View Poll Results: A fost blat?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • da

    39 60.94%
  • nu

    19 29.69%
  • nu stiu

    6 9.38%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 114

Thread: Porumboiu isi acuza jucatorii de blat

  1. #85
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ Nico

    Asemenea, nu poti (pentru mine deja e clar) sa procesezi anumite informatii.
    Deci, 3 acuzatii de blat ale lui Porumboiu indreptate impotriva echipei lui, antrenata de 3 antrenori diferiti (alta coincidenta Nico, toti 3 sunt dinamovisti, adica nerabdatori sa faca blaturi cu Steaua ), care niciodata nu au fost probate.
    Tie ti se par coincidente, mie mi se pare PARANOIA LA APOGEU! Evident, unul din noi se inseala

  2. #86
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bre,tu sigur ai chipul lui Becali deasupra patului...daca nici meciul ala din 2006 de la Vaslui nu a fost blat,inseamna ca eu m-am nascut ieri si nu am vazut niciun meci de fotbal pana acum...tie chiar nu iti este rusine sa negi evidenta?doar unul care nu a vazut acel meci poate spune ca s-a jucat pe bune atunci...

  3. #87
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Bre Nico, eu pot sa-ti arat 10 meciuri in sezonul asta (meciuri ale unor echipe "demne") care sunt blaturi in aceeasi masura in care a fost la Vaslui. Dar eu nu pot sa zic de cineva ca are chipul lui Iancu, Copos, Borcea, Mititelu, Padureanu etc. deasupra patului.

  4. #88
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    singurul blat de care e succeptibila craiova anul asta e meciul cu steaua, asa ca ai grija ce afirmatii faci
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  5. #89
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation vaslui-steaua BLAT

    Daca Porumbou nu era 100% ca a fost BLAT nu scapa de Dorinel ...
    Daca Porumbou nu era 100% ca a fost BLAT nu trimitea la echipa secunda unul dintre cei mai buni jucatori din lot ...

    Adrian Porumboiu :“Frunza a fost trimis la echipa a doua si acolo va ramine. Veti vedea si alte surprize la meciul cu Gloria Buzau, fiindca lotul lui FC Vaslui, in proportie de 80%, este format din jucatori cu caracter, insa mai sint si uscaturi. De aceste uscaturi trebuie sa scapam”
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  6. #90
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    eu sunt sigur ca porumboiu 'face' blatul, da vina pe echipa si elimina antrenorul ca sa fie sigur

  7. #91
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    "MARINESCU M-A SUNAT INAINTE DE MECIUL CU UTA SI MI-A CERUT 25.000 DE EURO SA CISTIG MECIUL!"

    "Marinescu m-a sunat si mi-a zis sa ii dau 5000 de euro pentru cei 5 jucatori ai sai de la UTA si imi asigura victoria. El urma sa isi ia dupa ce iesea rezultatul. I-am zis: <Bai nenorocitule eu nu ma ocup cu asa ceva! Eu sint om de onoare!> Apoi m-am intilnit cu domnul Bara si i-am spus ce s-a intimplat si sa ia masuri. S-a gasit aranjorul ala de meciuri sa ma comenteze pe mine."

    PORUMBOIU
    "DA, ESTE ADEVARAT! PORUMBOIU MI-A ZIS DE PROPUNEREA FACUTA DE MARINESCU INCA DIN IARNA!"

    “Da, este adevarat! Mi-a spus Porumboiu! Nu am continuat ancheta, din pacate. Nici acum nu stiu care sint cei cinci jucatori.

    NICOLAE BARA
    deci e veche treaba .... Marinescu asta nu e strain de blaturile din liga 1 ....
    impresarul Aurel Marinescu a intermediat blatul de la vaslui ...

    Dorinel , Frunza si restul care ati participat la blat : SA VA FIE RUSINE !!!!
    Last edited by Rossi; 4th April 2008 at 17:13.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  8. #92
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    ”Nu cred ca meciul cu Steaua a fost vindut de jucatori sau de Dorinel. Repet, eu pe Dorinel l-am acuzat ca a dezvaluit o discutie privata a mea cu el si a ajuns la Gigi. In ceea ce ii priveste pe jucatori pot accepta faptul ca au jucat prost, foarte prost. Si in cazul acesta nu mai au ce cauta la Vaslui. In vecii vecilor nu vor mai juca la echipa mea”, a spus Adrian Porumboiu pentru Fanatik.

    "Am avut doi jucători pe care nu îi veți mai vedea la Vaslui, care au trădat. Sînt lucruri mizerabile! A fost ambiția mea să înving Steaua, jucătorii au avut prime și puteau să ajungă în UEFA, dar nu au vrut să joace nimic. Daca cineva spune ca a fost blat, nu exagereaza cu nimic", a fost reactia lui Adrian Porumboiu la finalul partidei FC Vaslui-Steaua, scor 0-1.

    stelisti.ro
    mizerie de moldovean....

  9. #93
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Ca sa-ti dai seama ca a fost blat nu-ti trebuie mai mult de 2 clase. insa fara dovezi, sau mai exact daca esti protejat de cei care ar trebui sa gaseasca dovezile, nu se intampla nimik.
    Moldovenii, asa mai "proshti" cum ii cred cei din zonele mai "civilizate" nu s-au inchinat niciodata lui becali - insa au ajuns sa-i lucreze altiu retardati.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  10. #94
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = blat = hotie = mizerie

    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    mizerie de moldovean....
    doar un stelist poate sa gandeasca asa ...

    de ce e mizerie de moldovean ? pt ca a recunoscut ca Vaslui-Steaua 0-4 si Vaslui-Steaua 0-1 au fost blaturi ?
    aaaa trebuia sa taca , nu ?! ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  11. #95
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Si daca a recunoscut ce s-a intamplat? A luat cineva vreo masura? A luat Porumboiu vreo masura la echipa lui?

    Raman la parerea ca e vorba de "paranoia in actiune" (ca sa citez un clasic al forumului).

  12. #96
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Da...a dat afara juma' de lot dupa meciul ala din 2006 iar acum a executat antrenorul...

  13. #97
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Si daca a recunoscut ce s-a intamplat? A luat cineva vreo masura? A luat Porumboiu vreo masura la echipa lui?

    Raman la parerea ca e vorba de "paranoia in actiune" (ca sa citez un clasic al forumului).
    A mai dat afara jucatori si antrenori.
    Problema nu e de ce a facut porumboiu. Ca si in 2006, problema e lipsa de actiune, sau daca vrei nesesizarea celor care ar trebui sa analizeze.
    Macar de forma sa-l fi chemat pe prou, sa-l intrebe: Ba tu ce tot aberezi - ori aduci dovezi ori taci dreaq.

    insa se pare ca frf e incapabila de asa ceva.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  14. #98
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dane, aici sunt 100% de acord cu tine!

    Acum Steaua a depus memoriu impotriva lui Porumboiu, este chemat la FRF. Sa vedem ce spune "domnul" Porumboiu.

  15. #99
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Dane, aici sunt 100% de acord cu tine!

    Acum Steaua a depus memoriu impotriva lui Porumboiu, este chemat la FRF. Sa vedem ce spune "domnul" Porumboiu.
    Nu steaua trebuia sa faca asta.

    Frf, trebuia sa se autosesizeze la declaratiile lui porumboiu. El e un oficial, e reprezentant de club de prima liga.

    Duap astfel de acuze, e de datoria frf sa faca lumina. Sa-l cheme pe poro, sa-l audieze, sa- ceara sa probeze ce a zis.

    iar dupa aia frf sa zica public: dom'le porumboiu nu si-a probat acuzele, a vorbit aiurea, acuzatiile la adresa clubului steaua sunt nefopndate. Pentru asta porumboiu e suspendat........".
    Asta trebuiau ei sa faca.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  16. #100
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dane, Porumboiu e deja suspendat, astfel ca dupa o neprobare a acuzatiilor de blat, ar urma sa se umble la punctele Vasluiului.

  17. #101
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Fie si depunctarea. Insa ce vreau e gestul.
    Cat timp FRF nu face nici o ancheta, at6unci ramane imaginea ca protejeaza steaua.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  18. #102
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Cu asta pot fi de acord numai pana la un punct. Ar fi avut imaginea asta daca Steaua nu ar inaintat un memoriu. Conform regulamentelor, sunt obligati sa-l cheme pe Porumboiu. Deci Steaua, prin acest memoriu, a obligat FRF sa-l chestioneze pe vasluian in legatura cu presupusul blat. Asadar, protejarea Stelei de catre FRF dispare.

    Acum, daca Porumboiu demonstreaza ca a fost blat as fi de acord sa ne retrogradeze. Daca insa a vorbit doar ca sa se afle in treaba, atunci sa fie pedepsit drastic, pentru ca astfel de declaratii nu se fac!

  19. #103
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Mai mult ca sigur ca porumboiu nu are probe. Poate niste indicii, supozitii dar nu probe.

    Insa nu asta e problema. Cand porumboiu a zis ce-a zsi, frf trebuia sa se sesizeze pe monet si sa ancheteze. Nefacand asta, a actionat ca o institutie care fie se teme fie protejeaza clubul steaua.

    Memoriu stelei e irelevant, pentru ca e ideea unuia din avocatii foarte buni pe care ii plateste becali. intr-un fel vina sa scoata pe steaua nevinovata, insa steaua n-a fost nici macar acuzata.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  20. #104
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    deci blatul de la vaslui a fost un blatutz in comparatie cu blatul de la partida cu dacia mioveni

    hotia ghencista nu cunoaste limite ....
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    894
    Reputatie
    1
    nici orizonturi, rasa, sex sau orientare sexuala poate si tu esti un blat, daca stam sa ne gandim mai bine
    NU lasati UTA sa moara!!!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •