View Poll Results: Pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    14 35.00%
  • X

    8 20.00%
  • 2

    18 45.00%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 87

Thread: Etapa 19: FC Oradea - Poli Timisoara

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 19: FC Oradea - Poli Timisoara

    duminica 4 aprilie 2004, FC ORADEA - POLI AEK TIMISOARA ora 17:00 - National TV
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Meci tare si de mari orgolii. Cu stadionul mai mult ca sigur arhiplin. Oradea are nevoie de puncte ca de aer. Cred ca daca prinde o zi buna, la ce joc a prestat pana acum nu are de ce sa-si faca probleme. merg pe o victorie a gazdelor chiar daca Timisoara este mult mai bine cotata
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  3. #3
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    P.S. Probabil va fi cel mai frumos meci al etapei. Cred ca mai frumos chiar decat National-Dinamo
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #4
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi un rezultat de egalitate.Mi-e greu sa cred ca Oradea va reusi sa o invinga pe Poli.Spun asta cu gandul la acel 1-1 cu Petrolul...care in 10 oameni din min.13(parca) si mai apoi in 9, a reusit aproape imposibilul;sa smulga un punct.Cum am auzit un comentariu:"un rezultat ce pare un semiesec pentru Petrolul, dar care valoreaza cat o victorie"(evident, de moral).

  5. #5
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Fc Oradea 1-2 Poli Aek Timisoara

    Cu siguranta nu va fi un meci deloc usor pentru POLI dar cred ca daca o sa se concentreze mai mult are sanse sa castige. Va fi de asemenea un mare duel de orgolii si al galeriilor

    mai mare decat cele dintre dinamo-steaua etc.

    In fine, sper sa castige poli desi un egal nu ar fi rau dar sa te faci din nou de ras cu lanterna e prea de tot asa ca MAI BINE CASTIGATI!!!

  6. #6
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Oradea joaca destul de bine si numai ghinionul sau lipsa experientei au privat-o de castigarea unor puncte in retur,daca vor sa se mentine in A trebuie sa invinga Timisoara ,un meci pe viata si pe moarte cu o victorie grea a oradenilor.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Melbourne, Australia
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    FC Oradea 0-4 Poli Timisoara

    Bate Bate POLI TIMISOARA

  8. #8
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    om vedea ce-o sa fie si la meciul asta... mergem multi din timisoara la meci, eu deja am masina plina cu clienti... o sa fim probabil ca la alba iulia in prima etapa, in jur de 1 mie.... poate si mai multi, ca e mai aproape

    oricum, ce e sigur e sigur... daca bate poli, n-o s-o faca la mai mult de 1 gol diferenta...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  9. #9
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    imi place cum joaca poli dar ramin cu 1 solist.
    anti Dinamo, anti oier

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Credeam ca jurnalistul M.M.Ionescu simpatiza cu Timisoara , atunci cand , intr-o emisiune televizata ( cu ani in urma , dar dupa '89 ) , a facut publica o statistica alcatuita de domnia sa , iar printre multe date interesante , a mentionat si faptul ca , cea mai iubita echipa de fotbal , pentru romanii din America este Poli Timisoara...am constatat ca este adevarat ...Iar daca "Cocomic" va avea masina plina de "clienti" pentru meciul de la Oradea , eu voi avea casa plina de Polisti cu mult inaintea inceperii partidei , pe care o vom urmarii impreuna prin intermediul ONLINESPORT , dar mereu cu gandul ca santem acolo la meci cu voi . Haide Poli ! indiferent de rezultat !

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    imi place si mie ambitia timisorenilor, dar au in echipa cativa jucatori care sunt doar prieteni cu fotbalistii

  12. #12
    "Tata Mare" cuzmy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Arad
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Situatia apasatoare din clasament pentru oradeni s-ar putea sa ii coste foarte mult. Timisorenii nu sunt nici ei foarte relaxati, gandindu-se la vizitele echipelor bucurestene. Mi-as dorii sa bata Poli, insa la un asa pronostic Oradea e in divizia B. Sper sa bata cel mai bun, in teren, daca intelegeti ce vreau sa spun.
    100% polist!!!
    jos cenzura!

  13. #13
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    daca oradea nu bate se poate considera in "B"!!!!!!!

  14. #14
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    E ultimul tren pt Oradea, asa ca sint condamnati sa cistige.

  15. #15
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Daca poli bate la Oradea tot respectul dar nu are nici cea mai mica sansa,Oradea stie sa joace cand chiar e nevoie iar la poli le va da ca si la Farul de la 4 in sus.
    Cine crede ca poli va scoate pct de la Oradea se insala amarnic parerea mea em ca poli are toate sansele sa termine campionatul sub Oradea avand in vedere jocul practicat de cele doua echipe si programul pe care il are.poli are acasa cu Steaua si Dinamo si Craiova si binenteles in Giulesti,in timp ce Oradea dor cu Steaua acasa pe 1 mai si la cu Craiova!!!
    Meciul de duminica va fi meciul de reabilitare a lui Mihut pentru ca la partida cu Poli de la Tm a comis o greseala care a costat echipa oradeana 3 pct..
    Oricum cel mai bun sa castige care normal ca va fi Oradea pt ca am avut destul ghinion in ultimele 4 partide cand am pierdut ca si tampitii!!!!
    ForzA OradeA
    ForzA BiHoru!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #16
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    sper ca Poli sa joace la victorie, sa aiba acel moral de invingator care lipseste in general echipelor romanesti. pe de alta parte, dc pierdem la Oradea nu o sa-mi para foarte rau, pentru ca nu vreau sa retrogradeze bihorenii.
    zic 2-1 pentru Poli...
    ugtm

  17. #17
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Sper ca Poli sa ia acasa cu ea cele 3 puncte Bafta timisorenilor!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  18. #18
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIMP
    imi place si mie ambitia timisorenilor, dar au in echipa cativa jucatori care sunt doar prieteni cu fotbalistii
    Mai bine te-ai uita in propria ograda ca sunt destui prieteni de fotbalisti si pe acolo.
    Si eu merg pe un egal la meciul asta, poate chiar o infrangere a gazdelor, care de teama sa nu greseasca, s-ar putea sa o faca foarte mult. Poli joaca degajat si asta e un avantaj. Totusi, mi-ar parea rau sa pice Oradea..
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  19. #19
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    As vrea sa bata POLI dar daca BIHORUL are nevoie de toate punctele sa nu pice in B sa le ia . Mai bine sa pice uratii aia de moldoveni.Sa intre si uratii de aradeni si atunci sa le aratam ca noi TIMISORENII suntem cei mai BUNI . FORTA VIOLA !!!!!

  20. #20
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Eu vad un meci foarte echilibrat, cu multe faze de poarta si cu multe goluri. Daca Oradea nu va mai fi urmarita de ghinion, va castiga. Pronostic 1.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  21. #21
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Pana acum, in acest retur, oradenii mi s-au parut de departe cei mai slabi. Dar, in fotbal, nu se shtie niciodata... Cert este ca ash fi preferat sa batem pe Ceahlaul shi sa pierdem la Oradea, chiar daca nu am nici o simpatie ieshita din comun fatza de oradeni.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •