Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 43

Thread: Liga Campionilor la TVR din 2009

  1. #22
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    E o veste buna pentru iubitorii de fotbal Nu exista comentatorii mai buni in Romania decat cei de la TVR.
    Aseara imi venea pur si simplu sa-l strang de gat pe Mironica la prostiile pe care spunea in legatura cu meciul Roma - Manchester


    PS: Apropo de protv, e adevarat ca transmit meciurile in HD ?? mie sincer mi se pare o minciuna si o prostie foarte mare HD in Romania???

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    E o veste buna pentru iubitorii de fotbal Nu exista comentatorii mai buni in Romania decat cei de la TVR.
    Aseara imi venea pur si simplu sa-l strang de gat pe Mironica la prostiile pe care spunea in legatura cu meciul Roma - Manchester


    PS: Apropo de protv, e adevarat ca transmit meciurile in HD ?? mie sincer mi se pare o minciuna si o prostie foarte mare HD in Romania???
    In romania exista un singur comentator de valoare :Gradinescu...restu sunt "praf"....tomulica,enachescu,olaianos. Astia-s toti baietii. Erau mai multi,dupa ce tvr a pierdut drepturile tv pt liga 1(Acu cativa ani)fiecare a apucat-o pe unde au putut(antena1,kanal d) Desi Gradinescu a activat ff putin la Antena1,s-a intors la TVR!Respect!Oricum,Gradinescu e STELIST!
    La inceput competitiei,CL a fost transmisa de TVR,asadar,se intoarce "äcasa"
    Ce bine ca nu-l mai aud pe javra de draghici...

  3. #24
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Erau mai multi,dupa ce tvr a pierdut drepturile tv pt liga 1(Acu cativa ani)fiecare a apucat-o pe unde au putut(antena1,kanal d)
    adica anul trecut

    Mie imi pare bine ca vom vedea ucl la tvr. Mi-a placut cum transmiteau cei de la tvr meciurile echipelor romanesti din cupa uefa, nu se compara cu alte televiziuni; cel putin pentru Steaua, in ultimii ani, in uefa, a fost cu noroc. Asa va fi si in liga campionilor.
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #25
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Mai oameni buni! De ce pune toata lumea problema pe seama comentatorilor.Aproape toti comentatori sunt fraieri! Problema cea mai mare care se pune - este GRAFICA televiziunii si nici decum comentatorii...toti suntem obisnuiti cu Pro TV :mask

  5. #26
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    grafica CL e la fel peste tot

  6. #27
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    cel mai bun comentator din Romania mi se pare cel care comenteaza la sportklub bundesliga. fara sute si mii de statistici, fara aiureli , nu vorbeste prostii, are o voce placuta la auz... foarte bun comentator.
    nici cei de la TVR nu sunt rai... decat protv... mai bine tvr.

    protv o sa fie praf fara UCL, mai ales ca nici la "La bloc" nu se mai prea uita lumea ( nu stiu daca tot asa se numeste... ?! ) . pierd teren rapid.

  7. #28
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Lover ai dreptate , e foarte bun baiatul de la SK.
    Apropos il cheama Octavian Topa sa stii !
    Zbor pana la stele.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    E o veste buna pentru iubitorii de fotbal Nu exista comentatorii mai buni in Romania decat cei de la TVR.
    Aseara imi venea pur si simplu sa-l strang de gat pe Mironica la prostiile pe care spunea in legatura cu meciul Roma - Manchester


    PS: Apropo de protv, e adevarat ca transmit meciurile in HD ?? mie sincer mi se pare o minciuna si o prostie foarte mare HD in Romania???

    Si TVR va incepe sa emita in HD incepand cu Euro 2008.

    TVR deja transmite competiile sportive in format letterbox, ceea ce pe mine ma enerveaza la culme.

  9. #30
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    TVR deja transmite competiile sportive in format letterbox, ceea ce pe mine ma enerveaza la culme.

    Asta nu inseamna ca transmit in HD Transmit doar in 16:9 pentru ca cei care transmit acea competitie sportiva, o transmit in HD dar asta nu inseamna ca TVR la randul ei transmite in HD.

    A transmite in HD inseamna a avea un canal de televiziune gen "Tvr 1 HD" sau "Pro Tv HD"....Pentru asta ai nevoie si de un "kit" special cu iesire video "HDMI" sau "component" si binenteles de un televizor HD. Din cate stiu eu, nici o firma din Romania nu oferta televiziune "high definition"

    In legatura cu CL, nu stiu cum e la voi insa la mine TVR se vede mult mai bine ca Pro TV

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Lover ai dreptate , e foarte bun baiatul de la SK.
    Apropos il cheama Octavian Topa sa stii !
    Panarama de comentator.... el si samuila ala...care-i cu muia....simpatizant al sinelor...

  11. #32
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Strict legat de fotbalul german sa stii ca e bun Daniel.
    Despre Samuila nu mai zic nimic ai zis tu destul !
    Zbor pana la stele.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Asta nu inseamna ca transmit in HD Transmit doar in 16:9 pentru ca cei care transmit acea competitie sportiva, o transmit in HD dar asta nu inseamna ca TVR la randul ei transmite in HD.

    A transmite in HD inseamna a avea un canal de televiziune gen "Tvr 1 HD" sau "Pro Tv HD"....Pentru asta ai nevoie si de un "kit" special cu iesire video "HDMI" sau "component" si binenteles de un televizor HD. Din cate stiu eu, nici o firma din Romania nu oferta televiziune "high definition"

    In legatura cu CL, nu stiu cum e la voi insa la mine TVR se vede mult mai bine ca Pro TV

    Normal ca letterbox nu inseamna HD, iti spun insa ca din iunie TVR-ul vrea sa lanseze TVR HD

  13. #34
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Mai trebuie sa ii suport un sezon pe aia de la pro tv care ma fac pur si simplu sa dorm in fata televizorului.Aia de la TVR mi se par mai activi

  14. #35
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Normal ca letterbox nu inseamna HD, iti spun insa ca din iunie TVR-ul vrea sa lanseze TVR HD
    Vom vedea desi personal sunt septic

  15. #36
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Multumim TVR-ului ca au reusit sa castige drepturile de difuzare pt CL si reusind cu aceasta sa ne scape de cretinii de la PRO cu comentariile lor de 2 lei vechi si 25 de bani...
    Intr-adevar multa lume spune ca Emil Gradinescu e cel mai bun comentator de fotbal din tara,asta e si parerea mea, si abia astept sa-l aud comenatand cea mai puternica intrecere intercluburi din Europa...Prin ograda TVR mai sunt si alti oameni capabili sa ne ofere un comentariu cel putin decent in aceasta competitie cum ar fi Olaianos sau Enachescu....
    La Pro comentariile erau "umflate" cu epitete si comparatii care nu isi aveau rostul,in special din partea lui Mocanu si Mironica...
    Singurul comentator cu adevarat bun de la PRO,dupa parerea mea, este Ion Alexandru care nu demult comenta meciuri din Serie A pe B1 TV sau National TV..nu inteleg de ce s-a dus la canalul lui Sarbu...poate mai mult de atat...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  16. #37
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Mironica zici ca povesteste basme de Ispirescu...

  17. #38
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Cred ca`s singurul om caruia ii plac comentariile celor de la PRO, mi se par cei mai bazati ... si mironica, si draghici, dar mai ales costi mocanu ...

    O sa fie fain si la TVR, probabil o sa fie ceva miscari prin televiziuni, in sensul ca o sa vina noi comentatori la tv publica.

  18. #39
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    mie imi plac doar comentariile lui Dragos Caretas... .in rest majoritatea mi se par penibili
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    poate vor televiza liga 1,cupa uefa,ca altceva nu au daca au pierdut drepturile pt. cl.stiti cum e politica cine da mai mult ala transmite

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    nu sunteti intregi la minte

    Calitatea meciurilor din CL de pe protv este incomparabil de buna fata de restul de meciurilor de pe alte posturi + ca, nu-mi vine sa cred ce ineptii spuneti dar comentariile sunt pe masura sau chiar peste.

    Vocea, felul cum argumenteaza, informatii importante despre fiecare jucator, declarati etc. Toate sunt de 10+

    TVR este o televiziune obosita.

  21. #42
    incepator cataiff's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Nici nu se compara comentatorii ProTV cu cei de la TVR, cu exceptia lui Gradinescu (ca Enachescu nu mai e...).
    Toti ceilalti comentatori, de la alte televiziuni, au inceput sa-i copieze pe protevishti in comentariile lor originale. La TVR parca se mai vorbeste limba de lemn...

    Problema e alta. Ambele televiziuni au posturi paralele in HD. Va fi vreuna in stare sa transmita meciurile in formatul asta? Ma gandesc ca trebuie sa dea semnal la export. Sau transmisia o va face vreo televiziune specializata din afara tarii?
    Ia sa vad ce-mi raspundeti...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •