Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 38 of 38

Thread: Concert Whitesnake + Def Leppard + Iris

  1. #22
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    problema sta asa: lucrez la 17 km de casa si la 10 km de romexpo; unde las masina: acasa, la servici, la romexpo?

  2. #23
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    scuze, nu am realizat ca esti din bucuresti. ti-e lene sa mergi pe jos? daca da, ia masina la romexpo. daca nu las-o acasa. f probabil la plecare o sa fie nebunie si nu o sa gasesti taxiuri. asa am patit eu anul trecut la bestival. am mers de mi-au iesit ochii din cap pana am gasit un taxi si seara urmatoare am luat masina.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #24
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    ok, vad eu! deci, ne vedem acolo?

  4. #25
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    nope. vara asta sunt la buget redus. doar la metallica merg ( si sper eu ca daca strang buzunarul poate reusesc sa ajung undeva unde imi doresc de mult sa merg )
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #26
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    nope. vara asta sunt la buget redus. doar la metallica merg ( si sper eu ca daca strang buzunarul poate reusesc sa ajung undeva unde imi doresc de mult sa merg :( )
    Uimeste-ne Irina!

    P.S.
    Tare mi-e teama ca o sa-ti iasa pe nas(sau pe urechi) metallica
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #27
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    salut. am un bilet disponibil pt concertul de maine Deff Leppard, Whitesnake, Iris. cine este interesat sa-mi dea un PM

  7. #28
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    bumbi, moscova e locul pe care sper sa-l vizitez - te-am uimit??? ( dar mi-e si frica sa mentionez asta oamenilor care ar trebui sa ma ajute financiar ). daca o sa vezi la stiri ca o fata din cta a fost aruncata de la balcon sa stii ca s-ar putea sa fiu eu .

    si eu ma gandesc ca s-ar putea sa-mi iasa pe urechi metallica. dar cand au fost prima oara in romania eram a 12a si dadeam bacul si admiterea. pt tineretea mea, imi datorez mersul la concertul asta.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #29
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    bumbi, moscova e locul pe care sper sa-l vizitez - te-am uimit??? ( dar mi-e si frica sa mentionez asta oamenilor care ar trebui sa ma ajute financiar ). daca o sa vezi la stiri ca o fata din cta a fost aruncata de la balcon sa stii ca s-ar putea sa fiu eu .

    si eu ma gandesc ca s-ar putea sa-mi iasa pe urechi metallica. dar cand au fost prima oara in romania eram a 12a si dadeam bacul si admiterea. pt tineretea mea, imi datorez mersul la concertul asta.
    Tr sa recunosc ca nu ma asteptam
    Daca spuneai Sankt Peterburg poate ca era altceva, asa insa....e o dorinta destul de ciudata. Eu am fost la Moscova, mai demult e adevarat si nu pot spune ca m-a impresionat cu ceva in special in afara de muzeul Tretiakov. La Lenin nu am fost din principiu

    Sau poate tu vrei senzatii tari, vrei sa vezi celebrele cluburi moscovite cu vodca si cocaina curgand in valuri?
    A, si este cel mai scump oras din Europa, daca nu chiar din lume.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #30
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    faza e ca anul asta nu pot merge la europene sau mondiale din ratiuni financiare. si in noiembrie o sa fie cupa rusiei ( care face parte din circuitul de gp la patinaj ). participa majoritatea favoritilor mei. asa mi-a venit ideea. asa ca as merge la moscova pe care am vrut mereu sa o vad ( si la sankt petersburg m-as duce cu placere ) si as vedea si un pic de patinaj.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #31
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Foarte tare concertul! Impresionanti, atat Def Leppard, cat si Whitesnake, sunt ca vinul: cu cat sunt mai vechi, cu atat sunt mai buni.
    A fost o seara superba!

  11. #32
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    E adevarat c-au zis "Buna seara, Budapesta!"?
    Am draci! Caut exorcist.

  12. #33
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Cinstit, nu mi s-a parut. Eu am inteles "Bucarest" (intr-o transcriere fonetica)...greu de spus insa. Dar a zis de cateva ori Bucharest-Romania.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  13. #34
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    E adevarat c-au zis "Buna seara, Budapesta!"?
    Cand au cantat la Budapesta,cu siguranta !
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #35
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    deci v-ati distrat ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #36
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Asa si asa.....ca la orice concert organizat de o firma romaneasca
    Handicapatii astia de "organizatori" nu vor sa invete nimic de la profesionistii de dincolo, asa ca am avut parte de aceeasi imbulzeala stupida la bere si apa.
    Deff Lepard au fost ok, nici prea prea nici f foarte, o trupa onesta, un hard rock curat, de la mama lui.
    Whitesnake pot spune ca au surprins prin forta, sound puternic, heavy metal.
    Coverdale, care din cel mai fatos vocal acum 30 de ani a ajuns o mumie, si-a mai pierdut(normal) din voce, prestatia sa fiind sub cea a lui Plant de anul trecut, asta daca e sa fac o comparatie.
    Per total a fost ok.(Iris n-am servit)
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #37
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    La inceput au scapat intr-adevar un Budapest, corectat imediat. Asta-i soarta noastra, confuzia asta se va face 100 de ani de-acum inainte.

  17. #38
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Ploiesti/Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Bestial a fost concertul!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •