare si ar putea rata startul in esalonul secund.

    Bucur a declarat ca va renunta la echipa in cazul in care nu va ajunge la o intelegere cu primarul Constantin Boscodeala, privind un ajutor financiar din partea autoritatilor locale.

    "Am auzit de la cateva persoane ca multi vor sa scape de mine si viseaza sa puna mana pe echipa. Eu nu ma iau insa dupa vorbe, asa ca luni la pranz vin la Buzau pentru a discuta cu primarul. Mi s-a promis un sprijin din partea autoritatilor locale de 500.000 de euro pana in returul campionatului trecut, dar nu am vazut niciun ban.

    Aceeasi suma era prevazuta si pentru esalonul secund. Daca nu ajungem la un acord voi lua o decizie. Mai stau eu sa bag milioane de euro asa aiurea? Doar nu sunt nebun. Ori punem cu totii umarul la treaba, daca nu, atunci ma retrag", a declarat Bucur, informeaza Liga2.ro.

    Clubul din "Crang" a acumulat pana in prezent datorii in valoare de aproximativ 20 de miliarde de lei vechi.

    Gloria Buzau a terminat sezonul recent incheiat pe ultima pozitie a clasamentului, acumuland doar 17 puncte in 34 de partide.
    http://www.ziare.com/Gloria_Buzau_ap...nt-798412.html
    Pacat daca se va desfiinta Gloria, mai ales ca va fi penalizata cu 7-8 puncte pentru neindeplinirea baremului...sau credeti ca va fuziona cu Ramnicu Sarat, asa cum se zvonea la sfarsitul anului trecut?

  17. #80
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    SE DESFIINȚEAZĂ GLORIA
    “Buzăul a rămas cu șase jucători”


    Paul Cazan, directorul general al Gloriei Buzău, deplânge situația în care a ajuns echipa din Crâng, retrogradată în Liga secundă și cu doar șase jucători pe care se poate conta pentru următorul sezon. De asemenea, echipa ar trebui să înceapă noul sezon cu un minus de opt puncte, întrucat jucătorii nu au reușit să îndeplinească baremul în Liga I.



    Situația de la Buzău nu este clară nici în ceea ce privește actionariatul, patronul Costel Bucur urmând să anunțe luni dacă va continua să sprijine financiar echipa: "Să speram că domnul Bucur va găsi pe cineva cu care să se asocieze și să putem aduce jucătorii de la Timișoara înapoi. Ne-au rămas acum 14 jucători, dar deocamdată nu putem să ne bazăm nici pe ei pentru că și-au depus memorii și doresc să devină jucători liberi. Deocamdată la Gloria Buzău sunt 4 jucători plus cei de la echipa a doua, din Divizia D. De acolo urmărim doi juniori care credem că ar putea face față în Liga a II-a. Aceștia sunt cei șase jucători pe care Gloria Buzău se bazează în acest moment. Noi nu avem nici antrenor și nici patronul nu știe ce va face. Luni este ziua decisivă în care va spune dacă va continua sau dacă a găsit pe altcineva. De atunci vom începe să formăm o echipă competitivă, ar mai fi timp. Am avea și numerosi antrenori pe listă, așa că asteptăm. Este greu să începi cu -8 puncte și au existat discuții referitoare la o fuziune cu Râmnicu Sărat, dar de la 1 iunie s-a scos această prevedere din regulament. Oricum starea financiară în Liga secundă este grea, multe echipe au probleme și este posibil să nu se alinieze la startul sezonului", a declarat Paul Cazan, în cadrul emisiunii "Fotbal la matineu", de la sptfm.



    Paul Cazan a afirmat că situația de la Buzău a fost mult mai grea decât la Sportul Studențesc, acesta activând și în conducerea clubului din Regie, într-o perioadă destul de dificilă pentru "studenți": "Pentru mine a fost mai greu la Buzău decât la Sportul pentru că acolo aveam toată echipa legitimată, n-aveam niciun jucător care să-și dorească să plece, să își depună memoriu. Aici sunt alte probleme, alte condiții. Jucătorii sunt de trei luni neplătiți, dar mai corect din partea lor era să continue cu noi pentru că ei au dus echipa unde este. Asta este o problema, când vin jucători de afară ar trebui să ridice nivelul fotbalului românesc, nu să-l tragă înapoi."
    http://www.liga2.ro/seria-1/buzaul-a...catori-4632709
    Pacat daca se va desfiinta Gloria Buzau, ma intreb cine-i va lua locul in liga II?

  18. #81
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria e pe locul 16 dupa 6 etape, cu 4p. In etapa urmatoare va juca acasa cu codasa seriei, CSM Ramnicu Sarat, apoi va face deplasarea la Tricolorul Breaza.

  19. #82
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    reporter fara experienta

    salut,
    pentru cine cunoaste limba engleza nivel mediu, este o persoana responsabila si poate merge la meciurile echipelor gloria buzau sau rm sarat, va rog sa-mi trimiteti un mail pe adresa allrampageblacks@yahoo.com
    trebuie sa comentati meciurile celor 2 echipe, remuneratia fiind destul de buna...140 ron
    chiar maine se cere meciul de la buzau dintre gloria si rm sarat...asa ca daca doriti, puteti sa ma si sunati la nr 0757661450
    succes

  20. #83
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Gloria e pe locul 8 dupa 8 etape cu 10p. In etapa urmatoare va juca acasa cu Steaua II.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    In concluzie, exista si Glorie fara bani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •