Results 1 to 4 of 4

Thread: Recensamant Tenismeni ( Funny )

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Recensamant Tenismeni ( Funny )

    Propun aici sa trecem de la A la Z toti tenismenii pe care i-am vazut vreodata jucand...incepem cu litera A pana epuizam...nu postam consecutiv pe cat posibil...daca spunem un jucator si putem spune si cate ceva despre cariera lui ar fi absolut perfect si placut...sper sa va placa si sa ne distram...
    Ps sper sa nu lasati acest thread in paragina...

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Incep cu andrei pavel....un tenismen colosal pentru romania si cu un talent extraordinar...as vrea sa mai fim contemporani cu un tenismen roman de asemenea valoare...

  3. #3
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Cred ca primele doua meciuri de tenis pe care le-am vazut au fost castigate de Younes El Aynaoui si Andre Agassi. Adversarii nu-i mai stiu. O sa incep deci cu ei. Despre Agassi n-are rost sa mai comentam pt ca putem scrie 5 zile fara oprire.
    La marocan m-a impresionat modul extraordinar in care se lupta pentru fiecare minge si de asemenea jocul agresiv. Mare pacat ca a fost nevoit sa stea pe bara mult timp din cauza accidentarilor. In 2008 (ultimul sau an in ATP, desi s-a retras in 2010 la Doha) a reusit o semifinala la Munchen (venind din calificari) eliminandu-i pe Darcis si Del Potro dupa prestatii extraordinare pt un jucator de 37 de ani. Peste doar cateva zile a fost elimiat de un Cruciat in mare forma, la un challenger. In acelasi sezon l-a scos si pe Hanescu la un turneu in Maroc.
    Un meci pe care nu-l pot uita este impotriva lui Roddick la AO 2003, in sferturi, cand a pierdut 19-21 in decisiv, dupa aproape 5 ore de joc!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  4. #4
    incepator T.Andrei's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Tulcea
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Cred ca primele doua meciuri de tenis pe care le-am vazut au fost castigate de Younes El Aynaoui si Andre Agassi. Adversarii nu-i mai stiu. O sa incep deci cu ei. Despre Agassi n-are rost sa mai comentam pt ca putem scrie 5 zile fara oprire.
    La marocan m-a impresionat modul extraordinar in care se lupta pentru fiecare minge si de asemenea jocul agresiv. Mare pacat ca a fost nevoit sa stea pe bara mult timp din cauza accidentarilor. In 2008 (ultimul sau an in ATP, desi s-a retras in 2010 la Doha) a reusit o semifinala la Munchen (venind din calificari) eliminandu-i pe Darcis si Del Potro dupa prestatii extraordinare pt un jucator de 37 de ani. Peste doar cateva zile a fost elimiat de un Cruciat in mare forma, la un challenger. In acelasi sezon l-a scos si pe Hanescu la un turneu in Maroc.
    Un meci pe care nu-l pot uita este impotriva lui Roddick la AO 2003, in sferturi, cand a pierdut 19-21 in decisiv, dupa aproape 5 ore de joc!
    Mansour Bahrami,Roger Federer,Rafa Nadal,Novak Ðjokoviæ,...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •