View Poll Results: Ce sectiuni vreti sa aiba proba de dans?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • CD OD si FD

    1 12.50%
  • OD si FD

    6 75.00%
  • doar FD

    1 12.50%
  • alta solutie ( mentionati )

    0 0%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 150

Thread: Competii Virtuale organizate pe ols- Idei si sugestii -

  1. #1
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1

    Competii Virtuale organizate pe ols- Idei si sugestii -

    In asteptarea noului subforum de pe competii acest topic va sta aici.
    Ca sa nu ne apuce prea tare dorul de patinaj am tot vorbit cu Ade si ne-am hotarat sa incercam organizarea unor competitii ale noastre care sa ne tina ocupatii in offseason.Ade a avut ideea initiala si sper sa va placa ideile:

    Si acu nu va mai tin pe ghimpi si va spun la ce ne-am gandit.

    Fiecare participant va trebui sa isi aleaga o echipa( cate 1 pt fiecare disciplina) si sa trimita programele alese ( SP LP si CD OD SI LP) inainte de inceperea competitiei.
    Acestea vor fi afisate la data stabilita a competitiei. Programele vor fi judecate de un juriu ( cautam voluntari ) pe baza urmatorului sistem:
    Notele vor fi de la 1-10 si se vor judeca partea tehnica si cea artistica:
    Partea tehnica
    Fiecare element va fi judecat overall adica pentru Sarituri va fi o nota pt spirale una si tot asa pana toate elementele care compun programul vor fo punctate. Se aduna apoi punctajul obtinut
    La partea artistica: se vor puncta tot cu note de la 1-10
    Skating Skills
    Transitions
    Performance/Execution
    Choreography
    Interpretation

    Se va aduna si va reiesi totalul . Apoi se face media intre punctajele fiecarui juriu si vom avea un punctaj total cu ajutorul caruia vom stabili clasamentele.
    N-am stabilit inca nr persoanelor din juriu dar vom stabilii si in functie de nr de doritori.

    Reguli privind alegerea echipei:
    Nu se pot alege aceasiasi patinatori de catre competori diferiti( mentionati echipa inainte pentru a se stii )
    Va puteti alege orice programe ale respectivilor patinatori si din ani diferiti si din competitii diferite la SP LP sau CD OD ori FD
    Puteti alege doar patinatori aflati in activitate.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #2
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    echipa asta consta din 1 patinator individual, o patinatoare la individual, pereche si un cuplu la dans? astea 4 tb sa fie din aceeasi tara?
    si cu juriul cum e? ca e dificil sa ai ochi sa dai notele si e dificil sa fii obiectiv.

  3. #3
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu trebuie sa fie din aceasi tara
    In legatura cu arbitrii stiu ca va fi foarte greu..de aceea am dori pe cinevare care nu tine nici cu Steph nici cu Brian..sau mai e posibilitatea ca toti membri(bine cei care vor) sa isi spuna parerea/sa dea note. Dar cred ca mai bine ar fi cu arbitri
    Last edited by whisper; 31st March 2008 at 19:39.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #4
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    dar pot fi din continente diferite?
    poate ii combin pe daisuke si kiira

  5. #5
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa fie din aceasi tara, alegerea e libera. dar nu trebuie sa se repete la competitori.
    La juratii suna mai complicat decat este:
    Saritrile le notezi overall ...a fost un program cu sarituri bine executate si destul de dificile ia 9 sau 8 la sarituri ..dupa cum ti s-a parut tie ca judecatori ... logic ca daca a pus mana jos se scade nitel si tot asa. Ca tot ne plangeam de arbitraj. Sa vedem pe pielea noastra cum e sa judeci un program.
    Apoi la partea artisitica ( program components) se noteaza dupa opinie personala .. cat de cat obiectiv.
    Doar nu suntem profesionisti .
    Eu voi incerca Se mai ofera voluntari?
    In plus tocmai d-aia am deschis un topic acu ca sa discutam si cautam cele mai bune solutii sa fie o competitie interesanta
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  6. #6
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    eu ma mai gandesc daca ar fi sa arbitrez sau sa propun o echipa....e interesant, fetelor.
    desi nu m-as baga la arbitraj ca eu nu stiu sa deosebesc sariturile intre ele, in afara de lutz sau o cvadrupla...

  7. #7
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    pai si daca vor mai multi competitori sa aleaga aceasi persoana?ce fac fanele lui Brian sau ale lui Lambiel?

  8. #8
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    ar prea complicat sa fie de mai multe ori acelasi patinatori.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  9. #9
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pai tocmai de aceea propunerile se fac inainte si daca vor fi 2 pe un patinator..una/unul va fi obligat sa renunte Sau, ma gandeam..in cazul in care nu sunt aceleasi programe- nu ar putea ramane si unul si altul..ce zici Iulya?
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  10. #10
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si eu vreau sa fiu in echipa de arbitrii/jurati.
    Am o intrebare..poti sa fi si arbitru,dar si sa ai si programe inscrise in concurs?
    www.fangymnastics.com

  11. #11
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu...nu cred ca ar fi corect...dar sa vedem ce zice si Iulya
    La tine si la Iulya ma gandisem ca ati fi buni ca arbitri
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  12. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca nu se poate..raman ca arbitru
    www.fangymnastics.com

  13. #13
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Si eu as vrea sa fiu in echipa de arbitraj.
    Daca se poate si daca ma primiti.
    Multumesc !

    P.S.: Super ideea concursului !
    Zbor pana la stele.

  14. #14
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    cum sa nu te primim, Alex?
    Eu as inclina catre varianta cu un patinator ales o singura data ..asa nu se vor stii pana la afisare decatpatinatorii alesi nu si programele selectate
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  15. #15
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Eu (ca de obicei) nu am inteles nimic. Cum sa trimitem programele ? Programe deja executate si trimise ca avi-uri sau cum ? Pe hartie ?

  16. #16
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    pai vids -un program de p utube de exemplu. ex Brian Joubert LP Worlds 2008
    Iti trimiti alegerile prin personal messege la un juriu sau stabilim o adresa de mail.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  17. #17
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    acum am priceput. atunci vreau sa fiu arbitru, daca ma primiti. la artistic daca se poate. la tehnic sint praf.

  18. #18
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Pai ca jurati vom lua decizii asupra ambelor aspecte cred.
    Iulia cel mai bine ar fi ca ei concurentii sa ne dea prin Pm-uri doar linkul catre videoul de pe YTB.
    Ce zici ?
    Zbor pana la stele.

  19. #19
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    tre sa arbitrezi si tehnicu ...nu va faceti pb ... nu trebuie sa faceti identificarea singuri .....ale sariturilor ... eventual o sa fac si cate o fisa tehnica cu elementele si apoi sa judecati asta in caz ca nu ma impotmolesc si eu

    Da sa ne dea linkul sau daca nu au de pe u tube merge si sa ne trimita vidul si gasim noim o cale sa il vedem si sa anunte pe forum echipa ca sa evitam repetarea alegerilor
    Last edited by Iulya; 31st March 2008 at 22:07.

  20. #20
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    ok, pai atunci daca ma primiti, eu ma ofer ca arbitru. ce gafencu si belu o iesi din mine sa-mi spui iulya ce trebuie sa fac.

  21. #21
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    de ce nu se pot face publice postarile de programe ale fiecaruia? sa nu mai trimite pmuri sau pe mail...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •