Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 89

Thread: Gloria Buzău

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Gloria Ramane In Liga 1 Hai Gloria Forza Gloria

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by florin buzau View Post
    Gloria Ramane In Liga 1 Hai Gloria Forza Gloria

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Cam greu la programul pe care-l aveti ...

  4. #46
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Va rog,daca se poate,sa puna cineva niste poze cu nocturna de la Buzau...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  5. #47
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    o sa fac eu cand trec pe acolo! daca e ti le trimit!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  6. #48
    incepator ascanio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    tocami sclavii lu` steaua s-or gasit sa faca gat de Poli.Acuma ca Iancu o dat meciu lu Siahlau sunteti foate frustati,dar pana acum cand vindeati tot si asteptati mila lu jiji cum era...

    Pentru noi sunteti mini oi!!!

  7. #49
    Glassman Oqs's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Patagonia
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Felicitari Gloria pt salvarea de la retrogradare...s-au luptat "CA LEII" cu Steaua...ne vedem si anul viitor cu un nou sezon dedicat lui jiji.

    PS: Srry george dar nu ma puteam abtine
    [SIZE="4"][B]3 time OLS Madden NFL Champion[/B][/SIZE]

  8. #50
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    In ciuda intamplarilor cu Bunica, in ciuda declaratiilor (daca or fi fost adevarate ) ale patronului in ciuda faptului ca pt mine patronul stelei este al doilea cel mai dezagreabil personaj din fotbal si imi este cam sila de asocierea lui cu Gloria in cele necurate( de bun simt ale acestuia) si cu toate ca am pierdut 5-0 cu steaua sunt BUCUROS si MANDRU ca am ramas in LIGA I pt suporterii ce vin in numar mare la stadion pentru ca ei merita sa vada echipa evoluand sub nocturna si pentru cei ce nu pot veni si se uita de departe la tv .Sunt peste 500.000 de locuitori in Buzau ce tin cu echipa de suflet a judetului BUZAU.Prea mult timp echipa lor si a mea nu a fost in prima divizie(desi a meritat acest loc in mai multe randuri) iar acum noi toti mai sus mentionati ne putem bucura in continuare alaturi de echipa luptand cu cele mai puternice echipe din Romania.
    Desi parcursul in campionat a lasat de dorit eu cred ca in cel din cupa am fost mult decat impresionanti. Sa ne revedem la anu cu bine
    Last edited by clausisme; 7th May 2008 at 22:36.

  9. #51
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Imi pare nespus de bine ca Buzaul s-a salvat!

    Felicitari Gloria Buzau!

  10. #52
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Un mic rezumat al sezonului 07-08 al GLORIEI BUZAU (singura echipa ce anul trecut era in B si nu a revenit acolo )

    In >>> C A M P I O N A T <<< :

    Et 1 => 1-2 cu Dinamo (acasa): Primul gol al Gloriei Buzau dupa prea mult timp de absenta din liga I,Valentin Iovita il invinge pe Lobont

    Et 2 => 4-0 pt Ceahlaul (in deplasare): prima deplasare a Gloriei in liga I ,unde pe fondul eliminarii in 45 a lui Alexandru Tudose la scorul de 1-0 jocul gloriei se rupe si primeste ce mai mare infrangere din tot sezonul

    Et 3 => 1-0 cu Farul (acasa): Gloria reuseste prima victorie din sezon datorita golului din min 55 a lui Claudiu Ionescu

    Et 4 => 3-0 la Iasi (in deplasare): inca o deplasare rata

    Et 5 => 1-2 cu Cfr Cluj (acasa): Trica inscrie Ionescu egaleaza si Fabbiani salveaza Cfr-ul in min 84 .Acesta e unul dintr-o serie lunga de meciuri al caror rezultat se stabileste in ultimile 10-15 min de joc

    Et 6 => 3-0 cu Pandurii (in deplasare): o depalsare la Targu Jiu nereusita, la cei ce se aflau dupa meci, la vremea aceea, pe un respectabil loc 5 si se gandeaua ca a venit momentul participarii intr-o cupa europeana (cel putin din declaratii)

    Et 7 => 0-0 cu Urziceni (acasa):Gloria rezista presiunii unei echipe ce dupa 6 etape se afla pe locul 4 insa cu un pret,buzoienii sunt ingalbeniti iar Alexandru Tudose primeste 2 galbene si este din nou eliminat

    Et 8 => 0-0 cu Rapid (in deplasare): Gloria obtine primul punct in deplasare portarul Minca avand o zi extraordinara in fata ocupantei locului 2 la numai 2 puncte de clujeni la sfarsitul etapei 7.Minca un portar venit de la Rapid se razbuna pe echipa ce nu i-a dat sansa sa apere.

    Et 9 => 1-0 cu UTA (acasa): Gloria invinge UTA si il trimite pe atunci antrenorul aradenilor, Lacatus , la steaua

    Et 10 => 4-1 la Vaslui (in deplasare):Marko Ljubinkovic in forma buna realizeaza hattrick-ul,pentru Gloria marcheaza Alin Litu

    Et 11 => 0-1 cu Mioveni (acasa): o victorie surprinzatoare a celor de la dacia pana si pentru fanii vizitatori

    Et 12 => 3-2 cu Bistrita (in deplasare):Un meci cu rasturnari de situatie .Un meci 2-2 pn in min 80 cand Tilinca majoreaza scorul.Meci decis in ultimile 10 minute

    Et 13 => 3-2 cu U Cluj (acasa): Un meci nebun cu un final nebun . 2-2 pana in minutul 92 cand Park Jae-hong marcheaza in propie poarta.Cu siguranta inca un meci decis in ultimile minute de data asta in favoarea Gloriei Buzau,o etapa 13 cu noroc

    Et 14 => 2-3 la Otelul (in deplasare): Gloria este in crestere de forma si realizeaza cea mai mare victorie la casele de pariuri rasplatind cunoscatorii cu o cota 7.04 si victorie muncita

    Et 15 => 2-1 cu Poli Stiinta(acasa): Desi au trecut ani buni de la barajul din 2002 cand poli trebuia sa faca schimb de locuri cu Gloria si putini jucatori au ramas de atunci,echipa se razbuna pe timisoreni si il face pe Iancu sa recunoasca valoarea unei echipe ce nu merita in cupele europe.(in treacat fie spus tot Gloria a curmat drumul timisorenilor in cupa)

    Et 16 => 3-1 la Craiova (in deplasare) : Prima repriza a fost 1-1 pe o ceata grea , insa Cosmin Gheorghita primeste rosu in minutul 44 si echilibrul se schimba,craioveni reusesc ultimile 2 goluri in min 81 si 83 .Ultimile 10 minute in acest caz, aducand victoria oltenilor.

    Et 17 => 1-1 cu Steaua (acasa) : Intr-un interviu recent Romeo Bunica a declarat ca toti jucatorii Buzaului au fost instruiti ca meciul este pe bune si ca trebuie sa-si apere sansele corect.Nicolae Dica marcheaza in minutul 79 iar in minutul 91 dintr-o lovitura libera Bunica egaleaza.

    Et 18 => 2-0 cu Dinamo (in deplasare): Inca un meci in ceata.Evolutia slaba a lui Niculescu din acest meci precum si altele duc la transferul acestuia

    Et 19 => 4-1 cu Ceahlaul (acasa) : Cea mai categorica victorie a Gloriei precum si o revansa bine meritata in ultimul meci din 2007

    Et 20 => 0-0 cu Farul (in deplasare) : Un meci normal Farul fiind revenire de forma Gloria nu reuseste decat un egal

    Et 21 => 1-1 cu Poli Iasi (acasa) : Litu marcheaza in min 5 iar Sfarlea egaleaza in min 12

    Et 22 => 2-0 cu Cfr Cluj (in deplasare): Un meci fara speranta pentru Gloria prinzind Cfr-ul in forma buna

    ritalin

    Et 23 => 1-3 cu Pandurii (acasa) : O echipa Pandurii pe de ultimul loc bate pe Gloria acasa odata cu meciul asta Pandurii isi semneaza revenirea si vor ajunge sa-si sarbatoreasca salvarea de la retrogradare la sfarsitul etapei 33

    Et 24 => 2-0 la Urziceni (in deplasare) : Urziceni bate pe Gloria desi au un eliminat din min 74 Mehmedovic primind al doilea galben

    Et 25 => 1-0 cu Rapid (acasa) : Probabil cel mai surpinzator rezultat si al doilea dupa cel cu Otelul la cota de 4.92.Un Rapid pe cai mari pierde la Buzau cu un gol semnat Alin Litu in min 65.Acesta este cel mai bun rezultat al Gloriei cu echipele mari.

    Et 26 => 2-1 cu UTA (in deplasare) : Gloria pierde in mod surpinzator cu UTa golul lui Claudiu Ionescu din min 91 ne mai schimband soarta meciului

    Et 27 => 1-1 cu Vaslui (acasa) : Multi au spus ca acest meci merita pus sigur la pariuri dupa ce Vaslui a pierdut cu Steaua. Gloria a avut meci greu in min 44 Jozici ia rosu iar Vaslui inscrie ,dar echipa nu se lasa iar Iovita egaleaza in min 81 adunand inca un meci cu final tensionat.

    Et 28 => 0-0 cu Mioveni (in deplasare) : Un meci contand pentru salvarea de la retorogadare Gloria nu a mai facut pasi gresiti dar a plecat doar cu un egal ambele echipe tiandu-se in sah.

    Et 29 => 1-0 cu Bistrita (acasa) : Duelul celor 2 glorii se reia , scorul a fost 0-0 pn in min 95 cand Gloria inscrie prin Claudiu Ionescu , redefinind "Gooool in ULTIMA SECUNDA".Pe tur-retur scorul general al intalnirii gloriilor este 3-3,(avantaj Buzau cu meciul de acasa )

    Et 30 => 2-1 cu U Cluj (in deplasare) : O poveste deja cunoscuta pentru fanii cu probleme de inima ai Buzaului 1-1 min 93 , cand Eric Bicfalvi reuseste sa dea primul gol pentru Gloria (dar al 2-lea al sezonului) si salveaza cele 3 puncte de la o echipa retrogradata

    Et 31 => 0-4 cu Otelul (acasa):Otelul doreste cu ardoare sa ajunga in cupa intertoto iar Jula reuseste tripla in acest sens

    Et 32 => 1-0 la Poli Stiinta (in deplasare) : Gloria pierde dramatic in ultima faza a meciului.Un scor nedrept pentru evolutia partidei

    Et 33 => 1-0 cu U Craiova (acasa): Cu o nocutura terminata si cu suportul celor mai infocati suporteri ce au venit pe ploaie si au umplut stadionul din Crang pentru a urmarii ultima partida de acasa a favoritilor

    Et 34 => 5-0 la Steaua (in deplasare): Cea mai grea infrangere suferita de Gloria din tot sezonul

  11. #53
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Parcursul echipei GLORIA BUZAU In CUPA 07/08 :

    In 16-imi de finala
    Tricolorul Breaza – Gloria Buzau 0-1 - Gloria joaca cu echipa a doua si invinge la scor minim echipa din divizia C

    8-imi de finala
    Gloria Buzau - FC Politehnica Stiinta 1921 Timisoara 7-5 (penaltiuri) - La sfarsitul celor 90 era 1-1,Bunica inscrie in min 108 dar si Stancu in 119 .Gloria castiga dupa un meci frumos, la penaltiuri.

    Sferturi de finala
    Pandurii - Gloria Buzau 2-3 la loviturile de departajare . A fost 0-0 dupa 120 de minute dar Gloria s-a dovedit cu nervii mai tari

    Semifinala
    Urziceni - Gloria Buzau 1-0 . Meci pierdut in ultimile 10 minute Stefan Stoica critica pentru prima data arbitrajul in finala ajunge Urziceni si Cfr Cluj

  12. 9th May 2008, 01:41

  13. #54
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Cateva statistici for the fans of GLORIA BUZAU :

    9 meciuri in campionat si 3 meciuri in cupa = 12 partide au fost decise in ultimile 10 min de joc
    Motto : "Gloria Buzau pentru cei tari de inima"


    Cea mai spumoasa victorie 4-1 cu Ceahlaul
    Cea mai grea infrangere 5-0 cu Steaua:table:

    Cele mai importate rezultate

    0-0 la Rapid in Giulesti
    1-1 cu Steaua in Crang
    1-0 cu Rapid in Crang


    Media de goluri marcate in campionat = 0.88
    Echipa a marcat 30 de goluri:dance: principalul marcator fiind Claudiu Ionescu 8 goluri

    Meciuri fara gol primit in campionat 26.47%

    9 meciuri au fost castigate la diferenta de 1 gol in campionat:hall:
    Last edited by Mario Di Lazi; 16th May 2008 at 12:00.

  14. #55
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Inca cateva statistici 07/08 pentu fanii Gloriei Buzau:

    Stadionul cu o capacitatea de +10.000 de locuri a fost ocupat in medie de 6000de fani pe meci
    Echipa a obtinut 37 de puncte dintre care 28 acasa :cena: in Crang si 9 in deplasare ,s-au simtit suporterii

    In evolutia ei Gloria a ocupat locul 10(cel mai sus) dar si locul 17(cel mai jos) . Pentru 10 etape echipa a fost pe locul 14 loc pe care a si teminat.

    La cartonase Alexandru Tudose este in top cu 8 si 2 urmat de Alin Litu cu 8 si fara nici un rosu ei si multi altii au tras cu dintii pentru Gloria .

    Este singura echipa nou promovata in 07/08 ce si-a mentinut locul in LIGA I


  15. #56
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    hai Gloria
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  16. #57
    incepator ascanio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    "Cele mai spumoasa victorie 4-1 cu Ceahlaul" am impresia ca tu nu prea stie sa vorbeste romaneste.

  17. #58
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ascanio View Post
    "Cele mai spumoasa victorie 4-1 cu Ceahlaul" am impresia ca tu nu prea stie sa vorbeste romaneste.
    a vrut sa zica omul "Cea" da a gresit! nimeni nu e ZEU..la fel ca tine!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  18. #59
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    am corectat eu greșeala ... de dragul lui ROMICĂ BUNICĂ
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #60
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    am corectat eu greșeala ... de dragul lui ROMICĂ BUNICĂ
    Mersi cand am scris eu rezumatele si statisticile alea era cam tarziu in noapte,si pana am revenit eu deja nu se mai poteau modifica, si prin rezumatul etapa cu etapa mai sunt niste greseli . Acum daca mi-ar da si mie cineva minunatul privilegiu de a le corecta .AHemm cu cine as putea vorbi?

  20. #61
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    După ce Viorel Ion și patronul Costel Bucur s-au întîlnit în Bucuresti, buzoienii au anunțat că echipa nu mai este în pericol de a nu primi licenta. “Viorel Ion a acceptat să semneze adeverința care ne lipsea de la dosarul de licentiere. De asemenea, i-au fost dati banii și pe primele trei luni ale acestui an. I se va desface contractul de antrenor și i-am promis un nou contract cu Gloria, de manager sportiv”, a explicat președintele buzoian Aurel Brebeanu termenii impăcării dintre “Vioară” și gruparea din Crang.

    Gloria Buzău nu a primit deocamdată licenta de a evolua in sezonul urmator al ligii 1, din cauză că Viorel Ion refuzase să-și semneze actul care dovedea plata salariului de 6.250 euro pe luna decembrie a anului trecut. Pe fir intrase Ceahlaul, care se pare ca ar fi pus la bătaie o sumă importantă de bani pentru ca buzoianul să nu semneze, iar Gloria să nu primească licența. Nemțenii ar fi fost cei care ar fi profitat și ar fi rămas în prima ligă.(gloriabuzau.ro)

  21. #62
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Stoica mazilit, Becali îl vrea pe Dorinel!

    Șefii Gloriei vor să-l demită pe Ștefan Stoica la presiunile lui Gigi Becali și negociază cu Dorinel Munteanu (foto), Sorin Cîrțu și Ilie Stan. Primul, care a plecat de la FC Argeș și de la FC Vaslui după ce a fost acuzat că ar fi făcut jocurile Stelei, e în pole-position. Stoica și-a pecetluit soarta cînd, cu cîteva luni în urmă, i-a exclus din lot pe Ionescu și pe Ioviță. “Păi, bă, cum să-i dai afară pe cei care te-au adus în Liga I și pe care știai că îi vreau la Steaua?! Știu și cum ai pierdut la Craiova, în tur, or eu nu accept să-și bată joc cineva pe banii mei!”, i-ar fi reproșat Becali antrenorului, înaintea jocului direct din Ghencea, din ultima etapă.
    http://gsp.ro/stire/stoica-mazilit-b...nel-69026.html
    Ce credeti, are sanse Dorinel sa devina antrenorul Gloriei Buzau?

  22. #63
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    nu stiu cate sanse are Dorinel , dar as vrea sa scapam de Stoica
    [url]www.warriors.ro[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •