Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 41 of 41

Thread: Ati omorat fotbalul

  1. #22
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    si de 3-0 unde scrie ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #23
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    In Legile Jocului. Si nu scrie 3-0, ci forfait.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  3. #24
    incepator anti_steaua's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    am pus si un nume pt tine domnu' marius... dar te inseli....steaua nu a fost peste rapid in meciul ala...sau vreodata in campionatul asta...ca daca era vorba aici numa de brichete aruncate ...ca in orice meci al acestui campionat ...si ii depuncta pe toti pentru ce fac fizic sau moral....am mai spus si in alte randuri ...se juka : -care ajunge primu la ZERO ia campionatul (care normal - dupa multe decizii si alte blaturi era tot favorita noastra steaua)

  4. #25
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    si de 3-0 unde scrie ?
    "Conform articolului 83.2 raportat la articolul 34 din regulamentul FRF, clubul Rapid se santioneaza cu pierderea jocului cu 3-0"

    Intra si tu pe site-ul frf, cauti regulamentul, pct. 83.2 si gata

    @ MagicTouch

    Am inteles ce spui tu. Trist, dar ai dreptate, iar ultimele evenimente nu fac decat sa amplifice sentimentul asta. A doua oara pe ziua de azi iti multumesc.

    Concluzia mea finala: Nu scuz Steaua. Vreau sa va arat ca nu NUMAI Steaua a profitat in urma deciziei. Decizia a multumit pe TOATA lumea, inclusiv pe Rapid. Fotbalul a pierdut mult prin acesta decizie aberanta.

  5. #26
    incepator anti_steaua's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Articolul 32: (1) Amenințarea, bruscarea sau lovirea arbitrilor ori a oficialilor înainte de începerea jocului, la pauză, în timpul sau după terminarea jocului se sancționează cu:

    a. ridicarea dreptului de organizare pe teren propriu a jocurilor oficiale pentru minimum 4 etape;

    b. dacă abaterea are drept consecință întreruperea și nereluarea jocului în termen regulamentar, echipa vinovată este sancționată și cu penalizarea de minimum 6 puncte.
    uita-te mai bn la puctul b. si observa faptul ca "dacă abaterea are drept consecință întreruperea și nereluarea jocului în termen regulamentar" vezi tu ...aia l-au bruscat dupa ce el a luat surprinzatoarea decizie de a intrerupe meciul nu inainte de a-l intrerupe..... cum sa nu il bruscheze domnule... cand asha ceva nu s-a mai intamplat nicaieri... cand ei sunt singurii prosti care trebuie sa piarda meciul astfel... rusine si tie care indraznesti sa spui ca este o decizie favorabila rapidului...preferam suspendarile pe care le-ai spus tu decat mizeria pe care au facut-o....preferam dreptate ...chiar dak asta insemna sa fim gasiti vinovatzi si depunctatzi si orice masura...dar cu mijloace curate si fair-play... nu cu tone de lana si sute de kilograme de branza de oaie... itzi multumesc ca ai citit acest comentariu

  6. #27
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    [QUOTE=yo_marius;1919157]



    Eu asta incerc sa subliniez, ca desi toata lumea acuza Steaua (poate meritat, pentru atitudinea de dupa meci), si Rapidul este la fel de avantajata de aceasta decizie, poate mai avantajata ca Steaua. QUOTE]
    .................................................. .....

    Aloooooo ,tu pe ce lume traiesti ? ...esti chiar comic cu afirmatii de genul asta

    du-te la culcare si lasa-ne

  7. #28
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Maaa, eu vad altfel lucrurile ... ideea articolului eu o inteleg (ma rog ... ochi de Stelist deci ... subiectiv pentru voi) altfel: - Rapidul nu castiga partida ! Facea egal sau pierdea! Si eu am revazut meciul.

    Cati dintre voi (care comenteaza pe forum) au urmarit meciul in reluare ... sa poata sa analizeze fazele de joc, posesia mingiei si sa cantareasca "obiectiv" acest meci? Toata lumea a vazut "balciul" de la sfarsitul meciului si au ramas cu 1-0 in minte ... suporterii suiti pe garduri si ... ce s-a repetat la TV... Steaua a furat3 puncre Rapidului!

    Ati votat timp de 20 de ani in functie de ce doreau regizorii facatori de programe TV si nici macar nu intelegeti ca .. exista mani****re. Si ca astia (copos, becali, arpi si restul marilor domnitori ai fotbalului modern) stau si ne controleaza (influenteaza este mai elegant ) vietile ... noi suferim si ei stau la sprituri impreuna!

    Meciul il postez eu pe ols(captura) sau va pun link daca nu reusesc ! Vorbim dupa ce va uitati si voi!

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Rapidul nu castiga partida ! Facea egal sau pierdea! Si eu am revazut meciul.
    Aici e cam mult ca sa nu intervin in discute

    De unde poti afirma ceva ce nu s-a intamplat ?

    Cat era scorul la sfarsitul jocului ? asa ca tot ai revazut ...

    hai sa nu exageram totusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Pot sa "agat"(urc) meciul la voi pe ols? Cum? Chiar merita de revazut! Si aia cu underline este parerea mea ... personala, nu-i litera de lege de urmat de altii. Nu am fost destul de explicit, sorry! Inchidem postarile si discutam dupa....
    Last edited by Novac; 31st March 2008 at 23:15.

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    articolul tau nu l-am inteles...absolut deloc...de fapt, cum bine spunea cineva, nu e chiar un articol. e mai mult o lamentare absurda... care e problema ta de fapt??? caci zau, nu ar trebui sa fie niciuna...steaua a castigat la masa verde, desi pe teren conducea echipa adversa...iar fotbalul daca nu stiai e un sport, el nu se joaca pe ocazii, pe mese verzi, ci pe goluri... iar prevederile regulamentare de care vorbesti au fost facute ca sa elimine violenta din sport... iar pozitia frf-ului a fost atat de categorica incat nu putea naste decat antipatie....pentru ca violenta a existat si pana in acest moment... ba chiar muuult mai periculoasa... daca sandel actiona atunci cand trebuia (acu vreo doi ani, erau si atunci prevederi regulamentare, dar ooops! erau impotriva stelei) acum situatia din fotbalul romanesc nu ar mai fi fost atat de grava...
    as vrea sa stiu ce o fi fost in mintea celor de la onlinesport de te-au bagat in halul asta in seama...

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    "articol"scris intr-un banal limbaj de lemn,la fel de autentic precum "istoria"stelei....cu asa ceva vrea onlinesport sa atraga cititorii?domnul meu,fotbalul e stricat de la instaurarea dictaturii in romania (chiar daca elita a doua a inventat o revolutie)...iar acest mascarici pe numele lui becali a distrus orice idee de moralitate(si fotbalul implicit)...a si sa nu uit,pana si basescu a ajuns sa-l pupe in f-u-n-d pe acest clown...e jale ceea ce se intampla in Romania si ma doare sufletul...

  12. #33
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Mda ... care mai de care se grabeste sa-mi raspunda cum sa urc meciul ... aveti link aici pe trackerul Steaua (este free),

    **RAPID-STEAUA ** http://www.fcsteaua.ro/tracker/detai...aa99d6a946f1ae

    Poate reuseste vreun "calculatorist" al forumului sa-l posteze undeva pe OSL! .. ca sa nu aud ca tipa iara' vreun paracios ca de ce-i pe Steaua.
    Last edited by Novac; 1st April 2008 at 01:10.

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    New York City
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    MagicTouch,

    Eu sunt perfect de acord cu tine. Dar spune-mi, si acum vorbim pur teoretic, daca s-ar fi rejucat meciul, din orice minut (0 sau 72 nu are importanta), era moral ca echipa Rapid sa fie depunctata drastic, arena suspendata cel putin returul asta iar jucatorii Pancu, M. Constantin, Sapunaru si Maftei plus Zotta si Nae Manea sa fie la randul lor suspendati dupa ce au facut pe teren? Dar nu moral, era CORECT?

    Eu asta incerc sa subliniez, ca desi toata lumea acuza Steaua (poate meritat, pentru atitudinea de dupa meci), si Rapidul este la fel de avantajata de aceasta decizie, poate mai avantajata ca Steaua. In fond, ei au pierdut 3 pct. teoretice. La o aplicare morala si CORECTA a regulamentului, ei aveau cel putin 10 pct. DEPUNCTARE. In loc de 48 ar fi avut 41 (presupunand ca invingeau la rejucare). Ar fi avut 4 jucatori titulari, suspendati mult timp. Ar fi jucat fara suporteri tot returul. Lucrurile astea nu vrei sa le vezi?
    Marius, inteleg ce vrei sa zici, si ma bucur ca esti PUTIN diferit de ceilalti Stelisti care sunt spalati pe creier de cioban 100%. Dar totusi, tu ai spus ca o suspendare drastica a Rapidului si o infrangere a Stelei nu ar fi avantajat pe nimeni, si ca decizia a facut bine la toti...care toti??? CFR Cluj ce-a castigat din asta? Daca tu ai dreptate, inseamna ca: 1) Au beneficiat doar RAPID si STEAUA, ci nu restul echipelor care se lupta pt locul 1 si 2 (Poli Tim, Urziceni, Dinamo, CFR) si 2) Regulamentul FRF nu a fost aplicat corect, a fost aplicat total aiurea, fiindca corect ar fi fost sa-i penalizeze pe Rapid cu minim 10 pct, etc etc, si meciul sa se rejoace fie de la 0-0 fie din min. 73. DAR, Steaua avea nevoie de 3 pct ca de aer sa-i prinda pe CFR, si daca se rejuca meciul nu era sigur ca obtineau victoria (mai ales ca Rapidul ar fi jucat tare sa recupereze cat se poate din 10 pct.)...deci, tot in favoarea Stelei (hai si a Rapidului) a fost decizia...si restul echipelor din Liga 1?? Daca se intampla la un meci UTA-Farul, le lua naiba p-amindoua...mie anul asta mi s-a facut scarba de fotbalul din Romania, ca restul anilor am negat blaturile, am zis fie greseala de arbitraj, arbitrii neprofesionisti, coincidente...dar, cand fac d-astea pe fata nu mai merge...si Steaua nu uita ca venea dupa doua meciuri furate pe fata cu CFR si Urziceni, si acuma cum era condusa si in pericol sa piarda, pac! apare asta...nu stiu ce sa zic...doar Copos, Becali, Sandu, etc stiu ce s-a discutat intre ei...oricum, ai avut dreptate cu AU OMORAT FOTBALUL!

  14. #35
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    RaZa

    O sanctionare drastica a Rapidului (pentru ca e club recidivist, nu asa ca am eu ceva cu ei) si o rejucare a meciului (repet, nu stiu din ce minut) ar fi insemnat Fair-Play, corectitudine si moralitate. Decizia asta idioata a multumit pe TOTI cei implicati. Atunci, la cald, era de acord cu acest 0-3. Acum, dupa mult timp si multe lucruri aflate, sustin cu tarie REJUCAREA SI SANCTIONAREA! Nu ma intereseaza daca Steaua avea nevoie de 3 pct. NU ma intereseaza un campionat castigat cu puncte de genul asta!

    Ma bucur ca sunt si oameni care inteleg ce am vrut sa spun: TOTI, ABSOLUT TOTI "oamenii de fotbal" au omorat acest sport in Romania. Prin comportament, prin actiuni, prin decizii de genul asta.

    Salut RaZa, si respect din partea mea.

  15. #36
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    mda.
    un punct de vedere extrem de "echidistant".
    in afara de faptul ca echipa pe care o sustii n-a jucat nimic in plus fata de rapid cum incerci sa sustii fara argumente,modul jalnic in care au cersit jucatorii vostri intreruperea meciului n-a fost intrecut in penibilitate decat de prestatia tragi-comica si comandata a sergentului major fost junior,deaconu.
    si poate ne explici de ce scandarea favorita a galeriei voastre este mai nou "ole,ole am apasat butoanele!"...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #37
    STELIST FANATIC ULTRAS4LIFE's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Marius nu te stresa frate...astia nu suporta adevarul eu jur ca as vrea sa se rejoace meciul si sa se aplice regulamentul sa-i sature pe tigani ca eu sunt convins ca i-am bate rau de tot ... am fost peste ei 3-4 clase au avut noroc cu ezitarea lu Zapata si au impins mingea-n poarta...NOI..ULTRASII DE LA PELUZA SUD AM PUS BANNER LA MECIUL CU UTA CA VREM REJUCAREA !!! Sa ne scuteasca toti mani****torii de portofele din RATB cu prostiile lor (pt ca asta sunt rapidistii) niste hoti prin trolee...asa ca JET BA TIGANILOR !!! dupa sloganul : CRA CRA CRA Vrem in Europa ... cu un stadion kre sta sa cada pe voi si cu niste conducatori de 2 parale...care joaca teatru mai bine k actorii dp Broadway n-o sa ajungeti niciodata acolo unde NUMAI STEAUA A AJUNS : IN LIGA CAMPIONILOR !!! CU STEAUA PANA LA MOARTE !!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] CU STEAUA PANA LA MOARTE !!!

  17. #38
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Bai hultrase, tu sigur ai strabism sau esti miop, ca altfel nu-mi explic la ce meci te-ai uitat tu de ai ajunsa sa afirmi ca ati fost cu ,,3-4 clase" peste Rapid. Esti un jeg infect care te exprimi ca un jeg infect, de altfel sigur esti vreun avorton spurkat care in afara de gargara cu tiganii nu e nimic de capul tau. Nu stiu cum vorbesti tu ca noi suntem hoti de trofee, cand tu esti sustinatorul echipei lui Ceausescu, daca noi suntem hoti de trofee, voi sunteti hotia insasi.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    mai marius, daca vorbesti de corectitudine, nu era corect ca acelasi arbitru sa intrerupa acelasi meci in tur?
    o sa spui si tu ce a spus penibilul de diaconu saptamina trecuta ca nu a fost nici un surub, sau ca a fost adus de acasa?
    daca spui ca steaua a dominat desi rapidu conducea, eu iti spun ca si rapidu a dominat dubla cu steaua in uefa, iar rezultatu a fost pt. steaua, daci conteaza scoru.
    exista vre un precedent la cazul asta?
    cu o etapa inainte , la craiova, nu trebuia intrerupt meciul?
    sau doar cind joaca steaua...

  19. #40
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ lazarcc

    Eu sunt de acord cu tine. Dar sa te intreb ceva: Unde e vina Stelei ca Deaconu n-a intrerupt meciul in tur, sau ca la Craiova nu s-a intrerupt? Eu n-am spus ca surubul nu a existat, dar ce vina are clubul Steaua Bucuresti ca Deaconu n-a intrerupt meciul? Si te rog sa nu ma iei cu conspiratia martienilor, cu sergentul-major (care, app, este vina lui Lupescu, el stiind trecutul lui Deaconu si tot l-a pus sa arbitreze) si altele asemenea.
    Sunt de asemenea de acord ca rezultatul conteaza, dar am specificat posesia si ocaziile pentru ca, imediat dupa meci, "lumea" vorbea de dominarea cvasitotala a Rapidului, ocaziile imense ratate, iar despre Steaua se vorbea doar ca de echipa care a facut figuratie in Giulesti si care a asteptat cu sufletul la gura intreruperea meciului. Complet fals!

  20. #41
    incepator Manbehind's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Marius, tonul decent iti scuza subiectivismul inevitabil. O polemica constructiva si fara insulte este de apreciat avand in vedere raritatea acestora pe acest forum.
    Eu am fost la meci si glumeam spunand ca m-am bucurat ca am putut participa la cel mai violent meci din istoria fotbalului romanesc - adica singurul care s-a intrerupt.

    Cum incerc eu sa vad obiectiv situatia:

    Rapid: decizie justa de intrerupere a meciului, o mica frustrare personala vav de faptul ca tocmai acum s-a aplicat metoda insa o decizie absolut corecta. 1-0 era scorul corect din acel minut. In ansamblu, Rapidul a jucat foarte prost in acest retur si (pana acum) nu merita nici macar locul 2.

    Steaua: norocoasa ca de obicei, atitudine lipsita de fair-play in minutul cu pricina si ulterior. As fi apreciat o gest frumos similar refuzarii Cupei Romaniei din 89. 3 puncte nemeritate (necastigate pe teren) insa foarte utile lor. Succes in Liga Campionilor!
    Cand ai de-a face cu o idee fixa, nu mai e loc de argumente!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •